Budynek mieszkalny - SM Dobrzec

To co już wybudowano.
KasiaMirek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 49
Rejestracja: 31 maja 2011, o 11:21
Lokalizacja: Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: KasiaMirek » 6 cze 2011, o 17:24

Nic nie słyszałam o obniżaniu terenu, ale nie pytałam też o takie szczegóły. Zobaczymy, jak ruszą. Nasze mieszkanie ma mieć 51 m2. No i ostatnia klatka jest największa, bo ma 4 mieszkania na piętrze. Ogólnie projekt mi się podoba - zdecydowanie lepszy od obecnie budowanych. Tobie również powiedzieli, żeby czekać na informacje od nich, kiedy wpłacać kasę?

spezynka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 17 kwie 2011, o 23:12
Lokalizacja: Czaszki

Nieprzeczytany post autor: spezynka » 6 cze 2011, o 21:15

Mnie też się podoba projekt. Dzisiaj się pytaliśmy o termin pierwszej raty i dowiedzieliśmy się, że trzeba czekać do przetargu. Więcej informacji uzyskamy dopiero po 20 czerwca. Na przetargu mają ustalić ostateczną cenę za metr kwadratowy.
spezynka

buczy1984
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 28 mar 2011, o 22:22
Lokalizacja: Asnyka

Nieprzeczytany post autor: buczy1984 » 7 cze 2011, o 09:16

nie wiem jak ten Pan Mietek ze spółdzielni sobie to wyobraża ale takie zapisy żę dowolny wybór wykonawcy itd to od ręki się do KIO nadaje

KasiaMirek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 49
Rejestracja: 31 maja 2011, o 11:21
Lokalizacja: Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: KasiaMirek » 7 cze 2011, o 10:13

Nie sądzę, żeby spółdzielnia działała wbrew prawu. Widocznie taka opcja w przetargach obowiązuje. Ciekawa jestem, czy i tym razem wygra REM-BUD z Jarocina?

KasiaMirek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 49
Rejestracja: 31 maja 2011, o 11:21
Lokalizacja: Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: KasiaMirek » 13 cze 2011, o 09:39

Macie jakieś wiadomości ze spółdzielni?

buczy1984
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 28 mar 2011, o 22:22
Lokalizacja: Asnyka

Nieprzeczytany post autor: buczy1984 » 13 cze 2011, o 12:43

niestety nie istnieje w PZP coś takiego jak dowolny wybór wykonawcy że nie wspomne o unieważnieniu postępowania bez podania przyczyny. wszelkie przesłanki do unieważnienia postępowania są zawarte w art. 93 pzp i nie ma tam napisane że można unieważnić bo tak i już. ponadto zgodnie z art 42 Specyfikacja istotnych warunków zamówienia musi znajdować się na stronie internetowej zamawiającego. no i do tego nie chce mi się wierzyć żeby koszt druku takowej specyfikacji wynosił 100zł jak rząda sobie spółdzielnia ale tutaj akurat już nie będe się zagłębiał w temat

KasiaMirek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 49
Rejestracja: 31 maja 2011, o 11:21
Lokalizacja: Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: KasiaMirek » 13 cze 2011, o 14:18

buczy1984 pisze:niestety nie istnieje w PZP coś takiego jak dowolny wybór wykonawcy że nie wspomne o unieważnieniu postępowania bez podania przyczyny. wszelkie przesłanki do unieważnienia postępowania są zawarte w art. 93 pzp i nie ma tam napisane że można unieważnić bo tak i już. ponadto zgodnie z art 42 Specyfikacja istotnych warunków zamówienia musi znajdować się na stronie internetowej zamawiającego. no i do tego nie chce mi się wierzyć żeby koszt druku takowej specyfikacji wynosił 100zł jak rząda sobie spółdzielnia ale tutaj akurat już nie będe się zagłębiał w temat
Widocznie taka procedura jest dopuszczalna, skoro spółdzielnia taki sposób przedstawia.

