Osiedle Amelia

To co już wybudowano.
mario17
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 23 kwie 2017, o 20:55

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: mario17 » 2 lis 2017, o 11:44

Kaliszanka001 pisze:
31 paź 2017, o 12:53
Kolego,
Mamy mnóstwo zadowolonych Klientów, którzy powracają do nas ... i kupują kolejne mieszkania w każdej nowo rozpoczętej inwestycji. Nikt nie jest jednak w stanie zadowolić wszystkich, mimo naszych ogromnych starań.
W takim razie współczuję kupującym, poza tym to forum dotyczy JEDYNIE osiedla Amelia, więc proszę wychwalać się na innych forach, tutaj nikt w wasze bajeczki już nie uwierzy.

Żegnam

Sting
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 2 paź 2017, o 13:05

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: Sting » 2 lis 2017, o 14:18

Może trzeba odwołać się do mocniejszych argumentów korzystając z usługi rzeczoznawcy budowlanego, lud nadzoru budowlanego:

Jeżeli mieszkanie ma wady, kupujący ma prawo od umowy odstąpić albo żądać obniżenia ceny. Kupujący traci prawo do odstąpienia od umowy, jeżeli deweloper bez zwłoki naprawi usterkę lub usunie wadę. Powyższego ograniczenia nie stosuje się, jeżeli deweloper już wymieniał daną usterkę lub wadę (chyba, że wady mają charakter nieistotny). Jeżeli mieszkanie ma wadę, należy w formie pisemnej zwrócić się do dewelopera o jej usunięcie oraz wyznaczyć mu termin dokonania naprawy.

Jeżeli wada ma charakter nieusuwalny (np. taras znajduje się za wysoko w stosunku do podłogi) można żądać obniżenia ceny za mieszkanie.

Jeżeli natomiast wada ma charakter nieusuwalny, istotny, a ponadto uniemożliwia prawidłowe użytkowanie mieszkania, można żądać albo wymiany mieszkania na nowe albo odstąpienia od umowy i zwrotu pieniędzy.

Jeżeli kupujący odstępuje od umowy, deweloper ma obowiązek zwrócić mu poniesione koszty. Z kolei jeśli kupujący żąda obniżenia ceny z powodu wady rzeczy sprzedanej, obniżenie powinno nastąpić w takim stosunku, w jakim wartość rzeczy wolnej od wad pozostaje do jej wartości obliczonej z uwzględnieniem istniejących wad.

Na etapie budowy, wszelkie usterki trzeba zgłosić, w formie pisemnej listem poleconym, do dewelopera, zakreślając mu termin ich usunięcia z zastrzeżeniem odstąpienia od umowy w wypadku bezskutecznego upływu wyznaczonego terminu.

Natomiast po zakończeniu budowy, usterki i wady mieszkania trzeba opisać w protokole odbioru lokalu. Na tej podstawie deweloper ma obowiązek ich usunięcia podając termin w tym zakresie. Po odbiorze mieszkania wady i usterki można zgłaszać deweloperowi korzystając z opisanych wyżej uprawnień z tytułu rękojmi.

kaczorkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1873
Rejestracja: 31 mar 2009, o 14:47
Lokalizacja: XXV lecia

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: kaczorkalisz » 2 lis 2017, o 17:58

wydaje mi sie na chlopski rozum ze jak podpisuje umowe z deweloperem na zakup nieruchomosci do nich chyba musze zglaszac roszczenia. Co mnie interesuja podwykonawcy? Ja ich nie zatrudnialem.

Dobrze mysle?

mario17
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 23 kwie 2017, o 20:55

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: mario17 » 2 lis 2017, o 20:59

kaczorkalisz pisze:
2 lis 2017, o 17:58
wydaje mi sie na chlopski rozum ze jak podpisuje umowe z deweloperem na zakup nieruchomosci do nich chyba musze zglaszac roszczenia. Co mnie interesuja podwykonawcy? Ja ich nie zatrudnialem.

