Połączenie Obozowej z Wrocławską

To co już wybudowano.
Awatar użytkownika
damianfarba
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1139
Rejestracja: 17 cze 2012, o 10:46
Lokalizacja: Majków

Re: połączenie obozowej z wrocławską

Nieprzeczytany post autor: damianfarba » 22 sty 2015, o 12:58

Nie wiem czy to do tego

W związku z realizacją zadania „Rozbudowa ul. Zachodniej wraz z przebudową wiaduktu kolejowego w ul. Zachodniej” od dzisiaj, 22 stycznia będzie zamknięty dla ruchu kołowego odcinek ul. Szczypiornickiej od ul. Zachodniej do drogi łączącej ul. Wrocławską z ul. Szczypiornicką (dojazd do ogródków działkowych). Prace mają potrwać do końca lutego.

http://www.calisia.pl/articles/szczypio ... nca-lutego
Nie znasz dnia ani godziny ! ..?

to czas kupić zegarek i kalendarz

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3271
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: połączenie obozowej z wrocławską

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 1 lut 2015, o 15:17

Wrocławska a Zachodnia – będzie sygnalizacja świetlna
Sygnalizacja świetlna stanie wkrótce na skrzyżowaniu ulic Zachodniej i Wrocławskiej. Rozwiązanie to ma usprawnić ruch, ale przede wszystkim zwiększyć bezpieczeństwo w tym miejscu. Po zakończeniu remontu wiaduktu to tam skierowany zostanie bowiem ruch ciężkich samochodów dojeżdżających do Obozowej.
http://www.faktykaliskie.pl/wroclawska- ... a-swietlna" onclick="window.open(this.href);return false;
Tak u nas planuje się inwestycje. Najpierw wyremontowano ulicę Wrocławską, by za chwilę przebudowywać jedno ze skrzyżowań. Przecież to połączenie z obozową było planowane od lat.

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5002
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: połączenie obozowej z wrocławską

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 1 lut 2015, o 16:30

Jak dla mnie ktoś nie ma pomysłu na te miasto...
Kolejne bezsensowne światła
Obrazek

Według planu połączenie WP-Obozowej miało iść prosto.
Tymczasem nie chce mi się wierzyć by w przyszłości kolejny nowy wiadukt stanoł koło innego nowego wiaduktu :lol: :roll:

A więc o to moja propozycja...
Do najlepszej ich nie nazwę ale mimo wszystko lepsze to niż korkowanie Wrocławskiej.
Stworzyć takie połączenie.
Z zamknięciem obecnego wylotu Zachodniej.
Obrazek
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3648
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47

Re: połączenie obozowej z wrocławską

Nieprzeczytany post autor: kaliszanin2 » 1 lut 2015, o 22:55

Tu trzeba wywalić stację benzynową i wpuścić Zachodnią w Wojska Polskiego. Niestety to musi kosztować, ale innego dobrego wyjścia nie ma. Ciężarówki zjeżdżające z obwodnicy w WP (kiedy wreszcie ten odcinek zmieni nazwę - dwie WP krzyżujące się na światłach to jeszcze jeden idiotyzm), potem skręcające w lewo we Wrocławską i potem jeszcze raz w Zachodnią bardzo obniżą przelotowość nowo przebudowanej Wrocławskiej. Stacja może się przenieść gdzieś w pobliże. Koszt przeniesienia byłby trochę mniejszy niż budowy od nowa. Ewentualnie przeorganizować stację zabierając jej część terenu, a oddając w zamian obecny wylot Zachodniej, żeby przeprowadzić Zachodnią tak, jak proponuje Caspress, tylko z łukami o większym promieniu.

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: połączenie obozowej z wrocławską

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 1 lut 2015, o 23:11

Ja bym optował za pierwszym rozwiązaniem wskazanym przez Ciebie kaliszanin, czyli wywalić stację w diabły i po skosie od Zachodniej pociągnąć drogę do AWP. Natomiast co do głupich nazw, to się zgadzam z tym co napisałeś. Taka sama sytuacja jest na Hanki :)

kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3648
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47

Re: połączenie obozowej z wrocławską

Nieprzeczytany post autor: kaliszanin2 » 2 lut 2015, o 14:49

<Przemek> pisze:(...)wywalić stację w diabły (...) co do głupich nazw, to się zgadzam
Ja już proponowałem dla tego odcinka WP nazwę Al. Przednia, w nawiązaniu do sąsiedniej Ul. Tylnej. Słowo przedni ma też drugie znaczenie: doskonały, znakomity, wyborny. Ten odcinek WP to tylko jeden numer (nr 1)!
Stacji nie wywalać, tylko pomóc jej się przenieść.

