Remont Łódzkiej od ul. Warszawskiej do mostu na Swędrni

To co już wybudowano.
obywatel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 479
Rejestracja: 27 wrz 2014, o 15:33
Lokalizacja: Kalisz

Re: Remont Łódzkiej od ul. Warszawskiej do mostu na Swędrni

Nieprzeczytany post autor: obywatel » 4 wrz 2015, o 18:52

Ogłoszenie o przetargu nieograniczonym - Remont ulicy Łódzkiej w Kaliszu na odcinku od ul. Warszawskiej do ul. Łęgowej
http://www.zdm.kalisz.pl/zamowienia-publiczne/2015-074" onclick="window.open(this.href);return false;
CZAS TRWANIA ZAMÓWIENIA LUB TERMIN WYKONANIA: Zakończenie: 18.12.2015.

obywatel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 479
Rejestracja: 27 wrz 2014, o 15:33
Lokalizacja: Kalisz

Re: Remont Łódzkiej od ul. Warszawskiej do mostu na Swędrni

Nieprzeczytany post autor: obywatel » 9 wrz 2015, o 10:18

Czy Miasto zdąży wyremontować ul. Łódzką? Dotacja zagrożona

http://www.faktykaliskie.pl/czy-miasto- ... -zagrozona" onclick="window.open(this.href);return false;
A jeszcze w roku bieżącym drogowcy przygotowują się do wyremontowania dwóch mostów: w ciągu ul. Warszawskiej i ul. Chopina. Do końca roku chcą także wyremontować całą ul. Młynarską
:lol: :lol: :lol:

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Remont Łódzkiej od ul. Warszawskiej do mostu na Swędrni

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 9 wrz 2015, o 10:59

Troche malo czasu jak do konca roku... Trzymam kciuki za te inwestycje, bardzo mocno.

Jacenty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 875
Rejestracja: 11 wrz 2014, o 14:02

Re: Remont Łódzkiej od ul. Warszawskiej do mostu na Swędrni

Nieprzeczytany post autor: Jacenty » 9 wrz 2015, o 17:53

http://www.faktykaliskie.pl/czy-miasto- ... -zagrozona" onclick="window.open(this.href);return false;
"Trwa wyścig z czasem" - nie no to chyba jakiś żart? Od roku było wiadomo, kiedy zdecydowali, że należy te inwestycje wykonać do końca br roku, by dotacja nie przepadła-a oni jak zawsze przetarg na za pięć dwunasta i robota tuż przed zimą.
Czy ta 2,5 milionowa dotacja Miastu lata koło d... ?

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8994
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Remont Łódzkiej od ul. Warszawskiej do mostu na Swędrni

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 9 wrz 2015, o 18:43

Jacenty pisze:http://www.faktykaliskie.pl/czy-miasto- ... -zagrozona
"Trwa wyścig z czasem" - nie no to chyba jakiś żart? Od roku było wiadomo, kiedy zdecydowali, że należy te inwestycje wykonać do końca br roku, by dotacja nie przepadła-a oni jak zawsze przetarg na za pięć dwunasta i robota tuż przed zimą.
Czy ta 2,5 milionowa dotacja Miastu lata koło d... ?
Nawet nie tyle te 2,5 miliona ale i kolejne dofinansowania, które przydadzą się w przyszłości...
g13k

Jacenty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 875
Rejestracja: 11 wrz 2014, o 14:02

Re: Remont Łódzkiej od ul. Warszawskiej do mostu na Swędrni

Nieprzeczytany post autor: Jacenty » 16 wrz 2015, o 23:12

Jeden most, tzn ulicę Chopina już sobie w tym roku odpuścili, pytanie co z drugim-czyli Warszawska no i Łódzka, poślizg z tym przetargiem jest jak mor.. strzelił :o

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Remont Łódzkiej od ul. Warszawskiej do mostu na Swędrni

Nieprzeczytany post autor: K-man » 17 wrz 2015, o 07:40

Pan Gałka jak za dobrych starych lat. :lol:
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Remont Łódzkiej od ul. Warszawskiej do mostu na Swędrni

