Budowa KTBS przy ul. Hanki Sawickiej

To co już wybudowano.
misza
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 22 paź 2014, o 20:33

Re: Budowa KTBS przy ul. Hanki Sawickiej

Nieprzeczytany post autor: misza » 26 gru 2014, o 20:49

Mieszkamy, mieszkamy!!!☺ Mieszkania super!!! Ale rabatu nie dostaliśmy. Krążą plotki o zmianie podwykonawcy w drugim bloku. Trzymam kciuki, żebyście długo na mieszkania nie musieli czekać.

amanda
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 25 paź 2014, o 16:20

Re: Budowa KTBS przy ul. Hanki Sawickiej

Nieprzeczytany post autor: amanda » 27 gru 2014, o 22:44

Mieszkanie jest super, szkoda tylko, że niektórzy lokatorzy nie wiedzą, że nie sa tu sami!!!! Muzyka w nocy to lekka przesada, rozumiem parapetówki, imprezy, ale wypada liczyc się z sąsiadami (zwłaszcza z małymi dziećmi)!

jatoja
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 16 wrz 2014, o 13:25

Re: Budowa KTBS przy ul. Hanki Sawickiej

Nieprzeczytany post autor: jatoja » 5 sty 2015, o 13:21

Muzyka, muzyką..
ale wbijanie gwoździ, wnoszenie pakunków, wiercenie, wkręcanie.. do 2-3 w nocy to jest dopiero przeginka !

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3271
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Budowa KTBS przy ul. Hanki Sawickiej

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 8 sty 2015, o 17:56

17 grudnia, ówczesny członek zarządu Beata Maj rekomendowała odstąpienie od umowy z wykonawcą realizacji inwestycji oraz wskazała nieprawidłowości, do których mogło dojść w związku z jej realizacją. W grudniu odbyło się walne zebranie, na którym odwołano dotychczasowego prezesa. Nowym szefem KTBS-u została właśnie Beata Maj.
Sprawa opóźnień w TBS-ie ma trafić do prokuratury. Jak dodał Piotr Kościelny, zmiany w spółce wiązać się będą również z kwestią finansową. Zarówno nowy zarząd jak i członkowie Rady Nadzorczej będą mieć zmniejszone wynagrodzenia. Dzięki temu w skali roku ma udać się zaoszczędzić około 60 000 złotych.
http://www.rc.fm/polityczne/opoznienia-odwolania.html" onclick="window.open(this.href);return false;

lobuzzz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 4 cze 2013, o 07:20

Re: Budowa KTBS przy ul. Hanki Sawickiej

Nieprzeczytany post autor: lobuzzz » 10 sty 2015, o 06:28

Zdaliście juz mieszkania? Tj zwróciliście odbiory mieszkań do tbs? Ja wciąż nie mogę rozliczyć się za gumolity z wykonawcą. Czymś trzeba płacić a mieszkanie wciąż nie jest odebrane. Masakra!

robi123
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 36
Rejestracja: 25 paź 2013, o 22:44

Re: Budowa KTBS przy ul. Hanki Sawickiej

Nieprzeczytany post autor: robi123 » 13 sty 2015, o 12:09

lobuzzz pisze:Zdaliście juz mieszkania? Tj zwróciliście odbiory mieszkań do tbs? Ja wciąż nie mogę rozliczyć się za gumolity z wykonawcą. Czymś trzeba płacić a mieszkanie wciąż nie jest odebrane. Masakra!

