Osiedle Amelia

To co już wybudowano.
kaczorkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1873
Rejestracja: 31 mar 2009, o 14:47
Lokalizacja: XXV lecia

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: kaczorkalisz » 26 lis 2017, o 11:49

Skovron pisze:
26 lis 2017, o 10:18
Witajcie nowi lokatorzy, którzy nierozelwalnie na jakąś część życia związaliście się z nowym miejscem pobytu i życia a jednocześnie z Developerem i jego podwykonawcami....
No cóż, jak próbowałem Was ostrzec i zwrócić uwagę na rzeczy, które należy sprawdzić przed zakupem lub wogóle zakupem lokalu od tego Developera to nie chcieliście mnie słuchać. Wiem....developer taki miły, idzie się z nim dogadać - porządny człowiek. A teraz, jak już macie te swoje mieszkania, gdzie jest ten miły, uczynny i sympatyczny Pan ,z którym podpisywaliście umowę kupna mieszkania?, a powiem więcej - jaki miły będzie dla Was Pan główny wykonawca, właściciel firmy budowlanej.Ehhh....
Zawierzyliście uspokajającym słowom pisanym przez jakąś Panią o pseudonimie "Ania R", która oczywiście jest podstawką ze strony developera (może nawet zoną?, nie wiem), ale ogólnie kwalifikuje się pod prokuratora - bo celowo i umyślnie swoimi wypowiedziami wprowadzała Was w cudowny i nieskazitelny świat idealnego mieszkania.
Powiem krótko i dobitnie - nic nie zwojujecie z developerem, niektóre lżejsze rzeczy owszem - zostaną najtańszym kosztem poprawione. Te grubsze wymagające czasu i dodatkowych inwestycji....przeminęło z wiatrem i się zapomniało.

Pozdrawiam nowych lokatorów - 4-ro letni szczęśliwy lokator mieszaknia tego właśnie devleopera. Pozdrawiam JA,żona, dwóka dzieci, grzyb, pleśń i mieszkanie bez wetylacji.
mieszkanie w Nowych Skalmierzycach?

AniaR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 242
Rejestracja: 2 lis 2016, o 01:21

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: AniaR » 26 lis 2017, o 12:06

Skovron pisze:
26 lis 2017, o 10:18
Witajcie nowi lokatorzy, którzy nierozelwalnie na jakąś część życia związaliście się z nowym miejscem pobytu i życia a jednocześnie z Developerem i jego podwykonawcami....
No cóż, jak próbowałem Was ostrzec i zwrócić uwagę na rzeczy, które należy sprawdzić przed zakupem lub wogóle zakupem lokalu od tego Developera to nie chcieliście mnie słuchać. Wiem....developer taki miły, idzie się z nim dogadać - porządny człowiek. A teraz, jak już macie te swoje mieszkania, gdzie jest ten miły, uczynny i sympatyczny Pan ,z którym podpisywaliście umowę kupna mieszkania?, a powiem więcej - jaki miły będzie dla Was Pan główny wykonawca, właściciel firmy budowlanej.Ehhh....
Zawierzyliście uspokajającym słowom pisanym przez jakąś Panią o pseudonimie "Ania R", która oczywiście jest podstawką ze strony developera (może nawet zoną?, nie wiem), ale ogólnie kwalifikuje się pod prokuratora - bo celowo i umyślnie swoimi wypowiedziami wprowadzała Was w cudowny i nieskazitelny świat idealnego mieszkania.
Powiem krótko i dobitnie - nic nie zwojujecie z developerem, niektóre lżejsze rzeczy owszem - zostaną najtańszym kosztem poprawione. Te grubsze wymagające czasu i dodatkowych inwestycji....przeminęło z wiatrem i się zapomniało.

Pozdrawiam nowych lokatorów - 4-ro letni szczęśliwy lokator mieszaknia tego właśnie devleopera. Pozdrawiam JA,żona, dwóka dzieci, grzyb, pleśń i mieszkanie bez wetylacji.
nie jestem żoną dewelopera tylko mieszkanką osiedla- proszę głupot na mój temat nie wypisywać
mam masę zastrzeżeń do dewelopera i nie zliczę godzin jakie spędziłam wisząc na telefonie wyjaśniając różne sprawy ale nie mam też wielu zastrzeżeń do samego mieszkania po odbiorze- mam na siłę szukać błędów? nie wpadajmy w paranoję

Piob
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 208
Rejestracja: 6 lut 2016, o 20:28

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: Piob » 26 lis 2017, o 12:27

Skovron pisze:
26 lis 2017, o 10:18
Zawierzyliście uspokajającym słowom pisanym przez jakąś Panią o pseudonimie "Ania R", która oczywiście jest podstawką ze strony developera (może nawet zoną?, nie wiem), ale ogólnie kwalifikuje się pod prokuratora - bo celowo i umyślnie swoimi wypowiedziami wprowadzała Was w cudowny i nieskazitelny świat idealnego mieszkania.
Fail z Twojej strony, osoba ta jest moją sąsiadką na osiedlu :)