Dobrze mysle?
Ja też tak myślałem, do momentu...
Wszystkie usterki zostały zaznaczone w protokole. Na naprawienie usterek w protokole zaznaczone było 14 dni. Na dzień dzisiejszy (odbiór w czerwcu) nadal nie doczekałem się naprawy wszystkiego. Dzwoniąc do biura dewelopera, informowano mnie, że deweloper ma od tego wykonawców (inne firmy) i że nie będzie zajmował się takimi sprawami. Dzwonienie do kierownika, kierownika kierownika i jeszcze kierownika kierownika kierownika (tyle nr do "kierowników" budowy dostałem) też niewiele dawało, bo albo nie odbierali, albo odsyłali do kogoś innego.
Problem z oknami ? Nie moja sprawa, prosze dzwonić sobie do firmy która montowała okna.
Problem z barierką ? Nie mój problem, proszę dzwonić do firmy, która ją montowała.
Inny problem ? 50 osób w mieszkaniu i nikt nie pomógł, każdy mówił "proszę poszukać tego i tego".


A co do Kaliszanka001 to ja proszę pokazać ile osób tak Państwu ufa i wierzy w te brednie, że niby kupuje u Was kolejne mieszkania. Ile ich jest ? -2 ?

Piob
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 208
Rejestracja: 6 lut 2016, o 20:28

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: Piob » 2 lis 2017, o 22:39

Polecam wejść do mieszkań w 4 segmencie - woda leje się strumieniami ze ścian i sufitów (tynki kładzione 4 tygodnie przed odbiorem kluczy, w moim wypadku koniec września) - no ale tego przyczyną wg dewelopera jest złe wietrzenie mieszkania ... Hitem u sąsiada był brak poprowadzonej rury do gazu do wewnątrz mieszkania :)

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3255
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 3 lis 2017, o 09:35

adi00 pisze:
24 sty 2016, o 20:19
Witaj
Od tego wszystkiego są projektanci i cały sztab wyspecjalizowanych, wykształconych osób ( inżynierowie , geolodzy, architekci itp. ) którzy tworzą całość czyli projekt architektoniczny i budowlany danego budynku , osiedla jak ma to być budowane, to nie lata siedemdziesiąte i osiemdziesiąte gdzie można było bubel budować,( chociaż wieżowce z płyty betonowej stoją do dzisiaj a miały być tylko być ponoć na 30 lat funkcjonowania), w dzisiejszych czasach są to nowe technologie i odpowiedzialność tego co się buduje, w Dubaju domy budują na usypanych wyspach .........itp, w dzisiejszych czasach by nikt nie pobudował obiektu , budynku bez odpowiedniej wiedzy, pozwoleń i technologi wykonania, także proponowałbym zasięgnąć wiedzy na temat budownictwa, niż snuć jakieś bezpodstawne domysły.
Pozdrawiam
:D
A miało być tak cudownie.

mario17
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 23 kwie 2017, o 20:55

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: mario17 » 3 lis 2017, o 13:10

Cristof pisze:
3 lis 2017, o 09:35
adi00 pisze:
24 sty 2016, o 20:19
Witaj
Od tego wszystkiego są projektanci i cały sztab wyspecjalizowanych, wykształconych osób ( inżynierowie , geolodzy, architekci itp. ) którzy tworzą całość czyli projekt architektoniczny i budowlany danego budynku , osiedla jak ma to być budowane, to nie lata siedemdziesiąte i osiemdziesiąte gdzie można było bubel budować,( chociaż wieżowce z płyty betonowej stoją do dzisiaj a miały być tylko być ponoć na 30 lat funkcjonowania), w dzisiejszych czasach są to nowe technologie i odpowiedzialność tego co się buduje, w Dubaju domy budują na usypanych wyspach .........itp, w dzisiejszych czasach by nikt nie pobudował obiektu , budynku bez odpowiedniej wiedzy, pozwoleń i technologi wykonania, także proponowałbym zasięgnąć wiedzy na temat budownictwa, niż snuć jakieś bezpodstawne domysły.
Pozdrawiam
:D
A miało być tak cudownie.
Rzeczywiście, fachowcy pierwsza klasa (podstawówki chyba), lepszych nie można było znaleźć. W takim razie jestem ciekawa, który profesjonalny i wykwalifikowany fachowiec oddaje ludziom mieszkania z mokrymi tynkami? Ci po studiach co tak świetnie znają się na swoim zadaniu i wiedzą, że przy niewietrzonych mieszkaniach (zanim zostaną one oddane właścicielom były szczelnie pozamykane) może sobie grzybek wyrosnąć na ścianie i stanowić zagrożenie dla zdrowia mieszkańców? Żeby AŻ tak spartaczyć wszystko co tylko było możliwe to serio trzeba być geniuszem...

kaczorkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1873
Rejestracja: 31 mar 2009, o 14:47
Lokalizacja: XXV lecia

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: kaczorkalisz » 3 lis 2017, o 19:50

mam pytanie, te bloki w Skalmierzycach budowal ten sam glowny wykonawca?