Hyundai
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 13 cze 2011, o 20:08
Lokalizacja: Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: Hyundai » 13 cze 2011, o 20:39

Nikogo nie chce bronić ale właśnie widać te procedury wyboru oferenta jak to chińska firma COVEC wycofuje się z budowy kluczowego odcinka autostrady A 2 . Osobiście nie chciałbym być tak rozczarowany swoim własnym M. ;) Ale termin przetargu i info we wstępnych zapisach mają się nijak uważam, że jest niepoważne z ich strony.

buczy1984
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 28 mar 2011, o 22:22
Lokalizacja: Asnyka

Nieprzeczytany post autor: buczy1984 » 14 cze 2011, o 08:39

Droga KasiuMirek poczytaj sobie PZP i zobaczysz co jest dopuszczalne a co nie a jak nie chcesz czytać całości to chociaż wskazane te 2 art. przeze mnie. Organizacja "przetargu" ma na celu wyłonienie najtańszej oferty a nie dowolnej. Jakby była możliwość wyłonienia dowolnej to po cholere robić przetarg??

A co do COVEC-u to nie zgadzam się bo równie dobrze polska firma mogłaby zrobić to samo co chińczyki i też zrezygnować z budowy. ale polemika na ten temat to chyba nie w tym wątku.

Michal
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 196
Rejestracja: 1 lis 2007, o 12:12
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Michal » 14 cze 2011, o 17:44

Otóż BUCZY1984 Prawa Zamówień Publicznych nie chyba stosować do SM. Dodatkowo SM uzależniła wybór wykonawcy nie tylko od jednego kryterium najniższej ceny, ale również podała kryterium w postaci doświadczenia jak i terminu wykonania, który to wpływa na wybór GW (Generalnego Wykonawcy).
Może się mylę ale art 3 nie obowiązuje dla Spółdzielni mieszkaniowych. Bardzo się cieszę, że młodzież w Polsce zna prawo, szkoda że to które wpływa na złą jakość i nieuczciwość na rynku dostaw czy też usług.

Nie moja to brocha czy ktoś jest bardziej lub mniej uczciwy, czy by wygrać musi dać w łapę.

A tak przy okazji to chyba administrację kończyłeś czy prawo?

Laictwo osób które pisało tę ustawę (pseudopolityków, pseudoprawników, pseudobubli) przerasta wszystko czego naocznie na wszystkich obiektach mamy przykład!

Z poważaniem

PS jeżeli się mylę co do zakresu stosowania pzp przez SM to proszę o art który mówi że powinna być stosowana ustawa przez te organy.
Michal

KasiaMirek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 49
Rejestracja: 31 maja 2011, o 11:21
Lokalizacja: Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: KasiaMirek » 14 cze 2011, o 17:46

Ktoś ma jakieś newsy ze spółdzielni?

buczy1984
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 28 mar 2011, o 22:22
Lokalizacja: Asnyka

Nieprzeczytany post autor: buczy1984 » 14 cze 2011, o 21:22

co do mojego wykształcenia nie zgadłeś:)
SM podlegają pod pzp lecz tylko w niektórych przypadkach. Jak już na swojej stronie w necie piszą że ogłaszają przetarg to powinni się stosować do ustawy lub napisać że szukamy chętnych do budowy i sobie kogoś wybierzemy i jest po sprawie, a jak już piszą przetarg to cały siwz powinien być dostępny do pobrania ze strony. owszem w spółdzielni też może być udostępniony za opłatą pod warunkiem że opłata ta równa jest kosztom poniesionym na jej przekazanie wykonawcy (tj. wydruk plus przesyłka itp.)
doświadczenie nie może być kryterium wyboru oferty a jedynie jednym z wymogów stawianych przed wykonawcą ubiegającym się o zamówienie w siwz tak samo jak termin wykonania robót (termin określa zamawiający a nie wykonawca)
co do tego czy ustawa jest ok czy nie to inna kwestja ale czy uważasz że gdyby była inna to by nikt nie kombinowałe bo jak dla mnie Polak potrafi.

