Budowa Lidla przy dawnym hotelu Orbis

To co już wybudowano.
Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5397
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Re: Budowa Lidla przy dawnym hotelu Orbis

Nieprzeczytany post autor: milo » 11 gru 2014, o 13:15

<Przemek> pisze:Obadajcie kaliska czesc Facebooka i zobaczcie jakie kolejki byly na otwarciu. Patologia po prostu... :D
Przemek nieładnie tak o seniorach :-)
Jak widać obiekt trafił w 100 % w oczekiwania kaliskiego społeczeństwa.
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Budowa Lidla przy dawnym hotelu Orbis

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 11 gru 2014, o 13:30

Nie no ja nie chcialem nikogo obrazac, szczegolnie seniorow. Chodzilo mi raczej o to, co sie dzieje z tym naszym spoleczenstwem :)

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2496
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Re: Budowa Lidla przy dawnym hotelu Orbis

Nieprzeczytany post autor: jp » 11 gru 2014, o 14:31

<Przemek> pisze:Nie no ja nie chcialem nikogo obrazac, szczegolnie seniorow. Chodzilo mi raczej o to, co sie dzieje z tym naszym spoleczenstwem :)
Jak to co się dzieje, społeczeństwo jest po prostu bogate :wink: i dlatego markety nie narzekają na brak klientów :wink:
A tak bardziej serio, kilkanaście dni temu próbowałem bezskutecznie znalezć miejsce na parkingach G Amber. Wszystko było zajęte, musiałem skorzystać z sąsiedniego parkingu PKSu, na którym udało mi się znalezc jedno miejsce!
To tak odnośnie ilości galerii i marketów, których podobno w Kaliszu jest za dużo... O zbyt dużej ilości "galerii handlowych" w Kaliszu mówiło się już nawet w czasach, kiedy Tęcza była dopiero w planach :lol:

Wracając do głownego wątku. Mam wielki żal i pretensje do prezydenta Pęcherza, że pozwolił wybudować to coś, przy głownej ulicy. Działka co prawda nie była własnością miasta, ale to prezydent wydaje decyzje o warunkach zabudowy. Można było np. okreslić linię zabudowy, wysokość budynku, ilość kondygnacji itp. Nie mam nic przeciwko marketom, jeśli inwestor mimo wszystko był zdeterminowany wcisnąć market w tym miejscu, mógł np. umieścic go w parterze kilkukondygnacyjnego budynku.

Mrc86
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 200
Rejestracja: 18 mar 2013, o 09:35

Re: Budowa Lidla przy dawnym hotelu Orbis

Nieprzeczytany post autor: Mrc86 » 11 gru 2014, o 19:50

To pokazuje jak smutne to miasto jest, ze ludzie ciesza sie jaka Arab po wybuchu bomby w centrum miasta przy byle otwarciu sklepu osiedlowego.... Jest tu tak nudno ze byle sklep ludzi przyciaga :)

Awatar użytkownika
damianfarba
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1139
Rejestracja: 17 cze 2012, o 10:46
Lokalizacja: Majków

Re: Budowa Lidla przy dawnym hotelu Orbis

Nieprzeczytany post autor: damianfarba » 11 gru 2014, o 20:20

Ale sobie grilowali... prawie jak kiełbasa wyborcza tak chwytem marketingowym dla ludzi na otwarciu :D

http://www.faktykaliskie.pl/kaliszanie- ... o-marketu#
Nie znasz dnia ani godziny ! ..?

to czas kupić zegarek i kalendarz

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3254
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Budowa Lidla przy dawnym hotelu Orbis

