Remont ul. Podmiejskiej

To co już wybudowano.
R.
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 81
Rejestracja: 17 sty 2007, o 19:44

Nieprzeczytany post autor: R. » 20 kwie 2012, o 21:55

Grzegorz pisze:Wiesz każda firma inaczej w swoich wytwórniach produkuje masę czyli stosuje inne składniki masy oraz inne urządzenia technologiczne które dodają odpowiednie składniki do produkcji masy.
A co do H.Sawickiej to z moich informacji wynika,że tam była kładziona warstwa ścieralna.
Może się nie znam, ale każda masa musi spełniać wymagania SST (określone na konkretną budowę) obojętnie z czego by nie była zrobiona. To że ktoś stosuje różne składniki nie ma tu nic do rzeczy. Jeśli receptura na MMA nie spełnia wymagań SST, inspektor by jej nie zaakceptował.
Nie bardzo rozumiem co masz na myśli mówiąc o innych urządzeniach technologicznych które dodają odpowiedznie składniki do produkcji masy. Domyślam się że generalnie mówisz o otaczarni. No więc z tego co wiem, to PBD ma podobną wytwórnię do tej w Ulicach i Mostach (jeśli chodzi o sposób produkcji masy i dozowanie materiałów) tyle że o większej wydajności. A już na pewno nowszą. Sprzęt do układania masy również jest podobny - układarki z elektroniczną niwelacją, że o walcach nie wspomnę.
A co do H. Sawickiej to uwierz mi, że jednak nie ma tam ścieralnej. Skończyło się na wiążącej i cienkim dywaniku (który nie jest ścieralną). Zobacz sobie ile krawężniki wystają nad masę. O 3 cm za dużo.
Michał pisze:Kładziona nie kłądziona ta firma nigdy wiecej w życiu nie powinna wygrać żadnego przetargu...
Pomijając fakt wykonania, zadałeś sobie pytanie czy projekt był ok? Wielokrotnie zwracałem uwagę na forum na to że projekty często są robione zza biurka i nijak się mają do rzeczywistości, ale fakt - łatwiej wszysko zrzucić na wykonawcę, bo tak naprawdę tylko jego widać na placu budowy

Fernir
:wink:

Grzegorz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 16 kwie 2012, o 19:26

Nieprzeczytany post autor: Grzegorz » 20 kwie 2012, o 23:34

No też jestem twierdzenia,że projektant powinien się mocno zastanowić nad każdą kreską którą stawia bo nie raz cuda mogą wyjść i później w trakcie realizacji projektu jest stosowana zmiana ale oczywiście za zgodą projektanta.

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5002
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 22 kwie 2012, o 06:41

Dywanik pociągnięty już do końca :) czyli do Ronda Westerplatte :o
1 z pracowników dziś pracuje :evil:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Wjazd na parking byłego VIKI
Obrazek
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 22 kwie 2012, o 08:09

Spokojnie wyjazd też zrobią we wtorek otwarcie drogi wiec pierwszeństwo dla głównej ulicy ;)
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

Grzegorz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 16 kwie 2012, o 19:26

Nieprzeczytany post autor: Grzegorz » 22 kwie 2012, o 23:00

No jak ja dzisiaj szedłem wzdłuż tego remontowanego odcinka to widziałem ekipe co pasy malują mierzyli ulicę i zaznaczali jak pasy będą malowane.

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 24 kwie 2012, o 00:36

W nocy trwają ostatnie przygotowania do oddania drogi. Drogowcy czyszczą jezdnię i zbierają z niej nadmiar grysu. Wszystkie pasy wymalowane Pozostaje już wykończeniówka i chodniki.
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 29 kwie 2012, o 19:59

Komfortowo Podmiejską
29 kwietnia, 2012 - 10:22 —rc.fm Większy komfort jazdy, ale przede wszystkim lepsza organizacja ruchu - to efekt zakończonego w minionym tygodniu generalnego remontu ulicy Podmiejskiej w Kaliszu. "Inwestycja pochłonęła milion złotych" - powiedział Radiu Centrum Krzysztof Gałka, szef Zarządu Dróg Miejskich w Kaliszu:

"Ulica uzyskała nową nawierzchnię, jest to wzmocnienie całej konstrukcji. Tak wyremontowana droga powinna służyć bez żadnych napraw przynajmniej 10 lat. Przy okazji planowanych robót wydzieliliśmy również prawoskręt w osiedle Hanki Sawickiej od strony Ronda dobrzeckiego. Ulica uzyskała również nowe oznakowanie poziome i ogólną estetykę. Myślę, że będzie dobrze służyć kierowcom i poprawi komfort jazdy".

