Galeria Tęcza

To co już wybudowano.
Awatar użytkownika
Czaja
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 230
Rejestracja: 10 lis 2006, o 13:18
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Czaja » 19 kwie 2007, o 21:54

Ludzie odpowiedzialni za budowę galerii na Nowym Rynku... jeżeli to czytacie... Proszę! Zastanówcie się dobrze zanim coś zrobicie! Czasami wydaje mi się że ludzie mający wpływ na inwestycje w Kaliszu, patrzą na nasze miasto jak na jakieś zadupie. Bierzcie przykład z Holandii tam czy jakiś budynek stawia się w małym, średnim lub dużym mieście to zawsze jest to zrobione naprawdę porządnie i estetycznie. Nasze miasto wcale nie jest gorsze niż Wrocław, czy Poznań i tak samo zasługuje na ciekawie architektoniczne obiekty. To wy tworzycie wizerunek Kalisza! To wy jesteście odpowiedzialni za jego wygląd. Pamiętajcie o tym.

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 19 kwie 2007, o 22:12

Obawiam się ze te 25 tysiecy to całośc łacznie z parkingami,zapleczem technicznym czy salami kinowymi.Po odliczeniu część handlowa może zajmie polowę.
Szkoda że nie ma sznas na coś w stylu Ascana w Gorzowie czy Cuprum w Lubinie (http://www.skyscrapercity.com/showthrea ... ight=lubin).

A czy niewidoczny parking zeszpeci galerię ?Nie sądzę.Jednak zimą ktoś bedzie miał problem co zrobić ze sniegiem tam zalegającym

Awatar użytkownika
LookAss
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 332
Rejestracja: 4 kwie 2007, o 18:22
Lokalizacja: Kalisz-Niedźwiady

Nieprzeczytany post autor: LookAss » 19 kwie 2007, o 22:31

ten pomysł przypomina mi parking na Kauflandzie w Zduńskiej Woli....:P :(
*All Rights Reserved*

Tomek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 215
Rejestracja: 19 kwie 2007, o 12:35
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Tomek » 19 kwie 2007, o 23:04

Czaja, myślę, że twój apel nie trafi, ani do ludzi odpowiedzialnych, ani do władz naszego pięknego miasta. Co raz bardziej odnoszę wrażenie, że w Kaliszu większość rzeczy buduje się na "odwal" nadając im ambitne nazwy. Przykładem może być tutaj GK albo perełki architektoniczne przy Górnośląskiej (nie wiem czy ktoś zauważył ogłoszenie w SFK odnośnie wynajmu powierzchni biurowych w nowym "Pasażu Kaliskim" - nie wiecie gdzie to jest? Tak, tak, to te piękne budyneczki :) Naprawdę nie wiem jak można tak żle zagospodarować cenne tereny w mieście). Cóż... w Lubinie potrafiono załatwić kwestie targowiska. Czy u nas się uda, czas pokaże. Ale dlaczego w najstarszym mieście Polski nadal buduje się co chce i kto chce (no może jednak nie kto chce ;) )? Tego nawet najstarsi górale nie wiedzą... Widać nadal w tych sprawach liczy się kasa i układy, a nie to czy obiekt będzie wizytówką dla miasta. Co do parkingu to nie wiem dlaczego nie mieliby zrobić obu pięter zabudowanych. Przecież i tak koszty zwrócą im się z nawiązką. No ale bądżmy optymistami. Może jednak coś w naszym pięknym mieście wreszcie ruszy :)
© Tomek

ww
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1723
Rejestracja: 1 sty 2006, o 11:21
Lokalizacja: Rypinek/Pomorzany/Wilda

Nieprzeczytany post autor: ww » 19 kwie 2007, o 23:17

Czas pisać kolejny list otwarty? :roll:

Tomek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 215
Rejestracja: 19 kwie 2007, o 12:35
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Tomek » 19 kwie 2007, o 23:20

Proponuję zebrać wszystkich zainteresowanych Forumowiczów i przejść się do Pana Prezydenta w czasie gdy przyjmuje mieszkańców :)

A tak po za tym, właśnie czytam o galerii w Lubinie i troszkę niezaciekawie wygląda powierzchnia naszej przyszłej galerii (25tys. mkw.) w porównaniu do 70tys. mkw. całkowitej powierzchni jaką będzie dysponować ta w Lubinie (pow. wynajmu prawie 34tys. mkw.. Zresztą info można znależć na skyscrapercity.com). No i jeszcze ten wygląd: http://dom.gazeta.pl/nieruchomosci/51,7 ... 9.html?i=0

Awatar użytkownika
LookAss
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 332
Rejestracja: 4 kwie 2007, o 18:22
Lokalizacja: Kalisz-Niedźwiady

Nieprzeczytany post autor: LookAss » 20 kwie 2007, o 12:08

Heh pomysl z ta wyprawa do prezydenta jest ok, ale nie wiem czy Janusz Pęcherz przyjmie taka rzeszę mieszkancow.... :lol: I nie wiadomo czy powie cos konkretnego czy bedzie lac wode jak inni...
*All Rights Reserved*

Awatar użytkownika
Koperek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 168
Rejestracja: 30 maja 2007, o 00:02
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Koperek » 13 cze 2007, o 02:01

I co z inwestycja? Kiedy ruszaja prace?

