Budowa KTBS przy ul. Hanki Sawickiej

To co już wybudowano.
dzwoneczek03
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 23 wrz 2014, o 11:18

Re: Budowa KTBS przy ul. Hanki Sawickiej

Nieprzeczytany post autor: dzwoneczek03 » 30 paź 2014, o 10:07

witam.
mam już pismo,w którym jest informacja,iż wydawanie kluczy po 11.11.2014r.

amanda
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 25 paź 2014, o 16:20

Re: Budowa KTBS przy ul. Hanki Sawickiej

Nieprzeczytany post autor: amanda » 30 paź 2014, o 17:22

moje mieszkanko już prawie na finiszu, nareszcie Pan Kierownik potwierdził, ze zda klucze do tego 11 listopada - co mnie baaardzo cieszy. Nie mam zamiaru już rostrząsać tej sprawy, mam już dosyć, chcę się już wprowadzić i normalnie mieszkać

misza
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 22 paź 2014, o 20:33

Re: Budowa KTBS przy ul. Hanki Sawickiej

Nieprzeczytany post autor: misza » 30 paź 2014, o 17:39

Ja też tylko o tym marzę!!! Może naiwnie ale trzymam się tych zapewnień o 11listopada. Dzisiaj energetyka odbierała trzy pierwsze klatki. Jutro następne.

amanda
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 25 paź 2014, o 16:20

Re: Budowa KTBS przy ul. Hanki Sawickiej

Nieprzeczytany post autor: amanda » 7 lis 2014, o 20:20

umowa nareszcie podpisana, energetyka załatwiona - przeprowadzka :)

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Budowa KTBS przy ul. Hanki Sawickiej

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 8 lis 2014, o 22:21

Pytanie do tych, co dostąpili już wielkiego szczęścia i wprowadzili się do nowych mieszkań - czy jest możliwość podmiany płyty elektrycznej na indukcyjną na kuchence? Czy może wszystko jest ze sobą w taki sposób połączone, co uniemożliwiałoby taką zmianę? Interesował się ktoś w ogóle taką kwestią?

misza
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 22 paź 2014, o 20:33

Re: Budowa KTBS przy ul. Hanki Sawickiej

Nieprzeczytany post autor: misza » 9 lis 2014, o 10:39

W bloku chyba jeszcze nikt nie mieszka. Nie ma ogrzewania, nie ma wody. Kuchenek jak i klamek w oknach tez jeszcze.nie ma.

dzwoneczek03
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 23 wrz 2014, o 11:18

Re: Budowa KTBS przy ul. Hanki Sawickiej

Nieprzeczytany post autor: dzwoneczek03 » 9 lis 2014, o 11:22

Witam.
Zastanawia mnie jedno.Już są podpisywane umowy i można się wprowadzać,czy to jest już tak oficjalnie? czy blok został już odebrany?Dlaczego w niektórych mieszkaniach są jeszcze braki w wyposażeniu? a co z ogrzewaniem i wodą?na jakiej to zasadzie działa, bo już się pogubiłam.

lobuzzz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 4 cze 2013, o 07:20

Re: Budowa KTBS przy ul. Hanki Sawickiej

Nieprzeczytany post autor: lobuzzz » 9 lis 2014, o 12:11

Kuchnie jakie będą dostarczone maja być wolnostojące z płytą ceramiczną. Tak wiec wątpię ze będzie możliwość jakiejkolwiek przeróbki. Pytanie czy kuchnie będą faktycznie z płytą czy z czterema osobnymi "kamieniami". W umowie jest płyta wiec...

vesnna
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 23 wrz 2014, o 13:54

Re: Budowa KTBS przy ul. Hanki Sawickiej

Nieprzeczytany post autor: vesnna » 9 lis 2014, o 16:08

Ja byłam w czwartek w TBS to Pani powiedziała, żeby w środę 12 listopada przyjść z dokumentami i wpłaconą kaucją i już będą dawać umowy i klucze.

Dopytywaalam sie też jak to jest gdy się zrezygnowało z montazu pewnych rzeczy typu : ościeznice wewnetrzne, drzwi czy własnie kuchenki elektrycznej ( chce indukcje). Zastanwialam się czy to mi odliczą jakoś czy po prostu dostane te rzeczy ale nie zainstalowane/założone. Pani w tbs mówi ze teoretycznie wykonawca powienien się ze mna rozliczyć ale coś czuje ze tak łatwo nie będzie. W kazdym razie TBS sie tym nie zajmuje i juz z wykonawca trzeba sie dogadywac w tym temacie.

