Budowa KTBS przy ul. Hanki Sawickiej

To co już wybudowano.
szakul
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 27 paź 2014, o 09:47

Re: Budowa KTBS przy ul. Hanki Sawickiej

Nieprzeczytany post autor: szakul » 27 paź 2014, o 09:56

No to rewelka i tak od Marca przeciągają. Może trzeba się zgadać i iść do Prezydenta Miasta, przed wyborami będą przestraszeni na maxa, albo napisać wspólnie pismo o obniżenie kaucji lub zmniejszenie czynszu.

bosman
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 25 paź 2014, o 21:30

Re: Budowa KTBS przy ul. Hanki Sawickiej

Nieprzeczytany post autor: bosman » 27 paź 2014, o 10:49

Pisałem do Grodzinskiego odnośnie sytuacji ale olal sprawę. Jedna osoba nie zdziała nic a na dzień dzisiejszy ciężko zgadać cały blok. Ale po otrzymaniu kluczy trzeba będzie się zgadywać. A może media by powiadomić ale takie ogólno polskie

jatoja
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 16 wrz 2014, o 13:25

Re: Budowa KTBS przy ul. Hanki Sawickiej

Nieprzeczytany post autor: jatoja » 27 paź 2014, o 11:20

za TBS-y odpowiedzialny jest Konopka, nie Grodziński, także pewnie dlatego sprawę olał.
Tak naprawdę to co my możemy? Zapewne nic.. Największym winowajcom jest MURBET, który nie wywiązuje się z terminów, zastanawiam się tylko czemu miasto, widząc sytuację, nie może zapłacić firmie, która pieniędzy nie ma na wykończenie tego bloku... TBS-y zapewne nie będa brały winy na siebie, także wątpię aby zmniejszyli kaucję czy czynsz.. Bo chyba musieliby to zmienić u wszystkich?

Sytuacja już stację się powoli smieszna.
Rozumiem opóźnienie delikarne, miesiąc, dwa.. ale to za chwilę będzie rok!!!!
Szok.

Jeszcze wykonanie daje wiele do życzenia :). trzeba będzie się modlić, żeby sufit nam nie zawalił się na głowę.
W ogóle zwrócił ktoś uwagę, że tynk zzewnątrz odpada i robią się "piękne" dziury?!

No nic, ale co się dziwić. Jak byłam w sobotę, na budowie 4 osoby, z czego jedna krązyła między biedronką a placem budowy i uzupełniała braki wódeczki! ;)

No nic..

Sytuacja naprawdę już stacje się niefajna :((

dzwoneczek03
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 23 wrz 2014, o 11:18

Re: Budowa KTBS przy ul. Hanki Sawickiej

Nieprzeczytany post autor: dzwoneczek03 » 27 paź 2014, o 12:34

właśnie dzwoniłam do tbs.pani w biurze potwierdziła,iż wysyłane są pisma z informacją , że wydawanie kluczy po 11.11.nadal jednak prowadzone są prace wykończeniowe .czyli ustalili termin bez zgody nadzoru budowlanego? tak wywnioskowałam.by dostać klucze musi być wpłacona kaucja.w biurze muszą zgłosić się wszyscy domownicy(tak zrozumiałam)należy wypełnić wniosek o zarobkach za trzy miesiące.tyle wiem

dzwoneczek03
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 23 wrz 2014, o 11:18

Re: Budowa KTBS przy ul. Hanki Sawickiej

Nieprzeczytany post autor: dzwoneczek03 » 27 paź 2014, o 12:36

czy ktoś wie jak długo czeka się za założeniem skrzynki od prądu?

adi00
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 160
Rejestracja: 18 kwie 2012, o 20:10
Lokalizacja: Dobrzec

