Budynek mieszkalny - SM Dobrzec

To co już wybudowano.
Desmedes
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 15 mar 2012, o 11:42
Lokalizacja: Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: Desmedes » 11 wrz 2012, o 15:29

jesuuu jak dobrze, że nie potrzebuję zabudowywać w ten sposób kuchni, ale współczuję innym. Ja ide wymierzyć mieszkanko za jakies dwa tygodnie myślę.

zefir
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 11 wrz 2012, o 22:42
Lokalizacja: Dobrzec

ściany

Nieprzeczytany post autor: zefir » 11 wrz 2012, o 22:50

Byłem i pomierzyłęm ściany i troche niezgodnosci z projektem znalazłęm w grubosciach ścian i krzywa na 5 cm sciane tez znalazłem a u Was jak to wygląda??

malik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 10 wrz 2012, o 22:39
Lokalizacja: dobrzec

Nieprzeczytany post autor: malik » 12 wrz 2012, o 22:27

kolego zefir a wysokość od podłogi do okna, parapetu ile wynosi u kolegi?

zefir
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 11 wrz 2012, o 22:42
Lokalizacja: Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: zefir » 12 wrz 2012, o 22:47

tego akurat nie sprawdzalem ale bede w mieszkaniu w przyszłym tygodniu wiec postaram sie sprawdzic.

kmodrzewski
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 30 kwie 2009, o 13:00
Lokalizacja: Kalisz

Sprawdźcie od podłogi do góry parapetu

Nieprzeczytany post autor: kmodrzewski » 13 wrz 2012, o 07:35

Sprawdźcie od podłogi do góry parapetu - zgodnie z przepisami powinno być co najmniej 85 cm, chyba, że okno wychodzi na balkon. Jeśli jest mniej to będą mieć problem z odbiorem budynku...

KaMika
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 16 mar 2012, o 08:16
Lokalizacja: Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: KaMika » 13 wrz 2012, o 10:23

No niestety u nas podobna sytuacja. Ściany krzywe, że hej, najbardziej w kuchni i rzeczywiście odległość między podłogą a parapetem wynosi 80 cm. Mierzyliśmy meble do kuchni i z pewnością żadna zabudowa tam nie wejdzie. Dzwoniliśmy do SM, ale powiedziano nam, że wszystkie braki zostaną spisane podczas oddania kluczy, które planowane jest na 15.11.2012

kmodrzewski
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 30 kwie 2009, o 13:00
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: kmodrzewski » 13 wrz 2012, o 11:13

KaMika pisze:No niestety u nas podobna sytuacja. Ściany krzywe, że hej, najbardziej w kuchni i rzeczywiście odległość między podłogą a parapetem wynosi 80 cm. Mierzyliśmy meble do kuchni i z pewnością żadna zabudowa tam nie wejdzie. Dzwoniliśmy do SM, ale powiedziano nam, że wszystkie braki zostaną spisane podczas oddania kluczy, które planowane jest na 15.11.2012
To nie jest jakiś tam "brak", a poważny błąd. Albo błąd projektanta albo wykonawcy. Jeśli tam rzeczywiście jest tylko 80 cm to jakim cudem dostaną pozwolenie na użytkowanie??? Kolejny przekręt? Jeśli dobrze kojarzę to już im się nie zgadza wymagana ilość miejsc parkingowych (zrezygnowali z parkingu podziemnego).

KaMika
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 16 mar 2012, o 08:16
Lokalizacja: Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: KaMika » 13 wrz 2012, o 14:26

kmodrzewski pisze:
KaMika pisze:No niestety u nas podobna sytuacja. Ściany krzywe, że hej, najbardziej w kuchni i rzeczywiście odległość między podłogą a parapetem wynosi 80 cm. Mierzyliśmy meble do kuchni i z pewnością żadna zabudowa tam nie wejdzie. Dzwoniliśmy do SM, ale powiedziano nam, że wszystkie braki zostaną spisane podczas oddania kluczy, które planowane jest na 15.11.2012
To nie jest jakiś tam "brak", a poważny błąd. Albo błąd projektanta albo wykonawcy. Jeśli tam rzeczywiście jest tylko 80 cm to jakim cudem dostaną pozwolenie na użytkowanie??? Kolejny przekręt? Jeśli dobrze kojarzę to już im się nie zgadza wymagana ilość miejsc parkingowych (zrezygnowali z parkingu podziemnego).
Czyli istnieje możliwość, że nie otrzymają pozwolenia na użytkowanie. Jakim cudem jeszcze nikt tego błędu nie zauważył?

