Budowa KTBS przy ul. Hanki Sawickiej

To co już wybudowano.
stokrotka23
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 19 lis 2014, o 12:40

Re: Budowa KTBS przy ul. Hanki Sawickiej

Nieprzeczytany post autor: stokrotka23 » 27 cze 2015, o 14:10

kogo? od kiedy beda tam roboty na budowie?

ewa24
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 27 cze 2015, o 23:25

Re: Budowa KTBS przy ul. Hanki Sawickiej

Nieprzeczytany post autor: ewa24 » 27 cze 2015, o 23:30

Firma Antczak .Od lipca maja zaczac.

szakul
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 27 paź 2014, o 09:47

Re: Budowa KTBS przy ul. Hanki Sawickiej

Nieprzeczytany post autor: szakul » 29 cze 2015, o 13:22

Coś się zaczęło dziać na budowie, towar przywożą

lobuzzz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 4 cze 2013, o 07:20

Re: Budowa KTBS przy ul. Hanki Sawickiej

Nieprzeczytany post autor: lobuzzz » 29 cze 2015, o 22:11

Ruszyli z kopyta...
Ponoć termin do 15-go paździocha
piZZZ

robi123
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 36
Rejestracja: 25 paź 2013, o 22:44

Re: Budowa KTBS przy ul. Hanki Sawickiej

Nieprzeczytany post autor: robi123 » 30 cze 2015, o 10:26

Czy ktos dokonywal jakies zmiany w swoim mieszkaniu. chodzi o blok ktory bedzie konczony teraz?
Pewnie trzeba znowu nawiązać kontakt z kierownikiem budowy.

Ciekawe czy podtrzymany bedzie wątek ulgi w czynszu za półtoraroczne opóźnienie.

Może ktoś z osób już mieszkających wrzuci nowe fotki z budowy, skoro zjeżdza się sprzęt i towar ????

amanda
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 25 paź 2014, o 16:20

Re: Budowa KTBS przy ul. Hanki Sawickiej

Nieprzeczytany post autor: amanda » 30 cze 2015, o 22:48

Dzisiaj buszowali w ostatniej klatce (chyba 7) - tych widziałam. Myslę jednak, że we wrześniu będą klucze, żeby mieszkańcy mogli sie już po trochu wprowadzać, a firma będzie sobie kończyć resztę. tak było u nas na pierwszym bloku :)

stokrotka23
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 19 lis 2014, o 12:40

Re: Budowa KTBS przy ul. Hanki Sawickiej

Nieprzeczytany post autor: stokrotka23 » 1 lip 2015, o 12:37

Chwała Bogu! że coś się wreszcie dzieje.

robi123
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 36
Rejestracja: 25 paź 2013, o 22:44

Re: Budowa KTBS przy ul. Hanki Sawickiej

Nieprzeczytany post autor: robi123 » 2 lip 2015, o 10:02

Powoli prace ruszają. Pojawiły się ekipy od CO. Otworzyli wszystkie okna, żeby pozbyć się wilgoci. W pierwszej kolejności usuwają folie ochronne z okien. Zabezpieczenia te powinny być sciągnięte po osadzeniu. Teraz pewnie będzie trochę pracy z tym.

stokrotka23
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 19 lis 2014, o 12:40

Re: Budowa KTBS przy ul. Hanki Sawickiej

Nieprzeczytany post autor: stokrotka23 » 4 lip 2015, o 10:28

Wczoraj dzwonili do mnie z tbs i pytali czy chcielismy jakies zmiany? Czy ktos wie do jakiego stanu oni maja te mieszkania doprowadzic, co bedzie na podlodze w kuchni, lazience i pokojach? pani cos wspominala o wykladzinie na podloge czy chcemy czy nie - czy wiecie z czego ma byc taka wykladzina? Prosze o pomoc bo do wtorku mam im odpowiedziec.

ewa24
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 27 cze 2015, o 23:25

Re: Budowa KTBS przy ul. Hanki Sawickiej

Nieprzeczytany post autor: ewa24 » 4 lip 2015, o 13:43

na podlogach ma byc wykladzina PCV ,tzw.gumolit

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3259
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Budowa KTBS przy ul. Hanki Sawickiej

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 8 lip 2015, o 12:36

Antczak dokończy TBS
Obecnie na placu budowy pracuje już ponad 30 pracowników wykonawcy. Umowę z firmą Antczak podpisaliśmy 1 lipca i w efekcie już od początku lipca ta inwestycja ruszyła z miejsca. Co ważne, choć specyfikacja oferty zakłada ukończenie inwestycji w terminie 105 dni od podpisania umowy, to wspólnie z inwestorem i spółką miasto zobowiązało się zakończyć budowę w pierwotnie podawanym terminie, czyli do końca września. Wtedy to chcemy już lokale udostępnić mieszkańcom, żeby mogli oni dostosować je do indywidualnych potrzeb".
http://www.rc.fm//polityczne/kalisz-ant ... y-tbs.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Jacenty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 875
Rejestracja: 11 wrz 2014, o 14:02

