Media Markt w Kaliszu

To co już wybudowano.
Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 10 lis 2006, o 19:00

(...)-ABSOLUT/CHRONOS pisze:Oby,zaczeli budowac w tym samym czasie a Makro juz gotowe a MM ciagle daleko w tyle :idea:
No nie do końca w tym samym czasie.Makro wystartowało kilka tygodni wcześniej.

Awatar użytkownika
FATUM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1454
Rejestracja: 25 lis 2005, o 18:43
Lokalizacja: Kalisz/Zduńska Wola

Nieprzeczytany post autor: FATUM » 10 lis 2006, o 21:32

No ok widze ze prace przy MM jednak przyspieszyly 8)
I COULD HAVE EVERYTHING BY DISEASES I HAVE NOTHING

Awatar użytkownika
maras104
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 109
Rejestracja: 2 wrz 2006, o 11:06
Lokalizacja: KALISZ

MM

Nieprzeczytany post autor: maras104 » 12 lis 2006, o 12:24

Oto fotka z 12 listopada.
Dawno nikt z Forumowiczów nie wędrował z aparatem po okolicy - to przespacerowałem się ja :).
Obrazek
Jeżeli czegoś nie wolno, ale bardzo się chce, to można.

Awatar użytkownika
FATUM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1454
Rejestracja: 25 lis 2005, o 18:43
Lokalizacja: Kalisz/Zduńska Wola

Nieprzeczytany post autor: FATUM » 12 lis 2006, o 13:50

Dawac ,dawac juz nie długo MEDIA MARKT NIE DLA IDIOTÓW :lol:
I COULD HAVE EVERYTHING BY DISEASES I HAVE NOTHING

holek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 232
Rejestracja: 27 kwie 2006, o 22:13
GG: 3979899
Lokalizacja: Midleton-Ireland/ /Kalisz-Poland

Nieprzeczytany post autor: holek » 12 lis 2006, o 14:54

hehe... może to głupie pytanie ale ciekawe czy umieszczą logo Media Markt :P Jak widziałem budowy tego marketu w innych miastach to już dawno powinno być zamontowane "rusztowanie" pod szyld :P

wayne
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 179
Rejestracja: 1 kwie 2006, o 20:35
Lokalizacja: Kalisz-Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: wayne » 12 lis 2006, o 22:07

holek pisze:hehe... może to głupie pytanie ale ciekawe czy umieszczą logo Media Markt :P Jak widziałem budowy tego marketu w innych miastach to już dawno powinno być zamontowane "rusztowanie" pod szyld :P


Chodzi Ci o szyld na budynku, czy tzw totem taki jak ma " Galeria Kalisz"

target
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: 25 lis 2005, o 20:16

Nieprzeczytany post autor: target » 13 lis 2006, o 10:51

Nowy etap wojny marketów sprzedających elektronikę
(IAR, pb/13.11.2006, godz. 06:18)

"Rzeczpospolita opisuje plany zagranicznych marketów sprzedających sprzęt elektroniczny. Firmy, które dotychczas obecne były tylko w większych miastach, przygotowują się do walki o klientów w mniejszych ośrodkach.

Według gazety, Electro World zamierza rozwijać swoją sieć na podstawie umów franczyzowych. Media Markt natomiast wkrótce otwiera sklepy w Kaliszu, planuje też uruchomienie swoich marketów w Legnicy i Białymstoku. Rozważane są także lokalizacje w Słupsku i Tarnowie. Dziennik podkreśla, że powód do niepokoju mają krajowe firmy, ponieważ to one zdominowały rynek elektroniki w małych miejscowościach. Gazeta zaznacza, że polskie sieci Avans i Neonet, mające w sumie ponad tysiąc sklepów działających na zasadzie franczyzy, czekają teraz duże wyzwania. Więcej o ekspansji zagranicznych gigantów - w "Rzeczpospolitej".