kmodrzewski
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 30 kwie 2009, o 13:00
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: kmodrzewski » 13 wrz 2012, o 14:45

KaMika pisze:
kmodrzewski pisze:
KaMika pisze:No niestety u nas podobna sytuacja. Ściany krzywe, że hej, najbardziej w kuchni i rzeczywiście odległość między podłogą a parapetem wynosi 80 cm. Mierzyliśmy meble do kuchni i z pewnością żadna zabudowa tam nie wejdzie. Dzwoniliśmy do SM, ale powiedziano nam, że wszystkie braki zostaną spisane podczas oddania kluczy, które planowane jest na 15.11.2012
To nie jest jakiś tam "brak", a poważny błąd. Albo błąd projektanta albo wykonawcy. Jeśli tam rzeczywiście jest tylko 80 cm to jakim cudem dostaną pozwolenie na użytkowanie??? Kolejny przekręt? Jeśli dobrze kojarzę to już im się nie zgadza wymagana ilość miejsc parkingowych (zrezygnowali z parkingu podziemnego).
Czyli istnieje możliwość, że nie otrzymają pozwolenia na użytkowanie. Jakim cudem jeszcze nikt tego błędu nie zauważył?
Odnośnik do przepisów zamiesciłem stronę wcześniej. Jest to nie tylko niezgodność z projektem ale także z przepisami. Więc nie ma mozliwości zrobienia projektu zastępczego. Oczywiście zakładam, że rożnica powstała "w budowie", a projekt był prawidłowy. Dlatego pisałem, że sprawa jest poważna, i nie jest już "do dogadania się" z nadzorem budowlanym. Chyba pozostaje zamontowanie "niskich balistrad" .....

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 22 wrz 2012, o 18:26

Obrazek
Andrzej

Awatar użytkownika
wollny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1378
Rejestracja: 11 gru 2007, o 11:30
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: wollny » 22 wrz 2012, o 19:38

Kolory :shock: masakra. Już miałem to napisać przy inwestycji Mazka na Czaszkowskiej, ale mówię daruje sobie. Ale prawie w każdej z fotorelacji Andrzeja (za które dziękujemy :) ) można się do tego doczepić. Ludzie nie mają wyczucia czy idą po taniości?
Niepusta separacja między dwoma rzeczami podstawowymi jest homomorficzna z trójwymiarową przestrzenią euklidesową, a więc pozwala określić odległości przestrzenne.

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10973
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 23 wrz 2012, o 08:54

Tak jest w całej Polsce. Wielkie dzięki Andrzej za zdjęcia.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

tartaruga
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 20 lut 2012, o 23:56
Lokalizacja: DOBRZEC

Nieprzeczytany post autor: tartaruga » 23 wrz 2012, o 11:35

Nie wiem czy to pocieszy lokatorów bloku SM Dobrzec, ale budynek Colian Developer jest zakończony i zamknięty ponieważ inwestor nie ma jeszcze podłączonego prądu. Spóźnienie ze strony inwestora, któy zbyt późno zaczął starania o energię. A mieszkańcy czekają, płacą kredyty i płaczą.
Jeśli chodzi o wysokość okna w kuchni to w Colianie też jest za nisko ale okno wychodzi na balkon. Przepisy pewnie zostały zachowane ale jeśli zgodnie z projektem na jedynej możliwej ścianie w kuchni będzie blat to jedna połowa okna nie będzie się otwierać. Podsumowaując: obojętnie czy prywatny inwestor czy spółdzielnia wszystko jak za dawnych lat.

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 23 wrz 2012, o 12:37

Oba bloki buduje ta sama firma.Nie wiem za bardzo jaki jest problem z tym blatem.Przecież meble kuchenne można dostosować wysokością do istniejących parapetów.Za dawnych lata miały jedyną słuszną wysokość ale dzisiaj to nie problem.

