Budowa myjni samochodowych - różne lokalizacje

To co już wybudowano.
kaczorkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1873
Rejestracja: 31 mar 2009, o 14:47
Lokalizacja: XXV lecia

Nieprzeczytany post autor: kaczorkalisz » 26 sie 2011, o 12:13

ale tradycyjne myjnie na stacji nic nie robia zeby konkurowac z tymi myjkami, jeszcze z poltora roku temu standarowe mycie bylo po 10 zl a teraz juz po 15 zl

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 6 sty 2012, o 18:07

Kolejna myjnia ma powstać,ale czy powstanie :?:
Ciężko coś wywnioskować z tego artykułu.

Chcą nas truć myjnią


Lokatorzy i najemcy budynku przy ul. Mazurskiej 8 nie zgadzają się na budowę samoobsługowej myjni, która miałaby powstać w sąsiedztwie ich posesji. Twierdzą, że myjnia zniszczy im nie tylko zdrowie, ale spowoduje, że będą musieli zamknąć swoje punkty usługowe

W 2010 roku Władysław Przybył (na zdj.), właściciel budynku przy ul. Mazurskiej 8 dowiedział się, że zaledwie siedem metrów od granicy jego posesji powstanie dwustanowiskowa ręczna myjnia samochodowa. Jej budowa zaplanowana została w granicy istniejącej stacji BP przy al. Wojska Polskiego 158, lecz plac gdzie ma stanąć, znajduje się w bliskim sąsiedztwie pomieszczeń mieszkalnych, a także usługowych, w tym sklepu spożywczego i mięsnego.
– Gdy budowano stację paliw BP uspokajano nas, że nic nam nie grozi. Jednak stacja w samym centrum miasta, pod oknami budynków mieszkalnych, to nic dobrego. Od lat żyjemy w niepewności, a teraz Miasto chce nas podtruwać bezdotykową myjnią. Jeśli powstałaby, silne chemikalia będą rozprzestrzeniały się w powietrzu. Gdy zawieje wiatr, wszystko poleci wprost w okna nie tylko mojego budynku, ale niestety to ja będę najbardziej stratny. Wynajmuje część budynku prowadzącym działalność, którzy zapewniają, że będą musieli opuścić lokale, jeśli w pobliżu powstanie myjnia. Płacę rocznie 18 tys. podatku od nieruchomości. Ta myjnia mnie zrujnuje. Wątpliwe jest więc także działanie istniejących w pobliżu sklepów w tym m.in.: spożywczego i mięsnego – mówi W. Przybył.

Napisał protest
Władysław Przybył wystosował więc wniosek odwoławczy powołując się na naruszenie postępowania administracyjnego i przepisów prawa materialnego. Jednak w grudniu 2010 r. Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Kaliszu utrzymało decyzję prezydenta.
– Tłumaczono, że analiza wyznaczonej działki inwestora wskazuje, iż znajduje się ona w terenie o funkcji usługowej oraz mieszkalnej wielorodzinnej i planowana zabudowa, charakteryzująca się znacznym zróżnicowaniem architektonicznym, jest zgodna z funkcją i przeznaczeniem terenu. Zdziwiło mnie to bardzo, więc wniosłem skargę do Sądu Administracyjnego, domagając się uchylenia decyzji Kolegium. Uważam, że planowana inwestycja nie spełnia warunku tzw. dobrego sąsiedztwa, szkodzi osobom trzecim oraz nie jest zgodna z planem zagospodarowania i zabudowy terenu w przypadku braku miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego – dodaje pan Władysław.
Fakt, że decyzję o warunkach zabudowy wydano z naruszeniem przepisów prawa, potwierdził Wojewódzki Sąd Administracyjny.

Więcej w Życiu Kalisza

http://www.zyciekalisza.pl/?str=116&id=122937
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

ODPOWIEDZ