Budżet Obywatelski 2015

To co już wybudowano.
ANewDay
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1943
Rejestracja: 12 lut 2006, o 12:10
Lokalizacja: xxxx

Re: Budżet Obywatelski 2015

Nieprzeczytany post autor: ANewDay » 18 sty 2016, o 12:39

bez sensu totalnie, też miałem o tym pisać.

Przepraszam, ale na ponad 100 tys miasto 500 osób w ankiecie jest w jakimkolwiek stopniu miarodajne? Udało mi się tą ankietę wypełnić przez przypadek, ale była bardzo ograniczająca i czasami nie można było nie zaznaczyć "żadne z powyższych" albo coś innego. I tak zrobią co sobie wymyślili. Szkoda mi tego placu.

Bo tak naprawdę sam plac (kostka, drzewa, pomnik) dla mnie jest w porządku, trzeba zrobić porządek wokół tego...

Poza tym jest wiele więcej innych zaniedbanych miejsc, a tu po prostu sobie ktoś coś wymyślił i tak ma być. Szkoda

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3259
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Budżet Obywatelski 2015

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 18 sty 2016, o 17:55

ANewDay pisze:bez sensu totalnie, też miałem o tym pisać.

Przepraszam, ale na ponad 100 tys miasto 500 osób w ankiecie jest w jakimkolwiek stopniu miarodajne? Udało mi się tą ankietę wypełnić przez przypadek, ale była bardzo ograniczająca i czasami nie można było nie zaznaczyć "żadne z powyższych" albo coś innego. I tak zrobią co sobie wymyślili. Szkoda mi tego placu.

Bo tak naprawdę sam plac (kostka, drzewa, pomnik) dla mnie jest w porządku, trzeba zrobić porządek wokół tego...

Poza tym jest wiele więcej innych zaniedbanych miejsc, a tu po prostu sobie ktoś coś wymyślił i tak ma być. Szkoda
Przyznam się że przemyślawszy sprawę zgadzam się z tobą. Ten plac był przebudowany stosunkowo niedawno, przy wznoszeniu pomnika papieża Jana Pawła II w 1999 roku. Całego go wybrukowano jak wtedy tłumaczono dla potrzeb organizowania różnych imprez religijnych. Czy już nie są tam planowane wydarzenia religijne? Nawierzchnia placu jest w dobrym stanie. Więc po co wywalać blisko pół miliona złotych. Wykorzystanie rekreacyjne tego placu jest mocno naciągane wobec ogromnego ruchu samochodowego obok ( hałas i smród) i bliskości parku.
Tymczasem plac obok przy Liceum Asnyka gdzie są zrekonstruowane mury zamku, straszy od lat rozpadającym się płotem i kiepskim chodnikiem. Nie lepiej jest wokół pomnika Adama Asnyka.

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3259
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Budżet Obywatelski 2015

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 27 sty 2016, o 13:07

Cristof pisze:,,Zieleń powraca na Plac św. Józefa – skwer rekreacyjno-wypoczynkowy’’ to zadanie, które kaliszanie wybrali w tegorocznym budżecie obywatelskim. Miasto przystępuje właśnie do pierwszych prac, które mają na celu realizację projektu.
http://www.faktykaliskie.pl/jakiej-ziel ... kaliszanie" onclick="window.open(this.href);return false;

Ja bym chciał powrotu fontanny która tam stała, a obecnie jest prawdopodobnie w siedzibie wodociągów.
Fontanna wraca na plac św. Józefa
Po latach na plac św. Józefa powrócić ma fontanna. Poza tym zdemontowana tam zostanie znaczna część istniejącej dziś nawierzchni z kostki brukowej
http://www.zyciekalisza.pl/?str=243&id=193133" onclick="window.open(this.href);return false;

ANewDay
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1943
Rejestracja: 12 lut 2006, o 12:10
Lokalizacja: xxxx

Re: Budżet Obywatelski 2015

Nieprzeczytany post autor: ANewDay » 27 sty 2016, o 14:54

bez sensu, niestety, znowu!

kurczę, akurat środkowa część placu jest w porządku i... w sumie przez to definiuje się to miejsce jako plac... Kolejna "dobra zmiana".... w tym projekcie zmiany wizerunku placu miało chodzić o kompleksowe zmiany całego placu, a nie tylko środkowej części. Sam w ankiecie zagłosowałem, żeby miejsc parkingowych nie ubyło, ale tylko dlatego, że nie ma w to miejsce innej propozycji. Tak naprawdę parkingi powinno się zupełnie usunąć i dopiero reprezentacyjnie zagospodarować cały obszar, łącznie z tym kawałkiem parkingu/zajezdni przy kościele. Planty pełne zieleni już są, i co znowu tam tu zrobią trawniczek i koniec? no to pieski będą zadowolone, ale nikt tam nie będzie piknikował, przesiadywał wśród gąszczu samochodu i smrodu spalin.