Michal
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 196
Rejestracja: 1 lis 2007, o 12:12
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Michal » 15 cze 2011, o 22:17

Dzięki, znam Specyfikację na ten budynek, druga sprawa nie ma w niej mowy czy też przytoczonej ustawy.
Dodatkowo koszty ustala wewnętrznie SM za przygotowanie SIWZ dla oferenta (np. wew. rozporządzenie które ustala konkretne nakłady związane z przygotowaniem SIWZ dla chętnego).
Ocena ofert będzie oparta na 3 kryteriach tak jak opisałem wyżej, da to x% dla każdego i będzie w sposób czytelny przedstawiała wybór.

A co do reszty się zgadzam, szczególnie że jest zapis "sm może unieważnić przetarg bez podania przyczyny, może również wybrać dowolnie Wykonawcę". Zapis bardzo korupcjogenny!

Niestety na to wpływu nie mamy.

A pzp przewiduje wybranie wykonawcy nie tylko pod jednym kryterium tj. najniższej ceny, istnieje możliwość stopniowania doświadczenia, terminu wykonania. Dodatkowo SM ustaliło, że zadanie nie może być wykonywane dłużej niż, jednak w przypadku skrócenia robót budowlanych będzie przyznawany dodatkowy % do oferty.

Pozdrawiam
Michal

buczy1984
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 28 mar 2011, o 22:22
Lokalizacja: Asnyka

Nieprzeczytany post autor: buczy1984 » 16 cze 2011, o 09:07

tylko po co te % za trzy kryteria itd skoro wybieramy dowolnie wykonawce?? troche dziwne i jak pisałeś podejrzane.

również pozdrawiam

KasiaMirek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 49
Rejestracja: 31 maja 2011, o 11:21
Lokalizacja: Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: KasiaMirek » 18 cze 2011, o 23:33

Przetarg rozstrzygnięty.

spezynka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 17 kwie 2011, o 23:12
Lokalizacja: Czaszki

Nieprzeczytany post autor: spezynka » 20 cze 2011, o 11:59

Najnowsze wieści:
cena mieszkania za metr kwadratowy - 2980 zł
cena garażu za metr kwadratowy - 1750 zł
Pierwszą ratę 20 % należy wpłacić do końca tego tygodnia.
Podpisywanie umów będzie miało miejsce od 28 czerwca 2011.
Kolejne raty:
RATA II - 30% - do 15 pażdziernika 2011
RATA III - 30 % do 15 stycznia 2012
RATA IV - do 15 kwietnia 2012
Przetarg wygrał (jedyny oferent) REMBUD.
spezynka

buczy1984
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 28 mar 2011, o 22:22
Lokalizacja: Asnyka

Nieprzeczytany post autor: buczy1984 » 20 cze 2011, o 13:06

był jeden wykonawca bo inni nawet nie próbowali bo wiedzieli co się święci.

KasiaMirek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 49
Rejestracja: 31 maja 2011, o 11:21
Lokalizacja: Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: KasiaMirek » 21 cze 2011, o 10:04

spezynka pisze:Najnowsze wieści:
cena mieszkania za metr kwadratowy - 2980 zł
cena garażu za metr kwadratowy - 1750 zł
Pierwszą ratę 20 % należy wpłacić do końca tego tygodnia.
Podpisywanie umów będzie miało miejsce od 28 czerwca 2011.
Kolejne raty:
RATA II - 30% - do 15 pażdziernika 2011
RATA III - 30 % do 15 stycznia 2012
RATA IV - do 15 kwietnia 2012
Przetarg wygrał (jedyny oferent) REMBUD.
A wiadomo już, kiedy ruszają z budową?

spezynka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 17 kwie 2011, o 23:12
Lokalizacja: Czaszki

Nieprzeczytany post autor: spezynka » 21 cze 2011, o 11:53

Z tego co wiem to prawdopodobnie zaczną budować od 1 lipca. Mówią, że mają już uprawomocnione pozwolenie na budowę. Pewnie ekipa zacznie przy Hanki Sawickiej, jak skończą ocieplać ten nowy budynek przy Ks. Piotrowskiego.
spezynka

KasiaMirek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 49
Rejestracja: 31 maja 2011, o 11:21
Lokalizacja: Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: KasiaMirek » 21 cze 2011, o 12:08

No to na bieżąco będziemy śledzić postępy w budowie...Hehe, i fajnie znać już sąsiada, nawet jeśli nie ma bloku:)

ODPOWIEDZ