Remont ul.Parczewskiego

To co już wybudowano.
Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3274
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Remont ul.Parczewskiego

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 12 cze 2014, o 11:44

Cristof pisze:Swoją drogą czy ktoś wpadnie na pomysł aby odnowić mur wkoło liceum im.Asnyka bo wygląda okropnie.
A mur należy do miasta czy do liceum? No i zgadzam się, skoro w artykule jest że do jest podłączone pod rewitalizację starówki, to to też powinni przynajmniej odmalować.
Podejrzewam ze należy do szkoły, lecz budynki są w zarządzie Miasta o ile się nie mylę. Mur najgorzej się prezentuje w okolicach odbudowanych fragmentu fundamentu zamku. Może celowo tak wygląda aby upodobnić się do ruin. Tylko co sadzą o tym turyści oglądający tą niewątpliwą atrakcję. Pamiętam że nawet na wizytę Naszego Papieża mur nie był odnowiony tylko zakryty trybunami. A juz sporo lat od tego faktu minęło.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
damianfarba
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1139
Rejestracja: 17 cze 2012, o 10:46
Lokalizacja: Majków

Re: Remont ul.Parczewskiego

Nieprzeczytany post autor: damianfarba » 12 cze 2014, o 16:27

a wiec remont Parczewskiego można do realizownaych
Nie znasz dnia ani godziny ! ..?

to czas kupić zegarek i kalendarz

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3274
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Remont ul.Parczewskiego

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 5 sie 2014, o 21:22

Remont Parczewskiego powoli posuwa się do przodu. Zwróciłem uwagę na wykonywane chodniki. Mamy nowy wzór chodnika.Według mnie nie najciekawszy. Jestem ciekaw czy każdy chodnik w śródmieściu będzie miał inną nawierzchnię. Obecnie co remont ulicy to mamy wykonywany inny wzór chodnika.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3274
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Remont ul.Parczewskiego

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 18 sie 2014, o 23:08

Na Parczewskiego w niedzielę położono na głównej jezdni ostatnią ścieralną warstwę asfaltu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zwróciłem uwagę ze wypełnienie z dużej nie szlifowanej kostki brukowej jest nie najszczęśliwsze. Powstały bowiem dość duże szpary i z biegiem czasu ich wypełnienie będzie ubywać. Nierówna powierzchnia stanowi utrudnienie dla pieszych z wózkami dziecinnymi czy kobiet w szpilkach. Jak koniecznie miała być kostka granitowa, to można było zastosować małą i szlifowaną kostkę podobną jak na Rozmarku.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Re: Remont ul.Parczewskiego

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 19 sie 2014, o 18:33

Bo to jest robione wszystko na odpi....dol,aby pokazać,że się coś robi.....przedwyborcza rozgrywka :evil:
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
Mariusz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2300
Rejestracja: 29 lis 2005, o 11:26

Re: Remont ul.Parczewskiego

Nieprzeczytany post autor: Mariusz » 31 sie 2014, o 00:53

Miało być reprezentacyjnie, a jest zwykły parking (fot. 3).
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 9016
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Remont ul.Parczewskiego

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 31 sie 2014, o 10:26

Ja jestem ciekawy jak się pomieszczą autobusy. Był problem wcześniej, kiedy autobusy czekały na początek kursu wzdłuż murów, i miały do dyspozycji całą długość od Szklarskiej do Kanonickiej. Teraz w tym ciągu będzie musiało zostać dużo wolnego miejsca, bo jak widać, przystanki zostały tam przeniesione.
g13k

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Remont ul.Parczewskiego

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 2 wrz 2014, o 22:46

Ale tu jakieś inżyniery nad tym długo myślały, nie ma co. Faktycznie autobusy albo przestaną tam parkować, albo będą stawać już przy banku WBK...

Mrc86
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 200
Rejestracja: 18 mar 2013, o 09:35

Re: Remont ul.Parczewskiego

Nieprzeczytany post autor: Mrc86 » 3 wrz 2014, o 11:28

Wywalić prywatnych i wróbla :) Zostawić tylko KLA i MZK ostrów Sprawa załatwiona w Ostrowie Wróbla wywalili i na dobre im to wyszło. Tyle ze jest grosza kwestia ... jestem kierowca i wiem ze jak stane tam i bede chcial pochodzic po autobusie rozprostowac nogi czy zjesc sniadanie lub kolacje to ludzie beda co 2 min walic do drzwi "Panie kierowco mozna juz wejsc?" A do tej pory bylismy daleko od ludzi i ich nie kusiło, przejeb* :( I o co chodzi z tym przychodzeniem na przystanki 20 min wczesniej i stac jak te debile przeciez na boga i tak nie odjade szybciej niz na rozkladzie ... najgorsi sa w Opatówku, tam to jest dopiero mentalność 20 min do odjazdu a ludzie juz stercza....

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 9016
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Remont ul.Parczewskiego

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 3 wrz 2014, o 15:23

Mrc86 pisze:I o co chodzi z tym przychodzeniem na przystanki 20 min wczesniej i stac jak te debile przeciez na boga i tak nie odjade szybciej niz na rozkladzie ...
A nóż spotkają się pani Stasia i pani Maria i obgadają pół osiedla :D
g13k

Kudlaty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 661
Rejestracja: 14 gru 2007, o 21:05
Lokalizacja: kalisz hanki

Re: Remont ul.Parczewskiego

Nieprzeczytany post autor: Kudlaty » 4 wrz 2014, o 10:03

Wystac swoje trzeba jak za komuny :) Ja wczoraj zrobilem sobie ogledziny parczewskiego i nawet powiem wam ze mi sie podoba, ladnie ten kawalek ulicy wyglada

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Remont ul.Parczewskiego

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 4 wrz 2014, o 10:31

Kudlaty pisze:Wystac swoje trzeba jak za komuny :) Ja wczoraj zrobilem sobie ogledziny parczewskiego i nawet powiem wam ze mi sie podoba, ladnie ten kawalek ulicy wyglada
Fajne płyty chodnikowe dali, tak powinny wyglądać chodniki nie tylko w ścisłym centrum, ale i przynajmniej na tzw. ulicach "reprezentatywnych".

