Galeria Tęcza

To co już wybudowano.
Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 10 lis 2009, o 23:17

Te sklepy może byłyby w Jantarze gdyby był 10x większy :lol:
Na 2 tysiącach metrów niewiele można zmieścić.
Wracając do Tęczy to chwalili się 90% komercjalizacją.Może poczekajmy na oficjalne dane inwestora.Z tego co wiem niebawem ma ruszyć strona internetowa przyszłej galerii.

Eliza
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 10 lis 2009, o 23:28
Lokalizacja: Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: Eliza » 10 lis 2009, o 23:36

A ja mam nadzieję że może w galerii po dawnym PKS-ie lub galerii calisia przy Wojska Polskiego będą takie sklepy jak H&M, Zara i wszystkie których jeszcze u nas nie ma. Przydałaby się też Sephora lub Douglas bo mam dosyć tych Rossmanów!!! Wiem, że H&M ma być w galerii Ostrovia w Ostrowie Wielk. no ale nie wiadomo kiedy ruszy budowa choć oficjalna strona galerii już istnieje, http://galeriaostrovia.pl/

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 11 lis 2009, o 00:01

no w końcu Panie zaczęły pisać , wiadomo czemu chodzi o sklepy i zakupy w ciucholandach:D:D:D :wink:
Andrzej

Eliza
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 10 lis 2009, o 23:28
Lokalizacja: Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: Eliza » 11 lis 2009, o 00:03

Oczywiście Panowie, że chodzi sklepy :) ponieważ to dla Was chcemy się stroić.

kaczorek88
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 439
Rejestracja: 17 cze 2009, o 22:05
Lokalizacja: korczak

Nieprzeczytany post autor: kaczorek88 » 11 lis 2009, o 00:06

A właśnie wiadomo kiedy będzie remont Jantara?A co do galeri Tęczy to pisali w Faktach Kalisza ze pozwolenia na budowe nie jest prawomocne.I ze skarga jednego z mieszkanców ciągle czeka na rozczygnięcie przez sąd wojewódzki administracyjny.A tak wogóle nie sądzicie ze w Kaliszu za duzo będą budować tych galeri?Jedna porządna ze wszystkimi sklepami co w Kaliszu nie ma by wystarczyła?A tak będziemy mieć kilka kitowych galeri.Ja np w miejscu bo basenie na młynarskiej nie widziałbym kolejnego markety czy tez galeri to samo dotycy się terenu po polifarbie.Jak dla mnie za duzo tego.Wolałbym w tym miejscu jakies bloki,domki rodzine czy cos takiego.Niedługo w Kaliszu bedą same markety/tylko po co nam tyle.Wsumie dają miejsce pracy za 900zł i to jedyny powiedzmy plus.Tylko zeby w tych galeriach i marketach kupować potrzebna jest kasa na to wszystko a trzeba ja gdzies zarobić.A w Kaliszu krucho z pracą z resztą jak w całym naszym regionie.

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 11 lis 2009, o 13:37

Obrazek

Obrazek

Tutaj też koparka pracuje u nas ludzie nie szanują dni wolnych od pracy :roll: :roll:
Andrzej

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 14 lis 2009, o 19:21

jp pisze:NFK:
"Według aktualnego projektu (przez trzy ostatnie lata uległ on bowiem modyfikacji) Galeria będzie miała trzy poziomy handlowe, na których zostanie ulokowanych 70 sklepów...
- Spragnieni lektury i dobrej muzyki odnajdą się w ogromnym salonie Empik, natomiast na aromatyczną kawę zaprosi Empik Cafe- mówi Halina Wyborska, rzecznik prasowy Rank Progress SA - W galerii będą ponadto biura podróży, salony z akcesoriami telefonicznymi, ogromna apteka sieci Farmacja Plus, pizzerie i sieciowe restauracje. Te ostatnie zaproszą na obiad prawie pod niebem. Footcourt zostanie przykryty szklanym dachem, tak aby przez cały dzień zaglądało słońce..."


Czyżby ostateczny projekt odbiegał od tego co widać na wizualizacjach? Za diabła nie mogę doszukać się tam szklanego dachu. Widzę tylko wieże strażnicze :)
Informacje od pani rzecznik prasowej nie brzmią zachęcająco.. biura podróży, apteka, salony z akcesoriami telefonicznymi ... :roll:
Może jeszcze jakiś warzywniak albo odzież tzw. second hand...
a gdzie sklepy, których w Kaliszu jeszcze nie ma? Oby tego typu badziewia nie zajmowały lwiej części tej galerii. Ale trzeba być optymistą! :)

kaczorek88
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 439
Rejestracja: 17 cze 2009, o 22:05
Lokalizacja: korczak

Nieprzeczytany post autor: kaczorek88 » 14 lis 2009, o 19:56

jasiek20 muszę cię zmartwić ja znam juz wszystkie sieci jakie w tej galeri bedą i uwierz mi nie ma zachwytu.Nawet w wiadomosciach Kaliskich mówili o tym.W galeri Tęcza bedą;Plus,Orange.Play,Era,Adiadas,Puma,Reserd,Reporter,Top Secret,New York,Empik,Monari,Apart itd czyli wszystko to co juz mamy.Jedyny plus to ze będzie New York,H&M i 2 Mc donald no i ze otoczenie się zmieni wokół rynku.I to wszystko.A wy się to Galerią tak podniecaliscie.Zobaczymy jaka będzie galeria po dworcu PKS miejmy nadzieje ze lepsza od pseudo galeri Tęcza pozdrawiam

