Galeria Tęcza

To co już wybudowano.
kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3605
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47

Re: Galeria Tęcza

Nieprzeczytany post autor: kaliszanin2 » 2 paź 2017, o 22:59

Heniek pisze:
2 paź 2017, o 19:02
Tak zwana dobra zmiana ;)
To było tak, to było tak: bociana dziobał szpak. Aż przyszła dobra zmiana - szpak dziobie bociana.

ecompaq
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 31
Rejestracja: 10 mar 2011, o 09:16
Lokalizacja: Korczak

Re: Galeria Tęcza

Nieprzeczytany post autor: ecompaq » 26 sty 2018, o 21:07

No i jak przewidywałem jakiś czas temu kino Cinema3D rezygnuję z Kalisza, nie wytrzymali konkurencji z Heliosem, kończą działalność z ostatnim dniem lutego.

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7120
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Galeria Tęcza

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 26 sty 2018, o 21:28

Skąd info?
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5397
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Re: Galeria Tęcza

Nieprzeczytany post autor: milo » 26 sty 2018, o 21:53

Ecompaq chyba tam pracował/uje.
Takie zapowiedzi czytałem już dawniej i się nie potwierdziły.
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

ecompaq
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 31
Rejestracja: 10 mar 2011, o 09:16
Lokalizacja: Korczak

Re: Galeria Tęcza

Nieprzeczytany post autor: ecompaq » 26 sty 2018, o 22:39

Informacja z pochodzi z pewnego źródła, na początku marca sprzęt z kina jest przenoszony do powstającego nowego kina 3D w Warszawie, prawdopodobnie po remoncie obiekt ma przejąć Helios.

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8989
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Galeria Tęcza

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 27 sty 2018, o 00:56

ecompaq pisze:
28 paź 2013, o 12:13
Pracuje w Cinema3D od początku jego powstania w Kaliszu i niestety muszę zmartwić kaliszan, nasze kino będzie przeniesione do Ostrowa. Szefostwo zdaje sobie sprawę, że z Heliosem nie może konkurować choćby dostępnościom filmów niestety dystrybutorzy wybierają większych graczy na rynku, i dlatego jak nadarza się okazja otwarcia kina w Ostrowie należy to wykorzystać. Już w firmie prowadzone są rozmowy z osobami które miały by chęć pracować w nowym kinie. Pozdrawiam :(
28.10.2013
ecompaq pisze:
3 mar 2015, o 10:28
Witam. Doszły do mnie słuchy, że kino Cinema3D kończy działalność w Kaliszu, z tego co wiem kinooperatorzy dostali już wypowiedzenia z pracy. To ciekawe ponieważ sieć ta otwiera nowe kino w Świnoujściu, a dlaczego rezygnują z Kalisza tego nie wiem. Pozdr
03.03.2015

Miejmy nadzieję że i tym razem się nie sprawdzi :P
g13k

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7120
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Galeria Tęcza

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 27 sty 2018, o 02:27

Do trzech razy sztuka :D
Zresztą chyba Cinema 3D podpisało jakąś dłuższą umowę z galerią więc ...
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
ochotnik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2004
Rejestracja: 5 sie 2009, o 17:08
GG: 9270210
Lokalizacja: Śródmieście I

Re: Galeria Tęcza

Nieprzeczytany post autor: ochotnik » 27 sty 2018, o 02:36

Przypuśćmy, że to prawda. Tylko jaki sens przenosić sprzęt do Warszawy, skoro ten w Kaliszu ma już kilka lat, na rynku są nowe, lepsze technologie i technologia Dolny 3D już w nowych rozwiązaniach jest rzadko używania, a projektory i serwery nie przystosowane do filmów 3d już nowe nie są, nie wspominając o formie finansowania bo nie wiem w jaki sposób firma go użytkuje. (sposób finansowania)

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7120
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Galeria Tęcza

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 27 sty 2018, o 09:01

Chciałoby się rzec "Nie przenoście nam kina do Warszawy"! 8)
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

kaczorkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1873
Rejestracja: 31 mar 2009, o 14:47
Lokalizacja: XXV lecia

Re: Galeria Tęcza

Nieprzeczytany post autor: kaczorkalisz » 27 sty 2018, o 11:55

i co Helios bedzie miec dwa kina w Kaliszu? Chyba tylko dlatego zeby nie wpuscic konkurencji

korona45
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 43
Rejestracja: 10 gru 2017, o 23:29

Re: Galeria Tęcza

Nieprzeczytany post autor: korona45 » 27 sty 2018, o 14:48

Cud, że sklepy w Tęczy jakoś się trzymają. Niestety przegrywają z Amber pod każdym względem.Uważam, że w dużej mierze przez parking który jest chyba najgorszy w historii galerii handlowych.

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7120
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Galeria Tęcza

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 27 sty 2018, o 15:58

Gdyby właściciele Tęczy zadbali o marki Inditexu to Amber miałaby pozamiatane.
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

ANewDay
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1942
Rejestracja: 12 lut 2006, o 12:10
Lokalizacja: xxxx

Re: Galeria Tęcza

Nieprzeczytany post autor: ANewDay » 27 sty 2018, o 17:22

szkoda mi tej galerii, bo miejsce fajne i pomysł fajny, tylko z realizacją słabo...

wiadomo, że chcieli zarabiać, a nie mieć puste lokale, a powiększenie siłowni o lokale na drugim piętrze to był błąd. Powinni tak jak w Amber za jakiś sklep inny porządny jak Tkmax, naprawdę odżałowaliby trochę z tym czynszem (jak mówiła plotka Zary itd nie chcieli, bo ci nie chcieli płacić początkowo czynszu), a to by się zwróciło. Niepotrzebne są kolejne pomieszczenia dla dzieci czy kulturowo jakieś tam. Naprawdę potrzebują czegoś z prawdziwego zdarzenia, żeby się utrzymać....