Przy Podmiejskiej prowadzona jest jeszcze przebudowa chodników na ciągi pieszo-rowerowe. To zadanie realizuje wydział inwestycji kaliskiego magistratu.

Te zdanie mnie rozwala generalny remont
{to efekt zakończonego w minionym tygodniu generalnego remontu ulicy Podmiejskiej w Kaliszu. } :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :D :evil:

Wytrzyma 10 lat śmiechu warte, wymienili 7 cm asfaltu :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Andrzej

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 18 maja 2012, o 14:52

Coś zaprzestali budowy chodnika i ścieżki rowerowej. Czyżby jakieś niezgodności?? Ostatnio poprawiano szerokość chodnika na jednym z przejść dla pieszych przy rondzie Westerplatte tak że teraz ścieżka rowerowa prowadzi wprost na 20 cm krawężnik i płotek rozdzielający pasy ruchu.

Plac budowy odwiedził też niedawno prezydent Pęcherz wraz z Gałką. Słyszałem jak Gałka zapewniał prezydenta że chodnik wzdłuż podmiejskiej ma prawidłową szerokość.

Pracowników nie widać tam od tygodnia:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

A i chodnik na wysokości cmentarza żydowskiego jest mocno zwężony w porównaniu ze starym asfaltem.
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 23 cze 2012, o 22:22

Ktoś mi kiedyś odpisał że czas na zakończenie przebudowy chodnika wzdłuż ul. Podmiejskiej upływa z końcem Maja 2012. Mamy koniec czerwca a ścieżka ukończona w 3/4 swojej długości. Część chodnika zostanie ze starej kostki innego typu część będzie nowa. Zrobiono także dojście do pomnika w pobliżu garaży oraz szerokie wejście na cmentarz żydowski. To na plus.

Na minus: strasznie nierówna powierzchnia zarówno chodnika jak i ścieżki rowerowej. Ścieżka rowerowa po złej stronie oraz zwężenia ścieżki rowerowej w kilku miejscach na całym odcinku.

Oby do połowy lipca skończyli przebudowę:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5002
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 24 cze 2012, o 08:00

Adi fakt też mi się wydaje że ścieżka rowerowa po złej stronie ale to chyba ciąg dalszy bo Podmiejską-Górnośląska od Westerplatte tam jest ten sposób od dawna i po tej stronie jak tu.

mnie tylko interesuje gdzie są pasy na ściereczce

np: (TO PRZYKŁAD TO NIE KALISZ)
Obrazek
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

HARNAŚ
Site Admin
Site Admin
Posty: 677
Rejestracja: 25 lis 2005, o 18:35
Lokalizacja: Gdynia/Kalisz

Nieprzeczytany post autor: HARNAŚ » 25 cze 2012, o 21:08

Caspress pisze: ściereczce
Caspress nie jesteśmy na forum kur domowych, więc używaj odpowiedniego słownictwa ;)

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 9013
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 3 lip 2012, o 18:07

Adi pisze:Ktoś mi kiedyś odpisał że czas na zakończenie przebudowy chodnika wzdłuż ul. Podmiejskiej upływa z końcem Maja 2012. Mamy koniec czerwca a ścieżka ukończona w 3/4 swojej długości.
Kaliska firma+najtańsza oferta=praca nie według projektu i opóźnienia:
http://rc.fm/polityczne/klopotliwy-chodnik.html
g13k

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 3 lip 2012, o 18:43

Jeszcze tydzień i firma zbankrutuje....
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
piasek1995
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 115
Rejestracja: 21 kwie 2011, o 16:23
Lokalizacja: Majków

Nieprzeczytany post autor: piasek1995 » 3 lip 2012, o 22:31

Jak dowiedziało się Radio Centrum, wykonawcą tej inwestycji jest kaliska firma, która po raz pierwszy podjęła prace dla miasta.
A czy przy tego typu inwestycji nie trzeba mieć w ciągu np. kilku lat wykonanych podobnych inwestycji przez firmę startującą w przetargu w zależności od jego warunków? Przynajmniej gdy ZDM ogłasza przetargi. Ale skoro Adi pisze że za tydzień zbankrutują to niezbyt udał im się debiut w realizacji inwestycji samorządowych. Przejechali się podobnie kilkanaście/-dziesiąt firm budujących autostrady i drogi ekspresowe w Polsce. Niedługo nikt nie będzie chciał startować w przetargach, w których jedynym kryterium wyboru będzie najniższa cena bo grozi to szybkim bankructwem...
Umiesz liczyć? Licz na siebie!

