Galeria Kalisz - Carrefour

To co już wybudowano.
Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Re: Hipermarket Carrefour wraz z 25 butikami

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 13 lut 2016, o 20:06

Deichamnn zamknął też niedawno sklep przy Wojska Polskiego (Tesco) więc z trzech lokalizacji pozostanie tylko w Amber.

Na tą galerię pomysł jest jeden.Powiększyć LM lub wpuścić kogoś kogo jeszcze nie ma w Kaliszu np. market Jula.

Awatar użytkownika
ochotnik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2004
Rejestracja: 5 sie 2009, o 17:08
GG: 9270210
Lokalizacja: Śródmieście I

Re: Hipermarket Carrefour wraz z 25 butikami

Nieprzeczytany post autor: ochotnik » 13 lut 2016, o 20:13

Fajne miejsce na market Jula byłoby w Galerii 2 Kalisz gdyby zlikwidował chiński sklep i zrobić jeden duży lokal łącząc go z tym obok, gdzie znajdował się Komfort.

Grzegorz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 16 kwie 2012, o 19:26

Re: Hipermarket Carrefour wraz z 25 butikami

Nieprzeczytany post autor: Grzegorz » 20 lut 2016, o 21:59

Dzisiaj zauważyłem,że nie ma już wysepki sieci PLAY.
Tylko czekać aż Rossmann się zwinie bo po zamknięciu Deichmanna będzie to w tamtej części jedyny sklep.

kaczorkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1873
Rejestracja: 31 mar 2009, o 14:47
Lokalizacja: XXV lecia

Re: Hipermarket Carrefour wraz z 25 butikami

Nieprzeczytany post autor: kaczorkalisz » 20 lut 2016, o 22:44

mam wrazenie ze jedyna siecia ktora ta galerie moze uratowac to IKEA...

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Re: Hipermarket Carrefour wraz z 25 butikami

Nieprzeczytany post autor: Adi » 26 lut 2016, o 18:13

Zamykają i będą zamykać. Czekamy w końcu na pojawienie się Auchana zamiast Carrefour i miejmy nadzieje ze niedługo to nastąpi. Takie przynajmniej krążą pogłoski.
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

Juliusz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 15 gru 2013, o 13:30

Re: Hipermarket Carrefour wraz z 25 butikami

Nieprzeczytany post autor: Juliusz » 26 lut 2016, o 21:13

Niestety ale żaden oszołom w tym miejscu nie powstaje, co więcej sklep będzie jeszcze bardziej powiększony

dybek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 527
Rejestracja: 30 kwie 2010, o 11:23
Lokalizacja: Czaszki/Kaliniec

Re: Hipermarket Carrefour wraz z 25 butikami

Nieprzeczytany post autor: dybek » 27 lut 2016, o 12:31

Otwiera się bukmacher Fortuna.

Awatar użytkownika
kalafior24
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 7 kwie 2009, o 06:23
Lokalizacja: Kalisz - Szczypiorno

Re: Hipermarket Carrefour wraz z 25 butikami

Nieprzeczytany post autor: kalafior24 » 15 mar 2016, o 08:58

Słyszałem plotki, że Media Markt ma zająć miejsce tych zamykanych sklepów, wyglądałoby to tak, jak kiedyś Euro RTV.
Ktoś coś wie na ten temat?
wszyscy mają prawo do szczęścia ale nie wszyscy mają szczęście do prawa ;-)

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3255
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Hipermarket Carrefour wraz z 25 butikami

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 16 mar 2016, o 09:31

kalafior24 pisze:Słyszałem plotki, że Media Markt ma zająć miejsce tych zamykanych sklepów, wyglądałoby to tak, jak kiedyś Euro RTV.
Ktoś coś wie na ten temat?
Ja też to słyszałem. Ponoć MM w dotychczasowym miejscu ma być do końca roku, bo kończy się 10-letni okres działalności. Nie wiem tylko kto jest właścicielem obiektów MM. Było już wiele plotek m.in. o Macro czy Tesco więc podchodzę do nich z ostrożnością. Niedługo się sami o tym przekonany.

pietros1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 16 mar 2016, o 19:48

Re: Hipermarket Carrefour wraz z 25 butikami

Nieprzeczytany post autor: pietros1 » 16 mar 2016, o 19:52

Te plotki o przenosinach są prawdziwe. Na starym miejscu jesteśmy jeszcze kilka miesięcy. A propo Carrefoura to w najbliższym czasie czeka ich ponoć ostra przebudowa i zmiana stoisk. Rozmawialiśmy dzisiaj z ochroniarzem, który tam pracuje i podobno wjechł im tir z nowymi regałam.

ANewDay
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1942
Rejestracja: 12 lut 2006, o 12:10
Lokalizacja: xxxx

Re: Hipermarket Carrefour wraz z 25 butikami

Nieprzeczytany post autor: ANewDay » 16 mar 2016, o 20:58

prędzej uwierzę, że będzie drugi niż MM niż że przeniosą go z własnego budynku do podupadającej galerii... Sorry. 1 kwietnia jeszcze dopiero za 2 tyg

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Re: Hipermarket Carrefour wraz z 25 butikami

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 16 mar 2016, o 21:50

Carrefour modernizuje swoje centra handlowe.Przy okazji dokonywana jest rekomercjalizacja.
Przeniesienie MM jest IMHO mało prawdopodobne.No chyba że mają kupca no swoją obecną siedzibę.Zmniejszą powierzchnię i przeniosą się na Poznańską.Tylko śmiem wątpić czy tam jest lepsza lokalizacja niż mają obecnie.