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: połączenie obozowej z wrocławską

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 2 lut 2015, o 15:49

kaliszanin2 pisze:
<Przemek> pisze:(...)wywalić stację w diabły (...) co do głupich nazw, to się zgadzam
Ja już proponowałem dla tego odcinka WP nazwę Al. Przednia, w nawiązaniu do sąsiedniej Ul. Tylnej. Słowo przedni ma też drugie znaczenie: doskonały, znakomity, wyborny. Ten odcinek WP to tylko jeden numer (nr 1)!
Stacji nie wywalać, tylko pomóc jej się przenieść.
A proponowałeś to już włodarzom? Jak nie, to przedstaw takie zapytanie, dla mnie pomysł nazwy ekstra :D

kaczorkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1873
Rejestracja: 31 mar 2009, o 14:47
Lokalizacja: XXV lecia

Re: połączenie obozowej z wrocławską

Nieprzeczytany post autor: kaczorkalisz » 3 lut 2015, o 17:14

te swiatla to wedlug mnie parodia ale niestete sa tam potrzebne :/ tym bardziej jak otworza wiadukt i tiry tam beda jezdzic...

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3271
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: połączenie obozowej z wrocławską

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 18 lut 2015, o 09:52

Rozpoczął się remont wiaduktu przy ul. Zachodniej. Obiekt został zamknięty i kierowcy muszą poruszać się objazdami. Utrudnienia potrwają do października. Jesienią wiadukt będzie szerszy i wyższy.
http://www.faktykaliskie.pl/remont-wiaduktu" onclick="window.open(this.href);return false;

Inwestycja za ponad 5 milionów tonie w błocie.
Wiadukt ma zostać ukończony do końca miesiąca, tymczasem żadne prace nie są teraz prowadzone. To inwestycja, która kosztuje miliony i można by szybciej się z nią uporać – dodaje.
Jeśli chodzi o prace wykonywane przy wiadukcie, to rzeczywiście, w ubiegłym tygodniu niewiele się działo.
Zgodnie z planem wiadukt ma zostać oddany do użytku do końca lutego. Wszystko wskazuje jednak na to, że czas oddania inwestycji się przesunie. – Wykonawca zgłosił, że ubiegłotygodniowe opady śniegu i roztopy utrudniały prowadzenie prac. Dlatego roboty na części drogowej wstrzymano, były natomiast prowadzone na infrastrastrukturze kolejowej. Będziemy rozmawiać z wykonawcą, by przyspieszył prace – powiedział zastępca dyrektora Zarządu Dróg Miejskich Marcin Cieloszyk.
Inwestycja pochłonie ok. 5,5 mln zł. Finansowana jest z miejskiego budżetu. Podczas przetargu na jej wykonanie wybrano najtańszą ofertę.
http://www.zyciekalisza.pl/?str=202&id=183835" onclick="window.open(this.href);return false;

Nie napisali do października którego roku. Teraz można powiedzieć ze zdążą przed czasem.
Tylko nikt nie pomyślał żeby w tym czasie zmodernizować ten odcinek Zachodniej, łącznie z nowymi światłami. Będą to robić po oddaniu wiaduktu wprowadzając znowu utrudnienia dla kierowców.
Ostatnio zmieniony 20 lut 2015, o 21:27 przez Cristof, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: połączenie obozowej z wrocławską

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 18 lut 2015, o 10:29

No dobra, powiedzmy, ze rzeczywiscie opady sniegu i kiepska pogoda przeszkodzilo wykonawcy w zeszlym tygodniu. To rozumiem. Ale niech ktos mi wytlumaczy, co mu przeszkadzalo w pazdzierniku, listopadzie, grudniu, styczniu i polowie lutego,w terminowym zakonczeniu prac?:) Dodam jeszcze, ze juz w listopadzie fakty kaliskie informowaly, ze remont zakonczy sie za nie co ponad miesiac.

