Przebudowa ulicy Polnej

To co już wybudowano.
Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4995
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: Przebudowa ulicy Polnej

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 12 gru 2017, o 23:36

MIKI pisze:
12 gru 2017, o 21:50
Ja to ogólnie zlikwidowałbym tam autobusy i zrobił 4 pasy! Janusze w passatach przecież nie będą tolerować żadnych pedalarzy czy biedaków w autobusach. Jadę swoim samochodem jak król a tu mi przystanki wiedeńskie robią... średniowiecze.

A nawet jak nie zlikwidować to niech te autobusy z biedakami się w zatoczkach zatrzymują, nie będą biedaki tarasować mojemu passatowi pasa ruchu!

Z takim podejściem na pewno zachęcimy do ewentualnego skorzystania z komunikacji publicznej czy innych form komunikacji niesamochodowej. ;)
Miki jak na moje to trochę przesadziłeś...
Ja również jestem za promowaniem innych środków komunikacji niż tylko i wyłącznie samochodów.

Jednak proszę cię pokaż mi jakieś zalety takowego przystanku na polnej.

Poruszyłeś tutaj ciekawą kwestie:
Z takim podejściem na pewno zachęcimy do ewentualnego skorzystania z komunikacji publicznej czy innych form komunikacji niesamochodowej. ;)
Powiedz mi proszę tutaj na przykładzie Polnej w jaki sposób te przystanki wiedeńskie mają nas zachęcić do komunikacji miejskiej?
Według mnie jeżeli jest wystarczająco miejsca na coś w tym wypadku, zatoki autobusowe to dlaczego tego nie zrobimy?

Zamiast tego autobusy będą blokować drogę na jakiś czas?

Powiedz mi czy ta konkretna inwestycja ma raczej w jakiś sposób zachęcić do korzystania z komunikacji miejskiej?
Czy raczej zniechęcić do korzystania z samochodów ??

Jedyny + jaki w tym widzę to szybsze włączenie się autobusu do ruchu....

Kolejna kwestia to sam ten przystanek, jakimś znawcom przystanków to ja nie jestem jednak według Wikipedii jest to rodzaj przystanku tramwajowego nie autobusowego.
Przystanek wiedeński – rodzaj przystanku tramwajowego, który po raz pierwszy zrealizowano w Wiedniu. Jego konstrukcja polega na podniesieniu jezdni w rejonie przystanku do poziomu chodnika. Rozwiązanie umożliwia łatwiejsze dojście i wsiadanie do tramwaju oraz spowalnia ruch i zwiększa bezpieczeństwo pieszych.
Atuty tutaj wspomniane to bezpieczeństwo oraz wygoda.
Ale jak to działa w praktyce?

Patrząc na zdjęcia z innych miast to ten rodzaj przystanka stawia się na drodze np: przekroju 2x2 gdzie linia tramwajowa biegnie środkiem związku z czym w chwili gdy podjeżdża taki tramwaj pas 1 staje się naturalnie przystankiem i takie wzniesienie rzeczywiście poprawia bezpieczeństwo oraz wygodę no bo siłą woli wygodniej wsiadać z wysokości chodnika niż jezdni.
Obrazek

Jednak kwestia wygody w tym wypadku znika z automatu ponieważ w wypadku zatoki autobusowej wsiada się z wysokości chodnika a nie z samej jezdni a więc daje nam to ten sam efekt.

A kwestia bezpieczeństwa takiego przystanku tzn. w warunkach Kaliskich na Polnej budzi wręcz we mnie kontrowersje.
Tzn. generalnie nie znam zbytnio samego projektu remontu Polnej, czy ma być tutaj ścieżka rowerowa?
Bo miałoby to jakiś sens jeżeli takowa by powstała taki o to przykład:
Obrazek

Jednak o samej ścieżce rowerowej na Polnej nic nie słyszałem :roll: :roll: :roll:
Pomimo tego faktu nadal mogłaby tam powstać zatoka autobusowa która nie budziła by niepotrzebnych kontrowersji oraz blokowania polnej na czas wjazdu i odjazdu autobusu na przystanek.
No chyba że miasto czy tam KLA planuje tam postawić wiatę to zwracam honor jednak patrząc na frekwencje i na ilość autobusów kursujących tam to raczej nic takiego tam nie powstanie.

Więc koledzy mam do was takie pytanie czy planowana jest tam ścieżka rowerowa?

Bo jeżeli nie to te przystanki wręcz stwarzają nie potrzebne zagrożenia patrząc na zdjęcia w necie to te wysunięte zatoki obejmują cały pas bądź ścieżkę rowerową.