AniaR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 242
Rejestracja: 2 lis 2016, o 01:21

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: AniaR » 3 lis 2017, o 21:40

Wg mnie większość błędów wynika z pośpiechu i częstej zmiany pracowników- jakościowo materiały budowlane wcale nie są złe.
U nas wszystkie poprawki zostały zrobione w czasie wpisanym w protokole a była to regulacja drzwi i dodanie kotew do okna balkonowego więc wcale nie tak dużo (nie ukrywam,ze większość rzeczy załatwiałam sama z fachowcami bezpośrednio).
Nerwów nam napsuło opóźnienie i świeże tynki co spowodowało,że do wiosny nie ma sensu brać się za wykończenie.
Najwięcej usterek zaliczył 4 segment bo tam pędzili z odbiorami i tak już opóźnionymi i niektóre mieszkania próbowali oddawać bez ich ukończenia (np.bez instalacji gazowej).
Ostatnio zmieniony 3 lis 2017, o 22:50 przez AniaR, łącznie zmieniany 1 raz.

AniaR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 242
Rejestracja: 2 lis 2016, o 01:21

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: AniaR » 3 lis 2017, o 21:51

Masy nerwow udałoby sie uniknac gdyby pracownicy dewelopera nie traktowali klientów jak zarazy :/

AniaR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 242
Rejestracja: 2 lis 2016, o 01:21

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: AniaR » 3 lis 2017, o 22:07

Mam jeszcze pytanie z innej beczki, myślicie czy bez żadnych pozwoleń, możemy już na własny koszt wywalić ten żałosny świetlik (wyłaz kominiarki) i zastąpić go lepszej jakości wyłazem dachowym kominiarskim w formie okna ?
Można zabudować bez papierologii. My zrobiliśmy pod wyłazem okno- zobaczymy w przyszłosci czy zabudowac czy nie.

mario17
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 23 kwie 2017, o 20:55

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: mario17 » 4 lis 2017, o 16:13

AniaR pisze:
3 lis 2017, o 22:07
Mam jeszcze pytanie z innej beczki, myślicie czy bez żadnych pozwoleń, możemy już na własny koszt wywalić ten żałosny świetlik (wyłaz kominiarki) i zastąpić go lepszej jakości wyłazem dachowym kominiarskim w formie okna ?
Można zabudować bez papierologii. My zrobiliśmy pod wyłazem okno- zobaczymy w przyszłosci czy zabudowac czy nie.
Można prosić zdjęcie ?

mario17
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 23 kwie 2017, o 20:55

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: mario17 » 5 lis 2017, o 13:01

AniaR pisze:
3 lis 2017, o 21:51
Masy nerwow udałoby sie uniknac gdyby pracownicy dewelopera nie traktowali klientów jak zarazy :/
Poza tym, ja mieszkanie kupiłem od DEWELOPERA, co za tym idzie to do niego zgłaszam się w sprawie jakichkolwiek problemów.
Jego wykonawców/ podwykonawców to ja bym mogła ścigać gdybym z nimi podpisywała umowe, ale tego nie robiliśmy. Więc deweloper powinien brać za wszystko odpowiedzialność i co najwyżej egzekwować od wykonawców. Tutaj niestety dewelopera interesują jedynie pieniądze, a ludzi ma w dupie.

