Remont ul. Niecałej

To co już wybudowano.
Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7143
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Remont ul. Niecałej

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 20 maja 2015, o 16:49

W kwestii tej inwestycji zdecydowanie nie zgadzam się z postulatami Pana Pacholskiego i reszty.
Argumenty "klocka" w pełni merytoryczne.
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

ANewDay
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1945
Rejestracja: 12 lut 2006, o 12:10
Lokalizacja: xxxx

Re: Remont ul. Niecałej

Nieprzeczytany post autor: ANewDay » 20 maja 2015, o 18:21

hmmm takie rzeczy to w fazie projektowania, a nie realizacji się zgłasza.... Poza tym, po co w ogóle robić z czegoś problem, co nie jest problemem. :roll:

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10973
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Remont ul. Niecałej

Nieprzeczytany post autor: K-man » 20 maja 2015, o 18:57

Chodnik zalać asfaltem? Może cały Park Miejski?
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Remont ul. Niecałej

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 20 maja 2015, o 22:33

Zalejmy asfaltem całe centrum. Główny Rynek w pierwszej kolejności. Klocek dobry argument. Z miłą chęcią przyłączę się do akcji niedopuszczenia do niedopuszczenia :)

Walczus89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 6 maja 2015, o 10:24

Re: Remont ul. Niecałej

Nieprzeczytany post autor: Walczus89 » 21 maja 2015, o 07:26

Zdjęcia dziś z 7:15
PWiK "kładzie" nowe rury
Załączniki
20150521_071850.jpg
20150521_071850.jpg (108.34 KiB) Przejrzano 8757 razy
20150521_071839.jpg
20150521_071839.jpg (103.97 KiB) Przejrzano 8757 razy

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Remont ul. Niecałej

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 21 maja 2015, o 09:35

MalyOT. Co bylo/ jest w tym fikusnym budynku? Wyglada dosc nietypowo.

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10973
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Remont ul. Niecałej

Nieprzeczytany post autor: K-man » 21 maja 2015, o 09:49

Jaki fikuśny budynek, ten na ostatnich zdjęciach? Wyglada na modernizm, a co tam było nie wiem.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Re: Remont ul. Niecałej

Nieprzeczytany post autor: milo » 21 maja 2015, o 09:52

Tam są gabinety lekarskie a kiedyś ? Chyba mieszkalny.
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Remont ul. Niecałej

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 21 maja 2015, o 10:00

Tak chodziło mi o ten jasny modernistyczny budynek. Wygląda na stary. Jeżeli należy do MZBMu to można mu metrykę w Internecie znaleźć. Ale dzięki milo.

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5004
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: Remont ul. Niecałej

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 21 maja 2015, o 10:03

Obrazek dzis rano
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3274
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Remont ul. Niecałej

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 21 maja 2015, o 14:32

<Przemek> pisze:Tak chodziło mi o ten jasny modernistyczny budynek. Wygląda na stary. Jeżeli należy do MZBMu to można mu metrykę w Internecie znaleźć. Ale dzięki milo.
Jeśli mnie pamięć nie myli był to dom prywatny i chyba dalej jest lekarza - Kubisiak Zygmunt, lek. med. Spec. laryngolog, otolaryngolog dziecięcy. Niecała 5 Kalisz.

Awatar użytkownika
Obbrus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 66
Rejestracja: 27 cze 2010, o 20:29

