Budowa Lidla przy dawnym hotelu Orbis

To co już wybudowano.
Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Budowa Lidla przy dawnym hotelu Orbis

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 12 mar 2012, o 17:59

Zaczęła się budowa marketu przy dawnym hotelu Orbis , teren został ogrodzony i zburzony ten mały pawilonik przy wjeździe na parking

zdjęć nie zrobiłem bo nie miałem foto przy sobie
Andrzej

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Re: Budowa marketu przy dawnym hotelu Orbis

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 12 mar 2012, o 18:08

andrzej pisze:Zaczęła się budowa marketu przy dawnym hotelu Orbis , teren został ogrodzony i zburzony ten mały pawilonik przy wjeździe na parking

zdjęć nie zrobiłem bo nie miałem foto przy sobie
Skąd info o budowie marketu :?:
Zdjęcia są tutaj viewtopic.php?t=1773&start=360
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 12 mar 2012, o 18:23

Najpopularniejsze » market zamiast „Prosny”
market zamiast „Prosny”
Wiadomo już co powstanie na parceli po zamkniętym kilka miesięcy temu Hotelu Orbis Prosna. Na terenie wykupionym przez firmę MTM Consulting, po 33 latach funkcjonowania hotelu, powstanie kolejny w Kaliszu market.

Pozwolenia na budowę jeszcze co prawda nie ma, ale już niedługo zamiast budynku po byłym Hotelu Orbis Prosna, oglądać będziemy nowy market. Tak przynajmniej teren planuje zagospodarować Tadeusz Mazek, współwłaściciel parceli, który deklaruje, że budynek będzie estetyczny, parterowy, będzie miał ok. 1800 m kwadratowych powierzchni i zbudowany zostanie przepisowo. – Oczywiście z zachowaniem wszystkich przepisów i norm dopuszczających budowę w tym miejscu (…) absolutnie nie zachowuję się tak że nie myślę o osobach, które mieszkają gdzieś tam z boku, tylko muszę kierować się realnymi, racjonalnymi posunięciami. - mówi Tadeusz Mazek. Pomysł wybudowania nowego wielko powierzchniowego sklepu nie spodobał się jednak mieszkańcom pobliskiego bloku, a konkretnie członkom Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko – Własnościowej którzy postanowili zaprotestować. Prezes Spółdzielni, Włodzimierz Karpała, który mógłby nam udzielić informacji na temat protestu przebywa obecnie na urlopie. Zapytaliśmy więc kaliszan – czy kolejny market, to dobry pomysł. –

Niezależnie od opinii kaliszan, każdemu właścicielowi nieruchomości przysługuje prawo do dysponowania swoją własnością – w tym przypadku, terenem na którym obecnie stoi hotel. Co za tym idzie – market powstanie, będzie wpasowywał się w otoczenie, a niedługo zostanie tam nawet otwarty … hotel. – Na pewno uatrakcyjniłby całą część dla osób które mają właśnie w tym sąsiednim budynku na parterze. Będzie w tym miejscu Kalisza cos estetycznego, cały teren będzie zagospodarowany w połączeniu z hotelem który kiedyś tam powstanie. Nie wiadomo kiedy miałaby się rozpocząć budowa nowego centrum handlowego, ile miałoby kosztować, ani kiedy będziemy mogli zrobić w markecie pierwsze zakupy.


http://naszkalisz.info/?p=602
Andrzej

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 12 mar 2012, o 18:50

andrzej pisze: Będzie w tym miejscu Kalisza cos estetycznego, cały teren będzie zagospodarowany w połączeniu z hotelem który kiedyś tam powstanie.
Tak jak zapewne po przeciwnej strony ulicy powstały bardzo estetyczne budynki :lol: normalnie strach się bać :lol:
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

pejol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1008
Rejestracja: 25 lis 2005, o 19:41
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: pejol » 12 mar 2012, o 19:13

Boże kto w ogóle pisał ten tekst?? Jakiś kretyn czy dziecko z podstawówki??

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10947
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 12 mar 2012, o 20:49

Pejol ma rację. Ten tekst napisał prawdziwy "miszcz" :)
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5397
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Re: Budowa marketu przy dawnym hotelu Orbis

Nieprzeczytany post autor: milo » 13 mar 2012, o 17:22

Gumiś pisze:
Skąd info o budowie marketu :?:
Zdjęcia są tutaj viewtopic.php?t=1773&start=360
Andrzej pospieszył się trochę z tą budową...temat na razie do planowanych.
Reszta informacji o nowym pomyśle zagospodarowania hotelu również tutaj :

viewtopic.php?t=1699
viewtopic.php?t=869&start=80
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 14 mar 2012, o 18:20

naszkalisz pisze: Pozwolenia na budowę jeszcze co prawda nie ma, ale już niedługo zamiast budynku po byłym Hotelu Orbis Prosna, oglądać będziemy nowy market.
Za pierwszym razem pomyślałem że będą burzyć budynek w którym znajdował się hotel. Czy kolejna Biedronka czy tez Chata Polska jest naprawdę potrzebna??

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10947
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 14 mar 2012, o 19:13

Adi kolejny market w tym miejscu absolutnie nie jest niezbędny.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 23 mar 2012, o 15:54

Coś się dzieje w temacie......na zdjęciu widać,że Tadek Mazek wraz z synem nadzorują postępy w grodzeniu terenu.