Obecnie część środkowa placu jest bardzo elegancka i w sumie widziałbym tam ewentualnie tylko dodatkowo fontannę i może parę ławek, ale więcej zmian... po co? jak to co jest wokół nie ulegnie zmianie.

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Budżet Obywatelski 2015

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 27 sty 2016, o 15:12

Żeby tylko fontanny z parku nie przenieśli, skoro ma tam powstać nowa :P
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Budżet Obywatelski 2015

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 1 lut 2016, o 10:07

Wstępne koncepcje:
Obrazek

Obrazek
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

ANewDay
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1943
Rejestracja: 12 lut 2006, o 12:10
Lokalizacja: xxxx

Re: Budżet Obywatelski 2015

Nieprzeczytany post autor: ANewDay » 1 lut 2016, o 16:43

czemu nie zostawią obecnie rosnących drzew, które są w porządku, przyjęły się i w ogóle... :roll:

Mhn
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 67
Rejestracja: 1 maja 2009, o 13:51

Re: Budżet Obywatelski 2015

Nieprzeczytany post autor: Mhn » 2 lut 2016, o 16:49

Cyganie z okolicy pewnie już się cieszą, miasto uatrakcyjni im ich ulubione miejsce do grillowania. A i w gorące, letnie miesiące będą mogli się ochłodzić w fontannie :lol:

Awatar użytkownika
ochotnik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2004
Rejestracja: 5 sie 2009, o 17:08
GG: 9270210
Lokalizacja: Śródmieście I

Re: Budżet Obywatelski 2015

Nieprzeczytany post autor: ochotnik » 2 lut 2016, o 16:54

Akurat nie widziałem, żeby ci robili takie rzeczy. Mam sąsiadów cyganów i są bardzo w porządku. Wszystko zależy od okolicy i konkretnych ludzi. Jednak ci mieszkający w Śródmieściu są w porządku. Gorzej z tymi, co mieszkają w jakiś barakach, obozowiskach itp.
Ale w Kaliszu raczej takich miejsc nie ma.

Mhn
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 67
Rejestracja: 1 maja 2009, o 13:51

Re: Budżet Obywatelski 2015

Nieprzeczytany post autor: Mhn » 2 lut 2016, o 17:08

Może takie moje szczęście, ale ile razy letnimi wieczorami przechodziłem koło Placu JPII to zawsze widziałem grillujących Cyganów umilających sobie czas śpiewem :) Ale fakt faktem - oprócz hałasu byli zupełnie niegroźni dla otoczenia :P

Awatar użytkownika
ochotnik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2004
Rejestracja: 5 sie 2009, o 17:08
GG: 9270210
Lokalizacja: Śródmieście I

Re: Budżet Obywatelski 2015

Nieprzeczytany post autor: ochotnik » 2 lut 2016, o 17:25

W sumie władze miasta latem promowali grilowanie na Głównym Rynku, więc nie się co ich czepiać :lol:

ANewDay
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1943
Rejestracja: 12 lut 2006, o 12:10
Lokalizacja: xxxx

Re: Budżet Obywatelski 2015

Nieprzeczytany post autor: ANewDay » 2 lut 2016, o 22:59

nie wiem co ma tam tyle kosztować, trochę trawnika, raptem kilka drzewek i fontanna.... jak już się brać za remont placu, to cały włącznie z miejscami parkingowymi, okolicznymi chodnikami itd.