Re: Remont ul. Niecałej

Nieprzeczytany post autor: Obbrus » 21 maja 2015, o 23:35

<Przemek> pisze:MalyOT. Co bylo/ jest w tym fikusnym budynku? Wyglada dosc nietypowo.
Jest to dom własny architekta Alberta Nestrypke z lat 1933-1936. Faktycznie może wzbudzać zainteresowanie, nawet na starym forum Gazety czytałem kiedyś dyskusję o nim. Wtedy pojawiły się nawet głosy typujące go na współczesną willę. To tym bardziej ciekawe w kontekście tego, że już od 2001 roku dom jest w Rejestrze Zabytków.
W kwestii nawierzchni to naprawdę zaskakujące jest, że pojawił się protest takiego kalibru postulujący asfalt (to, że tak późno to osobna kwestia) - asfalt jest oczywiście bardzo dobrą nawierzchnią, ale w tym miejscu to pomysł kompletnie chybiony. Po pierwsze, to ścisłe centrum miasta ze starą zabudową i asfalt tam zwyczajnie nie pasuje (jak dla mnie kolejnym miejscem, gdzie w pierwszej kolejności asfalt powinien być wymieniony na kostkę to ulica Narutowicza, ale tam ruch samochodów jest jednak dużo większy i na pewno sporej grupie mieszkańców takie rozwiązanie nie spodobałoby się). Po drugie, ruch uliczny na Niecałej jest niewielki, w końcu to ulica bez wyjazdu. Po trzecie, kostka "zachęca" kierowców do wolniejszej jazdy, a to jest tam pożądane rozwiązanie. Po czwarte, może tak się "uda", że kostka zostanie położona równo i nie będzie rodzić problemów?
Cieszę się, że chodniki i ulica mają być takie, jak w staromiejskiej dzielnicy być powinny. Powiem więcej, na Niecałej można było pokusić się nawet o przekształcenie ulicy w miejski podwórzec, jaki jakiś czas temu powstał w Łodzi.
http://www.bryla.pl/bryla/1,85301,16347 ... Lodzi.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Remont ul. Niecałej

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 22 maja 2015, o 21:30

Dzięki Obbrus za wyjaśnienie. Bardzo rzeczowy argument w temacie remontu tej ulicy.

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Remont ul. Niecałej

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 30 maja 2015, o 23:36

Kilka zdjęć z Niecałej. Jakość niezbyt dobra, ale zdjęcia robiłem aparatem komórkowym.

Ciekaw jestem czy zostawią tę wysepkę na środku z drzewkami czy to zostanie zlikwidowane.
Obrazek

Stare wykopane płyty ułożone na jedną kupkę. Co z nimi zrobią?
Obrazek

Obrazek

Obrazek

alien0497
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 25 kwie 2008, o 11:57

Re: Remont ul. Niecałej

Nieprzeczytany post autor: alien0497 » 3 cze 2015, o 14:08

Zanim zaczniecie się podniecać i wyrażać chęci na sposoby zagospodarowania ulicy po remoncie,zapytajcie mieszkańców ulicy Niecałej czy życzą sobie pod oknami taki harmider w postaci wspomnianego "podwórca".Coś mi się wydaje,że te chęci wyrażają w przeważającej mierze osoby nie mieszkające w Centrum miasta.Każdy wyraża jakieś chęci zrzucenia się na "bary" centrum,wyszumienia i powrotu do siebie.Ciszy i spokoju Zagorzynka,Majkowa czy nawet blokowiska na Dobrzecu.Coś mi się wydaje,że w gorący letni wieczór,chcielibyście otworzyć sobie szeroko okno i cieszyć się ciszą i spokojem,a nie darciem gęby przez oszołomionych piwem przechodniów.Jako mieszkaniec centrum miasta jestem bardzo szczęśliwy,że wieczorne życie tutaj zamiera i całe szumne "życie" miasta przenosi się w inne rejony Kalisza.W końcu,po wielu latach pozostali mieszkańcy naszego grodu mogą poczuć pełnię życia w Centrum.Tylko mi nie piszcie,że jak mieszkam w centrum miasta to muszę się na to zgodzić.No nie muszę.
Jakiś czas temu wracałem późnym wieczorem od kolegi z Zagorzynka.Północ.Cisza totalna.Zero ruchu.Tatrzańska.
Tak sobie szedłem i rozmyślałem nad jedną rzeczą.Idzie lato.Wszyscy marudzą nad tym,że w Kaliszu nic się nie dzieje. W tedy eureka.Zamknąć Tatrzańską z obu stron.Roztawić piwne ogródki,ulicę ustanowić jako jednokierunkową i tak do końca lata.Jestem ciekaw jak długo mieszkańcy Tatrzańskiej znieśliby życie w Centrum miasta.Nie powiem sam bym się przeszedł.Napił się piwa,poryczał,zdemolował kilka aut.Opróżnił pęcherz gdzieś pod płotem i wrócił spełniony do swojego sielskiego Centrum.