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 17 wrz 2015, o 08:56

Dla mnie to jest niezrozumiałe, dlaczego nowa ekipa trzyma Gałkę na stanowisku? W obliczu tak wielu zmian, spodziewałem się, że Gałka pierwszy straci swoją posadę - bo tak powinno być.
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Re: Remont Łódzkiej od ul. Warszawskiej do mostu na Swędrni

Nieprzeczytany post autor: milo » 17 wrz 2015, o 09:27

Bo na tym trzeba się znać , to nie promocja gdzie można opowiadać bajeczki.
Co nie zmienia faktu , że powinien być wymieniony.
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

ZKalisza
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 88
Rejestracja: 3 kwie 2015, o 14:24

Re: Remont Łódzkiej od ul. Warszawskiej do mostu na Swędrni

Nieprzeczytany post autor: ZKalisza » 17 wrz 2015, o 12:59

Jest bardzo dużp ludzi , którzy na tym się znają i ten argument mnie nie przekonuje.

kaczorkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1873
Rejestracja: 31 mar 2009, o 14:47
Lokalizacja: XXV lecia

Re: Remont Łódzkiej od ul. Warszawskiej do mostu na Swędrni

Nieprzeczytany post autor: kaczorkalisz » 17 wrz 2015, o 15:03

dokladnie, tutaj 99% myslalo ze jako pierwszy straci prace Galka a tu okazalo sie ze jest nielicznym ktory utrzymal posade

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Re: Remont Łódzkiej od ul. Warszawskiej do mostu na Swędrni

Nieprzeczytany post autor: milo » 17 wrz 2015, o 15:30

ZKalisza pisze:Jest bardzo dużp ludzi , którzy na tym się znają i ten argument mnie nie przekonuje.
Ba , ale czy w partii są ? :lol:
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

ZKalisza
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 88
Rejestracja: 3 kwie 2015, o 14:24

Re: Remont Łódzkiej od ul. Warszawskiej do mostu na Swędrni

Nieprzeczytany post autor: ZKalisza » 18 wrz 2015, o 14:01

Znakomita uwaga! :D

Awatar użytkownika
Anto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 422
Rejestracja: 1 cze 2011, o 23:08
Lokalizacja: Rypinek/Piwonice

Re: Remont Łódzkiej od ul. Warszawskiej do mostu na Swędrni

Nieprzeczytany post autor: Anto » 19 wrz 2015, o 10:45

Nie wiem, czy ktoś już o tym pisał, ale w projekcie na skrzyżowaniu ze szlakiem bursztynowym od strony opatówka są 2 pasy do skrętu w lewo w szlak i tylko jeden prosto w dalszą część łódzkiej (taka mała zmiana) :D

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Remont Łódzkiej od ul. Warszawskiej do mostu na Swędrni

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 19 wrz 2015, o 11:00

Anto pisze:Nie wiem, czy ktoś już o tym pisał, ale w projekcie na skrzyżowaniu ze szlakiem bursztynowym od strony opatówka są 2 pasy do skrętu w lewo w szlak i tylko jeden prosto w dalszą część łódzkiej (taka mała zmiana) :D
Pierwsze słyszę o takim rozwiązaniu. Ale to chyba dobrze, bo wydaje mi się, że prosto jedzie mniej samochodów niż skręca, chociaż to tylko moje subiektywne odczucie. Należy również pamiętać, że w przyszłości to skrzyżowanie zostanie rozszerzone o przedłużenie TB, więc wtedy to dopiero będzie zamieszanie.

obywatel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 479
Rejestracja: 27 wrz 2014, o 15:33
Lokalizacja: Kalisz

Re: Remont Łódzkiej od ul. Warszawskiej do mostu na Swędrni

Nieprzeczytany post autor: obywatel » 19 wrz 2015, o 11:43

<Przemek> pisze:Pierwsze słyszę o takim rozwiązaniu. Ale to chyba dobrze, bo wydaje mi się, że prosto jedzie mniej samochodów niż skręca, chociaż to tylko moje subiektywne odczucie. Należy również pamiętać, że w przyszłości to skrzyżowanie zostanie rozszerzone o przedłużenie TB, więc wtedy to dopiero będzie zamieszanie.
Nie, to BARDZO ŹLE jeśli tak faktycznie ma być. Ruch w tamtej części jest bardzo duży.
Anto pisze:Nie wiem, czy ktoś już o tym pisał, ale w projekcie na skrzyżowaniu ze szlakiem bursztynowym od strony opatówka są 2 pasy do skrętu w lewo w szlak i tylko jeden prosto w dalszą część łódzkiej (taka mała zmiana) :D
Gdzie można zobaczyć ten projekt? Wszędzie na świecie drogi są poszerzane, a tylko w Kaliszu jak zwykle szalone pomysły :lol:

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2506
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Re: Remont Łódzkiej od ul. Warszawskiej do mostu na Swędrni

Nieprzeczytany post autor: jp » 19 wrz 2015, o 12:02

Przemek pisze:Należy również pamiętać, że w przyszłości to skrzyżowanie zostanie rozszerzone o przedłużenie TB, więc wtedy to dopiero będzie zamieszanie.
Wtedy to skrzyżowanie zostanie prawdopodobnie przebudowane na rondo. Obecny projekt remontu Łódzkiej nie obejmuje przebudowy skrzyżowania w kontekście przedłużenia TB.
Nie wiem dlaczego nie zaprojektowano rozwiązania docelowego (np. ronda). Domyslam się tylko, że mogło chodzić o koszty i jak najszybsze przygotowanie projektu. Docelowa przebudowa skrzyżowania wiązałaby się prawdopodobnie z wykupem gruntu i innymi problemami, których chciano uniknąć.
Mam tylko nadzieję, że nie jest to podyktowane odłożeniem na wieki jednej z najważniejszych (moim skromnym zdaniem) dużych inwestycji drogowych tj. przedłużenia TB do Sikorskiego/Warszawskiej.
obywatel pisze:Gdzie można zobaczyć ten projekt?
http://www.zdm.kalisz.pl/zamowienia-publiczne/2015-074" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Remont Łódzkiej od ul. Warszawskiej do mostu na Swędrni

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 19 wrz 2015, o 23:18

Czyli jp jest tak jak zawsze, zamiast zawczasu przygotować docelowe rozwiązanie, nawet kosztem większych wydatków, wolimy zrobić coś czasowo, tylko po to, aby za kilka lat na nowo się z tym bawić...

kaczorkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1873
Rejestracja: 31 mar 2009, o 14:47
Lokalizacja: XXV lecia

Re: Remont Łódzkiej od ul. Warszawskiej do mostu na Swędrni

Nieprzeczytany post autor: kaczorkalisz » 20 wrz 2015, o 11:53

najlepszym rozwiazaniem byloby rondo juz z wybudowanym wylotem do kiedys wybudowanej trasy. Jednak jak sie nie da teraz to trudno.

Jesli to prawda ze dwa pasy skrecaja w lewo, jeden pas prosto to wedlug mnie troche dupa bo przeciez Szlak nie jest dwupasmowy tylko jedno. Beda stluczki, trabienia i nerwowka na zajezdzaniu sobie drogi. Najlepszym rozwiazaniem (jesli nie rondo) to wydluzenie tego lewoskretu do maksymalnej dlugosci jaka sie da, zlikwidowac ta wysepke

klocek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 392
Rejestracja: 22 wrz 2009, o 19:55
Lokalizacja: Dobrzec

Re: Remont Łódzkiej od ul. Warszawskiej do mostu na Swędrni

Nieprzeczytany post autor: klocek » 21 wrz 2015, o 07:42

Jeżdżę tą trasą co jakiś czas; potok samochodów na wprost jest większy (mimo, że się tak nie wydaje). Przyczyną jest rozlokowanie na dwóch pasach i dłuższy czas "zielonego na wprost". Jak zrobią tę modernizację, to korek będzie do cmentarza. No ale tam są "specjaliści" którzy każdą drogę poprawią.
Dodatkowo jak @kaczorkalisz zauważył - trasa ma jeden pas (no i dodatkowo krótką zjazdówkę) - korek będzie się tworzył na TB. Nosz murwa mać, czy w tym mieście nie można zrobić czegoś dobrze? Wystarczy przedłużyć lewoskręt.

ODPOWIEDZ