Może mi ktoś napisać jak wygląda sprawa w przypadku gdy rezygnuje się gumolitu i drzwi wewnętrznych?
Znajomi 2 lata temu musieli odebrać od wykonawcy elementy których nie zamontowano w mieszkaniu.
Na czym polega obecne rozliczenie?

lobuzzz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 4 cze 2013, o 07:20

Re: Budowa KTBS przy ul. Hanki Sawickiej

Nieprzeczytany post autor: lobuzzz » 13 sty 2015, o 14:52

W moim przypadku "miałem" możliwość odbioru gumolitu lub zwrotu PLN. Wybrałem ta 2-gą opcje, ale otrzymałem tylko połowę PLN. Byłem po resztę PLN ale wciąż nie mogę się doprosić. Z resztą więcej razy nie będę chodził i sie prosił...

robi123
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 36
Rejestracja: 25 paź 2013, o 22:44

Re: Budowa KTBS przy ul. Hanki Sawickiej

Nieprzeczytany post autor: robi123 » 15 sty 2015, o 19:42

lobuzzz pisze:W moim przypadku "miałem" możliwość odbioru gumolitu lub zwrotu PLN. Wybrałem ta 2-gą opcje, ale otrzymałem tylko połowę PLN. Byłem po resztę PLN ale wciąż nie mogę się doprosić. Z resztą więcej razy nie będę chodził i sie prosił...

moglbys napisać na jaką kwotę zostało to wycenione?.
Teoretycznie nie będę brak gumolitu, drzwi z ocieżnicami, Całe białe wyposażenie i kuchenka też nie będzie mi potrzebna.
Czy ktos moze napisać jaki jest czynsz za mieszkanie 50 m2 ?

lobuzzz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 4 cze 2013, o 07:20

Re: Budowa KTBS przy ul. Hanki Sawickiej

Nieprzeczytany post autor: lobuzzz » 17 sty 2015, o 15:31

Czynsz za 52m2 ->> 780zl. Gumolity 10zl/m2

robi123
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 36
Rejestracja: 25 paź 2013, o 22:44

Re: Budowa KTBS przy ul. Hanki Sawickiej

Nieprzeczytany post autor: robi123 » 17 sty 2015, o 20:59

lobuzzz pisze:Czynsz za 52m2 ->> 780zl. Gumolity 10zl/m2
52 x8,9 - 462
reszta to ogrzewanie, woda i smieci ?
przy ilu osobach jest liczona ta kalkulacja?

stokrotka23
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 19 lis 2014, o 12:40

Re: Budowa KTBS przy ul. Hanki Sawickiej

Nieprzeczytany post autor: stokrotka23 » 26 sty 2015, o 12:19

mam pytanie, dzwoniłam do TBS-u około 10 stycznia, że czekam na mieszkanie w II bloku i proszę o podanie jakiegoś przybliżonego czasu ukończenia prac, pani odpowiedziała mi, że na razie nie jest w stanie mi dać żadnej konkretnej odpowiedzi, ale po 15 stycznia będą wysyłać pisma do przyszłych lokatorów, jak do tej pory żadnego pisma nie dostałam:( Czy ktoś może dostał? jeśli tak to co tam jest napisane? Czy w ogóle ktoś wie czy oni tam coś robią czy prace są wstrzymane? Jeśli się ktoś orientuje to proszę o odpowiedź.

robi123
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 36
Rejestracja: 25 paź 2013, o 22:44

Re: Budowa KTBS przy ul. Hanki Sawickiej

Nieprzeczytany post autor: robi123 » 26 sty 2015, o 12:50

stokrotka23 pisze: Czy w ogóle ktoś wie czy oni tam coś robią czy prace są wstrzymane? Jeśli się ktoś orientuje to proszę o odpowiedź.
Nie wiem czy śledzi pani publikacje w 7dniach Kalisza. Prace od początku stycznia są wstrzymane. Murbet ogłosił bankructwo. Sprzęt trafił na licytację komorniczą. W TBS jest nowy prezes, a dokumenty po starym zabezpieczyła policja. Prawdopodobnie będzie ogłoszony nowy przetarg na dokończenie budowy. To niestety znów potrwa... pewnie rok. Wedle ustaleń redakcji budowa ma być dokończona do końca 2015 roku. Daj Boże....