Jednak jeżeli takowej ścieżki rowerowej tam nie będzie a cała ta ulica będzie działa jak do dziś to tylko czekać aż dojdzie tam do jakiegoś nieszczęścia za sprawą tych przystanków, gdzie taki przystanek zajmuje tylko część pasa....
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3258
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Przebudowa ulicy Polnej

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 13 gru 2017, o 00:33

Projekt budowlany
Przebudowa ulicy Polnej w Kaliszu na odc. od Szlaku Bursztynowego do ul. Budowlanych
Przedmiot inwestycji
... Zakres prac związanych z przebudową drogi obejmować będzie: - roboty rozbiórkowe (krawężniki, chodniki, zjazdy) - ustawienie nowych krawężników, - rozbiórka istniejącej nawierzchni jezdni wraz z wykonaniem nowej konstrukcji jezdni, - ułożenie nowych warstw bitumicznych, - wykonanie obustronnych chodników, zjazdów do posesji, pasów postojowych, - wykonanie przystanków autobusowych typu wiedeńskiego, - budowę dwukierunkowej ścieżki rowerowej na odcinku od Szlaku Bursztynowego do ul. Kordeckiego, - wykonanie oznakowania poziomego i pionowego wraz z wyznaczeniem obustronnych pasów dla rowerzystów. ...
...Ulica posiadać będzie nawierzchnię z betonu asfaltowego o szerokości 9,0m i przekroju ulicznym z obustronnymi ścieżkami rowerowymi o szerokości 1,5 m wydzielonymi z pasów jezdni za pomocą oznakowania poziomego. Od skrzyżowania z ulicą Południową do skrzyżowania z ulicą Kordeckiego po lewej stronie jezdni zaprojektowano samodzielną odsuniętą ścieżkę rowerową szerokości 2,0 m o nawierzchni bitumicznej. ...
...W miejscu rozebranych starych zatok autobusowych powstaną perony autobusowe z betonowej kostki brukowej z wydzielonymi pasami o szerokości 1,5m umożliwiającymi przejazd rowerzystom poruszającym się po ścieżkach rowerowych wyznaczonych przy krawędziach jezdni. ...

Całość jest w dokumentacji przetargowej.

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4995
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: Przebudowa ulicy Polnej

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 13 gru 2017, o 08:09

Dzięki Cristof

Zdecydowanie mi ulżyło po tej wiadomości bo myślałem już że te przystanki będą po prosty wystawać na pasie ruchu ale w takim razie zakładam że będą one wyznaczone na drodze rowerowej.
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Re: Przebudowa ulicy Polnej

Nieprzeczytany post autor: milo » 20 gru 2017, o 15:04

Koniec remontu.

"20 grudnia wraca pierwotna organizacja ruchu na kaliskich ulicach, które przeszły gruntowne remonty. Przywrócony zostanie ruch dwukierunkowy w ul. Polnej, na odcinku od ul. Kordeckiego do ul. Budowlanych..."

http://www.calisia.pl/articles/dzis-kon ... d-swietami
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

Jacenty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 875
Rejestracja: 11 wrz 2014, o 14:02

Re: Przebudowa ulicy Polnej

Nieprzeczytany post autor: Jacenty » 20 gru 2017, o 17:54

A zrobili chociaż te betonowe bloki pod studzienki?

marekchelsea
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 199
Rejestracja: 31 maja 2017, o 16:08

Re: Przebudowa ulicy Polnej

Nieprzeczytany post autor: marekchelsea » 21 gru 2017, o 12:06

Za chwilę studzienki będą pewnie od nowa do remontu...

Maciek62800
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 579
Rejestracja: 28 maja 2011, o 13:07
Lokalizacja: Zagorzynek

Re: Przebudowa ulicy Polnej

Nieprzeczytany post autor: Maciek62800 » 29 gru 2017, o 14:21

Drobne prace jeszcze trwają.
Obrazek
Obrazek
Polak sam zeżre, a drugiemu nie da. Tak było, jest i będzie.
Marian Janusz Paździoch

Awatar użytkownika
Mariusz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2300
Rejestracja: 29 lis 2005, o 11:26

Re: Przebudowa ulicy Polnej

Nieprzeczytany post autor: Mariusz » 1 sty 2018, o 23:32

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7135
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Przebudowa ulicy Polnej

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 2 sty 2018, o 07:14

Jak widać da się bez paskudnej, czerwonej farby. W dodatku tu ścieżka rowerowa jest w ulicy, a na Łódzkiej jako część chodnika.
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3258
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Przebudowa ulicy Polnej