Re: Budowa KTBS przy ul. Hanki Sawickiej

Nieprzeczytany post autor: adi00 » 27 paź 2014, o 17:00

Nie skrzynki, tylko licznika, żeby licznik do prądu ci założyli musisz mieć Protokół odbioru mieszkania, Akt własności lub umowę najmu itp., i z tym idziesz na ul. Zamkową do Energa SA , licznik montują do 5 dni.
Pozdrawiam :
:D

misza
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 22 paź 2014, o 20:33

Re: Budowa KTBS przy ul. Hanki Sawickiej

Nieprzeczytany post autor: misza » 27 paź 2014, o 20:13

Nie wierze! Jeszcze w piątek rozmawiałam z Paniami w TBS i przekazały mi informacje, że wysyłają pisma z terminem odbioru kluczy na 4-5listopada!!! Rozumiem więc, że zadzwonię w piatek i podadzą mi jeszcze odleglejszy termin? W budynku nie ma ogrzewania, idą mrozy. Jeśli ktoś zaczął sobie coś robić w mieszkaniu jest szansa że zastaniemy jeszcze grzyb? Nie mówiąc już o tym, że pod od listopada nie mam gdzie mieszkać ale to już drobny, nic nie znaczący szczegół...

lobuzzz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 4 cze 2013, o 07:20

Re: Budowa KTBS przy ul. Hanki Sawickiej

Nieprzeczytany post autor: lobuzzz » 28 paź 2014, o 06:36

Ja musiałem słono zapłacić za możliwość wynajęcia mieszkania tylko na listopad, także nieznaczący szczegół. Wczoraj widziałem pana z gumolitem, wiec chyba zaczęli je zakładać... 2tyg jak nic...

bosman
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 25 paź 2014, o 21:30

Re: Budowa KTBS przy ul. Hanki Sawickiej

Nieprzeczytany post autor: bosman » 28 paź 2014, o 08:54

Co do grzyba to u nas już był. W kuchni obu pokojach i łazience. Przed malowaniem stali go. Oczywiściewwalczyłem z nimi 2 miesiące bo podobno to nie problem. A prezes TBS U co na to. Najkrócej można ująć to tak - nie odebrał jeszcze bloku od wykonawcy i to nie jego sprawa. Podobno jest jakiś inspektor nadzorujący ale mam wrażenie ze tylko na papierze.

jatoja
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 16 wrz 2014, o 13:25

Re: Budowa KTBS przy ul. Hanki Sawickiej

Nieprzeczytany post autor: jatoja » 28 paź 2014, o 10:28

Dostał ktoś już pismo, które TBS wysyłało z terminem oddawania kluczy?

dzwoneczek03
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 23 wrz 2014, o 11:18

Re: Budowa KTBS przy ul. Hanki Sawickiej

Nieprzeczytany post autor: dzwoneczek03 » 28 paź 2014, o 10:38

Ja jeszcze nie, ale w biurze mówili,że koło środy.jak dostanę to zaraz napiszę.A ap-ropo grzyba to się go bardzo obawiam,więc po wielkiej ''wojnie'' z mężem uzgodniliśmy,że w tym roku tylko się wprowadzamy .wszelkie remonty typu farba,kafelki to latem po porządnym dosuszeniu ścian i meble porządnie odsunięte od ścian.Mąż twierdzi,że materiał,z którego zbudowali jest dobry ale bardzo chłonny więc nie ryzykujemy.

szakul
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 27 paź 2014, o 09:47

Re: Budowa KTBS przy ul. Hanki Sawickiej

Nieprzeczytany post autor: szakul » 28 paź 2014, o 13:16

Właśnie otrzymałem pismo od Tbs. Bardzo nam przykro za opóźnienia, nie nasza wina i takie tam pierdoły, a na końcu proszę o przelanie kaucji na podane poniżej konto :-). Wydawanie mieszkań przewidujemy po 11 listopada hahaha. Zero szacunku dla człowieka.

misza
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 22 paź 2014, o 20:33

Re: Budowa KTBS przy ul. Hanki Sawickiej

Nieprzeczytany post autor: misza » 28 paź 2014, o 15:10

Mało tego, stwierdzenie "wydawanie mieszkań przewidujemy po 11listopada 2014r" też daje im furtkę na zmianę tego terminu. Ja już nie wiem czy mam się śmiać czy płakać. Dziś dowiedziałam się, że w pierwszym tygodniu listopada puszczają wodę do budynku. Jest więc szansa na ciepłe kaloryfery.

jatoja
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 16 wrz 2014, o 13:25