Obrazek

W kółku zaznaczyłem ich samochody....Tadka Porsche Carrera i Mustanga syna.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 30 mar 2012, o 02:21

Ogólnie nic się nie dzieje ciekawego. Słyszałem jak mieszkańcy sąsiadującego bloku rozmawiali ze sobą gdzie co będzie się znajdować. Także budowa zapewne ruszy już niebawem.

Obrazek
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 1 kwie 2012, o 18:46

Obrazek
Andrzej

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4992
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: Budowa marketu przy dawnym hotelu Orbis

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 27 maja 2013, o 18:31

Hotel Prosna zostanie zburzony?!
Ta informacja trzymana była w tajemnicy przez wiele miesięcy, bowiem wierzono, że konserwator zabytków nie zgodzi się na tak drastyczną zmianę tego charakterystycznego dla miasta pejzażu. A jednak. Biznesmen, który jest właścicielem budynku oraz terenu dawnego hotelu Orbis-Prosna uzyskał wszelkie możliwe pozwolenia. Obiekt ma zostać zburzony, a w jego miejsce powstanie… supermarket.
Więcej na:
http://www.faktykaliskie.pl/hotel-prosn ... e-zburzony" onclick="window.open(this.href);return false;
ŻENADA!
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

Awatar użytkownika
glootech
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: 31 sie 2006, o 14:44
Lokalizacja: już nie Kalisz

Re: Budowa marketu przy dawnym hotelu Orbis

Nieprzeczytany post autor: glootech » 27 maja 2013, o 18:36

Widzę, że wkleiłem link nie do tego wątku.
Brak mi słów.
Gabinet Logopedyczny Logo Ruda https://logoruda.pl.

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7120
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Budowa marketu przy dawnym hotelu Orbis

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 27 maja 2013, o 19:50

To jest jakaś masakra...
burzyć 7-kondygnacyjny budynek i w jego miejsce postawić obiekt z wyglądu przypominający oborę...
Brak słów.
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10947
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Budowa marketu przy dawnym hotelu Orbis

Nieprzeczytany post autor: K-man » 27 maja 2013, o 20:38

O zesz w mordę :shock: Mazek niszczy nam miasto :( tylko kasa mu w głowie.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2496
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Re: Budowa marketu przy dawnym hotelu Orbis

Nieprzeczytany post autor: jp » 27 maja 2013, o 20:48

http://www.faktykaliskie.pl/hotel-prosn ... e-zburzony" onclick="window.open(this.href);return false;
Elżbieta Kowalska, naczelnik Wydziału Budownictwa, Urbanistyki i Architektury Urzędu Miejskiego: – "Ponieważ jednak decyzja konserwatora jest pozytywna, nie mamy żadnych podstaw prawnych, aby odmówić inwestorowi wydania decyzji o warunkach zabudowy dla tego terenu, co też uczyniliśmy w piątek. A to oznacza, że może on już przygotowywać projekt i przystąpić do rozbiórki dawnego hotelu."

Nie ma co zwalać winy na KZ. Właściciel ma prawo zburzyć hotel - tego mu zabronić nie można, ale decyzją administracyjną mozna określić sposób zagospodarowania terenu w przyszłości i nie musi to być market! To właśnie od decyzji o warunkach zabudowy, wydanej przez panią naczelnik, w duzym stopniu zależy co powstanie w miejscu hotelu. Decyzja może regulować: pow. zabudowy w stosunku do powierzchni działki, linię zabudowy, wysokość budynku, jego kształt oraz wiele innych szczegółów.
Jeżeli przy "historycznej arterii i głównej osi urbanistycznej miasta" ma powstać jakiś niski badziew typu lidl, to ja się z takiego miasta wypisuję :(

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Budowa marketu przy dawnym hotelu Orbis

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 27 maja 2013, o 21:00

Popieram przedmówców. Słowem - głupota... I to głupota władz miasta, które jak słusznie wspomniał jp mogły zastrzec warunki wykorzystania tego terenu. Gdyby wcześniej o takich rzeczach pomyśleli to by teraz nie było ubolewania. Ja rozumiem, gdyby tam miało powstać coś z pożytkiem dla wizerunku naszego miasta, nie wiem, ale nie kolejny supermarket! Źle się dzieje w Kaliszu, oj źle się dzieje...

Awatar użytkownika
BladyPL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 76
Rejestracja: 23 gru 2010, o 22:33
Lokalizacja: Kalisz - Widok

Re: Budowa marketu przy dawnym hotelu Orbis

Nieprzeczytany post autor: BladyPL » 27 maja 2013, o 21:52

Jakoś nie żal mi specjalnie tego betonowego bloku, ale szkoda mi bardzo doskonałej działki przy głównej osi miasta na kolejny blaszak! Robią z Kalisza jakiś śmietnik! Chyba po to są władze miasta, żeby kontrolowały rozwój przestrzenny, a z tego co widzę to rozwój polega na zwiększaniu powierzchni handlowych. O katastrofalnej demografii, o atrakcyjności miasta już nikt nie pomyśli.

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7120
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Budowa marketu przy dawnym hotelu Orbis

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 28 maja 2013, o 16:05

Podobno jednak to nie jest prawda, tylko kolejny raz pokazanie nierzetelności kaliskich dziennikarzy.

Oby.
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

ODPOWIEDZ