Pierwsza stacja gazu ziemnego w Kaliszu

To co już wybudowano.
Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2124
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Pierwsza stacja gazu ziemnego w Kaliszu

Post autor: Cristof » 29 wrz 2014, o 09:40

Stacja gazu ziemnego została otwarta w Kaliszu. To pierwsze w naszym mieście i jedno z 24 w kraju miejsc, w którym można kupić ekologiczne paliwo. Stacja powstała na potrzeby prywatnej firmy, ale będą mogli z niej korzystać także właściciele samochodów z instalacją CNG. Tych jest niewielu, ale jak mówią specjaliści rynek paliw alternatywnych to przyszłość.

Kazimierz Jonczyk stację wybudował na potrzeby własnej firmy, w której część samochodów zasilana jest CNG. W ciągu roku wszystkie pojazdy będą jeździć na metanie. Prywatnych z tego typu instalacją jest w tym momencie 10. W Polsce ok. 3,5 tysiąca. Instalacja CNG montowana jest przez producentów wielu marek samochodów. W przeciwieństwie do LPG, którą właściciele samochodów zakładają w warsztatach samochodowych.

Samochody z instalacją CNG są droższe o ok. 15% w porównaniu do standardowych pojazdów. Spalanie mają podobne, jednak cena gazu jest zdecydowanie niższa i w tym momencie wynosi ok. 3,39 zł. To jeden z argumentów, obok ekologii, który może zachęcić do kupna takiego pojazdu.

http://www.faktykaliskie.pl/pierwsza-st ... -w-kaliszu" onclick="window.open(this.href);return false;

Informacja chyba zasłużyła na nowy temat. Ważna nowinka w naszym mieście, zwłaszcza dla ekologów. Stacja miesci się przy ul. Metalowców co widać na jednym ze zdjęć pod artykułem.

ODPOWIEDZ