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 4 lip 2012, o 06:32

Piasek napisałem że zbankrutują tak w " " bo się nie wyrobią i dostaną karę za zerwanie kontraktu, a jak rzeczywiście firma stoi finansowo to nie wiem ;)
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 4 lip 2012, o 07:56

-przeliczyli się na wycenie wykonania tej usługi
-mogą być braki kadrowe bo mało płaci pracownikom
- ma złe recenzje
-nie płaci terminowo w hurtowniach i nikt nie daje mu 30 dniowego terminu płatności tylko musi płacić gotówka

Przyczyn może być wiele, ale urząd miasta może być sam sobie winny nie zawsze najtańsza oferta jest ok

Takich wykonawców powinno się tępić , umowa powinna być zerwana i dokończyć powinna inna firma na koszt tego pierwszego wykonawcy
Andrzej

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 4 lip 2012, o 08:56

Tak się dzieje w całej Polsce,wystarczy jeżeli śledzicie wiadomości odnośnie budowy dróg.Dopóki najważniejszym kryterium będzie najniższa cena to nic się nie zmieni w tej dziedzinie.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Re: Remont ul. Podmiejskiej

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 6 lip 2013, o 21:05

Obrazek

Od ponad dwóch tygodni ZDM i firma która wykonalna remont nawierzchni nie potrafią sobie poradzić ze studzienka , która ostatnio właz tej studzienki uszkodził bak samochodu ciężarowego , to chyba opiewa na jakiś absurd :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :?: :?: :!:
Andrzej

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5002
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: Remont ul. Podmiejskiej

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 5 wrz 2013, o 19:03

Kolejny ambitny plan oczywiście to tylko kresek marzenia :)
Chociaż planują zbudować 2 jezdnie od Ronda Westerplatte aż do Godebskiego więc ciekawe tak bym widział kawałek Podmiejskiej.

-Niebieskim Chodnik
-Pomarańczowym malowanie na obecnie drodze
A więc może najpierw tak przystanek w stronę ronda przeniósł bym wraz z budami na długość biedronki
Od prawej czerwony to bym zostawił do Etapu 2

Tym czasem czerwony od lewej nie wiem jak to nazwać droga pomocnicza?
coś typu jak na wojska polskiego od Ronda do big stara jest a więc zamiast robienia wielu skrzyżowań czy wyjazdów na drodze głównej postanowiłem zrobić to do tej drogi pomocniczej droga ta obejmowała by generalnie 3 wloty (Gazownie,Vike i Schleckera) wyjazd by był obecnie z Viki
Po za tym wyjazdem był by jeszcze wyjazd z garaży i Biedronki oczywiście do każdego wjazdu dodatkowy pas.
I zamiast robienia niepotrzebnych skrzyżowań w bliskiej odległości od wyjazdu od wewnętrznej części drogi był by pas do nawrotki :)
I budowę kładek nadziemnych dla pieszych na obecnych pasach
Obrazek
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

kaczorkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1873
Rejestracja: 31 mar 2009, o 14:47
Lokalizacja: XXV lecia

Re: Remont ul. Podmiejskiej

Nieprzeczytany post autor: kaczorkalisz » 16 mar 2014, o 16:40

nie mija 2 lata od zakonczenia remontu Podmiejskiej a juz jest znowu rozkopana, wymieniaja rury od gazu. Ludzie czy to nie jest problem zlozyc zapytanie do PGNiG, do Energi czy wodociagow, firm telekomunikacyjnych ktore maja w danym miejscu swoje kable czy przewiduja jakies remonty? W niektorych miastach jest stanowisko takiego koordynatora ktory te wszystkie remonty zgrywa ze soba. Taki remont nie robi sie z dnia na dzien, to sa miesiace projektow przetargow itd. przez ten czas te firmy moga odpowiedziec i zoorganizowac tez swoje prace.

ODPOWIEDZ