Michaaal
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 8 lis 2017, o 18:24

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: Michaaal » 26 lis 2017, o 18:59

Witam
Wszystko na piśmie. Deweloper ma 14dni od złożenia dokumentu na wypowiedzenie się w stosunku do zarzutów i zarazem 30 dni od daty złożenia pisma na naprawę (wszystko zapisane jest w kodeksie cywilnym).
Jeśli tego nie zrobi należy zgłosić się do prawnika i walczyć o swoje w drodze sądowej. Wady i usterki należy dobrze udokumentować i nie podpisywać żadnej ugody bez dokładnego przeanalizowania propozycji. Walka z Deweloperem (nie wiem jak strasznym) jest do wygrania, zwłaszcza, że powyższy dużo buduje i powinno mu zależeć na opinii. Z tego co miałem przyjemność zobaczyć to osiedle Amelia to bogate doświadczenia jakości wykonania dla każdego budowniczego - zwłaszcza wyłazy dachowe:)
Pozdrawiam
mk

https://kromon.pl//
[email protected]
Naprawa i produkcja węży hydrauliki siłowej, zawory, pompy, siłowniki i wiele więcej

nicolas
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 26 kwie 2017, o 10:27

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: nicolas » 13 gru 2017, o 12:37

AniaR pisze:
12 gru 2017, o 20:58
Sting pisze:
12 gru 2017, o 15:25
AniaR pisze:
10 gru 2017, o 21:53
przepraszam ale materiały budowlane na amelii nie były złej jakości-skąd takie informacje? deweloper popełnił u nas mnóstwo błędów ale akurat to było na dobrym poziomie :roll:
większośc wad wynika u nas z szybkiego budownictwa i pośpiechu :evil:
Ania albo grasz w jednej drużynie z S&O albo nie potrafisz stanąć w prawdzie przed sobą i przyznać się, że mieszkasz na tykającej bombie :!:
nie wiem do czego zmierza ta dyskusja (szczególnie w tym miejscu)
NAWIĄZUJĄC DO DYSKUSJI Z OSIEDLA DĘBOWEGO(powyższe cytowane teksty)
Dyskusja zmierza do tego, że na każdym kroku bronisz dewelopera. Nie wiem jaki jest Twój cel, lecz nie widzę podstaw, aby sądzić, ze materiały są super wooow rewelacyjne. Doskonale wiem jakie były materiały...
Poza tym czy my goniliśmy dewelopera, żeby oddał przed terminem ? No nie sądzę, mieszkania oddał z olbrzymim opóźnieniem i raczej mało obchodzi mnie szybkie budownictwo i pośpiech. Trzeba było lepiej zaplanować i wziąć poprawkę na warunki pogodowe.
Jakoś inni deweloperowie nie mają problemu z dotrzymaniem terminów.
Jeżeli Tobie odpowiada mieszkanie, to super, ale nieprawdą jest, że mieszkania są dobrej jakości.

AniaR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 242
Rejestracja: 2 lis 2016, o 01:21

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: AniaR » 14 gru 2017, o 09:53

nicolas pisze:
13 gru 2017, o 12:37
NAWIĄZUJĄC DO DYSKUSJI Z OSIEDLA DĘBOWEGO(powyższe cytowane teksty)
Dyskusja zmierza do tego, że na każdym kroku bronisz dewelopera. Nie wiem jaki jest Twój cel, lecz nie widzę podstaw, aby sądzić, ze materiały są super wooow rewelacyjne. Doskonale wiem jakie były materiały...
Poza tym czy my goniliśmy dewelopera, żeby oddał przed terminem ? No nie sądzę, mieszkania oddał z olbrzymim opóźnieniem i raczej mało obchodzi mnie szybkie budownictwo i pośpiech. Trzeba było lepiej zaplanować i wziąć poprawkę na warunki pogodowe.
Jakoś inni deweloperowie nie mają problemu z dotrzymaniem terminów.
Jeżeli Tobie odpowiada mieszkanie, to super, ale nieprawdą jest, że mieszkania są dobrej jakości.
skasowałam niechcący mój wpis więc w skrócie- opóźnienie dało nam wszystkim w kość ale mówimy o 3miesiącach-czy to dużo czy mało to już kwestia dyskusyjna, tak samo materiały budowlane-czy w tej cenie mogliśmy oczekiwac czegoś lepszego-do dyskusji

gram tylko do swojej bramki-chcę się cieszyć tym mieszkaniem a nie mogę jak czytam o tykającej bombie a większych wad nie stwierdziliśmy z mężem i fachowcami w mieszkaniu :roll:

nicolas
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 26 kwie 2017, o 10:27