Co do kina, to szkoda, bo to w Tęczy jest akurat dużo lepsze

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7120
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Galeria Tęcza

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 27 sty 2018, o 18:04

ANewDay ten forumowicz już od 5 lat pisze, że to kino zamykają :P
To najdłuższe zamykanie ever. Może potrwa jeszcze kolejnych 5 lat ;)
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
ochotnik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2004
Rejestracja: 5 sie 2009, o 17:08
GG: 9270210
Lokalizacja: Śródmieście I

Re: Galeria Tęcza

Nieprzeczytany post autor: ochotnik » 28 sty 2018, o 00:27

Dla mnie to dziwna prawidłowość. zawsze ten użytkownik ogłasza zamkniecie kina mniej więcej w podobnym okresie. Bardzo mało prawdopodobne jest przeniesienie sprzętu do nowo otwieranego kina w Warszawie (o czym pisałem już wcześniej). Samo kino co prawda ogłosiło w okresie od stycznia do końca tego promocje na bilety od poniedziałku do czwartku, ale nic nie zapowiadają , ze mają zamykać kino. Napisali tylko, że promocja biletowa potrwa d końca lutego. zresztą już takie promocje kresowe już się zdarzały.
Jakoś mało prawdopodobna wydaje mi się ta informacja użytkownika ecompaq. Jeżeli będzie mieć rację, to przeproszę i przyznam m rację, ale póki co powyższa informacja wydaje mi się mało prawdopodobna, a sam użytkownik jakoś ucichł.

ecompaq
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 31
Rejestracja: 10 mar 2011, o 09:16
Lokalizacja: Korczak

Re: Galeria Tęcza

Nieprzeczytany post autor: ecompaq » 28 sty 2018, o 11:22

Nie ucichłem, jestem, po prostu dużo czasu spędzam w trasach dlatego nie zawsze mam dostęp do neta, ale odnosząc się do powyższych spotów to pisanie , że nie ma sensu przenosić sprzętu do innego kina to uważam, że pisze to osoba która nie ma pojęcia jak prowadzi się biznes z tzw nową technologią: sprzęt kinowy dzierżawi się na okres od 10 do 15 lat i producenta nie obchodzi, że interes nie odpalił, za cały okres dzierżawy trzeba płacić i nie można zerwać umowy, dlatego dyslokacja sprzętu między kinami jest rzeczą normalną i powszechną.

Awatar użytkownika
ochotnik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2004
Rejestracja: 5 sie 2009, o 17:08
GG: 9270210
Lokalizacja: Śródmieście I

Re: Galeria Tęcza

Nieprzeczytany post autor: ochotnik » 28 sty 2018, o 13:49

ale ją napisałem przecież o finansowaniu i wiem jak to wygląda. Tylko małopolski prawdopodobnie jest przeniesienie całości sprzętu, który ma już swoje lata (chociaż taki sprzęt starzeje się dużo wolniej niż elektronika konsumencka) do Warszawy, w której firma chce otworzyć pewnie swoje flagowego kino. I wątpię, że. zamontuja tam cyfrowe projektory, które są już trochę przestarzałe choćby że względu na zastosowana technologie Dolby 3D (nie wiem czy jest możliwość dostosowania ich do obecnie używanej technologii DepthQ, która jest wdrożone we wszystkich kinach Cinema3D poza Kaliszem , Kłodzkiem

ecompaq
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 31
Rejestracja: 10 mar 2011, o 09:16
Lokalizacja: Korczak

Re: Galeria Tęcza

Nieprzeczytany post autor: ecompaq » 28 sty 2018, o 14:05

Więc wyjaśniam: żeby zmienić technologie z Dolby3d na DepthQ wystarczy z projektora wymontować krążek Dolby i sterownik a założyć filtr DepthQ plus sterownik, i oto cała filozofia, a projektory cyfrowe działające teraz w kina mają już po ładnych kilka lat i jeszcze kilka lat posłużą, i nie ma to znaczenia czy kino w Kaliszu w Warszawie czy w Londynie, projektor jest tylko projektorem a nowości które każdego roku wchodzą wiążą się z nowym oprogramowaniem lub dodatkowymi możliwościami urządzeń peryferyjnych.
Dodatkowe zmiany mogą tylko zachodzić w torze dźwięku, ale to już inna bajka.

Awatar użytkownika
ochotnik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2004
Rejestracja: 5 sie 2009, o 17:08
GG: 9270210
Lokalizacja: Śródmieście I

Re: Galeria Tęcza

Nieprzeczytany post autor: ochotnik » 28 sty 2018, o 14:41

Dzięki za odpiwiedz, myślałem że wystarczy zmienić osprzet, ale szczegółów nie znałem

barnaba42
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 96
Rejestracja: 10 paź 2017, o 15:08

Re: Galeria Tęcza

Nieprzeczytany post autor: barnaba42 » 29 sty 2018, o 12:52

jeśli to prawda to szkoda tego kina. bez konkurencji Helios będzie miał ceny jak Multikino :(

ODPOWIEDZ