Re: Budowa KTBS przy ul. Hanki Sawickiej

Nieprzeczytany post autor: Jacenty » 10 lip 2015, o 21:43

http://www.faktykaliskie.pl/wznowiono-p ... bloku-ktbs" onclick="window.open(this.href);return false;
Tylko czy robienie placówki interwencyjnej w zwykłym bloku ma sens i co na to sąsiedzi? :shock: :shock:

stokrotka23
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 19 lis 2014, o 12:40

Re: Budowa KTBS przy ul. Hanki Sawickiej

Nieprzeczytany post autor: stokrotka23 » 14 lip 2015, o 16:48

nie wiem czy ktoś z was wie czy w poprzednio oddawanych budynkach KTBS mieli na podłodze panele i płytki czy tak jak w tym ostatnim, który kończą wykładzina PCV-gumolit? Czy tutaj robią wszystko najtańszym kosztem? Jak będzie ogrzewany ten budynek, bo jak pytałam pani w TBS to powiedziała, że z cieplika a od znajomej słyszałam że w tym ostatnio oddanym budynku mają elektryczne ogrzewanie? Jeśli ktoś się orientuje proszę żeby się podzielił informacjami.

szakul
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 27 paź 2014, o 09:47

Re: Budowa KTBS przy ul. Hanki Sawickiej

Nieprzeczytany post autor: szakul » 16 lip 2015, o 12:53

Nie wiem skąd masz takie informacje, podpisałeś umowę to masz tam wszystko napisane co wchodzi w wyposażenie mieszkania i jak będzie ogrzewane ( cieplik ) i nie siej zametu.

amanda
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 25 paź 2014, o 16:20

Re: Budowa KTBS przy ul. Hanki Sawickiej

Nieprzeczytany post autor: amanda » 16 lip 2015, o 21:06

Są wykładziny tak jak w innych, ogrzewanie z miejskiej sieci cieplnej - przyłącza zostały wykonane zaraz po postawieniu murów (węzeł trochę później). Słuchasz ludzi, którzy nie mają o niczym pojęcia tylko sieją plotki :) P.S. Skąd założenie, że tbs-y to wykonane są tanim kosztem, a developer to jak niby buduje????

stokrotka23
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 19 lis 2014, o 12:40

Re: Budowa KTBS przy ul. Hanki Sawickiej

Nieprzeczytany post autor: stokrotka23 » 17 lip 2015, o 10:44

nie wiem skąd w was tyle agresji?! wystarczy odpowiedzieć albo nie jak się nie ma no ochoty. A mam znajomą, która od 3 lat mieszka w tbs-ach, ma mieszkanie 3-pokojowe i w pokojach ma panele a w kuchni i łazience ładne płytki! i nie zakładała ich sama ale jak się wprowadziła to już były zamontowane! stąd moje pytanie, do tych którzy mają może więcej informacji ode mnie. Pozdrawiam wszystkich i życzę miłego dnia.

robi123
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 36
Rejestracja: 25 paź 2013, o 22:44

Re: Budowa KTBS przy ul. Hanki Sawickiej

Nieprzeczytany post autor: robi123 » 17 lip 2015, o 15:11

Jezeli ktos nie chce gumolitu, lamperii z farby olejnej w kuchni i lazience to moze napisac pismo.
Mozna tez zrezygnować z drzwi futryn i innych elementow. Wtedy mieszkanie będzie oddane w stanie developerskim.
Nie wiem tylko czy w przypadku braku tych elementów będą zwracane jakieś pieniążki.


Praca na budowie idzie pełną parą.

Jest też bardzo dużo poprpawek po Murbecie.
W niektorych klatkach wszystkie ściany w piwnicach rozebano. skuto też posadzkę.
Jedno jest pewne. Obecny wykonawca zagwarantuje wyższy poziom prowadzenia robót.
Inwestycja realizowana jest o prawie 2 mln drożej niż przewidywał to budzet TBS.
Prawdopodobnie tylko ze względu na znacza obsuwę czasową wyłonionono tak drogiego wykonawcę.
Do przetargu wystartowała tylko jedna firma.
Pozostałe zrezygnowały po zapoznaniu sie z zakresem poprawek do wykonania po Murbecie.

ewa24
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 27 cze 2015, o 23:25

Re: Budowa KTBS przy ul. Hanki Sawickiej

Nieprzeczytany post autor: ewa24 » 17 lip 2015, o 23:10

Prawdopodobnie pieniazkow nie beda zwracac.To z czego sie zrezygnuje ma byc nie podlaczone lub nie zamontowane ale zostawione w mieszkaniu.

robi123
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 36
Rejestracja: 25 paź 2013, o 22:44

Re: Budowa KTBS przy ul. Hanki Sawickiej

Nieprzeczytany post autor: robi123 » 20 lip 2015, o 20:38

Czy to jest informacja sprawdzona, że nie będą zwracać za elementy których nie montowano w mieszkaniu?
Z tego co kojarzę, to Murbet za wykładzinę zwracał 10 zł za m2

Jeżeli ktoś dokonywał zmian w mieszkaniu to udało mu się wejść teraz na budowę?

ewa24
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 27 cze 2015, o 23:25

Re: Budowa KTBS przy ul. Hanki Sawickiej

Nieprzeczytany post autor: ewa24 » 20 lip 2015, o 21:31

Rozmawialam z kierownikiem budowy i on powiedzial ze nie beda zwracac pieniedzy.Na budowe nie moznz wejsc .

ODPOWIEDZ