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 2 sty 2018, o 13:46

jasiek20 pisze:
2 sty 2018, o 07:14
Jak widać da się bez paskudnej, czerwonej farby. W dodatku tu ścieżka rowerowa jest w ulicy, a na Łódzkiej jako część chodnika.
Myślę że ze względu na pogodę jeszcze nie pomalowali. Farba zlazła by jak rok temu na Młynarskiej. Póki co to ścieżki rowerowej oficjalnie nie ma, bo nie widziałem żadnego znaku informującego o niej.

kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3620
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47

Re: Przebudowa ulicy Polnej

Nieprzeczytany post autor: kaliszanin2 » 2 sty 2018, o 14:33

jasiek20 pisze:
2 sty 2018, o 07:14
Jak widać da się bez paskudnej, czerwonej farby.
To chyba nie jest jeszcze ich ostatnie słowo. Bez czerwonej farby nie ma odpowiedzi na pytanie co my robimy tą ścieżką.

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8992
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Przebudowa ulicy Polnej

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 4 sty 2018, o 13:10

Tak wygląda jakość remontu ulicy Polnej. Modernizacja przez lata wyczekiwana przez mieszkańców Kalisza i posesji przynależnych do ulicy Polnej. Dziś złożone zostało pismo - wniosek do Prezydenta Miasta Kalisza Grzegorza Sapińskiego, by podjęto trud właściwego nadzoru nad tą inwestycją i nie dokonywania odbioru do momentu usunięcia uszkodzonych elementów. Mieszkańcy za niezbędne widzą sprawdzenie poprawności wykonania podbudowy ulicy Polnej po stronie numerów parzystych i nieparzystych - z uwagi na zaobserwowane różnice w ilości kładzionej podbudowy pod ulicę. Czekamy na działania naprawcze.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Fot. Rada Osiedla Rypinek w Kaliszu / Facebook
Więcej zdjęć na ich profilu, wybrałem te najbardziej rzucające się w oczy:
https://www.facebook.com/RadaOsiedlaRyp ... KMZ6Xc1Ekk
g13k

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3258
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Przebudowa ulicy Polnej

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 4 sty 2018, o 17:44

To już prawie norma w naszych inwestycjach drogowych. Nikt z nadzoru nie dba o nasze wspólne dobro . Wielokrotnie pisałem o tym na forum przy okazji różnych inwestycji. Przecież te inwestycje powstają z pieniędzy z naszych podatków. Nie wiem za co Gałka i spółka bierze pieniądze, w dodatku mając w d... interwencje mieszkańców. Nikomu nie zależy na dobru miasta tylko trzymają się ciepłych posadek. Przecież nadzór na inwestycją bierze spore pieniądze praktycznie za nic, skoro dopuszcza takie bumelki. Mam obawy skoro na widoku sa takie niedoróbki, to jak została wykonana niewidoczna podbudowa drogi. Firma Sidrog spod Błaszek która robiła tą inwestycję powinna dostać bana na prace w Kaliszu.
P.S. Dziś jechałem samochodem Polną i podskakiwał mi na co drugiej nierównej studzience.

Jacenty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 875
Rejestracja: 11 wrz 2014, o 14:02

Re: Przebudowa ulicy Polnej

Nieprzeczytany post autor: Jacenty » 4 sty 2018, o 17:54

Cristof pisze:
4 sty 2018, o 17:44
To już prawie norma w naszych inwestycjach drogowych. Nikt z nadzoru nie dba o nasze wspólne dobro . Wielokrotnie pisałem o tym na forum przy okazji różnych inwestycji. Przecież te inwestycje powstają z pieniędzy z naszych podatków. Nie wiem za co Gałka i spółka bierze pieniądze, w dodatku mając w d... interwencje mieszkańców. Nikomu nie zależy na dobru miasta tylko trzymają się ciepłych posadek. Przecież nadzór na inwestycją bierze spore pieniądze praktycznie za nic, skoro dopuszcza takie bumelki. Mam obawy skoro na widoku sa takie niedoróbki, to jak została wykonana niewidoczna podbudowa drogi. Firma Sidrog spod Błaszek która robiła tą inwestycję powinna dostać bana na prace w Kaliszu.
P.S. Dziś jechałem samochodem Polną i podskakiwał mi na co drugiej nierównej studzience.
No te zdjęcia ich sponiewierały..
Ale czemu nie robią tych studzienek jak się należy. Z płyty i równo. To tak wpływa na komfort i nie dot. tylko Polnej!