pietros1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 16 mar 2016, o 19:48

Re: Hipermarket Carrefour wraz z 25 butikami

Nieprzeczytany post autor: pietros1 » 16 mar 2016, o 22:14

Niestety uwierz w przenosiny bo to prawda. Budynek w którym obecnie jesteśmy nie jest własnością MM tylko go wynajmujemy. A jeżeli nie wierzysz to zapraszam do sklepu i się podpytaj pracowników.

kaczorkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1873
Rejestracja: 31 mar 2009, o 14:47
Lokalizacja: XXV lecia

Re: Hipermarket Carrefour wraz z 25 butikami

Nieprzeczytany post autor: kaczorkalisz » 16 mar 2016, o 22:50

dybek pisze:Otwiera się bukmacher Fortuna.
bukmacher w tej galerii? chyba zart

dybek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 527
Rejestracja: 30 kwie 2010, o 11:23
Lokalizacja: Czaszki/Kaliniec

Re: Hipermarket Carrefour wraz z 25 butikami

Nieprzeczytany post autor: dybek » 18 mar 2016, o 16:35

MediaMarkt w nowej lokalizacji może liczyć jednak na większy ruch niż przy Tesco, zwłaszcza w weekendy. Czekam na wojenkę cenową z Media Expert ;)

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Re: Hipermarket Carrefour wraz z 25 butikami

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 18 mar 2016, o 19:07

Teraz po drugiej stronie ulicy masz RTV Euro i słyszałeś o jakiejś wojence cenowej ?Gdyby w galerii Carrefour był tak duży ruch nie byłoby tyle pustych lokali.Z tej galerii wszyscy uciekają więc tym bardziej dziwi mnie decyzja kierownictwa MM.
Pomijam już kwestię że powierzchniowo stracą przynajmniej 50% a to oznacza jeszcze uboższą ofertę niż jest obecnie.

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3255
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Hipermarket Carrefour wraz z 25 butikami

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 18 mar 2016, o 20:11

Pawel pisze:Teraz po drugiej stronie ulicy masz RTV Euro i słyszałeś o jakiejś wojence cenowej ?Gdyby w galerii Carrefour był tak duży ruch nie byłoby tyle pustych lokali.Z tej galerii wszyscy uciekają więc tym bardziej dziwi mnie decyzja kierownictwa MM.
Pomijam już kwestię że powierzchniowo stracą przynajmniej 50% a to oznacza jeszcze uboższą ofertę niż jest obecnie.
Przez okres 10-ciu lat lat tj. od powstania MM w Kaliszu rynek się zmienił. Obecnie wszelkie oferty można sprawdzić w internecie. Wybrać najciekawszą cenowo i zamówić np. w sklepie internetowym MM z odbiorem w sklepie stacjonarnym. Ja zawszę sprawdzam cenowo określony produkt i kupuję tam gdzie jest w przyzwoitej cenie. Nie jest to najtańsza oferta ale ta która gwarantuje przynajmniej teoretycznie późniejsze wyegzekwowanie praw gwarancyjnych.
Jednak pod Galerią Kalisz jest większy potok kupujących niż pod samotnym MM. Sporo ludzi wejdzie tam z ciekawości i może coś kupi. Sam w MM bywałem sporadycznie może z cztery razy w roku, bo pp prostu nie chciało mi się tam skręcać. Chociaż kupiłem tam część sprzętów, to wstrzymywałem się do promocji typu bez vat, itp. i wtedy ceny były konkurencyjne do innych ofert.
Kolega który był w Anglii i pomagał córce remontować zakupiony domek, był zdziwiony że w tamtejszych marketach budowlanych nie ma fizycznie towaru. Można pooglądać ekspozycje zamówić określony asortyment ale na odbiór towaru trzeba poczekać kilka dni. Może i u nas do tego dojdzie.

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Re: Hipermarket Carrefour wraz z 25 butikami

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 18 mar 2016, o 20:25

Masz rację.Internet dużo zmienił ale plusem MM było/jest fakt że możesz upatrzony towar zobaczyć.Dotknąć.A kupić ewentualnie w sklepie internetowym.Mniejsza powierzchnia to mniejsza ekspozycja co za tym idzie nie będzie sensu jechać do sklepu w którym jest przeciętny wybór.Słowem MM równa do średniaków a był czymś więcej.Po samej sekcji płyt CD widać jaki już jest okrojony asortyment podczas gdy np. w bliźniaczych Saturnach oferta nadal jest bardzo szeroka.
Pamiętam jakiej wielkości był pierwotnie Euro AGD w GK i uważam że niestety ale jest to krok w tył.Sąsiadujący Carrefour zapewni podobny asortyment.

dybek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 527
Rejestracja: 30 kwie 2010, o 11:23
Lokalizacja: Czaszki/Kaliniec

Re: Hipermarket Carrefour wraz z 25 butikami

Nieprzeczytany post autor: dybek » 9 kwie 2016, o 11:47

Ruszyła przebudowa butików na galerii. Rossmann w obecnym miejscu funkcjonuje jeszcze przez tydzień, później będzie otwarty w innym miejscu galerii.
Na samym markecie także trwa przebudowa działów.

jerraz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 160
Rejestracja: 20 paź 2013, o 11:02

Re: Hipermarket Carrefour wraz z 25 butikami

Nieprzeczytany post autor: jerraz » 9 kwie 2016, o 16:14

A co z tym Meiamarktem?

ODPOWIEDZ