Hanko Sawicka znikaj...

To co już wybudowano.
Awatar użytkownika
anj
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 609
Rejestracja: 28 wrz 2008, o 14:54
Lokalizacja: Czaszki

Nieprzeczytany post autor: anj » 20 kwie 2009, o 18:34

ale nie krzyczymy, dobrze?

w Kaliszu nazwy ulic równiez były zmieniane ale akurat ul. Hanki Sawickiej nazwy nie zmieniła...widocznie jakaś przyczyna tego była

Macie w Tychach ul. Elfów. czym się Elfy zasłużyły temu miastu ze mają własną ulicę? ^_^ i ja nie wiem czy to były dobre Elfy czy np. złe Elfy
(tak na rozlużnienie dyskusji :))
Obrazek
"szanuj innego forumowicza...
...bo będziesz pisał sam do siebie"

~autor nieznany

LOOK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 303
Rejestracja: 2 lut 2009, o 09:41
Lokalizacja: centrum

Nieprzeczytany post autor: LOOK » 20 kwie 2009, o 20:42

oj przyda się rozlużnienie , bo krzyk Joli jeszcze mi w uszach świdruje.

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 20 kwie 2009, o 21:03

jola7799 pisze:W "słodkim" PRL-owskim życiorysie nie dodano bardzo istotnej sprawy a mianowicie że H.S. została wykreowana na pierwszą przewodniczkę ZWM i bohaterkę walk o niepodległość pomijając jej stalinowską ideologię komunistyczną a ZWŁASZCZA : dążenie do UTWORZENIA POLSKIEJ REPUBLIKI SOWIECKIEJ w ramach ZSRR !!!!!!!!!!!!!! A nie odzyskania przez Polskę NIEPODLEGŁOŚCI a to dla mnie jako POLKI jest ISTOTĄ tej całej sprawy . Jeżeli to nie dociera do niektórych i im nie przeszkadza to niech im ziemia lekką będzie!!!
Ojciec rydzyk przemawia przez ta panią:D:D:D:D

wole ze by ta ulica nazywała Hanki Sawickie niż ojca rydzyka

jak już zmienić to nazwać ta ulice Lecha Walesy, ale ja to w ogóle nie przywiewając do tego uwagi, tylko kto mi pokryje straty z tytułu zmiany nazwy
Andrzej

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5397
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Nieprzeczytany post autor: milo » 20 kwie 2009, o 21:24

Lech Wałęsa ? No przecież toż to TW "Bolek" ;-)
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

szymkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1879
Rejestracja: 29 mar 2007, o 16:59
Lokalizacja: W-w Różanka

Nieprzeczytany post autor: szymkalisz » 21 kwie 2009, o 19:17

Jola najbardziej by się cieszyła, gdyby ulicę H. Sawickiej zamienić na ul. Tyską ;)

Awatar użytkownika
Thunder
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 166
Rejestracja: 28 gru 2008, o 12:00
Lokalizacja: TranceStreeT of ElectricbeepZ

Nieprzeczytany post autor: Thunder » 21 kwie 2009, o 20:30

tak jak MILO napisal, Wałesa to UBek, nie moze byc :P

a Tyska to juz w ogole odpada przeciez to z piwem od razu sie kojarzy, ZUO ! same menele zaczna tam mieszkac i co to bedzie...

ja proponuje: ul. Jolanty z Tych (zasłuzona patronka ulicy) :) Prezydent przystał na moja propozycje od jutra Sawicka doesnt exist, witamy na ul Jolanty z Tych

btw. jak odmieniam imie w forme JOLANTA to od razu widze panią Rutowicz....czy te dwie osoby maja ze soba zwiazek ? ^^

LUK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2479
Rejestracja: 26 gru 2005, o 16:31
Lokalizacja: Kalisz/Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: LUK » 21 kwie 2009, o 21:58

Nie musicie być złośliwi dla Joli7799. Ma inne zdanie i tyle.

dyskutant
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 199
Rejestracja: 11 lut 2006, o 20:40

