Remont drogi DW470 Skarszew-Ceków

To co już wybudowano.
szymkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1879
Rejestracja: 29 mar 2007, o 16:59

Nieprzeczytany post autor: szymkalisz » 2 cze 2007, o 10:07

No to ta droga wygląda lepiej niż DK 12 z Poznańskiej do Pleszewa :!:

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Remont Drogi 470 skarszew-ceków

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 26 lut 2014, o 17:14

Temat stary, odkurzony prze mnie nieprzypadkowo. Temat tyczy się przejazdu kolejowego we Florentynie, czyli słynnego miejsca, w którym krzyżuje się trasa KKD z DW470. Otóż jak się dowiadujemy w miejscu tym zniknie słynny znak STOP, który w większym stopniu nie pomagał, lecz przysparzał co mniej rozgarniętym kierowcom problem. Problem ten był natury takiej - zatrzymać się czy się nie zatrzymać? :) Ważne pytanie skoro znak ustawiony jest tylko od strony Kalisza, a z drugiej już nie. Sam nie raz jadąc miałem okazję przekonać się, że to miejsce jest dziwne i jak się okazuje niebezpiecznie, bynajmniej z powodu rzadko kursującej KKD. Kiedy chciałem zahamować to spotykało się to z dziwną reakcją kierowcy jadącego z tyłu, który o mało co zdążył wyhamować tak, aby nie wpaść w mój tył. Oczywiście miejscowi i osoby, które podróżują tą drogą na co dzień, wiedzą co to za miejsce, ale inni nie muszą wiedzieć. Dziwnie bowiem wygląda kiedy ktoś na prostej ładnej nowej drodze zatrzymuje się bez powodu. Oczywiście powód jest, ale jak to w Polsce, nie wszyscy patrzą na znaki, dlatego taki postój może być odbierany co najmniej jako dziwne zachowanie. Na szczęście ten znak w końcu zniknie. Więcej do przeczytania w Życiu Kalisza. Niestety nie cieszy mnie jedna wzmianka - w tym roku KKD nie przewiozła (najprawdopodobniej) ani jednego ładunku tą trasą. Niedobrze...

http://www.zyciekalisza.pl/index.php?str=157&id=169648" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