Fontanna obok teatru

To co już wybudowano.
jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2509
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: jp » 28 kwie 2011, o 14:22

andre pisze:W porównaniu do fontanny nastroje, ta ma jedną wielką zaletę. Jak przestanie działać, nie będzie szpecić, bo niewiele jej wystaje z wody.
Sama fontanna nie szpeci. Nie mam też nic przeciwko ozdabianiu Prosny wodotryskami. Patrząc z al. Wolności, pl.Bogusławskiego oraz kładki, wszystko jest ok. Problem dotyczy osi widokowej teatr - przeciwległy brzeg Prosny. Piękny widok teatru od strony parkowej alejki został zmącony smugą wytrysku :) Teraz teatr jest tłem dla fontanny (patrz zdjęcie)
Obrazek
IMHO należy przesunąć wodotrysk nieco wyżej rzeki, ale nie za daleko, tak by był też widoczny z al Wolności.

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 9017
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 28 kwie 2011, o 14:50

jp pisze: Teraz teatr jest tłem dla fontanny
A na Calisii napisali inaczej ;)
Calisia.pl pisze:Teatr z fontanną w tle
http://www.calisia.pl/articles/10397-te ... anna-w-tle
g13k

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2509
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: jp » 28 kwie 2011, o 15:07

gawronik13kalisz pisze:
jp pisze: Teraz teatr jest tłem dla fontanny
A na Calisii napisali inaczej ;)
Calisia.pl pisze:Teatr z fontanną w tle
http://www.calisia.pl/articles/10397-te ... anna-w-tle
"Nie wierz nigdy kobiecie..." :wink:

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 28 kwie 2011, o 17:01

Sprawę odbicia w Teatru w wodzie rozwiązałbym następująco : włączamy fontannę o pełnej godzinie i wyłączamy po pół godzinie pracy itd. 8)

LUK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2479
Rejestracja: 26 gru 2005, o 16:31
Lokalizacja: Kalisz/Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: LUK » 29 kwie 2011, o 19:10

Dzisiaj obejrzałem fontannę z każdej strony. Prezentuje się bardzo dobrze:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

ww
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1723
Rejestracja: 1 sty 2006, o 11:21
Lokalizacja: Rypinek/Pomorzany/Wilda

Nieprzeczytany post autor: ww » 29 kwie 2011, o 22:25

Bosz, jak się na to-to patrzy, to już nawet nie oczy bolą, ale nawet zęby... :oops:
Mam dosyć tego miasta, Czerwono-czarnej mafii. (T.Love, „King”, 1992)
Tu są wInwestycje.pl, heheszki się skończyły. (14 czerwca 2020)

LUK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2479
Rejestracja: 26 gru 2005, o 16:31
Lokalizacja: Kalisz/Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: LUK » 30 kwie 2011, o 18:48

Williama i Catherine? :)
Obrazek

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 30 kwie 2011, o 19:13

ww pisze:Bosz, jak się na to-to patrzy, to już nawet nie oczy bolą, ale nawet zęby... :oops:
WW, co Ty nie wiesz, że jak się ma zamiar patrzeć na Kalisz, to trzeba zaopatrzyć się w różowe okularki :). . Jestem ciekaw, czy nasi włodarze za przykładem Kłodzka sprowadzą wody mineralne z uzdrowisk kłodzkich do Akwaparku jako dodatkową atrakcję. Ten wodotrysk w Parku Miejskim jest zdarma, więc korzystajmy, póki nie zapcha się glonami :wink:.
Pozdrawiam
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

Awatar użytkownika
Piekarz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 530
Rejestracja: 29 cze 2009, o 21:57
Lokalizacja: Dobrzec Zach.

Nieprzeczytany post autor: Piekarz » 30 kwie 2011, o 19:27

Czepiacie się.
JP - WRÓĆ !!!!!!

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 30 kwie 2011, o 22:04

Piekarz pisze:Czepiacie się.
Wcale się nie czepiamy. Baa, nawet nie jesteśmy malkontentami. Ten wodotrysk wyciągnięto z ,,lamusa'' i tak ,,tanim kosztem i psim swędem'' szybciutko zainstalowano tak, by zdążyć na 51 KST. . Niech służy , jak najdłuży! :wink: I niech j o n i z u j e powietrze w Parku Miejskim.
Tak przez moment podumałem - czy jej zainstalowanie wiązało się z uzyskaniem zgody KZ?
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 30 kwie 2011, o 23:09

jp pisze: Sama fontanna nie szpeci. Nie mam też nic przeciwko ozdabianiu Prosny wodotryskami. Patrząc z al. Wolności, pl.Bogusławskiego oraz kładki, wszystko jest ok. Problem dotyczy osi widokowej teatr - przeciwległy brzeg Prosny. Piękny widok teatru od strony parkowej alejki został zmącony smugą wytrysku :)
Dokładnie jest jak piszesz.
Wszystkim zachwyconym proponuję zrobić takie zdjęcie z alei parkowej przy obecnym stanie rzeczy.
Obrazek

Zdjęcie pobrałem z innego tematu 8)
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 30 kwie 2011, o 23:15

Gumiś to nie problem bo fontanna będzie działać do godziny 20 albo 22 ;) I tak do pażdziernika póżniej maszynka ma być zabierana na zimę do konserwacji i z powrotem :( Jeżeli to nie problem zabrać wodotrysk do konserwacji to chyba nie jest zbyt problematyczne żeby przesunąć go teraz kilkanaście metrów dalej.