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 11 gru 2014, o 20:27

milo pisze:
<Przemek> pisze:Obadajcie kaliska czesc Facebooka i zobaczcie jakie kolejki byly na otwarciu. Patologia po prostu... :D
Przemek nieładnie tak o seniorach :-)
Jak widać obiekt trafił w 100 % w oczekiwania kaliskiego społeczeństwa.
Ze dwanaście lat do tyłu mój kolega często wyjeżdżał do Niemiec i to do tej bogatszej Bawarii. Przeglądałem wtedy gazetki z ich Aldi-ego. Zamawiałem jakieś gadżety elektroniczne i nie tylko. Po powrocie nieraz niewiele przywiózł, bo się okazywało że ich emeryci i nie tylko polują na okazje. Atrakcyjne towary długo na półce nie leżały. Więc nie tylko biedni oszczędzają, ale i bogaci Niemcy. Popatrzcie co się robiło w bogatych stanach w dzień wyprzedaży.
Jakby wszyscy zarabiali tyle co dyrekcja kaliskiego WORD-u , myślę że było by inaczej. Elity partyjne i to ze wszystkich partii mają się dobrze. Społeczeństwo to tylko maszynki do głosowania co kilka lat.

kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3605
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47

Re: Budowa Lidla przy dawnym hotelu Orbis

Nieprzeczytany post autor: kaliszanin2 » 11 gru 2014, o 22:30

Tuba Pęcherza nie omieszkała drwiąco zapodać, że oburzeni postawieniem budy w eksponowanym miejscu są "miłośnicy hotelu Prosna". Nie, totumfaccy, oburzeni są wszyscy przeciwnicy dziadostwa, które właśnie promujecie. Protektor tuby sfajdał się mieszkańcom na wycieraczkę, a "niezależni dziennikarze" rechocą z zadowolenia.

kaczorkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1873
Rejestracja: 31 mar 2009, o 14:47
Lokalizacja: XXV lecia

Re: Budowa Lidla przy dawnym hotelu Orbis

Nieprzeczytany post autor: kaczorkalisz » 12 gru 2014, o 20:31

powiem Wam ze Lidl jednak z klasa otwiera swoje sklepy :) Biedronka takiego rozmachu nie ma :) kiedys bylem na otwarciu jakies Biedry i zadnych atrakcji nie bylo a Lidlem jestem pozytywnie zaskoczony

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3254
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Budowa Lidla przy dawnym hotelu Orbis

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 13 gru 2014, o 05:02

kaczorkalisz pisze:powiem Wam ze Lidl jednak z klasa otwiera swoje sklepy :) Biedronka takiego rozmachu nie ma :) kiedys bylem na otwarciu jakies Biedry i zadnych atrakcji nie bylo a Lidlem jestem pozytywnie zaskoczony
Trudne miesiące przed Biedronką. Nie ma pomysłu na klientów w wielkich miastach
Stawia jednocześnie pod znakiem zapytania realizację dotychczasowej strategii rozwoju, która zakładała otwarcie w Polsce 3000 sklepów do końca 2015 r. Władze spółki zaznaczają, że Biedronka wykona plan otwarć, ale nie wiadomo czy nastąpi to w 2015 r. Przypomnijmy, że otwarcie jednego sklepu kosztuje około 1 mln EUR.
http://www.polskieradio.pl/42/273/Artyk ... h-miastach" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Re: Budowa Lidla przy dawnym hotelu Orbis

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 11 maja 2015, o 21:30

Ciekawe co tym razem zje....li.

Obrazek

Obrazek
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

mati
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 12 maja 2015, o 11:27
Lokalizacja: Kalisz

Re: Budowa Lidla przy dawnym hotelu Orbis

Nieprzeczytany post autor: mati » 12 maja 2015, o 13:00

Mówcie co chcecie dla mnie markety to dziadostwo. Mieszkałem w Niemczech w małym miasteczku Kirchheimbolanden. Centrum miasta to małe sklepiki, cukiernie, kawiarnie itp. Jeden dyskont - tak jak Biedronka. Do marketu jechało się autobanem jakieś 10km i robiło się zakupy. W jednym miejscu były Real, Media Markt i coś tam jeszcze. U nas dokładnie wszystko na głowie stoi. Ciekawy jestem jak drobny handel będzie się dalej w Kliszu rozwijał?

dybek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 527
Rejestracja: 30 kwie 2010, o 11:23
Lokalizacja: Czaszki/Kaliniec

Re: Budowa Lidla przy dawnym hotelu Orbis

Nieprzeczytany post autor: dybek » 13 maja 2015, o 19:50

Gumiś pisze:Ciekawe co tym razem zje....li.
Najprościej mówiąc asfalt w tych miejscach był kiepskiej jakości. Wczoraj wylano już nową warstwę.