AniaR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 242
Rejestracja: 2 lis 2016, o 01:21

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: AniaR » 7 lis 2017, o 00:13

mario17 pisze:
4 lis 2017, o 16:13
Można prosić zdjęcie ?
postaram się zrobić-jak chcesz to wpadnij zobaczyć na żywo :)

Michaaal
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 8 lis 2017, o 18:24

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: Michaaal » 8 lis 2017, o 19:07

Witam
Z mojego doświadczenia mogę przypomnieć, że ustawa deweloperska chroni nabywcę nieruchomości w przypadku niewywiązania się przez dewelopera z umowy tak, by nabywca miał prawo odstąpić od umowy i zażądać zwrotu wpłaconych przez siebie pieniędzy. W razie potrzeby rozwiązania umowy i zwrotu pieniędzy dokonuje nie sam deweloper, tylko bank lub zakład ubezpieczeń, z którym deweloper ma obowiązek zawrzeć umowę. Umowa deweloperska zazwyczaj (w dużych miastach to standard) przewiduje kary umowne za opóźnienie w wydaniu nieruchomości kupującemu.

Odbiór techniczny należy wykonać przed podpisaniem aktu notarialnego (a zarazem wpłaty ostatniej transzy pieniędzy), aby w razie nierzetelności dewelopera móc negocjować cenę mieszkania (podczas odbioru tynki muszą być suche, szyby wymyte, posadzki zamiecione). Do usunięcia usterek stroną dla Państwa jest tylko i wyłącznie deweloper ponieważ w przypadku nierzetelności wykonawcy deweloper mógłby próbować "wywinąć się" tłumacząc, że prace były wykonywane z pominięciem dewelopera. Pod spisanymi usterkami należy wpisać deklarowany przez dewelopera termin usunięcia usterek.
Po nie wywiązaniu się przez dewelopera z napraw mogą Państwo (pisemnie) zwrócić się z prośbą o zwrot kosztów (czynsz+ najem mieszkania za kolejny miesiąc itd.), a jeśli nie przyniesie to skutku można wystąpić z postępowania cywilnego.

Co do oskarżeń na forum powyżej o wbudowywanie przez dewelopera najtańszych materiałów proszę pamiętać, że muszą spełnić standard wykonania i wykończenia nieruchomości który powinien zostać załączony do umowy deweloperskiej. Jeśli materiały są wbudowywane to znaczy, że muszą spełniać przynajmniej minimalne wymogi i posiadać podstawowe atesty i certyfikaty do których macie Państwo prawo do wglądu u dewelopera.

Mam nadzieję, że "nie wykraczę", ale proszę pamiętać, że jeśli teraz jest problem z wykonaniem napraw to również może być problem przy uzyskaniu odpowiedzialności od dewelopera przy zgłoszeniach gwarancyjnych oraz na podstawie rękojmi- a zazwyczaj są to uciążliwe usterki.

Zastanawia mnie jeszcze tylko fakt, że jeśli faktycznie jest tak źle na tym osiedlu to dlaczego Państwo po odebraniu mieszkania nie udokumentujecie wszystkiego o czym piszecie powyżej i nie opiszecie wszystkiego w lokalnej prasie? Może to zmobilizowałoby dewelopera do większej odpowiedzialności i nadzoru nad budową.

mk

https://kromon.pl//
[email protected]
Naprawa i produkcja węży hydrauliki siłowej, zawory, pompy, siłowniki i wiele więcej

mario17
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 23 kwie 2017, o 20:55

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: mario17 » 9 lis 2017, o 10:31

Michaaal pisze:
8 lis 2017, o 19:07


Zastanawia mnie jeszcze tylko fakt, że jeśli faktycznie jest tak źle na tym osiedlu to dlaczego Państwo po odebraniu mieszkania nie udokumentujecie wszystkiego o czym piszecie powyżej i nie opiszecie wszystkiego w lokalnej prasie? Może to zmobilizowałoby dewelopera do większej odpowiedzialności i nadzoru nad budową.

mk
Sądzę, że większość osób z osiedla boi się odezwać, jest niby 88 mieszkań, większość narzeka ale mało kto cokolwiek z tym robi. Ja toczę walkę z deweloperem i nie mam zamiaru się poddać, ale jestem chyba jedną z niewielu osób, która robi coś w tym kierunku, albo po prostu inni robią to po cichu- sami.
Duża grupa miałaby większe przebicie, wiem to, ale nie będę czekać rok czy dwa zanim reszta uzna że warto coś z tym zrobić.