Desmedes
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 15 mar 2012, o 11:42
Lokalizacja: Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: Desmedes » 23 wrz 2012, o 15:51

a ja mam pytanko? gdzie tam teraz można zgłosic się do kierownika budowy? bo chciałbym iść pomierzyć mieszkanie ale widzę że nie ma tam juz żadnej budki gdzie było biuro budowy :/

Max Planck
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 36
Rejestracja: 13 mar 2012, o 20:32
Lokalizacja: Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: Max Planck » 23 wrz 2012, o 19:21

Desmedes pisze:a ja mam pytanko? gdzie tam teraz można zgłosic się do kierownika budowy? bo chciałbym iść pomierzyć mieszkanie ale widzę że nie ma tam juz żadnej budki gdzie było biuro budowy :/

Wystarczy spytać pracujących robotników, a na pewno powiedzą co i jak. Zresztą z tego co mi wiadomo, to nawet nie będą fatygować kierownika tylko pozwolą wejść.

tartaruga
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 20 lut 2012, o 23:56
Lokalizacja: DOBRZEC

Nieprzeczytany post autor: tartaruga » 23 wrz 2012, o 22:09

Problem z blatem jest ponieważ minimalną wysokość ograniczają urządzenia typu zmywarka i piekarnik i ich minimalna wysokość.
Jeśli okno jest zbyt nisko po prostu będzie oknem nie do otworzenia bo okno nachodzi na blat.
Standardowo w blokach buduje się okna na wysokości 90 cm i wtedy wszystko jest w porządku nawet dla wysokich osób, które chcą mieć wyżej blat.

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 23 wrz 2012, o 22:53

Jeżeli ktoś ma problem z blatem kuchennym niech sobie zamuruje okno lub przeniesie blat w inne miejsce

rozmowa się toczy nie na temat
Andrzej

KaMika
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 16 mar 2012, o 08:16
Lokalizacja: Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: KaMika » 24 wrz 2012, o 09:32

tartaruga pisze:Problem z blatem jest ponieważ minimalną wysokość ograniczają urządzenia typu zmywarka i piekarnik i ich minimalna wysokość.
Jeśli okno jest zbyt nisko po prostu będzie oknem nie do otworzenia bo okno nachodzi na blat.
Standardowo w blokach buduje się okna na wysokości 90 cm i wtedy wszystko jest w porządku nawet dla wysokich osób, które chcą mieć wyżej blat.
Nie wiem, czy ktoś z Was przy wyborze mieszkania zerknął na plan. Projektant w żadnej kuchni nie zaplanował zabudowy kuchennej pod oknem, więc może przepisy o których wspominacie nie mają w tym przypadku zastosowania. A podobno oddanie budynku ma się odbyć już pod koniec października.

kmodrzewski
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 30 kwie 2009, o 13:00
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: kmodrzewski » 24 wrz 2012, o 13:33

KaMika pisze:
tartaruga pisze:Problem z blatem jest ponieważ minimalną wysokość ograniczają urządzenia typu zmywarka i piekarnik i ich minimalna wysokość.
Jeśli okno jest zbyt nisko po prostu będzie oknem nie do otworzenia bo okno nachodzi na blat.
Standardowo w blokach buduje się okna na wysokości 90 cm i wtedy wszystko jest w porządku nawet dla wysokich osób, które chcą mieć wyżej blat.
Nie wiem, czy ktoś z Was przy wyborze mieszkania zerknął na plan. Projektant w żadnej kuchni nie zaplanował zabudowy kuchennej pod oknem, więc może przepisy o których wspominacie nie mają w tym przypadku zastosowania. A podobno oddanie budynku ma się odbyć już pod koniec października.
Wysokość parapetu nie ma nic wspólnego z kuchnią, a wynika wprost z przepisów Prawa Budowlanego:
"§ 301. 1. W budynku na kondygnacjach położonych poniżej 25 m nad terenem odległość między górną krawędzią wewnętrznego podokiennika a podłoga powinna wynosić co najmniej 0,85 m, z wyjątkiem przyziemia oraz ścianek podokiennych w loggii, na tarasie lub galerii, gdzie nie podlega ona ograniczeniom."
A ma ktoś wgląd do projektu? Jaka jest tam wysokość?

ODPOWIEDZ