Centrum Przesiadkowe Majkowska

To co już wybudowano.
Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7120
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Centrum Przesiadkowe Majkowska

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 1 gru 2017, o 14:21

Muszę przyznać, że kaliskie tablice są znacznie ładniejsze od tych we Wrocławiu i w Warszawie. Brawo! :)
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

matteo94
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 183
Rejestracja: 5 paź 2011, o 19:42
Lokalizacja: Dobrzec

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: matteo94 » 1 gru 2017, o 19:21

Testy na Harcerskiej

Obrazek

Obrazek
Życie to gra w której jesteś tylko pionkiem

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8989
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Centrum Przesiadkowe Majkowska

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 1 gru 2017, o 19:26

Nie zgadzają mi się 2 rzeczy;
1. Autobusy z tego przystanku jeżdżą na Dobrzec a nie Opatówek, Kampus itp.
2. Sawicka? A kto to? :D
g13k

matteo94
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 183
Rejestracja: 5 paź 2011, o 19:42
Lokalizacja: Dobrzec

Re: Centrum Przesiadkowe Majkowska

Nieprzeczytany post autor: matteo94 » 1 gru 2017, o 19:31

gawronik13kalisz pisze:
1 gru 2017, o 19:26
Nie zgadzają mi się 2 rzeczy;
1. Autobusy z tego przystanku jeżdżą na Dobrzec a nie Opatówek, Kampus itp.
2. Sawicka? A kto to? :D
Może to te zapowiadane zmiany związane z Centrum Przesiadkowym na Majkowskiej :)
Życie to gra w której jesteś tylko pionkiem

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Centrum Przesiadkowe Majkowska

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 1 gru 2017, o 23:08

A mi się nie zgadza gdzie jest czas pozostały do odjazdu? :) Wiemy coś więcej na temat ostatecznego zakresu wyświetlanych informacji? W innych miastach działa to tak, że jeżeli do przyjazdu autobusu pozostało niewiele to pokazuje pozostały czas w minutach, a kolejne - późniejsze kursy pokazuje z godziną odjazdu.

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8989
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Centrum Przesiadkowe Majkowska

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 1 gru 2017, o 23:56

Nie wiem jak ci geniusze to zrobili ale przy Amber , podobnie jak na Harcerskiej, tablica pokazuje odjazdy z przystanku na przeciwko :shock:
Pomijając ze jest również Sawicka, S1 itp :lol:

I zgadzam się z Przemkiem co do minutników ;)
Zobaczymy co będzie po testach :D
g13k

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7120
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Centrum Przesiadkowe Majkowska

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 2 gru 2017, o 09:25

Chłopaki, to dopiero testy. We Wrocławiu to ze dwa miesiące trwało.
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Centrum Przesiadkowe Majkowska

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 2 gru 2017, o 10:53

jasiek20 pisze:
2 gru 2017, o 09:25
Chłopaki, to dopiero testy. We Wrocławiu to ze dwa miesiące trwało.
W sumie racja. I skoro gawronik pisze, że na innej tablicy są pokazane minuty do odjazdu to widać, że taka opcja będzie.

I też tak na pokrzepienie naszych kaliskich serc, żeby nie było, że ciągle tylko tak do innych miast nawiązujemy, że jak to tam jest super i och ach, to w takim Poznaniu tablice montowali całkiem niedawno, ze dwa lata temu raptem, a na najbardziej obleganej trasie tramwajowej w mieście - PST, tablice dopiero teraz montują :D Także nie jest źle. Niech nam się Kalisz komunikacyjnie rozwija jak najlepiej :)

ANewDay
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1942
Rejestracja: 12 lut 2006, o 12:10
Lokalizacja: xxxx

Re: Centrum Przesiadkowe Majkowska

Nieprzeczytany post autor: ANewDay » 3 gru 2017, o 23:37

mogę się wypowiadać tylko o tym wyświetlaczu na Harcerskiej, który widziałem, ale po 1 nie rozumiem, czemu przy niektórych liniach nie ma jednej nazwy tylko ciągnie się wężyk... Powinny się wyświetlać numer/ostatni przystanek/godzina, a tak to trochę chaotycznie wygląda. A po 2 zarówno ten wężyk, jak i ten pod spodem ("techniczny") nie przesuwają się płynnie tak jak pasek w tv, ale w taki zacinający się sposób, co bardzo utrudnia przeczytanie i nie da się na to patrzeć

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Centrum Przesiadkowe Majkowska