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: nicolas » 4 sty 2018, o 11:39

Brak słów..
Ostatnio zmieniony 4 sty 2018, o 18:54 przez nicolas, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8989
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 4 sty 2018, o 13:03

Nie wiem co sądzą o tym inni moderatorzy, ale proponuję mieszkańcom Amelii utworzyć osobne osiedlowe forum do poruszania Waszych problemów itp.
W innych tematach nikt nie pisze, że wdepnął w kupkę przed Aquaparkiem czy wynajmujący lokalne w Amber nie piszą o niemiłym ochroniarzu ;)
g13k

kaczorkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1873
Rejestracja: 31 mar 2009, o 14:47
Lokalizacja: XXV lecia

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: kaczorkalisz » 5 sty 2018, o 13:26

gawronik13kalisz pisze:
4 sty 2018, o 13:03
Nie wiem co sądzą o tym inni moderatorzy, ale proponuję mieszkańcom Amelii utworzyć osobne osiedlowe forum do poruszania Waszych problemów itp.
W innych tematach nikt nie pisze, że wdepnął w kupkę przed Aquaparkiem czy wynajmujący lokalne w Amber nie piszą o niemiłym ochroniarzu ;)
mnie to w ogole nie przeszkadza. A takie informacje (no moze nie o kupach) beda w przyszlosci przydatne dla potencjalnych kupujacych na rynku wtornym.

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7120
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 5 sty 2018, o 13:27

Inwestycji w mieście nie ma, ruch na forum marny. Niech piszą.
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

1978piotrek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 93
Rejestracja: 29 cze 2017, o 22:32

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: 1978piotrek » 26 lut 2018, o 22:27

Witam a to osiedle skonczone czy jeszcze nie

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8989
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 26 lut 2018, o 22:36

Chyba dział w którym się znajduje ten temat na to wskazuje :D
g13k

1978piotrek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 93
Rejestracja: 29 cze 2017, o 22:32

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: 1978piotrek » 1 mar 2018, o 22:49

:mrgreen: 👍👍👍

1978piotrek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 93
Rejestracja: 29 cze 2017, o 22:32

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: 1978piotrek » 30 mar 2018, o 17:54

Witam widze ze niktorzy maja kolektory sloneczne i wiatraki co to sa te wiatraki i jak rozwiazaliscie opcje z solarami potrzeba jakies akumulatory kak to rozwiazaliscie podpowiedzcie

1978piotrek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 93
Rejestracja: 29 cze 2017, o 22:32

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: 1978piotrek » 30 mar 2018, o 18:32

Witam raz jeszcze jaki jest kosz montazu i zakupu wiatraka i solar i jakiej firmy

Piob
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 208
Rejestracja: 6 lut 2016, o 20:28

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: Piob » 31 mar 2018, o 22:54

Solary i wiatraki montował deweloper - służą one do oświetlania parkingów. Niestety zimą nie dawały rady, takie wynalazki to nie na nasz klimat

AniaR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 242
Rejestracja: 2 lis 2016, o 01:21

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: AniaR » 4 kwie 2018, o 12:10

Piob pisze:
31 mar 2018, o 22:54
Solary i wiatraki montował deweloper - służą one do oświetlania parkingów. Niestety zimą nie dawały rady, takie wynalazki to nie na nasz klimat
dokładnie-wiatraki wspomagają panele - zobaczymy jak to się sprawdzi na dłuższą metę (na razie dają radę- pogoda sprzyja)

Paula
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 29 sie 2018, o 15:32

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: Paula » 30 sie 2018, o 15:58

Witam serdecznie, czy ktoś z Państwa ma kontakt bezpośredni do developera ( nie na zamkową ) bo są problemy z biurem i kolejną nieskończoną budową.
Z góry dziękuję

Tela
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 104
Rejestracja: 14 cze 2018, o 09:31

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: Tela » 31 sie 2018, o 07:58

Duże macie opóźnienie? Nie ma i nie będzie możliwości bezpośredniego kontaktu z developerem. Kiedyś próbowałam różnymi sposobami ale mi się nie udało. Dostałam odpowiedź że developer sobie tego nie życzy. Można napisać mail na Zamkową i oni przekażą do niego. Absurd.

Piob
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 208
Rejestracja: 6 lut 2016, o 20:28

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: Piob » 31 sie 2018, o 17:12

Na pisma kierowane dewelopera (adres na ul. zamkową) zawsze przychodziła odpowiedz z kancelarii adwokackiej reprezentującej go. Polecam tą formę komunikacji, bo na telefon to nic się nie załatwi, są tylko obiecanki bez pokrycia i ściemnianie, a na piśmie zawsze zostaje jakiś dowód.

ODPOWIEDZ