Hanko Sawicka znikaj...

To co już wybudowano.
Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3254
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Hanko Sawicka znikaj...

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 24 lip 2017, o 19:19

Dekomunizacja nazw ulic w Kaliszu sprawia mieszkańcom problemy
- Mieszkańcy nie wiedzą czy i kiedy muszą wymienić dowody osobiste, prawa jazdy, dowody rejestracyjne, dane rejestrowe i pieczątki firm zarejestrowanych na adres z dawną nazwą ulicy – pisze radny w interpelacji.
Grodziński wspomina także o wielu innych dokumentach, m. in. o patentach, zezwoleniach i innych, o których ważność pytają mieszkańcy ulicy i dowodzi, że z tymi problemami zostali pozostawieni sami sobie.
Wiceprezydent Kalisza Barbara Gmerek odpowiada, ze według ustawy dekomunizacyjnej zmiany nazw ulic nie mają wpływu na ważność dokumentów zawierających dotychczasową nazwę ulicy.
- Wydane dowody rejestracyjne, dowody osobiste i prawa jazdy zawierające poprzednią nazwę ulicy (Hanki Sawickiej przyp. red.) zachowują swoją ważność – odpowiada wiceprezydent...
http://kalisz.naszemiasto.pl/artykul/de ... id,tm.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Właśnie dostałem zapowiadaną ulotkę. Jest lakoniczna. Nigdzie nie piszą ile czasu jest na wyrobienie nowych pieczątek czy zmianę druków firmowych. Rachunki przychodzą jeszcze ze starą nazwą.
A tak z ciekawości co będzie z nazwą sklepu Społem Hanka toż przecież nawiązanie do patrona ulicy, czy go przemianują na Stefan?

Temat można przenieść do zrealizowanych.

kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3605
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47

Re: Hanko Sawicka znikaj...

Nieprzeczytany post autor: kaliszanin2 » 24 lip 2017, o 22:04

Cristof pisze:co będzie z nazwą sklepu Społem Hanka toż przecież nawiązanie do patrona ulicy, czy go przemianują na Stefan?
Ustawa dotyczy nazw obiektów publicznych, a nie prywatnych (spółdzielczość to forma własności prywatnej).

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8989
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Hanko Sawicka znikaj...

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 24 lip 2017, o 22:11

kaliszanin2 pisze:
Cristof pisze:co będzie z nazwą sklepu Społem Hanka toż przecież nawiązanie do patrona ulicy, czy go przemianują na Stefan?
Ustawa dotyczy nazw obiektów publicznych, a nie prywatnych (spółdzielczość to forma własności prywatnej).
Zawsze można zapomnieć o Sawickiej i powiedzieć, że chodzi o jakąkolwiek inna Hanię :P
g13k

kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3605
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47

Re: Hanko Sawicka znikaj...

Nieprzeczytany post autor: kaliszanin2 » 13 paź 2017, o 20:06

Teraz to już po herbacie, ale w swoim czasie można było zmienić nazwę wątku na "Prymasie Stefanie Wyszyński witaj!".

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3254
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Hanko Sawicka znikaj...

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 13 gru 2017, o 19:35

...Wojewoda Zbigniew Hoffmann zaprezentował dziś nowych patronów 51 ulic w Wielkopolsce. Nazwę zmieniła jedna ulica w Kaliszu – Ryszard Kukliński za Leona Kruczkowskiego...
http://kalisz.naszemiasto.pl/artykul/ry ... id,tm.html

kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3605
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47

Re: Hanko Sawicka znikaj...

Nieprzeczytany post autor: kaliszanin2 » 14 gru 2017, o 22:21

Chwała Bogu, że na Kuklińskiego, a nie Kaczyńskiego, który jako najgorszy dotychczas, antyinwestycyjny prezydent Warszawy, propagowałby u nas wzorce samorządności jeszcze bardziej beznadziejne niż Sapiński.

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8989
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Hanko Sawicka znikaj...

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 13 lut 2018, o 19:18

Tymczasem na ul. Prymasa Wyszyńskiego :lol: :lol: :lol:
Załączniki
28033746_1704582096306350_783422215_o.jpg
28033746_1704582096306350_783422215_o.jpg (544.34 KiB) Przejrzano 2146 razy
g13k

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3254
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Hanko Sawicka znikaj...

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 15 lut 2018, o 20:24

Dosięgła mnie zemsta H.Sawickiej.
Ostatnio z powodu zmiany nazwy ulicy w moim adresie spotkała mnie niemiła niespodzianka. Od razu po zmianie patrona ulicy poinformowałem o tym mój bank. Adres zmieniono i zapisano w pełnej nazwie. Sam sprawdzałem w internetowej bankowości wszystkie dane były prawidłowe. Po pół roku i wykonaniu dziesiątków przelewów, jeden się wrócił. Powód zły adres. Zachodziłem w głowę o co chodzi bo w dyspozycji przelewu było wszystko w porządku. Okazało się że na danych generowanych potwierdzających automatycznie przelew brakuje nr. mieszkania. Wcześniej tak drobiazgowy nie był żaden odbiorca przelewu. Na infolinii banku poinformowano mnie ze to pierwszy chyba taki przypadek za długiej nazwy ulicy. W końcu skrócono ją na Prymasa S.Wyszyńskiego i już jest wszystko w porządku.

dybek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 527
Rejestracja: 30 kwie 2010, o 11:23
Lokalizacja: Czaszki/Kaliniec

Re: Hanko Sawicka znikaj...

Nieprzeczytany post autor: dybek » 15 lut 2018, o 21:09

Cristof dziwne bo banki nie mają obowiązku sprawdzać innych niż nr rachunku danych (np nazwa czy adres odbiorcy) przy realizacji przelewu.
Dodatkowe dane mogą być co najwyżej pomocne w reklamacji przelewu jak pomyślisz się w nr rachunku.

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3254
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Hanko Sawicka znikaj...

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 15 lut 2018, o 21:34

dybek pisze:
15 lut 2018, o 21:09
Cristof dziwne bo banki nie mają obowiązku sprawdzać innych niż nr rachunku danych (np nazwa czy adres odbiorcy) przy realizacji przelewu.
Dodatkowe dane mogą być co najwyżej pomocne w reklamacji przelewu jak pomyślisz się w nr rachunku.
Przelewałem kasę na lokatę internetową do innego banku niż mój. Wymaga to ponoć pełnej zgodności przelewu z danymi z wniosku o lokatę. Tak mi odpowiedzieli na infolini tego banku. Co ciekawsze to wcześniej zakładałem lokaty w oddziale i tylko przelewałem samą kasę z konta to tego już nie sprawdzali tak dokładnie. Ponoć mają takie procedury. I jeszcze taka ciekawostka obecnie trzeba pisać oświadczenie w każdym banku ze nie jest się rezydentem USA w Polsce. Tak włażą teraz Amerykanom nie powiem gdzie.

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5397
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Re: Hanko Sawicka znikaj...

Nieprzeczytany post autor: milo » 15 lut 2018, o 22:01

Cristof pisze:
15 lut 2018, o 21:34
I jeszcze taka ciekawostka obecnie trzeba pisać oświadczenie w każdym banku ze nie jest się rezydentem USA w Polsce. Tak włażą teraz Amerykanom nie powiem gdzie.
Tak jasne, tylko FACTA działa w większości istotnych dla finansów krajów świata.
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

ODPOWIEDZ