Awatar użytkownika
LookAss
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 332
Rejestracja: 4 kwie 2007, o 18:22
Lokalizacja: Kalisz-Niedźwiady

Nieprzeczytany post autor: LookAss » 13 cze 2007, o 13:06

To wie tylko Chuck Norris.... :wink:
Społem zapowiada że jeszcze latem mają rozpocząć prace budowlane, w co ja nie wierze, gdyż zapowiadaja już to od poltora roku :x
*All Rights Reserved*

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 13 cze 2007, o 14:57

W Życiu Kalisza piszą , że w lipcu oddany zostanie supermarket przy ul. Warszawskiej 39 , a w tym roku maja sie zaczac dwie kolejne inwestycje w tym budowa Galerii Tęcza, a o drugiej inwestcji nic nie pisza poczekamy i zobaczym co to bedzie :roll: :?:

W Życiu Kalisza jest artykul o 100-leciu spółdzielni Spolem
Andrzej

Tom
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 111
Rejestracja: 27 lis 2005, o 22:27
Lokalizacja: Kalisz (Czaszki) / Łódź (Centrum)

Nieprzeczytany post autor: Tom » 13 cze 2007, o 20:44

jaki supermarket powstaje przy Warszawskiej 39??
Kaliski Informator Adresowy
http://www.kaliszfornia.webpark.pl

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 13 cze 2007, o 21:05

To chyba będzie supermarket Spolem , bo o innym by nie pisali. Ja tez jestem ciekawy w którym miejscu powstaje, no i nikt tej inwestycji nie zauważyl w Kaliszu :roll:
Andrzej

target
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: 25 lis 2005, o 20:16

Nieprzeczytany post autor: target » 13 cze 2007, o 21:44

ja zauważyłem;p obiekt ten powstaje na skrzyżowaniu warszawskiej i braci niemojowskich. nie będzie to duży obiekt, na oko jakaś połowa plusa:)

Awatar użytkownika
LookAss
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 332
Rejestracja: 4 kwie 2007, o 18:22
Lokalizacja: Kalisz-Niedźwiady

Nieprzeczytany post autor: LookAss » 13 cze 2007, o 22:29

Wooooow..... :wink: Polowa Plusa - wypasik :wink:
*All Rights Reserved*

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 16 cze 2007, o 16:24

Fragment z Ziemi Kaliskiej
" O dobrej kondycji kaliskiej Społem, niech świadczy fakt , ze spółdzielnia planuje wielkie inwestcje. Niebawem otwrty zostanie kolejny pawilon przy Warszawskiej 39.
Planujemy jeszcze kolejne dwa sklepy, których lokalizacja jest aktualnie ustalana, ale najwiekszym przedsięwzieciem będzie budowa galerii handlowej w miejscu obecnej - Tęczy- dodaje pani prezes. W tej nowoczesnej galerii będziemy mieli również swój sklep o takiej samej powiechrzni jak dotychczas.
Inwestycja powinna ruszyc już w sierpniu"

Więcej jest w ZK,

No to czekamy na ta galerie i oby te deklaracje nie były puste , bo już wiele mówiono na temat tej budowy :roll: 8)
Andrzej

Awatar użytkownika
LookAss
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 332
Rejestracja: 4 kwie 2007, o 18:22
Lokalizacja: Kalisz-Niedźwiady

Nieprzeczytany post autor: LookAss » 21 cze 2007, o 23:06

Wiele mowiono- to fakt, ale nie byla podana zadna konkretna informacja.....Wszystko przez domysly :roll:
*All Rights Reserved*

LUK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2479
Rejestracja: 26 gru 2005, o 16:31
Lokalizacja: Kalisz/Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: LUK » 22 cze 2007, o 20:43

Wydaje mi się, że Społem poniesie klapę na tej inwetycji. Powstanie kilka lokalnych sklepików, parę punktów GSM, dorabianie kluczy i to będzie galeria.

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 22 cze 2007, o 21:02

Trochę więcej optymizmu.Klapa to jest GK.Tam faktycznie jest kilka sklepów.Zreszta tutaj Spolem nie ryzykuje zbyt duzo.W ich przypadku praktycznie niewiele się zmieni bo nadal bedą miec swój sklep w przyszłej galerii.

mlody
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1508
Rejestracja: 26 lis 2005, o 12:16
Lokalizacja: Wrocław/Kalisz

Nieprzeczytany post autor: mlody » 1 lip 2007, o 18:59

Obrazek

Tomek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 215
Rejestracja: 19 kwie 2007, o 12:35
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Tomek » 3 lip 2007, o 22:37

Galeria w Pile ma mieć 87000mkw ,a w Kaliszu 23000? Marzy im się kino, kręgielnia, pasaże... ?? Gdzie oni chcą to pomieścić... Przecież to śmiech na sali... (dane z www.rankprogress.pl )
© Tomek

ODPOWIEDZ