Przebudowa ulicy Polnej

To co już wybudowano.
barnaba42
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 96
Rejestracja: 10 paź 2017, o 15:08

Re: Przebudowa ulicy Polnej

Nieprzeczytany post autor: barnaba42 » 5 lut 2018, o 11:01

jasiek20 to kolejny zwolennik zwężania ulic i zrobienia z Kalisza pipidówki? a potem: "Kalisz się zwija"? czemu niby ścieżki rowerowe w ulicy są lepsze od tych w chodniku? w chodniku nawet bezpieczniejsze dla rowerzystów - chroni ich krawężnik!

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Przebudowa ulicy Polnej

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 5 lut 2018, o 11:07

barnaba42 pisze:
5 lut 2018, o 11:01
jasiek20 to kolejny zwolennik zwężania ulic i zrobienia z Kalisza pipidówki? a potem: "Kalisz się zwija"? czemu niby ścieżki rowerowe w ulicy są lepsze od tych w chodniku? w chodniku nawet bezpieczniejsze dla rowerzystów - chroni ich krawężnik!
To do mnie?
Pierwsze słyszę, że jestem zwolennikiem zwężania ulic.
A mojego komentarza najwidoczniej NIE ZROZUMIAŁEŚ.

Chodziło mi o to, że ścieżka rowerowa na Łódzkiej "w chodniku" pomimo, że jest bezpieczniejsza jest pomalowana czerwoną, oczoje*** farbą. Ta na Polnej nie.
Więc skąd Twój komentarz i tak daleko wysunięte wnioski?
Najpierw czytamy, ZE ZROZUMIENIEM, potem komentujemy.
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

barnaba42
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 96
Rejestracja: 10 paź 2017, o 15:08

Re: Przebudowa ulicy Polnej

Nieprzeczytany post autor: barnaba42 » 5 lut 2018, o 16:13

pewnie pomalowana dla optycznego wyróżnienia z chodnika, tak patrząc ze zrozumieniem... :o

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8993
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Przebudowa ulicy Polnej

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 5 lut 2018, o 19:52

Ścieżka z czarnego asfaltu, chodnik z szarych kostek. Trzeba być chyba ślepym żeby wizualnie tego nie rozróżnić ;) także nie podoba mi się ta czerwień na Łódzkiej. Zwykłe białe znaki poziome by wystarczyły. Ale dyskusja na ten temat była już w tamtym w ątku ;)
g13k

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3258
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Przebudowa ulicy Polnej

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 17 lut 2022, o 19:46

Mija pięć lat od remontu ulicy Polnej i co druga studzienka kanalizacyjna wymaga regulacji. Kilkanaście jest mocno zapadniętych z skruszonym asfaltem wkoło. Oby nie doszło do jakiegoś wypadku. Dziwne że nikt nie interweniuje w tej sprawie. Obok jest Policja ale ona ma ważniejsze sprawy niż bezpieczeństwo kierowców.
Widać jakich mamy nieudaczników od zleceniodawców, projektantów i wykonawców co nie podtrawią wykonać trwałych studzienek. Ten problem pojawia się na wielu wyremontowanych drogach np. Wrocławska - Szczypiorno. Jazda prawym pasem przypomina tester amortyzatorów tak samochód drga na studzienkach.

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8993
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Przebudowa ulicy Polnej

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 17 lut 2022, o 20:26

Sytuacja znacznie się pogorszyła odką Polną jedzie wszystko co powinno jechać Częstochowską
g13k

marekchelsea
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 199
Rejestracja: 31 maja 2017, o 16:08

Re: Przebudowa ulicy Polnej

Nieprzeczytany post autor: marekchelsea » 17 lut 2022, o 23:17

Wykonawca partacz, już chyba nie istnieje nawet, sidrog... Na Stawiszyńskiej takie samo partactwo zrobili...

Obydwie drogi do ponownego remontu.

ODPOWIEDZ