Skoro jest Pan osobą znającą się na temacie, to proszę mi jeszcze powiedzieć, czy znajdujący się wyłaz kominiarki w mieszkaniach, zrobiony z płyty pleksi (nieocieplony) jest czymś zgodnym z prawem? Aktualnie borykam się z problemem ciągłego skraplania się wody od momentu grzania w mieszkaniu, dosłownie kapie woda z tego "wyłazu". Nie jestem znawcą i niewiele na ten temat wiem.

Michaaal
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 8 lis 2017, o 18:24

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: Michaaal » 9 lis 2017, o 18:42

Witam
Panie Mario17 sprawdzał Pan czy produkt wbudowany jest zgodny z dokumentacją projektową otrzymaną od dewelopera? Kiedyś zdarzyło mi się, że projektant w dachu dwuspadowy wrysował wyłaz dachowy znanej firmy, a Generalny Wykonawca wbudował (dwa razy tańsze) okno poddaszowe tej samej firmy. Wyłazy kopułowe z funkcją świetlików spotykałem do tej pory tylko i wyłącznie w budynkach wielorodzinnych dlatego sam jestem ciekaw jak sprawa wygląda.
Dostał Pan coś takiego jak certyfikat energetyczny?

Skraplanie się wody jest to nic innego jak wada. Prawo Konsumenta pozwala Panu na zareklamowaniu z tytułu rękojmi wady, a deweloper powinien ustosunkować się do Pana wezwania w przeciągu 14dni.

Jeśli powstaje mostek termiczny to podczas mroźnych nocy farba (lub jeśli został wbudowany- tynk gipsowy) na styku z wyłazem może "puchnąć", być podatny na grzyby, odpaść.

Proszę napisać pismo do dewelopera ze zgłoszeniem oraz dodanie "w przypadku nieustosunkowania się do pisma w przeciągu 14 dni ,wadę wykona inny wykonawca na Państwa koszt i odpowiedzialność". Proszę w piśmie umieścić nieprzekraczalny termin na wykonanie wady, ale proszę pamiętać, że deweloper może bronić się brakiem odpowiednich warunków atmosferycznych do naprawy dlatego lepiej nie zwlekać.

Zdecydowanie łatwiej Państwu byłoby wykonać wezwanie grupowe bo nawet deweloper zdecydowanie wolałby iść na ugodę niż na zadrę z grupą petentów.

mk

https://kromon.pl//
[email protected]
Naprawa i produkcja węży hydrauliki siłowej, zawory, pompy, siłowniki i wiele więcej

Sting
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 2 paź 2017, o 13:05

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: Sting » 14 lis 2017, o 11:59

Co ja czytam? Brak rury od gazu - ciekawe swoją drogą którędy ją poprowadzą... a kierownik się już podpisał? Wyłaz dachowy w postaci kawałka poliwęglanu na wyspawanej ramce... a współczynnik przenikania ciepła zgodnie z Załącznikiem 2 do Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002r w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie? Gdzie jest kierownik budowy? Co on bierze sobie na głowę...
W praktyce niejednokrotnie mamy do czynienia z sytuacją, gdy Inwestor nakazuje wykonawcom zastosowania pewnych odstępstw od projektu budowlanego bez zachowania stosownej procedury wynikającej z przepisów prawa budowlanego, a więc niejako godzi się na nieprawidłowe kierowanie budową przez Kierownika Budowy czy też nadzór Inspektora. Gdy Kierownik Budowy/Inspektor Nadzoru przystanie na takie rozwiązania bez zachowania odpowiedniej procedury jaką przewiduje art. 36a Prawa budowlanego będzie ponosił odpowiedzialność odszkodowawczą wobec Inwestora, nawet pomimo tego, że zgodził się na takie rozwiązanie na wyraźne żądanie Inwestora.

kaczorkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1873
Rejestracja: 31 mar 2009, o 14:47
Lokalizacja: XXV lecia

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: kaczorkalisz » 14 lis 2017, o 15:50

ogrzewanie tych domkow jest gazowe?

AniaR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 242
Rejestracja: 2 lis 2016, o 01:21

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: AniaR » 14 lis 2017, o 15:50

kaczorkalisz pisze:
14 lis 2017, o 15:50
ogrzewanie tych domkow jest gazowe?
tak

ODPOWIEDZ