To już jest skandal. Media powinny się tym zaintersować!

robi123
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 36
Rejestracja: 25 paź 2013, o 22:44

Re: Budowa KTBS przy ul. Hanki Sawickiej

Nieprzeczytany post autor: robi123 » 26 sty 2015, o 15:37

Syndyk w Murbecie, budowa bloków KTBS stanęła

Syndyk masy upadłościowej wkroczył w poniedziałek 26 stycznia do firmy Murbet. Prace przy budowie drugiego bloku zostały przerwane, a pracownicy nie zostali wpuszczeni na plac budowy. Inwestycja ma już niemal roczne opóźnienie, a jej końca nie widać. Na klucze do mieszkań czekają jeszcze 84 rodziny.

Cały arykuł:
http://www.faktykaliskie.pl/syndyk-w-mu ... bs-stanela#" onclick="window.open(this.href);return false;

stokrotka23
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 19 lis 2014, o 12:40

Re: Budowa KTBS przy ul. Hanki Sawickiej

Nieprzeczytany post autor: stokrotka23 » 29 sty 2015, o 12:56

Dziekuje za odp. Chociaz to niezadowalajace wiadomosci.

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3271
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Budowa KTBS przy ul. Hanki Sawickiej

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 4 lut 2015, o 14:04

KTBS spogląda w przepaść.
Przypomnijmy, że opóźnienia w realizacji najnowszej inwestycji Kaliskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego pojawiły się już wiosną ubiegłego roku.
Z powstałych kłopotów kilkakrotnie tłumaczył się poprzedni prezydent Janusz Pęcherz, jako że na mieszkania przy H. Sawickiej czekało – i wciąż czeka – kilkadziesiąt rodzin. Ich niepokój związany był z pojawiającymi się informacjami o kłopotach finansowych wykonawcy inwestycji, firmy Murbet. Po listopadowych wyborach sprawą zainteresowała się nowa Rada Miejska. Radny Tadeusz Skarżyński (PiS) wystąpił w związku z tym z interpelacją do prezydenta Grzegorza Sapińskiego. Ten w pełni podzielił zaniepokojenie radnego. Jak wyjaśnił, legło ono u podstaw niedawnej decyzji o zmianie składu rady nadzorczej i zarządu KTBS. W tej chwili pracują one nad rozwiązaniem zaistniałych problemów i jak najszybszym wznowieniem prac budowlanych. Jak dodał, firma Murbet nie wywiązywała się z ustalonych terminów. Ostatni aneks do umowy przewidywał, że zakończenie budowy nastąpi 15 grudnia 2014 r. – Obecnie trwa m.in. analiza całego procesu inwestycyjnego, w tym zasadności zawartych aneksów i przyczyn, które wpłynęły na takie opóźnienia. Szczegółowej odpowiedzi na postawione pytanie udzielę po zakończeniu procesu sprawdzającego – zapowiedział prezydent. Nie podejrzewał jeszcze wtedy, że wkrótce pojawi się kolejna zła wiadomość. W połowie stycznia Sąd Gospodarczy w Poznaniu ogłosił upadłość Murbetu (pisaliśmy o tym w ub. tygodniu). 22 stycznia powołana została syndyk masy upadłościowej Mirosława Szóstak-Pestka. Nakazała ona Murbetowi zaprzestanie wykonywania dalszych prac. Teren budowy został zabezpieczony i objęty całodobowym dozorem przez firmę ochroniarską. 26 stycznia syndyk spotkała się z pracownikami Murbetu, by wyjaśnić im zaistniałą sytuację. – Syndyk i zarząd KTBS prowadzą obecnie dalsze ustalenia. Niezbędna jest ocena stanu zaawansowania robót i decyzja, czy firma będzie w stanie dokończyć inwestycję. W przypadku negatywnym Miasto powinno wyłonić innego wykonawcę. Poza tym spółka KTBS jest zadłużona. Ma to przyczynę w zaległościach lokatorów, którzy nie płacą czynszu w terminie albo uchylają się od zapłaty. Dodam, że stan finansów spółki nie był systematycznie weryfikowany – poinformował w ub. tygodniu prezydent G. Sapiński.