Nieprzeczytany post autor: dyskutant » 22 kwie 2009, o 08:56

andrzej pisze:
jola7799 pisze: (...) H.S. została wykreowana na (...) bohaterkę walk o niepodległość pomijając jej (...) dążenie do UTWORZENIA POLSKIEJ REPUBLIKI SOWIECKIEJ w ramach ZSRR (...)
Ojciec rydzyk przemawia przez ta panią:D:D:D:D

wole ze by ta ulica nazywała Hanki Sawickie niż ojca rydzyka (...)
Czyli według Ciebie ktoś, komu nie podoba się uhonorowanie działaczki na rzecz zniewolenia Polski, uczynienia z niej kolonii poprzez włączenie do ZSRR, to oszołom? Pogratulować tresury!

Awatar użytkownika
Thunder
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 166
Rejestracja: 28 gru 2008, o 12:00
Lokalizacja: TranceStreeT of ElectricbeepZ

Nieprzeczytany post autor: Thunder » 22 kwie 2009, o 18:46

dyskutant pisze:
andrzej pisze:
jola7799 pisze: (...) H.S. została wykreowana na (...) bohaterkę walk o niepodległość pomijając jej (...) dążenie do UTWORZENIA POLSKIEJ REPUBLIKI SOWIECKIEJ w ramach ZSRR (...)
Ojciec rydzyk przemawia przez ta panią:D:D:D:D

wole ze by ta ulica nazywała Hanki Sawickie niż ojca rydzyka (...)
Czyli według Ciebie ktoś, komu nie podoba się uhonorowanie działaczki na rzecz zniewolenia Polski, uczynienia z niej kolonii poprzez włączenie do ZSRR, to oszołom? Pogratulować tresury!
oszołom to ktoś to chce aby o takich ludziach zapomniano ! to ze ma swoja ulice to nie znaczy ze kalisz to postkomunistyczna wiocha ktora pragnie wcielenia do Rosji czy odtworzenia ZSRR, puknijcie sie w głowe ludzie. Wy robicie z tego taka rzecz jakby inni czcili tą kobiete, codziennie skladając jej hołd na jej własnej ulicy, im młodsi ludzie tym mniejsza wiedza, a o tym ze tak czy inaczej było TRZEBA pamietac, moze taka nazwa to jeden ze sposobow zeby sklonic do refleksji kim ta osoba byla...ale przeciez to jest zUo ! natychmiast zlikwidowac bo wsyzscy staniemy sie komunistamy i bedizemy jesc koty o.O

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 9 maja 2009, o 17:25

Ludzie o czym wy ... gawarit'e??? To do cięzkiej anielki gdzie trzeba szukać miejsca dla naszych chłopców ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH ? Gdzie szukać miejsca dla ofiar Katynia - kwiatu inteligencji polskiej ? Gdzie szukac miejsca dla strąconych w kipiel Morza Białego , ludzi ktorzy przeszli Kołymę i inne łagry sowieckie? Wstyd mi, wstyd.
Brawo Jola i dyskutatant , nie jesteście osamotnieni.
Pozdrawiam
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

szymkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1879
Rejestracja: 29 mar 2007, o 16:59
Lokalizacja: W-w Różanka

Nieprzeczytany post autor: szymkalisz » 10 maja 2009, o 18:53

^^ sobieray-3
Powidz mi w takim razie gdzie myśmy mięli znależć ulice, aby wszystkich tych zasłużonych upamiętnić.
Jeżeli przeszkadza ci ulica Hanki Sawickiej - działaj. Pytałem się kilkunastu osób mieszkających przy ul. Sawickiej właśnie i ci odpowiadali mi - byle by była jakaś ulica.
Z mojego punktu widzenia w Kaliszu powinny zniknąć ulice Poznańska i Ostrowska. Nasi śmiertelni wrogowie - Poznań i Ostrów czym sobie zasłużyli na ulice? Czym zasłużył się Kubuś Puchatek, Koszałek Opałek, Lajkonik, że mają ulice w Kaliszu?

