Budynek mieszkalny - SM Dobrzec

To co już wybudowano.
Desmedes
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 15 mar 2012, o 11:42
Lokalizacja: Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: Desmedes » 13 cze 2012, o 01:11

mnie to się ciagle wydaje że te prace wogóle się nie posuwaja do przodu :/ wszystko jakby ciagle stało w miejscu, kilka bloków dalej developer juz dawno postawił budynek, buduja kolejny a zaczynali w tym samym czasie

Max Planck
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 36
Rejestracja: 13 mar 2012, o 20:32
Lokalizacja: Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: Max Planck » 15 cze 2012, o 15:22

Desmedes pisze:mnie to się ciagle wydaje że te prace wogóle się nie posuwaja do przodu :/ wszystko jakby ciagle stało w miejscu, kilka bloków dalej developer juz dawno postawił budynek, buduja kolejny a zaczynali w tym samym czasie
To nie do końca tak, bo różnica w rozpoczęciu budowy wynosi około 1 - 1,5 miesiąca. Po drugie, liczba mieszkań w bloku budowanym przez SM jest dwa razy większa (72 do 36). No i po trzecie, pewnie nie bez znaczenia jest, że jeden z bloków budowany jest przez spółdzielnie, a drugi przez prywatnego developera.

A tak poza tym, zerknąłem na stronę SM i widzę, że blok ma być oddany w IV kwartale, a to oznacza, że do grudnia włącznie mają czas. Na pewno zdążą :-) Tym bardziej, że chyba poza elewacją, której można przypatrywać się na co dzień prowadzone są jakieś prace wewnątrz.

Desmedes
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 15 mar 2012, o 11:42
Lokalizacja: Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: Desmedes » 23 cze 2012, o 10:56

WITAM,
można prosić o nowe fotki z postępem prac??? znowu jestem w delegacji a ciekawi mnie jak tam nasz pałac :)

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 23 cze 2012, o 21:40

Jakiś drobny postęp widać:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 3 lip 2012, o 18:42

Powoli ale zawsze do przodu:

Obrazek
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

Max Planck
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 36
Rejestracja: 13 mar 2012, o 20:32
Lokalizacja: Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: Max Planck » 4 lip 2012, o 12:37

Adi pisze:Powoli ale zawsze do przodu:
Biorąc pod uwagę, że ocieplanie rozpoczęto gdzieś w połowie kwietnia (o ile nie wcześniej), to tempo rzeczywiście zabójcze. Inna sprawa, że to pewnie i tak nie ma wielkiego znaczenia, bo przecież równolegle prowadzone są - chyba - jakieś inne prace.

Desmedes
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 15 mar 2012, o 11:42
Lokalizacja: Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: Desmedes » 5 lip 2012, o 17:35

jak dostanę klucze 15 listopada tak jak planowano, to mi kaktus wyrośnie na dłoni :/

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 7 lip 2012, o 23:19

Obrazek
Andrzej

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 10 lip 2012, o 22:00

Obrazek

Obrazek
Andrzej

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 20 lip 2012, o 19:58

Obrazek
Andrzej

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 26 lip 2012, o 18:51

Obrazek

ta kolorystka elewacji jest straszna
Andrzej

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 15 sie 2012, o 11:02

Obrazek
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

Desmedes
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 15 mar 2012, o 11:42
Lokalizacja: Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: Desmedes » 18 sie 2012, o 19:04

Ktos sie orientuje czy można wejśc do swojego mieszkania w tym bloku, chciałbym zobaczyć jak to wygląda wewnatrz?

Max Planck
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 36
Rejestracja: 13 mar 2012, o 20:32
Lokalizacja: Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: Max Planck » 19 sie 2012, o 13:11

Desmedes pisze:Ktos sie orientuje czy można wejśc do swojego mieszkania w tym bloku, chciałbym zobaczyć jak to wygląda wewnatrz?
Wydaje mi się, że osoby do tego nieupoważnione nie mają wstępu na teren budowy. Inna sprawa, że kiedyś miałem okazję obejrzeć sobie, jak to wygląda od środka, ale dotyczyło to innej budowy (inny developer i wykonawca) i wizyta odbyła się przy pełnej wiedzy oraz w towarzystwie kierownika budowy.

Przy okazji mała uwaga: otóż ujawnia się tutaj wielka różnica pomiędzy SM a prywatnym developerem. Na przykład Colian Developer umieszcza na swojej stronie comiesięczne raporty fotograficzne z postępów w budowie (zdjęcia elewacji, jak i wnętrz). Jak jest ze SM, to każdy widzi. Gdyby nie życzliwość ludzi dobrej woli, aby zobaczyć co się dzieje musiałbyś udać się na miejsce budowy osobiście.

KaMika
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 16 mar 2012, o 08:16
Lokalizacja: Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: KaMika » 20 sie 2012, o 08:52

Desmedes pisze:Ktos sie orientuje czy można wejśc do swojego mieszkania w tym bloku, chciałbym zobaczyć jak to wygląda wewnatrz?
Tak, można wejść do mieszkania - oczywiście po wcześniejszym zgłoszeniu się do kierownika budowy. Teraz może być jednak z tym mały problem, bo kładą płytki na klatkach schodowych, ale warto zapytać.
A w środku trwają już prace końcowe - w mieszkaniach brakuje tylko kaloryferów, poza tym wszystko na swoim miejscu. Podoba mi się również pomysł na oświetlenie na czujniki ruchu - będzie spokój z ciągle palącym się światłem.

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 23 sie 2012, o 13:34

Obrazek
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 4 wrz 2012, o 11:57

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

malik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 10 wrz 2012, o 22:39
Lokalizacja: dobrzec

wysokość okien

Nieprzeczytany post autor: malik » 10 wrz 2012, o 22:48

mam pytanie czy ktoś już był na swoim przyszłym mieszkaniu? bo ja byłem i nie wiem czy to wizja psedo projektanta czy bład w budowie bo okna są na wysokości 80cm (tzn 76 cm do parapetu i 4 cm grubość parapetu). a jeszcze dojdą płytki czy inna podłoga to będzie jeszcze niżej. blat jak bedzie to za nisko do krojenie, zmywarka i inne sprzety tez nie wejdą czyli ściana pod oknem odpada pod zabudowe, dziadostwo.

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 10 wrz 2012, o 22:59

Obrazek
Andrzej

kmodrzewski
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 30 kwie 2009, o 13:00
Lokalizacja: Kalisz

Re: wysokość okien

Nieprzeczytany post autor: kmodrzewski » 11 wrz 2012, o 09:44

malik pisze:mam pytanie czy ktoś już był na swoim przyszłym mieszkaniu? bo ja byłem i nie wiem czy to wizja psedo projektanta czy bład w budowie bo okna są na wysokości 80cm (tzn 76 cm do parapetu i 4 cm grubość parapetu). a jeszcze dojdą płytki czy inna podłoga to będzie jeszcze niżej. blat jak bedzie to za nisko do krojenie, zmywarka i inne sprzety tez nie wejdą czyli ściana pod oknem odpada pod zabudowe, dziadostwo.
No to powiem, że mają pewien problem (jeśli dobrze zmierzyłeś), gdyż jest to niezgodne z warunkami technicznymi:

"§ 301. 1. W budynku na kondygnacjach położonych poniżej 25 m nad terenem odległość między górną krawędzią wewnętrznego podokiennika a podłoga powinna wynosić co najmniej 0,85 m, z wyjątkiem przyziemia oraz ścianek podokiennych w loggii, na tarasie lub galerii, gdzie nie podlega ona ograniczeniom."

ODPOWIEDZ