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 3 gru 2017, o 23:51

ANewDay pisze:
3 gru 2017, o 23:37
mogę się wypowiadać tylko o tym wyświetlaczu na Harcerskiej, który widziałem, ale po 1 nie rozumiem, czemu przy niektórych liniach nie ma jednej nazwy tylko ciągnie się wężyk... Powinny się wyświetlać numer/ostatni przystanek/godzina, a tak to trochę chaotycznie wygląda. A po 2 zarówno ten wężyk, jak i ten pod spodem ("techniczny") nie przesuwają się płynnie tak jak pasek w tv, ale w taki zacinający się sposób, co bardzo utrudnia przeczytanie i nie da się na to patrzeć
Doszliśmy zgodnie do wniosku, że na razie tablice są testowane, dlatego też z ostatecznymi ocenami musimy się jeszcze trochę powstrzymać :)

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7120
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Centrum Przesiadkowe Majkowska

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 13 gru 2017, o 09:29

Jak tam na placu budowy, jak tam tablice i biletomaty? Wyrobią się ze wszystkim do piątku tj.15.12? czy i tu będą jakieś opóźnienia?
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Centrum Przesiadkowe Majkowska

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 13 gru 2017, o 23:19

A planów na przetrasowanie linii i skierowania ich na nowe centrum jak rozumiem jeszcze nie poznaliśmy?

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7120
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Centrum Przesiadkowe Majkowska

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 14 gru 2017, o 09:52

<Przemek> pisze:
13 gru 2017, o 23:19
A planów na przetrasowanie linii i skierowania ich na nowe centrum jak rozumiem jeszcze nie poznaliśmy?
Nie. Z uzyskanych przeze mnie informacji (o których pisałem w dziale KPT), poznamy je dopiero w 2018 roku.
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4992
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: Centrum Przesiadkowe Majkowska

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 14 gru 2017, o 11:40

jasiek20 pisze:
13 lis 2017, o 09:03
ANewDay pisze:
13 lis 2017, o 00:09
rozumiem, że to centrum przesiadkowe będzie potraktowane jak deptak...? nie wypali, to zarzucamy projekt :D
A może po prostu pokusisz się o cofnięcie tematu o kilka stron i poczytanie PO CO i DLACZEGO to centrum przesiadkowe powstaje? Nie jesteś nowym forumowiczem, a odnoszę wrażenie, że trollujesz.
Mówiąc szczerze Jasiek tutaj akurat popieram krytykę ANewDay, oczywiście wiem dlaczego cała ta szopka na Majkowskiej powstaje, ponieważ bez niej nie byłoby nowych autobusów itp.


Jednak jak dla mnie zbyt bardzo cieszymy się nowymi autobusami oraz całą resztą tego projektu, zapominając o szczegółach...

Myślę że UE czy kto ktokolwiek kto nadał takie warunki a nie inne, myślę że nie zawarł w nich że centrum musi być akurat tam.

A ja osobiście myślę że w Kaliszu panuje powszechny burd** komunikacyjny szczególnie w centrum i warto byłoby zrobić takie centrum właśnie w centrum lub okolicy a nie w oddali od wszystkie gdzie w dodatku autobusy nie jeżdżą.

Oczywiście przytaczając słowo centrum powstaje problem gdzie by takie tam ulokować.
Jak dla mnie takie centrum mogłoby być po targowisku na nowym rynku lub przy skrz. Stawiszyńska,Warszawska,pl. Kilnskiego,3 Maja
Tam gdzie teraz trwa wyburzanie reszty pustostanów pod rzekomo parking.

I wtedy to by miało sens.
Rozwiązało by kłopotliwy problem komunikacji w centrum oraz cały ten projekt byłby realizowany.

Zamiast tego wybrano lokalizacje w czarnej Dup** jeszcze pytacie ciekawe co tam przedłużą?
W ostatnich konsultacjach przecież było że w Kaliszu trzeba linii które w miarę w najprostszy sposób dowiozą nas do celu a nie tak jak jest do dziś że chcesz dojechać z Wyszyńskiego na Szałe jedziesz pierw na centrum....
To to już wgl. będzie cyrk jeżeli dodatkowo te autobusy by tam śmigały.
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7120
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Centrum Przesiadkowe Majkowska

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 14 gru 2017, o 12:49

Kiedyś była tu zajezdnia Kaliskich Linii Autobusowych, teraz miejsce to zmieniło się w węzeł komunikacyjny. Powstał tu spory parking dla aut osobowych i autobusów, ścieżka rowerowa, są stojaki na rowery i ogólnodostępna toaleta. Na kierowców aut osobowych czeka 40 darmowych miejsc parkingowych. Wszystko po to, by odciążyć zatłoczone centrum miasta.

Obrazek

Parkingi w centrum: dla autobusów KLA i innych przewoźników, a przede wszystkim dla samochodów osobowych są bardzo potrzebne. - Mamy problemy z parkowaniem autobusów, które nie mają gdzie w centrum miasta obsługiwać okolicznościowych przejazdów takich jak: pielgrzymki, wycieczki. Te miejsca notorycznie są zajmowane – mówi Marcin Fingas, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji.