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10947
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 10 maja 2009, o 19:15

Jesteś jesteś dzieciak, a więc nie wiesz zbyt wiele o tamtych czasach.Bez urazy.I co ma ja do tego ulice Poznańska i Ostowska.Nie bądż smieszny.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

szymkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1879
Rejestracja: 29 mar 2007, o 16:59
Lokalizacja: W-w Różanka

Nieprzeczytany post autor: szymkalisz » 10 maja 2009, o 19:41

Nie jestem śmieszny.
Poznań i Ostrów - wielkie masy kaliszan uważają, że to wrogowie publiczni.

Czy miasto które degraduje Kalisz na pozycję miasta powiatowego powinno mieć swoją ulicę w mieście degradowanym?
Czy miasto wykorzystujące to, iż Kalisz po reformie administracyjnej powinno mieć w nim swoją ulicę?

Dlatego: Czy osoba, która kombinowała aby przypodobać się ówczesnemu ustrojowi powinna mieć swoją ulicę? Jeżeli nie - inne miasta niszczące Kalisz też nie powinny mieć swojej ulicy.

Co do Kalisza wniósł Kubuś Puchatek, Koszałek Opałek, Lajkonik? Nic. Po co im ulica w Kaliszu? Komuś się tak spodobało i tak jest. Jeżeli teraz ktoś wpadnie na pomysł aby stworzyć aleję Solidarności w Kaliszu - będą ludzie temu przeciwni.
Z drugiej strony należałoby spojrzeć w ten sposób: Po co nadawać nazwy ulic osobom które były przeciwnikami ustroju. Czy osoba która krzyczałaby w Kaliszu "precz z demokracją, komunizm jest the best" miałaby mieć ulicę w Kaliszu? Nikt by do tego nie dopuścił. Nikt za komuny nie stworzyłby ulicy im. NATO.
Są ludzie którym mocno przeszkadza ulica Jerzego Popiełuszki. Sądzą, że zupełnie inne osoby powinny mieć swoje ulice, place, skwery, aleje.

Może wcześniej wypowiadałem się w niezrozumiały sposób ale podsumowując:
Żadna z nazw ulic, placów, skwerów itp. w naszym pięknym mieście mi nie przeszkadza. Jeżeli mieszkańcy (danej ulicy) mają zastrzeżenia do jej nazwy - niech walczą. Obojętne mi jest to czy w Kaliszu mamy ulicę H. Sawickiej czy jednak ul. Alternatywy. Byleby mieszkańcom było dobrze.

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 10 maja 2009, o 20:00

szymkalisz pisze:^^ sobieray-3
Powidz mi w takim razie gdzie myśmy mięli znależć ulice, aby wszystkich tych zasłużonych upamiętnić.
Jeżeli przeszkadza ci ulica Hanki Sawickiej - działaj. Pytałem się kilkunastu osób mieszkających przy ul. Sawickiej właśnie i ci odpowiadali mi - byle by była jakaś ulica.
Z mojego punktu widzenia w Kaliszu powinny zniknąć ulice Poznańska i Ostrowska. Nasi śmiertelni wrogowie - Poznań i Ostrów czym sobie zasłużyli na ulice? Czym zasłużył się Kubuś Puchatek, Koszałek Opałek, Lajkonik, że mają ulice w Kaliszu?


No to może po kolei :