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Budowa KTBS przy ul. Hanki Sawickiej

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 10 lis 2014, o 01:22

Lobuzz dzieki za informacje, szkoda, ze nie przemysleli, iz ludzie moga chciec wymienic plyte na indukcyjna. Vesnna, trzeba bylo zostawic stara, nastepnie ja sprzedac i kupic indukcje, bez zmartwien czy wykonawca sie rozliczy;)

amanda
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 25 paź 2014, o 16:20

Re: Budowa KTBS przy ul. Hanki Sawickiej

Nieprzeczytany post autor: amanda » 10 lis 2014, o 20:29

z tego co ja wiem, to ma byc kuchenka z płyta indukcyjną (napewno bez "okrąglaków". umowa obowiązuje od dnia 15.11.2014. dzisiaj nadzór odbierał budynek. co do wyposażenia to macie rozliczyć się z wykonawcą, poniewaz na wypadek opuszczenia mieszkania w przyszłości - musiacie pozostawic po sobie wyposażenie (biały montaż, kuchenka, zlewozmywak) i nie ma opcji, że czegoś nie było - bo sami rezygnowaliście.co najwyżej schowacie sobie te wszystkie elementy do piwnicy. nie liczcie na upust, bo czegoś nie chcieliście - to nie developer. wyposażenie dotrze na miejsce na ostatnią chwilę, ponieważ w kilku m ieszkaniach kończą malowanie, wykładziny itp. dzisiaj montowali indywidualne liczniki co i cuw

misza
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 22 paź 2014, o 20:33

Re: Budowa KTBS przy ul. Hanki Sawickiej

Nieprzeczytany post autor: misza » 10 lis 2014, o 21:12

Odbiór miał byc dzisiaj ale niestety nie było. Wody nie ma nadal - podobno będzie w środę. Kuchenka będzie elektryczna, nie indukcyjna.

lobuzzz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 4 cze 2013, o 07:20

Re: Budowa KTBS przy ul. Hanki Sawickiej

Nieprzeczytany post autor: lobuzzz » 10 lis 2014, o 22:16

Majster z budowy powiedział mi ze np za gumolit mają dawać PLN jak ktos niechce, ale to po 11-tym. Dziś"pani" z TBS mówiła ze planują oddać budynek na koniec miesiąca, ale tyle już ona rzeczy mówiła ze...

misza
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 22 paź 2014, o 20:33

Re: Budowa KTBS przy ul. Hanki Sawickiej

Nieprzeczytany post autor: misza » 11 lis 2014, o 07:32

Na koniec miesiąca? Przecież umowy mamy od 15go.

lobuzzz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 4 cze 2013, o 07:20

Re: Budowa KTBS przy ul. Hanki Sawickiej

Nieprzeczytany post autor: lobuzzz » 11 lis 2014, o 08:05

Umowa jest od 15go tylko po to, żeby móc wcześniej
podpisać umowę z energa... Taki ukłon w Naszą stronę ze strony tbs.

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Budowa KTBS przy ul. Hanki Sawickiej

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 11 lis 2014, o 08:54

Czyli co, jakbym chcial po 15 za raz rozpoczac prace adaptacyjne w mieszkaniu, to moze sie okazac, ze dopiero wraz z koncem miesiaca bede mogl sie dostac do srodka bo majstry dopiero beda konczyc w srodku?

amanda
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 25 paź 2014, o 16:20

Re: Budowa KTBS przy ul. Hanki Sawickiej

Nieprzeczytany post autor: amanda » 11 lis 2014, o 10:09

kuchnia elektryczna - tak, ale może być z płyta ceramiczną lub indukcyjną. Pan kierownik zapewnił mnie, że do 15 "klucze" zda, ale kto go tam wie..... ja i tak chyba się wprowadzę do końca listopada, bo nie mam innego wyjścia :)

pejol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1008
Rejestracja: 25 lis 2005, o 19:41
Lokalizacja: Kalisz

Re: Budowa KTBS przy ul. Hanki Sawickiej

Nieprzeczytany post autor: pejol » 11 lis 2014, o 11:51

Sluchajcie zeby zalozyc licznik z Energi nie potrzebujecie umowy najmu' wystarczy umowa przedwstepna, ktora podpisywaliscie juz dawno.

misza
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 22 paź 2014, o 20:33

Re: Budowa KTBS przy ul. Hanki Sawickiej

Nieprzeczytany post autor: misza » 12 lis 2014, o 19:23

Czy ktoś wie jak poszedł dzisiejszy odbiór? Woda w kaloryferach już jest - ale nadal nie grzeją

amanda
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 25 paź 2014, o 16:20

Re: Budowa KTBS przy ul. Hanki Sawickiej

Nieprzeczytany post autor: amanda » 12 lis 2014, o 19:45

nie grzeją, bo zakręcone. odbiru nie było. liczniki pozakladane i nawet dzwonek dziala ;) - przynajmniej u mnie. zlewy są do odbioru, kuchnie jadą, jutro mają być - nie wiem o której godzinie. ja już wchodze z meblami :)))

ODPOWIEDZ