Więcej w Życiu Kalisza
http://www.zyciekalisza.pl/?str=116&id=183450" onclick="window.open(this.href);return false;

adi00
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 160
Rejestracja: 18 kwie 2012, o 20:10
Lokalizacja: Dobrzec

Re: Budowa KTBS przy ul. Hanki Sawickiej

Nieprzeczytany post autor: adi00 » 5 lut 2015, o 20:15

Witam
Tak czy tak miasto musi budowę dokończyć tylko oddanie mieszkań będzie sporo opóźnione .
:D

robi123
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 36
Rejestracja: 25 paź 2013, o 22:44

Re: Budowa KTBS przy ul. Hanki Sawickiej

Nieprzeczytany post autor: robi123 » 9 lut 2015, o 17:00

Kolejna kaliska firma przeszła do historii, a 50 osób straciło pracę.
Przedsiębiorstwo Budowlane Usługowo Remontowe MURBET sp. z o.o. - sąd ogłosił upadłość likwidacyjną znanego kaliskiego dużego przedsiębiorstwa budowlanego i dewelopera. Wszyscy pracownicy otrzymali już od syndyka wypowiedzenia umów o pracę.
Najbardziej widoczne realizacje Murbetu na terenie Kalisza to : salon Audi, obecna nowa i kolorowa fasada szpitala przy ul. Poznańskiej oraz sporo bloków TBS.

Wygląda na to że syndyk nie dokończy Inwestycji KTBS. Dla oczekujących oznacza to kolejne długie miesiące, w trakcie których rozpisany zostanie przetarg. W pisamch które niedoszli lokatorzy otrzymalismy jest wyraźnie napisane, że będzie długotrwała procedura.

Być może Wigilia 2015 w nowym mieszkaniu - To chyba najbardziej aktualne hasło.

https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =3&theater" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3271
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Budowa KTBS przy ul. Hanki Sawickiej

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 13 lut 2015, o 21:38

Jeszcze ponad pół roku będą musieli czekać na mieszkanie. Rodziny, którym przyznano lokale w drugim, niedokończonym bloku Kaliskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego na Dobrzecu, wprowadzą się do budynku najprawdopodobniej pod koniec września tego roku. Taką datę wstępnie wyznaczyło miasto wraz zarządem spółki. Wiadomo już, że Murbet nie będzie realizował tej inwestycji. Syndyk masy upadłościowej tej firmy odstąpi od umowy. Miasto niebawem ogłosi więc przetarg na nowego wykonawcę.
http://www.faktykaliskie.pl/ktbs-podal- ... iego-bloku" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3271
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Budowa KTBS przy ul. Hanki Sawickiej

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 18 lut 2015, o 09:59

Wykonawca, firma Murbet, ogłosiła upadłość i budowa została przerwana. – Wszyscy pracownicy Murbetu otrzymali wypowiedzenia. Nie posiadam środków pieniężnych i nie mogę kontynuować tej budowy. Murbet w ostatnim czasie nie prowadził ksiąg rachunkowych. Nie wiem, komu płacił ani ile płacił – powiedziała syndyk Mirosława Szóstak-Pestka. Jak dodała, dokończenie inwestycji wymaga ok. 4,4 mln zł, tymczasem od Murbetu prawdopodobnie uda się wydobyć zaledwie połowę tej kwoty. Mimo to – jak zapewnia wiceprezydent Piotr Kościelny – budowa będzie kontynuowana, a prawdopodobny termin jej zakończenia to 30 września br.
– Sytuacja finansowa spółki jest na tyle stabilna, że pieniądze na dokończenie umowy zostaną wygospodarowane – zapewnia nowa prezes KTBS Beata Maj. Dodajmy, że zadłużenie tej spółki na koniec 2014 r. wynosiło 154 tys. zł. O wiele gorzej wygląda sytuacja Murbetu. Sprawę budowy przy ul. H. Sawickiej bada w tej chwili prokuratura i „inne podmioty, które zajmują się ściganiem przestępstw”.
http://www.zyciekalisza.pl/?str=192&id=183837" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5002
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: Budowa KTBS przy ul. Hanki Sawickiej

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 27 mar 2015, o 19:11

Obrazek
Obrazek
Obrazek
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

ODPOWIEDZ