1. Jeżeli już to ..powiedz, proszę'' :). Tego słowa nigdy za wiele. Młody jesteś więc musisz zjeść ,,beczkę soli'' ażeby posiąść wiedzę o wszystkich zawiłościach polskiej historii, więc się ucz ,pls.
2. Własnie na takich Kubusiach Puchatkach , Robotniczych czy Lajkoniach, a przedewszystkim na Hankach S należy umieścić tablice z nazwiskami polskich bohaterów , nawet pochodzenia niemieckiego, którzy oddali życie za polskę w przeddzien ,,wyzwolenia''.
3. Punkt widzenia we Winiarach masz stosunkowo wysoko bo ok. 110 mnpm, więc zakoduj , że ulica Ostrowska prowadzi w kierunku Ostrowa, a Poznańska w kierunku Poznania i odpowiednio Warszawska, Łódzka czy Stawiszyńska. Nazw tych nie nadano dla uwielbiania!
4. Nazwa ul.H.Sawickiej aż mnie mierzi. Działam na innym polu, więc masz pole do popisu, bo mieszkańcom jest obojętne. Wiem, że za zmianę nazwy Miasto powinno pokryć koszty, chociaż to nie wina prez.Pęcherza, bo to jest specjalny spadek po komunie. Pomyśl, albo zapytaj starszych - dlsczego zmieniono nazwe Gimnazjum Anny Jagielonki na Mikołaja Kopernika - choć przeciwko Mikołajowi nic nie mam bo ,,wstrzymał słońce, ruszył ziemię'' ?
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

Awatar użytkownika
Thunder
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 166
Rejestracja: 28 gru 2008, o 12:00
Lokalizacja: TranceStreeT of ElectricbeepZ

Nieprzeczytany post autor: Thunder » 11 maja 2009, o 19:21

a było głosować na Kononowicza - "nie bedzie niczego" to i tego problemu by nie było...

Polak zawsze se znajdzie powód zeby ponarzekać :?

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5397
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Nieprzeczytany post autor: milo » 11 maja 2009, o 19:23

Albo ponazywać ulice numerami , jedyne kontrowersyjne czyli 13 i 666 można pominąć :D
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

Awatar użytkownika
Thunder
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 166
Rejestracja: 28 gru 2008, o 12:00
Lokalizacja: TranceStreeT of ElectricbeepZ

Nieprzeczytany post autor: Thunder » 11 maja 2009, o 21:29

milo pisze:Albo ponazywać ulice numerami , jedyne kontrowersyjne czyli 13 i 666 można pominąć :D
mysle ze to zly pomysl, przeciez ktos moze nie lubic 5, albo co gorsza: moze miec uprzedzenia do 1 8)

kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3605
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47

Nieprzeczytany post autor: kaliszanin2 » 12 maja 2009, o 10:20

sobieray-3 pisze:(...)
4. Nazwa ul.H.Sawickiej aż mnie mierzi. (...)
To prawie to samo co "Ulica Polskiej Socjalistycznej Republiki Radzieckiej" . O to przecież HS walczyła, za Polskę (raczej Polszę) nie polską, ale sowiecką, oddała życie.
Info dla nieznających historii: "X-yjska Socjalistyczna Republika Radziecka" to była standardowa nazwa kraju X podbitego przez Rosję, nadawana takiej kolonii w ZSRR.
"Hanki Sawickiej" to nazwa dobra dla miłośników zaborów, wymazywania Polski z mapy, totalitaryzmu i w ogóle niewoli. Mieszkańcy protestując przeciw zmianie opowiedzieli się za takimi właśnie wartościami. Mam nadzieję, że tylko z powodu ciemnoty.

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 12 maja 2009, o 11:25

A co mają powiedziec ludzie , ktorzy niewolniczo tyrali w kopalniach złota na Kołymie i po cudownym powrocie na łono Ojczyzny nie pamietają koloru kruszca tylko ruskie ,,mendy'', ktore ich toczyły!!! Co mogła odczuwać Matka , ktorej zakatowano 24-letniego syna jedynego w 1948 roku? Tylko dlatego, że był kucharzem w oddziale AK ! Zatłukło go NKWD i MBP, a matka zmysły straciła :(.
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

Awatar użytkownika
Thunder
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 166
Rejestracja: 28 gru 2008, o 12:00
Lokalizacja: TranceStreeT of ElectricbeepZ

Nieprzeczytany post autor: Thunder » 12 maja 2009, o 11:36

Wam to trzeba ankiety typu:
"Jestem Patriotą-Patriotą/Patriotą-Fanatykiem*"

*niepotrzebne skreslic

ODPOWIEDZ