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 9016
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Remont ul.Parczewskiego

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 4 wrz 2014, o 17:47

gawronik13kalisz pisze:Ja jestem ciekawy jak się pomieszczą autobusy. Był problem wcześniej, kiedy autobusy czekały na początek kursu wzdłuż murów, i miały do dyspozycji całą długość od Szklarskiej do Kanonickiej. Teraz w tym ciągu będzie musiało zostać dużo wolnego miejsca, bo jak widać, przystanki zostały tam przeniesione.
Moje wątpliwości zostały rozwiane dzisiejszym wydaniem Magazynu Miejskiego.
Otóż - nie będzie tam przystanku dla autobusów kończących linie, tylko dla przelotowych.
Pan Grodziński mówił, że od początku miało tam nie być parkingu dla autobusów.
Jestem ciekaw gdzie wyślą autobusy kończące linie, którym ta ulica służyła za pętlę, lub autokarom turystycznym, bo często widziałem tam stojące busy wycieczek.
g13k

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3274
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Remont ul.Parczewskiego

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 10 wrz 2014, o 09:10

Awantura o przystanek
Prywatni przewoźnicy nie zgadzają się z nową organizacją na ul. Parczewskiego. Po remoncie jezdni zlikwidowano bowiem parking dla autobusów i autokarów na wysokości katedry św. Mikołaja. Do tej pory kierowcy oczekiwali w tym miejscu na kolejny kurs. Teraz znajduje się tam przystanek autobusowy. Sprawa wywołała burzliwą dyskusję podczas czwartkowych obrad Rady Miejskiej Kalisza.
http://www.faktykaliskie.pl/przystanek-czy-parking" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
~Kefas
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 321
Rejestracja: 1 lut 2009, o 12:22
Lokalizacja: Czaszki

Re: Remont ul.Parczewskiego

Nieprzeczytany post autor: ~Kefas » 26 wrz 2014, o 00:31

W sumie już jakiś czas minął od oddania Parczewskiego. I w sumie dziwie się, że tutaj taka cisza. Satysfakcjonuje Was parking w tym miejscu?

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 9016
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Remont ul.Parczewskiego

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 26 wrz 2014, o 13:29

~Kefas pisze:W sumie już jakiś czas minął od oddania Parczewskiego. I w sumie dziwie się, że tutaj taka cisza. Satysfakcjonuje Was parking w tym miejscu?
Nie korzystam z parkingu, ale przechodzę tam często i szczerze - są pustki. Jest na tyle wolnego miejsca że z parkingu korzystają autobusy Wróbla czy innych prywatnych na czas nocny.

Dawno nie było zdjęć, ale ładnie wykończyli place z ziemią - pojawiły się kamienie i krzaczki. Mi się podoba.
g13k

phrenic
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 358
Rejestracja: 7 maja 2006, o 09:15
Lokalizacja: Kalisz

Re: Remont ul.Parczewskiego

Nieprzeczytany post autor: phrenic » 26 wrz 2014, o 16:23

autobusy chyba nie powinny korzystać z takiego parkingu, tylko specjalnie w tym celu wyznaczonych, bo go rozjeżdżą. ale w naszej miasto-wsi służby do tego powołane zupełnie nie zajmują się takimi sprawami. nawet jak przejeżdżają obok zaparkowanego centralnie na przejściu dla pieszych samochodu, to nie interweniują, bo jak to gdzieś kiedyś było napisana "nie mieli zgłoszenia".

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 9016
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Remont ul.Parczewskiego

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 2 paź 2014, o 13:33

Przejście/połączenie asfaltowej nawierzchni ul. Parczewskiego z "kocimi łbami" na Szklarskiej wykonano z kamieni, których użyto do budowy chodników. Po prostu uzupełniono dziury między asfaltem a brukiem. Niestety długo te "plomby" nie wytrzymały i pierwsze kostki już powypadały.
Brakuje mi też znaków pionowych przy przejściach, ale być może to jeszcze uzupełnią ;)
g13k

Jacenty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 876
Rejestracja: 11 wrz 2014, o 14:02

Re: Remont ul.Parczewskiego

Nieprzeczytany post autor: Jacenty » 2 paź 2014, o 14:36

Remont Parczewskiego wypadł bardzo ładnie. Dobrze, że dostrzegli ten kawałek miasta w jakim był on stanie.. Tym bardziej, że jeździli tam jak po polu, z obu strony wyskakiwali :P Parking w tym miejscu to też świetny pomysł. Może być nawet nadmiar tych miejsc parkingowych -i dobrze.. Niech będzie. W końcu to inwestycja na dłuższą perespektywe czasową.

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 9016
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Remont ul.Parczewskiego

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 11 paź 2014, o 10:47

Dwie koperty dla autokarów przeniesiono na przedłużenie ul. Kanonickiej na Plantach kosztem tamtejszych miejsc parkingowych.
g13k

ODPOWIEDZ