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 9013
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Remont ul. Niecałej

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 3 cze 2015, o 14:30

Dlaczego od razu tak wulgarnie? Myślisz, że każdy kto przychodzi do centrum, do ogródka, ma intencję aby od razu pół miasta rozwalić?
W takiej części miasta, ciężko będzie o spokój, chyba że zrobimy totalny skansen i pozamykamy ulice, a wejść na nie będą mogli tylko ich mieszkańcy...
g13k

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7143
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Remont ul. Niecałej

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 3 cze 2015, o 14:32

alien0497 pisze:Zanim zaczniecie się podniecać i wyrażać chęci na sposoby zagospodarowania ulicy po remoncie,zapytajcie mieszkańców ulicy Niecałej czy życzą sobie pod oknami taki harmider w postaci wspomnianego "podwórca".Coś mi się wydaje,że te chęci wyrażają w przeważającej mierze osoby nie mieszkające w Centrum miasta.Każdy wyraża jakieś chęci zrzucenia się na "bary" centrum,wyszumienia i powrotu do siebie.Ciszy i spokoju Zagorzynka,Majkowa czy nawet blokowiska na Dobrzecu.Coś mi się wydaje,że w gorący letni wieczór,chcielibyście otworzyć sobie szeroko okno i cieszyć się ciszą i spokojem,a nie darciem gęby przez oszołomionych piwem przechodniów.Jako mieszkaniec centrum miasta jestem bardzo szczęśliwy,że wieczorne życie tutaj zamiera i całe szumne "życie" miasta przenosi się w inne rejony Kalisza.W końcu,po wielu latach pozostali mieszkańcy naszego grodu mogą poczuć pełnię życia w Centrum.Tylko mi nie piszcie,że jak mieszkam w centrum miasta to muszę się na to zgodzić.No nie muszę.
Jakiś czas temu wracałem późnym wieczorem od kolegi z Zagorzynka.Północ.Cisza totalna.Zero ruchu.Tatrzańska.
Tak sobie szedłem i rozmyślałem nad jedną rzeczą.Idzie lato.Wszyscy marudzą nad tym,że w Kaliszu nic się nie dzieje. W tedy eureka.Zamknąć Tatrzańską z obu stron.Roztawić piwne ogródki,ulicę ustanowić jako jednokierunkową i tak do końca lata.Jestem ciekaw jak długo mieszkańcy Tatrzańskiej znieśliby życie w Centrum miasta.Nie powiem sam bym się przeszedł.Napił się piwa,poryczał,zdemolował kilka aut.Opróżnił pęcherz gdzieś pod płotem i wrócił spełniony do swojego sielskiego Centrum.
To jest takie typowe, egoistyczne i zaściankowe myślenie. Żeby tylko mi było dobrze.
Pewnie nie róbmy nic. Niech nie będzie imprez, barów, dyskotek, restauracji. Niech ludzie do Kalisza nie przyjeżdżają. Niech będzie to sielskie centrum. Wówczas upadną kawiarnie, bary, dyskoteki, restauracje. Miasto nie będzie się rozwijało, ludzie nie będą mieli pieniędzy, zaczną upadać sklepy i tak w efekcie domina wszystko upadnie, ale egoistyczni malkontenci będą mieli swoje "sielskie Centrum". Na szczęście jest demokracja i miasto jest dobrem ogółu, a nie kilku-kilkunastu osób mieszkających na danej ulicy.
Zawsze pozostaje domek na wsi :)
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Re: Remont ul. Niecałej

Nieprzeczytany post autor: milo » 3 cze 2015, o 14:53

alien0497 pisze: Zanim zaczniecie się podniecać i wyrażać chęci na sposoby zagospodarowania ulicy po remoncie,zapytajcie mieszkańców ulicy Niecałej czy życzą sobie pod oknami taki harmider
Mam nadzieje , że się nie pojawiasz na skrzyżowaniu Trasa Bursztynowa/Górnoślaska żeby mi wzorem tysięcy mieszkańców utrudniać życie od rana do nocy. :lol:
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7143
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Remont ul. Niecałej

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 3 cze 2015, o 14:57

alien0497- właśnie, a pomyślałeś sobie, że mieszkańcy tych ulic sobie mogą nie życzyć, żebyś po godzinie 18 chodził pod ich oknami wracając do "Sielskiego Centrum" ?
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5004
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: Remont ul. Niecałej

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 3 cze 2015, o 16:58

Kolega po prostu nie lubi przyjezdnych itd.
Idealne miasto?
https://www.youtube.com/watch?v=qqGtPqkD6MQ" onclick="window.open(this.href);return false;
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

ODPOWIEDZ