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Re: Budowa Lidla przy dawnym hotelu Orbis

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 15 maja 2015, o 21:09

dybek pisze:Najprościej mówiąc asfalt w tych miejscach był kiepskiej jakości. Wczoraj wylano już nową warstwę.
Ja jakoś tej słabej jakości nie odczuwałem a zapewniam Cie,ze pokonuję ten parking kilkakrotnie w ciągu dnia.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

ANewDay
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1942
Rejestracja: 12 lut 2006, o 12:10
Lokalizacja: xxxx

Re: Budowa Lidla przy dawnym hotelu Orbis

Nieprzeczytany post autor: ANewDay » 15 maja 2015, o 21:20

było dobrze, nie rozumiem tego łatania

mati
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 12 maja 2015, o 11:27
Lokalizacja: Kalisz

Re: Budowa Lidla przy dawnym hotelu Orbis

Nieprzeczytany post autor: mati » 15 maja 2015, o 22:22

nie no masakra ciekawe kto za to płaci?

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3254
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Budowa Lidla przy dawnym hotelu Orbis

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 16 maja 2015, o 10:04

mati pisze:nie no masakra ciekawe kto za to płaci?
Najpewniej wykonawca poprzedniego wadliwego dywanika asfaltowego w ramach gwarancji. Były tam miejsca które poprawiano zaraz po otwarciu sklepu smołując jakąś mazią. Nawiasem mówiąc ten nowy asfalt jest też jakiś niedorobiony. Widać brak wypełnienia wokół kruszywa , tak że są szczeliny w dywaniku przez które może wnikać woda. Szczególnie widać to na wylocie do Górnośląskiej.

kaczorkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1873
Rejestracja: 31 mar 2009, o 14:47
Lokalizacja: XXV lecia

Re: Budowa Lidla przy dawnym hotelu Orbis

Nieprzeczytany post autor: kaczorkalisz » 16 maja 2015, o 22:25

ja zauwazylem tam ze te nawierzchnia polozona byla na chybcika, chyba w tym miejscu co wymienili to asfalt sie kruszyl.

zawodziak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 173
Rejestracja: 20 sty 2015, o 04:48

Re: Budowa Lidla przy dawnym hotelu Orbis

Nieprzeczytany post autor: zawodziak » 3 paź 2015, o 10:20

2 lata temu ruszyła rozbiórka. Pamiętacie jeszcze Orbis Prosnę? WIDEO i FOTO

Przez lata był symbolem luksusu, później niechcianym reliktem przeszłości. Zostało po nim 5 tysięcy ton gruzu, 150 ton stali i pusty plac w centrum miasta, na którym powstał supermarket. Równo dwa lata temu właściciel zdecydował o rozbiórce hotelu Orbis Prosna. Kilkutygodniową i skomplikowaną rozbiórkę obserwowało wówczas tłumy kaliszan.

http://www.faktykaliskie.pl/dwa-lata-te ... pamietacie" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Budowa Lidla przy dawnym hotelu Orbis

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 3 paź 2015, o 11:33

Nie, nie pamiętamy rozbiórki jednego z symboli tego miasta... :?

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7120
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Budowa Lidla przy dawnym hotelu Orbis

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 14 kwie 2017, o 11:42

Gdynia, ul. Świętojańska.

Doskonały przykład, że nawet Lidl może wspaniale odnaleźć się w przestrzeni miasta.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

ODPOWIEDZ