Obwodnica Skalmierzyc

To co już wybudowano.
tomash
Site Admin
Site Admin
Posty: 1886
Rejestracja: 25 lis 2005, o 17:23
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: tomash » 11 cze 2008, o 01:00

rejony Szczypiorna (tereny pomiędzy Kaliszem a Boczkowem)
Obrazek
Obrazek
i budowa wiaduktu
Obrazek

LUK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2479
Rejestracja: 26 gru 2005, o 16:31
Lokalizacja: Kalisz/Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: LUK » 2 lip 2008, o 11:43

Może ma ktos aktualne fotki z placu budowy. Obecnie nie jestem w Kaliszu i nie mogę sledzić postępu prac. Dzieki.

tomash
Site Admin
Site Admin
Posty: 1886
Rejestracja: 25 lis 2005, o 17:23
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: tomash » 11 lip 2008, o 14:14

odcinek na terenie Kalisza
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 19 lip 2008, o 14:13

Obrazek
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

KLON
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 177
Rejestracja: 13 wrz 2006, o 18:30

Nieprzeczytany post autor: KLON » 19 lip 2008, o 14:37

a gdzie to jest?

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 19 lip 2008, o 20:29

Może myślę żle w tym momencie ale ten odcinek między kaliszem a n.s będzie wieczorami przypominał teren gdzie będzie obowiązywała zasada NO SPEED LIMIT.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 25 lip 2008, o 10:20

Obwodnica już wkrótce
25/07/2008 09:16

Jeszcze w tym roku powinniśmy cieszyć się obwodnicą Nowych Skalmierzyc. Jej budowa powoli zbliża się do końca. Dotarcie z Kalisza do Ostrowa Wielkopolskiego będzie zajmować nawet do połowy mniej czasu.

Powstająca obwodnica pozwoli na odciążenie drogi biegnącej przez centrum Skalmierzyc. Zwiększy także bezpieczeństwo. Do tej pory na istniejącej trasie dochodziło do wielu wypadków. Nowa inwestycja uczyni możliwym uniknięcie niebezpiecznego odcinka przed Nowymi Skalmierzycami – ostrego zakrętu znajdującego się na zjeżdzie nasypu za wiaduktem. Problem zostanie rozwiązany przez połączenie powstającego odcinka z trasą nr 25.

Obwodnica będzie drogą główną ruchu przyspieszonego, jednopasmową. Wzdłuż drogi będzie biegło półtorametrowe pobocze. Zbudowane poprzeczne wiadukty umożliwią komunikację wzdłuż ulicy Pleszewskiej.

Obwodnica zostanie oddana do użytku jeszcze przed końcem tego roku.

portal calisia

Oby tak sie stalo :wink:
Andrzej

ANewDay
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1945
Rejestracja: 12 lut 2006, o 12:10
Lokalizacja: xxxx

Nieprzeczytany post autor: ANewDay » 25 lip 2008, o 11:28

to szybciej chyba niz zamierzali? ciekawe czy kiedys wezma sie za drugi pas

sector-ostrow
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1270
Rejestracja: 16 kwie 2007, o 11:36
Lokalizacja: --------------

Nieprzeczytany post autor: sector-ostrow » 25 lip 2008, o 12:14

ANewDay pisze:to szybciej chyba niz zamierzali? ciekawe czy kiedys wezma sie za drugi pas
Na stronie GDDKiA stoi jak byk, ze zakonczenie 07.2009. Osobiscie nie wierze w zakonczenie w tym roku. Za duzo jeszcze zostalo roboty.

Co do drugiej jezdni (a nie pasa! - wyjasnienia w moim komentarzu na calisia.pl), to bardzo bym chial aby go szybko dobudowali, ale realia niestety sa inne. Owszem, nowobudowane wiadukty drogowe posiadaja wolna przestrzen na druga jezdnie, ale juz np. most nad rzeka w Skalmierzycach NIE. W dodatku na wezlach (w Kaliszu i w Skalmeirzycach) lacznice zostaly wybudowane dostosowujac kanaly ruchu do jednej jedni - w przypadku dobudowywania drugiej jezdni konieczne bedzie robienie nowych nasypow i rozwalanie starych lacznie z asfaltem. No i najgorsze, ze bedzie robiony niebawem remont wiaduktu kolejowego w Skalmierzycach/Ociazu w ktorym nie przewiduje sie jego poszerzenia, co oznacza, ze nie pzrewiduje sie w najblizszych latach dobudowania drugiej jezdni. W dodatku jak juz bedzie robiona to inwestycja ta bedzie ona kosztowna i dlugotrwala - suma kosztow budowy obwodnicy w obecnym ksztalcie + rozbudowa do dwu jezdni bedzie o wiele wyzsza niz gdyby zrobic ja odrazu szeroka.

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 25 lip 2008, o 17:47

Przecież wiadukt w Skalmierzycach od początku planowany był pod dwie jezdnie.Nawet ma zrobione cześciowo filary podpierające.
Węzeł w Kaliszu bedzie dwujezdniowy chyba że coś się zmieniło w trakcie budowy.