LUK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2479
Rejestracja: 26 gru 2005, o 16:31
Lokalizacja: Kalisz/Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: LUK » 30 kwie 2011, o 23:17

Gumiś, fontanna po zmierzchu jest wyłączona, więc ze zrobieniem takiej fotki nie ma problemu. Byłem bardzo sceptycznie nastawionyb do tej nowej, wodnej atrakcji. Na żywca wygląda to dobrze.

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 30 kwie 2011, o 23:27

Adi pisze:Gumiś to nie problem bo fontanna będzie działać do godziny 20 albo 22 ;) I tak do pażdziernika póżniej maszynka ma być zabierana na zimę do konserwacji i z powrotem
No to rozjaśniłeś sprawę :wink: bo o tym nie wiedziałem 8)
Z tym przesunięciem to już Jp pisał i myślę,że było by to dobre rozwiązanie....ale żyjemy w Kaliszu problematycznym mieście...
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

szymkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1879
Rejestracja: 29 mar 2007, o 16:59

Nieprzeczytany post autor: szymkalisz » 2 maja 2011, o 14:23

Żyjemy w mieście, które nie tyle jest problematyczne, co wszyscy ze wszystkiego robią problemy i czepiają się praktycznie każdej rzeczy :)

A ten wodotrysk na pewno wygląda lepiej niż fontanna na pl. Kilińskiego.

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10973
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 2 maja 2011, o 14:26

Szymek od fontanny rostroje wszystko praktycznie jest lepsze. Słaby argument. Na dodatek jak pisał JP gdyby to coś bardziej przesunąć w kierunki przystani KTW może by tak nie raziło.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 2 maja 2011, o 14:34

szymkalisz pisze:co wszyscy ze wszystkiego robią problemy i czepiają się praktycznie każdej rzeczy :)
Jeśli masz na myśli forumową brać to rozminąłeś się z prawdą,jesteśmy tutaj od tego aby właśniekrytykować
Po drugie podpisuję się obiema rękami pod tym co Jp napisał powyżej,a i ucieszyło Mnie też to co Adi i Luk napisali także powyżej.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

szymkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1879
Rejestracja: 29 mar 2007, o 16:59

Nieprzeczytany post autor: szymkalisz » 2 maja 2011, o 14:41

K-man pisze:Szymek od fontanny rostroje wszystko praktycznie jest lepsze. Słaby argument. Na dodatek jak pisał JP gdyby to coś bardziej przesunąć w kierunki przystani KTW może by tak nie raziło.
To nie miał być żaden argument...

szymkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1879
Rejestracja: 29 mar 2007, o 16:59

Nieprzeczytany post autor: szymkalisz » 2 maja 2011, o 14:47

Gumiś pisze: Jeśli masz na myśli forumową brać to rozminąłeś się z prawdą,jesteśmy tutaj od tego aby właśnie krytykować
Po drugie podpisuję się obiema rękami pod tym co Jp napisał powyżej,a i ucieszyło Mnie też to co Adi i Luk napisali także powyżej.
Akutrat wtedy o naszym forum nie myślałem. Raczej o KDP i działań prezydium z tą inwestycją związanych.

Choć szczerze mówiąc nie rozumiem dlaczego podkreślasz to, że tylko się krytykuje, pisze co jest złe, niedobre etc. A przecież piszemy co byłoby lepsze, w jaki sposób można by było rozwiązać dany problem.

Mnie ten wodotrysk nie przeszkadza w ogóle. A jonizacja powietrza wcale nie jest czymś, co jest jakoś bardzo niebezpieczne. Istnieją przecież domowe jonizatory powietrza (i nie piszę tu o telewizorach, mikrofalówkach etc.)

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 2 maja 2011, o 15:00

szymkalisz pisze: ( ... ) A jonizacja powietrza wcale nie jest czymś, co jest jakoś bardzo niebezpieczne. Istnieją przecież domowe jonizatory powietrza (i nie piszę tu o telewizorach, mikrofalówkach etc.)
No to Szymek, jak dałeś już taki wykład, to może jeszcze powiesz jaki rodzauj jonizacji jest korzystny dla organizmu człowieka, a jaki mu szkodzi ? I dlaczego w dobie kolei parowej, w dobie parowozów budowano duże fontanny przed dworcami kolejowymi? . Otóz one zmieniały w okolicach dworców nie tylko jonizację ujemną na dodatnią - tą korzystniejszą , ale także poprawiały nastrój pasażerom . O walorach estetycznych i innych juz nie powiem.
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

ODPOWIEDZ