Znalezienie miejsca postojowego w centrum w niektórych porach wymaga kilkukrotnego krążenia po mieście. Od stycznia samochód będziemy mogli zostawić za darmo na terenie przy Majkowskiej. Dla aut osobowych stworzono 40 bezpłatnych miejsc parkingowych. - To parking w niedalekiej odległości od centrum. Tu bez problemu będzie można zaparkować samochód i np. skorzystać z komunikacji miejskiej – dodaje Marcin Fingas.

Po otwarciu węzła zostanie do niego dostosowana komunikacja miejska. - Uruchomimy ponad 60 kursów, które będą z tego miejsca odjeżdżały w kierunku centrum i w inne strony miasta – przekazuje zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji.

Obrazek

Pomyślano również o rowerzystach. Jest tu stojak na 50 rowerów z samoobsługową stacją naprawy jednośladów. Powstało również 600 m ścieżki rowerowej łączącej węzeł z ul. Piłsudskiego. Koszt stworzenia tego małego centrum przesiadkowego to ponad 3 mln zł. Zadanie jest częścią większego projektu szacowanego na ponad 20 mln zł, z czego blisko 16 mln zł to unijne wsparcie. - W jego ramach kupiono 9 nowych autobusów: 5 hybrydowych MANów i 4 Scanie, a także zmodernizowano oświetlenie publiczne na osiedlach Dobrzec, Chmielnik i Majków.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7120
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Centrum Przesiadkowe Majkowska

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 14 gru 2017, o 12:58

Tylko ciekawe czy to nie chodzi o 60 kursów w ciągu tygodnia :lol:
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Centrum Przesiadkowe Majkowska

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 14 gru 2017, o 14:13

jasiek20 pisze:
14 gru 2017, o 12:58
Tylko ciekawe czy to nie chodzi o 60 kursów w ciągu tygodnia :lol:
Dobre pytanie :D Swoją drogą na początku była chyba mowa, że z centrum będą mogli też korzyatać inni prywatni przewoźnicy autobusowi, ciekawe więc czy ostatecznie miasto się z nimi dogadało?

@Caspress
Chciałbyś zrobić centrum przesiadkowe po targowisku na Nowym Rynku, serio? :D

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8989
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Centrum Przesiadkowe Majkowska

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 14 gru 2017, o 19:10

Czyli niepotrzebnie tam dzisiaj szedłem? ;)
Tablica z jednej strony płynnie idzie napis, z drugiej strony skacze
https://imgur.com/zHMwvJi

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

ten wzór z kostki to będą miejsca parkingowe?
Obrazek

Obrazek
g13k

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4992
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: Centrum Przesiadkowe Majkowska

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 14 gru 2017, o 23:07

Oczywiście Przemku a co lepsze Targowisko?

Też jestem ciekaw tych 60 kursów :lol:
Pewnie chodzi o włożenie tam autobusów jadących przez Długosza-Złota

13 w jedną stronę robi 14 kursów 14x2 = 28

W pobliżu centrum śmiga jeszcze....

16 w jedną stronę robi 20 kursów 20x2= 40 ( Teoretycznie w stronę obozową robi 21 ale zaczyna z centrum więc jej nie liczę)

Mamy również 8
która robi po 4 kursy na relację a więc 8

No i jest jeszcze 16 ta niestety w tą stronę ma 2 relacje os. Majków oraz pętlę na bażanciej niestety większość sunie na Majków a więc...
Więc 16stka na bażancie obsługuje 3 raz x 2 = 6

Daje nam to wynik 82 kursów czyli że nawet nie wszystkie autobusy z okolicy zostaną tam przetrasowane?

Dodatkowo przez Długosza, Złotą śmigają nieliczne kursy PKSu z których niegdyś korzystałem na chwilę obecną są to 4 kursy w stronę Zagorzyna, a do Kalisza jest ich 5.

Ten parking zrobi sporawego psikusa Medixowi który niedawno wprowadził płatny parking :)
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Centrum Przesiadkowe Majkowska

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 15 gru 2017, o 07:28

Caspress, myślę, że jestem na forum dość długo, a swoje zdanie na temat targowiska pod Tęczą wyrażałem na tyle często i w jednoznaczny sposób, że teraz nie powinieneś mieć wątpliwości czy "targowisko jest lepsze". Nie, nie jest, ale równie niedobrym pomysłem byłoby zrobienie z Nowego Rynku centrum przesiadkowego, jak to na Majkowskiej. W mojej ocenie to powinien być ładnie zagospodarowany plac z elementami małej architektury, bynajmniej nie w postaci wiat przystankowych centrum przesiadkowego :)

ODPOWIEDZ