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 25 lip 2008, o 18:47

Sector napisz Mi pod jakim artykułem dodałeś swój komentarz???
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

sector-ostrow
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1270
Rejestracja: 16 kwie 2007, o 11:36
Lokalizacja: --------------

Nieprzeczytany post autor: sector-ostrow » 25 lip 2008, o 22:31

Pawel pisze:Przecież wiadukt w Skalmierzycach od początku planowany był pod dwie jezdnie.Nawet ma zrobione cześciowo filary podpierające.
Owszem , masz racje, ale same podpory to jest pikus w stosunku to prac jakie by trzeba bylo jeszcze zrobic: dubel konstrukcji zelbetowej wiaduktu wraz z fundamentami pod druga jezdnie, poszezenie 2x nasypu, dorobienie powierzchni drugiej jezdni, przekonfigurowanie geometrii lacznic od wschodniej strony w kierunku ronda (zburzenie starych i zrobienie nowych)
Węzeł w Kaliszu bedzie dwujezdniowy chyba że coś się zmieniło w trakcie budowy.
dwujezdniowy bedzie tylko sam wiadukt, ale jezdnia bedzie tylko jedna, a lacznica do wiazdu z Ostrowa na Wojska Polskiego musiala by byc rozwalona i robiona na nowo okolo 10m dalej na prawo.

[ Dodano: Pią, 25.07.2008, 22:34 ]
Gumiś pisze:Sector napisz Mi pod jakim artykułem dodałeś swój komentarz???
hmm, chyba usuneli caly artykul po tym jak im napisalem, ze na stronie GDDKiA jest podana data zakonczenia na 07.2009, a nei jak pisali do konca tego roku.

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 25 lip 2008, o 23:02

Nie wiem czy piszemy o tym samym.Od zakrętu przy Castoramie w kierunku wiaduktu będą napewno dwie jezdnie.Z tego co pamietam na projektach widać też planowaną drugą nitkę w kierunku Poznania i Skalmierzyc.

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 25 lip 2008, o 23:27

Obrazek

To dla tych zeby rozwiac wątpliwości :wink:
Andrzej

sector-ostrow
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1270
Rejestracja: 16 kwie 2007, o 11:36
Lokalizacja: --------------

Nieprzeczytany post autor: sector-ostrow » 25 lip 2008, o 23:27

Pawel pisze:Nie wiem czy piszemy o tym samym.Od zakrętu przy Castoramie w kierunku wiaduktu będą napewno dwie jezdnie.Z tego co pamietam na projektach widać też planowaną drugą nitkę w kierunku Poznania i Skalmierzyc.
Z Alei WP ida dwie jezdnie, ale przez wiadukt pojdzie tylko jedna jezdnia z dwoma pasami - tymi srodkowymi. Dwa zewnetrzne pojda na lacznice. Jest miejsce na druga jezdnie, ale (tak jak pisalem) lacznice w kierunku WP z poczatkowej wersji jednojezdniowej obwodnicy beda musialy bc rozwalone i robione od nowa dla wersji dwujezdniowej.

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2509
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: jp » 26 lip 2008, o 00:03

Sektor ma sporo racji. Węzeł w Kaliszu dostosowany bedzie na razie do jednej jezdni, oprócz wiaduktu, pod którym bedzie miejsce na dwie jezdnie. Natomiast przesadził pisząc, ze dobudowanie drugiej jezdni bedzie wymagało zrobienia nowych nasypów i rozwalania starych. Akurat miejsce na drugą jezdnię jest od strony południowej gdzie nie bedzie żadnego nasypu. Wystarczy tylko nieznacznie przeprofilowac łuki łącznicy.
Tak to przynajmniej wyglada na projekcie, który zamiescił Andrzej. Ale mogę się mylić, gdyż nie mam pewności czy dobrze odczytałem rysunek :)

sector-ostrow
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1270
Rejestracja: 16 kwie 2007, o 11:36
Lokalizacja: --------------

Nieprzeczytany post autor: sector-ostrow » 26 lip 2008, o 00:07

jp pisze:Sektor ma sporo racji. Węzeł w Kaliszu dostosowany bedzie na razie do jednej jezdni, oprócz wiaduktu, pod którym bedzie miejsce na dwie jezdnie. Natomiast przesadził pisząc, ze dobudowanie drugiej jezdni bedzie wymagało zrobienia nowych nasypów i rozwalania starych. Akurat miejsce na drugą jezdnię jest od strony południowej gdzie nie bedzie żadnego nasypu. Wystarczy tylko nieznacznie przeprofilowac łuki łącznicy.
Tak to przynajmniej wyglada na projekcie, który zamiescił Andrzej. Ale mogę się mylić, gdyż nie mam pewności czy dobrze odczytałem rysunek :)
Zauwaz, ze lacznice tez ida na nasypach 8)

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2509
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: jp » 26 lip 2008, o 00:31

Sector
Wydaje mi się, ze łącznice od strony, gdzie jest miejsce na drugą jezdnię nie idą na nasypach.
Nasypy są po drugiej stronie i w razie dobudowania drugiej jezdni nie bedzie potrzeby ich ruszać.

tomash
Site Admin
Site Admin
Posty: 1886
Rejestracja: 25 lis 2005, o 17:23
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: tomash » 26 lip 2008, o 00:39

nie wiem co wy gadacie na moje oko wszystko jest ok i na pewno nie będzie potrzeba rozwalać nasypy w przypadku drugiej jezdni...

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2509
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: jp » 26 lip 2008, o 00:45

tomash
Na moje oko tez wszystko jest ok, to sector stwierdzil, że trzeba będzie rozwalać nasypy :)

ODPOWIEDZ