KLON
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 177
Rejestracja: 13 wrz 2006, o 18:30

Nieprzeczytany post autor: KLON » 13 lis 2006, o 11:30

Electro World przydalo by sie w Kaliszu!! hihi i jestem za by postawili swoj markecik.
a co do tego niepokoju firm jkrajowych to prawda niech sie boja sku..... bo ich ceny sa kosmiczne . czemu w mm czy ew jest taniej? prosta sprawa bo oni ida na ilosc czym taniej tym wieksza sprzedasz tym wiecej ludzi kupujacych tym wieksza kasa a co robi awans czy neonet ceny wzrastaja takie samo g... sprzedaja co w mm czy ew coraz mniej ludzi kupujacych co chwile zwalniaja pracownikow
ludzie wola kupowac w mm, ew czy w hipermarketach bo jest taniej niz w awansie czy neonecie a towar ten sam z tych samych fabryk.
moim zdaniem awans czy neonet to zadna konkurencja dla mm czt ew i naprawde po rozwinieci sie marketow mm i ew moga sie obawiac o swoje dochody. by sie tak nie stalo warunek jest jeden obnizyc ceny i bardziej wyszkolic pracownikow bo dla mnie to oni nie maja zielonego pojecia o tym co sprzedaja.
Podam przyklad mam znajomego ktory pracuje w jakis dziwnej firmie nawet nie pamietam nazwy ( moze ktos slyszal o tym) i przeprowadza kontrole jako potencjalny klient w roznych sklepach ( jaka jest obsluga czy znja sie na produktach itp.) Kumpel byl w 2 sklepach w Kaliszu ze sprzetem agd rtv powiedzial jedno masakra pracownicy tych sklepow nie wiedzieli podsaw co chodzi o telewizory komputery itp. nie maja pojecia co sprzedaja, raport jego oczywiscie byl negatywny dla tych sklepow
Zreszta daleko nie szukac chcialem kupic aparat cyfrowy bylem w avans, dogmar bydgoszcz, neonet i zaden pracownik nie potrafil mi doradzic jaki aparat bedzie dla mnie dobry ja jako laik co nie mam zielonego pojecia o aparatach wiedzialem wiecej niz pracownik to jest skandal. i tak wlasnie dzialaja nasze polskie sklepy wiec naprawde ja wole isc tam gdzie po pierwsze jest taniej po 2 mila obsluga i po 3 gdzie ktos cos wie na temat produktu ktory chce kupic
a tak na marginesie to podobno otwieraja nowy sklep w Kaliszu z takimi pierdolami na wroclawskiej w agromie nazwa sklepy to OK siec czeska. na koniec listopada czy jakos w grudniu ma byc otwarcie podobno wyslali juz pracownikow do katowic na szkolenie

KLON
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 177
Rejestracja: 13 wrz 2006, o 18:30

Nieprzeczytany post autor: KLON » 13 lis 2006, o 11:37

sorrki za pomylke ten market to dokladnie okay a to link do tego sklepu http://194.228.3.210/pl/index.php

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 13 lis 2006, o 21:45

Jak liczysz na to ze pracownik MM coś doradzi to jesteś w bledzie.Chyba nigdy nie robiłeś zakupow w MM.Tym bardziej że pewnie połowe personelu stanowic będą "spadachroniarze" z innych sklepów branży AGD-RTV w Kaliszu.

Awatar użytkownika
FATUM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1454
Rejestracja: 25 lis 2005, o 18:43
Lokalizacja: Kalisz/Zduńska Wola

Nieprzeczytany post autor: FATUM » 13 lis 2006, o 22:13

Jak nie doradzi chyba bywałes w jakichs wiejskich MM w Poznaniu i we Wrocławiu jest miła obsługa i chetnie służa pomoca :D
I COULD HAVE EVERYTHING BY DISEASES I HAVE NOTHING

sharkikalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 31
Rejestracja: 24 sie 2006, o 17:27
Lokalizacja: Kalisz - Śródmieście

Nieprzeczytany post autor: sharkikalisz » 13 lis 2006, o 22:45

Ja byłem w kilku różnych MM m.in. Opole, Poznań i zazwyczaj nigdzie nie widać obsługi, a jak się kogoś znajdzie to albo zajęty, albo nie z tego działu i nic nie wie.
MM ma różne zalety, np. niskie ceny niektórych artykułów, ale jeśli checesz fachowej pomocy to lepiej wybrać się do mniejszych sklepów z elektroniką. Tak zresztą jest ze sklepami wszystkich branży.