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Budżet Obywatelski 2015

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 15 lut 2016, o 08:58

Połowa lutego, pogoda sprzyjająca, a w inwestycjach miejskich w tym tych z budżetu obywatelskiego- CISZA...
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Jacenty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 875
Rejestracja: 11 wrz 2014, o 14:02

Re: Budżet Obywatelski 2015

Nieprzeczytany post autor: Jacenty » 15 lut 2016, o 17:33

jasiek20 pisze:Połowa lutego, pogoda sprzyjająca, a w inwestycjach miejskich w tym tych z budżetu obywatelskiego- CISZA...
Standart a jak, co z budżetem z 2014r. co z połączeniem HS z Dobrzecką, co ze ścieżką na Sródmiejskiej :shock:

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Re: Budżet Obywatelski 2015

Nieprzeczytany post autor: milo » 15 lut 2016, o 17:51

Jacenty pisze:
jasiek20 pisze:Połowa lutego, pogoda sprzyjająca, a w inwestycjach miejskich w tym tych z budżetu obywatelskiego- CISZA...
Standart a jak, co z budżetem z 2014r. co z połączeniem HS z Dobrzecką, co ze ścieżką na Sródmiejskiej :shock:
A nieprawda , bo na stadionie praca wre :)
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Budżet Obywatelski 2015

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 15 lut 2016, o 17:52

http://www.ziemiakaliska.com.pl/artykul ... ,id,t.html" onclick="window.open(this.href);return false;
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Budżet Obywatelski 2015

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 15 lut 2016, o 17:53

milo pisze:
Jacenty pisze:
jasiek20 pisze:Połowa lutego, pogoda sprzyjająca, a w inwestycjach miejskich w tym tych z budżetu obywatelskiego- CISZA...
Standart a jak, co z budżetem z 2014r. co z połączeniem HS z Dobrzecką, co ze ścieżką na Sródmiejskiej :shock:
A nieprawda , bo na stadionie praca wre :)
Milo, ale to już nie jest zabawne. To było śmieszne przez ostatni rok. Teraz to jest przerażające :| :| :|
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Re: Budżet Obywatelski 2015

Nieprzeczytany post autor: milo » 15 lut 2016, o 18:17

jasiek20 pisze:
Milo, ale to już nie jest zabawne. To było śmieszne przez ostatni rok. Teraz to jest przerażające :| :| :|
No poniekąd jest...
Na pocieszenie , wg mnie w II połowie tej kadencji powinno kilka spraw zaskoczyć. Mam tu na myśli rewitalizację starówki ( ww nie widzi to mnie nie zbeszta za to określenie ;-) , rewitalizację obszaru przy calisii , biblioteka , dalszy ciąg ramy komunikacyjnej , obwodnica zachodnia do poznańskiej , S12 wpisana do wykazu dróg , nowe więzienie , rozpoczęcie zabudowy Tynca i Chmielnika , projekt przebudowy Dk25.
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Re: Budżet Obywatelski 2015

Nieprzeczytany post autor: milo » 25 lut 2016, o 17:02

http://www.calisia.pl/articles/stoi-i-c ... -wlasciela" onclick="window.open(this.href);return false;

24 grudnia ub.r. władze Kalisza przekazały nowy samochód dostawczy Stowarzyszeniu Pomocy Rodzinie Bank Chleba. Jak się okazuje pojazd do dzisiaj nie został odebrany z parkingu przy ulicy Kościuszki.

Wstyd i żenada że strony chwialkowskiego.
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3259
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Budżet Obywatelski 2015

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 28 lut 2016, o 20:47

milo pisze:http://www.calisia.pl/articles/stoi-i-c ... -wlasciela

24 grudnia ub.r. władze Kalisza przekazały nowy samochód dostawczy Stowarzyszeniu Pomocy Rodzinie Bank Chleba. Jak się okazuje pojazd do dzisiaj nie został odebrany z parkingu przy ulicy Kościuszki.

Wstyd i żenada że strony chwialkowskiego.
Miasto zakupiło samochód dla Banku Chleba. Organizacja go... nie chce

http://www.faktykaliskie.pl/miasto-zaku ... o-nie-chce" onclick="window.open(this.href);return false;


Bank Chleba w Kaliszu chce mieć busa na własność. Miasto mówi nie...

http://kalisz.naszemiasto.pl/artykul/ba ... id,tm.html" onclick="window.open(this.href);return false;


Trochę nowych faktów na ten temat. A moim zdaniem jeśli podane fakty są prawdziwe to pan Chwiałkowski trochę wybrzydza.

ODPOWIEDZ