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8992
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Przebudowa ulicy Polnej

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 5 sty 2018, o 19:33

W związku z pismem Rady Osiedla Rypinek, podpisanym przez Przewodniczącego R.O. Pana Daniela Kaparuka, skierowanym do Prezydenta Miasta Kalisza i przekazanym do wiadomości lokalnym mediom, dotyczącym rzekomych nieprawidłowości na etapie przebudowy ul. Polnej w Kaliszu, poniżej przedstawiam stanowisko Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w przedmiotowej sprawie.

Nieprawdą jest jakoby mieszkańcy ul. Polnej interweniowali bezpośrednio do mnie w sprawie nieprawidłowości w zakresie jakości realizowanych robót na etapie prowadzonej przebudowy ul. Polnej. Z pełną odpowiedzialnością oświadczam, że ze strony mieszkańców nie wpłynęła do mnie żadna interwencja telefoniczna, ani też na piśmie, poruszająca kwestie niewłaściwej jakości prac. Zgłoszenia i interwencje telefoniczne, a także na piśmie, ze strony mieszkańców kierowane do MZDiK, dotyczyły utrudnień, jakie występowały na etapie realizacji prac (co jest rzeczą niemożliwą do uniknięcia przy tego rodzaju i zakresie inwestycji), a także prośby w sprawie wycinki drzew, wykonania utwardzeń pasa drogowego poza jezdnią, w celu wyznaczenia miejsc postojowych, jak również wykonania zjazdów, lub też ich weryfikacji, w stosunku do rozwiązań zawartych w projekcie.

Ze strony Pana Daniela Kaparuka osobiście, już w końcowej fazie realizacji robót, przyjąłem telefoniczną interwencję, dotyczącą wykonanej przebudowy odcinka drogi poprzecznej, w bezpośrednim sąsiedztwie jego posesji. W tym samym dniu zgłoszenia (chociaż to miało miejsce w sobotę) osobiście dokonałem wizji w terenie i przekazałem w tym samym dniu sprawę kierownikowi robót ze strony Wykonawcy, celem przeprowadzenia analizy i rozwiązania zgłoszonego problemu. Pragnę jednoznacznie oświadczyć, że na wszystkie zgłoszenia dotyczące w/w spraw zawsze była reakcja MZDiK, a na skierowane pisma udzielona odpowiedź.

Ze strony MZDiK, na podstawie zawartych umów, w trakcie realizacji prac, prowadzony był nadzór inwestorski przez uprawnione osoby w zakresie branży sanitarnej i teletechnicznej, a nadzór w zakresie branży drogowej sprawowany był przez uprawnioną osobę zatrudnioną w MZDiK. Stwierdzenie, że brak było nadzoru w trakcie realizacji prac jest nieprawdą, jest to niepotwierdzone żadnymi dowodami i rozmija się zupełnie ze stanem faktycznym. W trakcie realizacji inwestycji przeprowadzonych zostało kilka narad (stosownie do potrzeb) na terenie siedziby MZDiK, między innymi przy udziale kierownika robót Wykonawcy, a także inspektorów nadzoru poszczególnych branż i przedstawicieli MZDiK wraz z moim udziałem. Załączone do pisma zdjęcia, w większości dotyczą sytuacji, jakie miały miejsce w trakcie realizowanych prac (co nie jest rzeczą niezwykłą) i dzisiaj już nie mają miejsca.

W odniesieniu do poruszonej w piśmie kwestii studni (mogę się tylko domyślać, że dotyczy to studni telekomunikacyjnych) pragnę wyjaśnić, iż urządzenia teletechniczne nie stanowią elementów infrastruktury drogowej i za ich właściwy stan odpowiada właściciel tych urządzeń. Po stronie inwestora przebudowy ulicy, w tym przypadku MZDiK, spoczywa wyłącznie obowiązek dokonania przebudowy w przypadku zaistnienia takiej okoliczności, spowodowanej przebudową ulicy. W wielu przypadkach jeżeli chodzi o sieć teletechniczną, na skutek zgłoszenia przez insp. Nadzoru, i przy udziale MZDiK, operator danej sieci teletechnicznej przekazał nieodpłatnie nowe pokrywy na studnie teletechniczne (które tego wymagały), które zostały wbudowane przez Wykonawcę przebudowy ulicy Polnej. Pragnę poinformować, że na etapie realizacji prac występowało szereg problemów, które były niezwłocznie rozwiązywane przez inspektorów nadzoru wraz z Wykonawcą przy udziale MZDiK. Takie sytuacje nie są czymś niezwykłym i niemal zawsze występują przy przebudowie już istniejących ulic.