Awatar użytkownika
damianfarba
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1139
Rejestracja: 17 cze 2012, o 10:46
Lokalizacja: Majków

Re: połączenie obozowej z wrocławską

Nieprzeczytany post autor: damianfarba » 20 lut 2015, o 18:46

Inwestycja za ponad 5 milionów tonie w błocie

http://www.zyciekalisza.pl/?str=202&id=183835

Obrazek
Nie znasz dnia ani godziny ! ..?

to czas kupić zegarek i kalendarz

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5002
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: połączenie obozowej z wrocławską

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 22 lut 2015, o 21:02

Chciałem dostarczyć wam nowych fotek jednak dotarłem za późno :?
Obrazek
Obrazek
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

Awatar użytkownika
damianfarba
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1139
Rejestracja: 17 cze 2012, o 10:46
Lokalizacja: Majków

Re: połączenie obozowej z wrocławską

Nieprzeczytany post autor: damianfarba » 22 lut 2015, o 21:52

Caspress pisze:Chciałem dostarczyć wam nowych fotek jednak dotarłem za późno :?
Nic nie szkodzi, liczą się chęci i zaangażowanie :)
Nie znasz dnia ani godziny ! ..?

to czas kupić zegarek i kalendarz

robcio7
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 51
Rejestracja: 19 gru 2013, o 13:28

Re: połączenie obozowej z wrocławską

Nieprzeczytany post autor: robcio7 » 23 lut 2015, o 16:15

PKP PLK wykonała wiadukt, ale rycerze-robotnicy pana Gałki nie daja rady nic nowego.Jest zima w Kaliszu pewnie, taka jak w Nowym Targu i Zakopanym ,że nic nie robią :lol:

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3271
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: połączenie obozowej z wrocławską

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 24 lut 2015, o 20:30

Zdjęcie z prac drogowych pod wiaduktem.

Obrazek

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5002
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: połączenie obozowej z wrocławską

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 24 lut 2015, o 20:38

I to jest praca..
Przyjechał prezes...
1 tłumaczy mu wszystko jak to idzie..
3 stoi :) :mrgreen:
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

Awatar użytkownika
damianfarba
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1139
Rejestracja: 17 cze 2012, o 10:46
Lokalizacja: Majków

Re: połączenie obozowej z wrocławską

Nieprzeczytany post autor: damianfarba » 24 lut 2015, o 20:55

Ale jest dobrze woda nie stoi jest znak że może uporają sie z położeniem asfaltu oddaniem gotowego przejazdu i w ostatecznosci ruch przez ten wiadukt :)

Prezes wydaje polecenia :)
albo polecą głowy albo robota czeka xDD
Nie znasz dnia ani godziny ! ..?

to czas kupić zegarek i kalendarz

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3271
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: połączenie obozowej z wrocławską

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 25 lut 2015, o 17:54

Jak dodał Krzysztof Gałka, przejazd pod wiaduktem ma zostać udrożniony najpóźniej w połowie marca. Prace związane z rozbudową ul. Zachodniej i przebudową wiaduktu kolejowego w ul. Zachodniej trwają od 22 stycznia.

http://www.rc.fm/polityczne/wiadukt-stoi.html" onclick="window.open(this.href);return false;

obywatel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 479
Rejestracja: 27 wrz 2014, o 15:33
Lokalizacja: Kalisz

Re: połączenie obozowej z wrocławską

Nieprzeczytany post autor: obywatel » 28 lut 2015, o 12:52

Dzisiaj pracowali. Krawężniki pod wiaduktem zostały już osadzone. Połowa marca wydaje się być realna. Podobno opóźnienia wynikają z zawirowań w dokumentacji.

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: połączenie obozowej z wrocławską

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 3 mar 2015, o 15:33

Tadam!
Chcemy do 15 marca udrożnić przejazd i zostaną jeszcze prace związane z wykonaniem okładziny kamiennej. To już będzemy wykonywać przy ruchu.
źródło: http://www.calisia.pl/articles/wiadukt- ... o-15-marca" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