Re: Budowa KTBS przy ul. Hanki Sawickiej

Nieprzeczytany post autor: jatoja » 28 paź 2014, o 15:17

wydawanie mieszkań przewidujemy po 11 listopada 2014r - myślałam, że jak przyślą pismo, to będzie OSTATECZNY termin wydania mieszkań, z dniem, godziną o której stawić się po klucze.. a tu widzę, nic więcej nie wiadomo niż jak do tej pory.. po 11 listopada, to może być 12 listopada, może być 20 grudnia, a może być 15 marca.. :(

Naprawde jest to niepoważne.
Czyli nadal nic nie wiadomo i trzeba czekać. :(

dzwoneczek03
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 23 wrz 2014, o 11:18

Re: Budowa KTBS przy ul. Hanki Sawickiej

Nieprzeczytany post autor: dzwoneczek03 » 28 paź 2014, o 16:59

proszę o pomoc w wyjaśnieniu pewnego zagadnienia.w załączniku do umowy wyczytałam,że gdy dostanę umowę najmu to we własnym zakresie muszę zawrzeć umowę z dostawcą energii (to logiczne)MUSZĘ RÓWNIEŻ ZAWRZEĆ UMOWĘ Z DOSTAWCĄ SYGNAŁU RTVK !!!(to znaczy,iż muszę mieć w mieszkaniu multimedia? nie mogę np.korzystać z telewizji satelitarnej?)

adi00
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 160
Rejestracja: 18 kwie 2012, o 20:10
Lokalizacja: Dobrzec

Re: Budowa KTBS przy ul. Hanki Sawickiej

Nieprzeczytany post autor: adi00 » 28 paź 2014, o 17:43

Witam
Każdy lokator mieszkania musi sam indywidualnie podpisać umowę z każdym z dostawców media ( woda,prąd,kablówka itp), z tym terminem odbioru mieszkań to nie wiadomo bo nawet Nadzór budowlany jeszcze nic nie wie o gotowości budynku do odbioru.
Pozdro.
:D

kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3657
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47

Re: Budowa KTBS przy ul. Hanki Sawickiej

Nieprzeczytany post autor: kaliszanin2 » 28 paź 2014, o 22:26

dzwoneczek03 pisze:muszę mieć w mieszkaniu multimedia? nie mogę np.korzystać z telewizji satelitarnej?
Jeżeli TBS ogranicza wybór dostawców TV do jednej, bardzo w Kaliszu uprzywilejowanej i rozpychającej się łokciami firmy, to jest to niedozwolona praktyka handlowa, przeciwko której zdecydowanie powinien wkroczyćć UOKiK, zwłaszcza wobec powiązań ludzi kierujących tą firmą. TBS powinien umożliwiać korzystanie z kablówki (kablówek!), telewizji satelitarnej, a zwłaszcza multipleksów publicznych (powinna być antena zbiorcza).

vesnna
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 23 wrz 2014, o 13:54

Re: Budowa KTBS przy ul. Hanki Sawickiej

Nieprzeczytany post autor: vesnna » 28 paź 2014, o 23:35

Orientujecie się co sie dzieje gdy np. pisalam pismo o rezygnacji drzwi wewnetrznych czy aby nie podlączali mi kuchenki? mozna to jakoś odliczyć?

pejol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1008
Rejestracja: 25 lis 2005, o 19:41
Lokalizacja: Kalisz

Re: Budowa KTBS przy ul. Hanki Sawickiej

Nieprzeczytany post autor: pejol » 29 paź 2014, o 00:04

Co do kablówki to lokatorzy mogą skorzystać z firmy Multimedia, UPC lub bezpłatnie odbierając sygnał DTV.

misza
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 22 paź 2014, o 20:33

Re: Budowa KTBS przy ul. Hanki Sawickiej

Nieprzeczytany post autor: misza » 29 paź 2014, o 07:25

Jeśli ktoś zrezygnował z drzwi, kuchenki lub gumolitu to i tak to dostanie tyle że nie zainstalowane. Nie ma to wpływu na wysokość partycypacji. Rezygnuje się jedynie z montazu.

ODPOWIEDZ