Mając na uwadze zarzuty zawarte w piśmie R.O. Rypinek, budzące nasze poważne wątpliwości, co do ich rzetelności i prawdziwości, celem jednoznacznego ich wyjaśnienia, zobowiązałem inspektorów nadzoru poszczególnych branż do przedstawienia stanowiska na piśmie.

Uprzejmie wyjaśniam, że na obecną chwilę zadanie pn. Przebudowa ulicy Polnej nie zostało odebrane. Wykonawca robót dokonał zgłoszenia o zakończeniu robót. Stosownie do zapisów zawartych w Umowie pomiędzy Wykonawcą a Miastem Kalisz - MZDIK , w ciągu 30 dni od daty zgłoszenia Wykonawca zobowiązany jest do przekazania dokumentacji powykonawczej, po czym wyznaczony zostanie komisyjny odbiór zadania poprzez powołaną Komisję składająca się z przedstawicieli MZDiK przy udziale kierownika robót, insp. nadzoru inwestorskiego oraz właścicieli i zarządzających siecią uzbrojenia technicznego.

Krzysztof Gałka
p.o. Dyrektora MZDiK
Od wszystkiego umywają ręce, ale nikt z tych mądrusiów nie widzi jaki szajs jest na drodze, nie potrafią przyznawać się do jakiejkolwiek winy...
g13k

dybek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 527
Rejestracja: 30 kwie 2010, o 11:23
Lokalizacja: Czaszki/Kaliniec

Re: Przebudowa ulicy Polnej

Nieprzeczytany post autor: dybek » 5 sty 2018, o 22:19

Tak w sumie to Gałka też ma trochę racji.
Autor pisma pisze, że nie miał szczęścia spotkać inspektorów nadzoru. Może bywali na budowie w innych godzinach?
Co do zdjęć - nie ma na nich daty. Może rzeczywiście były robione w trakcie remontu a obecnie po wszystkich usterkach nie ma śladu?
Że jakiś kierownik robót ze strony wykonawcy olewał uwagi osób postronnych - mnie to nie dziwi.

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8992
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Przebudowa ulicy Polnej

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 5 sty 2018, o 22:22

Zobaczymy co będzie po odbiorze. Wtedy gdy wszystko powinno być już na tip top trzeba byłoby zrobić fotorelację i żadnego zmiłuj już wtedy
g13k

ANewDay
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1943
Rejestracja: 12 lut 2006, o 12:10
Lokalizacja: xxxx

Re: Przebudowa ulicy Polnej

Nieprzeczytany post autor: ANewDay » 8 sty 2018, o 00:12

jest taka sama kaszana jak na pierwszym odcinku Widoku. Nikt nie wyciąga żadnych konsekwencji, to robią co chcą :(

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3258
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Przebudowa ulicy Polnej

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 4 lut 2018, o 22:04

Pierwsze przystanki wiedeńskie dla rowerzystów w Kaliszu. Takich platform będzie więcej
http://www.faktykaliskie.pl/wiadomosci/ ... j,889.html

Dla mnie to debilizm. O ile tory tramwajowe wymuszają poniekąd takie rozwiązania, to w przypadku autobusów jest to bez sensu.
Na Polnej było kilka zatok autobusowych i mogły zostać, co najwyżej rowerzyści by musieli poczekać chwilę aby autobus odjechał i zwolnił im miejsce na ścieżce rowerowej która przebiegała by po części zatoki. Nowe wspaniałe i nowoczesne rozwiązanie, podczas postoju autobusu blokuje dalej rowerzystów i jak i też kierowców. Idę o zakład że cykliści będą objeżdżać stojący autobus po chodniku . Zastanawiam się czy sznur stojących a potem ruszających pojazdów to ekologiczne rozwiązanie. W godzinach szczytu komunikacyjnego panuje tam całkiem sporawy ruch. Niech mi ktoś "mądry inaczej" wytłumaczy zalety tego rozwiązania.
Ostatnio zmieniony 4 lut 2018, o 23:43 przez Cristof, łącznie zmieniany 1 raz.

ANewDay
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1943
Rejestracja: 12 lut 2006, o 12:10
Lokalizacja: xxxx

Re: Przebudowa ulicy Polnej

Nieprzeczytany post autor: ANewDay » 4 lut 2018, o 23:39

przerost formy nad treścią, to na pewno...

a poprawiono niedoróbki, których zdjęcia widzieliśmy wcześniej?

ODPOWIEDZ