Awatar użytkownika
FATUM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1454
Rejestracja: 25 lis 2005, o 18:43
Lokalizacja: Kalisz/Zduńska Wola

Nieprzeczytany post autor: FATUM » 13 lis 2006, o 23:50

Ja nie odczułem zeby sie nie interesowali ludzie ktorzy potrzebowali pomocy otrzymywali ja w wiekoszosci to starsi ludzie ale byli obsługiwani w normalny sposób.
I COULD HAVE EVERYTHING BY DISEASES I HAVE NOTHING

target
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: 25 lis 2005, o 20:16

Nieprzeczytany post autor: target » 14 lis 2006, o 00:01

jak dla mnie to baaardzo często zakupy w hipermarketach są po prostu głupotą! ktoś np kupuje plazmę w promocji i myśli, że złapał pana boga za nogi a tak faktycznie to plazma taka już często swoje odstała na wystawie a po 2 latach jest do wyrzucenia! tak samo jak kupowanie powiedzmy wiertarki. identyczny z pozoru model a jak różni się tym co ma w środku. w hipermarkecie ma np przekładnie plastikowe zamiast metalowych. pogadajcie z ludżmi z branży a oni wam powiedzą, że naprawdę nie opłaca się takie "oszczędzanie"

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 14 lis 2006, o 00:16

Nie no bez przesady.Towar z wystawek jest przynajmniej w MM odpowiednio oznakowany i tańszy.MM wcale nie ma najnizszych cen.Ma poprostu duży wybor i często raty na prawdziwe 0% bez ukrytych kosztów.
W końcu w Kaliszu bedzie normalny sklep z plytami CD i DVD.

A co do wiertarek to trzeba patrzeć do czego bedzie wykorzystywana.Jeśli ktoś potrzebuje sporadycznie wywiercic dziure w drewnie czy cegle to wiertarka za 50 zl nawet z plastikowymi trybami w zupełności wystarczy.A jak potrzebujemy wiertarki do pracy a nie majserkowania to normalne ze w hipermarkecie ogolnoprzemyslowym takiej nie dostaniemy.

hiromi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 30 wrz 2006, o 23:49

Nieprzeczytany post autor: hiromi » 15 lis 2006, o 22:47

OTWARCIE MEDIA MARKT W KALISZU 06.12.2006
widziałem na bilbordzie więc pewne :)
pozdro

holek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 232
Rejestracja: 27 kwie 2006, o 22:13
GG: 3979899
Lokalizacja: Midleton-Ireland/ /Kalisz-Poland

Nieprzeczytany post autor: holek » 16 lis 2006, o 09:13

hiromi pisze:OTWARCIE MEDIA MARKT W KALISZU 06.12.2006
widziałem na bilbordzie więc pewne :)
pozdro
oo... dzień przed moimi urodzinami... nice ;] - chyba wybiorę się na "większe" zakupy ;]
sorki za offtopa 8)

Awatar użytkownika
FATUM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1454
Rejestracja: 25 lis 2005, o 18:43
Lokalizacja: Kalisz/Zduńska Wola

Nieprzeczytany post autor: FATUM » 16 lis 2006, o 13:48

Na zakupy wybierze sie napewno bardzo duzo ludzi wiadomo otwarcie i okres przedswiateczny 8)
I COULD HAVE EVERYTHING BY DISEASES I HAVE NOTHING

ANewDay
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1943
Rejestracja: 12 lut 2006, o 12:10
Lokalizacja: xxxx

Nieprzeczytany post autor: ANewDay » 16 lis 2006, o 15:54

no i mikolajki:P

holek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 232
Rejestracja: 27 kwie 2006, o 22:13
GG: 3979899
Lokalizacja: Midleton-Ireland/ /Kalisz-Poland

Nieprzeczytany post autor: holek » 16 lis 2006, o 21:19

wayne pisze:
holek pisze:hehe... może to głupie pytanie ale ciekawe czy umieszczą logo Media Markt :P Jak widziałem budowy tego marketu w innych miastach to już dawno powinno być zamontowane "rusztowanie" pod szyld :P


Chodzi Ci o szyld na budynku, czy tzw totem taki jak ma " Galeria Kalisz"
i o to i o to ;) jak widziałem budowę innego MM to już dawno na tym etapie budowy było zamontowane "rusztowanie" pod szyld dachu przed wejściem ;) (tak jak było to z makro) ;]

ODPOWIEDZ