Awatar użytkownika
ochotnik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2004
Rejestracja: 5 sie 2009, o 17:08
GG: 9270210
Lokalizacja: Śródmieście I

Nieprzeczytany post autor: ochotnik » 14 lis 2009, o 20:01

a jakie wy chcieliście sklepy, jakby były Bershka, kino, Marks & Spencer, i podobnej wielkości to tych sklepów by było 20 a nie 70, o 90 już nie wspominając, takie sklepy to mogą być w galerii po dworcu PKS

a jeszcze chciałem dodać, zanim powiecie mi ze nie liczy się ilość, tylko jakość ;-), to dla developera lepiej jest wynajmować ta samą powierzchnię 70 najemcom, czy jak w tym przypadku ponad 60 bo kilka marek ma tego samego właściciela, niż 20, bo jak wiadomo, od mniejszych lokali pobierana jest wyższa stawka za m2
Ostatnio zmieniony 14 lis 2009, o 20:15 przez ochotnik, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Nieprzeczytany post autor: milo » 14 lis 2009, o 20:13

Podobno ma tez być BigStar :-)
Co tak naprawdę będzie to się dowiemy podczas otwarcia , z tych wymienionych przez kaczorka88 to Monnari i Reporter raczej zamykają sklepy niż otwierają nowe...
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

Awatar użytkownika
ochotnik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2004
Rejestracja: 5 sie 2009, o 17:08
GG: 9270210
Lokalizacja: Śródmieście I

Nieprzeczytany post autor: ochotnik » 14 lis 2009, o 20:18

to prawda, na stronach wielu budowanych centrów handlowych widnieją te sklepy, ale prawda jest taka, że sklepy takie jak Pabia, Monnari czy Molton nie będą otwierane

~Inedit
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 80
Rejestracja: 23 paź 2009, o 17:50
Lokalizacja: Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: ~Inedit » 15 lis 2009, o 13:47

Może kogoś to zainteresuje.

Stare wydanie Super Faktów Kaliskich (grudzień 2006)
Obrazek
strona 1.
strona 2.
Pożyjemy - zobaczymy.

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 15 lis 2009, o 19:29

Stare nieaktualne już dziś informacje.

Nowo powstały sklep meblowy Abra przy Wojska Polskiego będzie sąsiadował (albo już sąsiaduje) ze sklepem społemowskim Mini Tęcza.

kaczorek88
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 439
Rejestracja: 17 cze 2009, o 22:05
Lokalizacja: korczak

Nieprzeczytany post autor: kaczorek88 » 16 lis 2009, o 09:24

Tak jak mówiłem galeria będzie nie zaciekawa i sieci jakie wniej będą.aA reporter ma być i 2 poziomowy reserd.Piszą o naszej galeri na www.naszemiasto.kalisz.pl

Awatar użytkownika
wollny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1368
Rejestracja: 11 gru 2007, o 11:30
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: wollny » 16 lis 2009, o 10:36

Ile razy jeszcze napiszesz, że "galeria będzie nie zaciekawa"??
Pracujesz/będziesz pracować w jakiejś konkurencyjnej galerii czy sklepie? Przecież nikt Ci nie każe robić tutaj zakupów, możesz dalej jeżdzić do Galerii Kalisz czy gdzie tam chcesz.
Ja dalej będę obstawał, że galeria w centrum miasta może trochę je ożywić.

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Nieprzeczytany post autor: milo » 16 lis 2009, o 16:21

Może znacząco ożywić jak będzie "ciekawa" a zapowiedzi jakie się pokazują nie są oszałamiające...

Cały obiekt to 34 tys. mkw., na których ulokowanych zostanie 70 sklepów renomowanych marek, w dużej mierze nieobecnych w Kaliszu. Obok supersamu Rossmann znajdzie się miejsce m.in. dla sklepów Yves Rocher, salonów z biżuterią Yes i Apart, sklepów odzieżowych Sunset Suits, Reporter i dwupoziomowego Reserved. Będą też biura podróży, salony z akcesoriami telefonicznymi, apteka oraz pizzerie i restauracja. Ta ostatnia zajmie część ostatniej z trzech kondygnacji, która od góry zostanie niemal całkowicie przeszklona. Tam też znajdzie miejsce na centrum fitness, natomiast w podziemiach będzie parking z 240 miejscami.


http://kalisz.naszemiasto.pl/wydarzenia ... ,id,t.html

Do końca roku trwać będą roboty ziemne, a w styczniu rozebrany zostanie obecny market Tęcza. Już za rok gotowy ma być stan surowy.
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 16 lis 2009, o 17:43

Tia na 70 lokali znamy 10 najemców ale już wiadomo ze będzie kicha. :lol:

Niewątpliwym plusem jest rozpoczęcie budowy bo jedną galerię z listą najemców na papierze już mamy.Co z tego ze zapowiadano ciekawe sklepy jak galerii nie ma i prawdopodobnie nie będzie.

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 16 lis 2009, o 18:29

A skąd wiecie jaki będą sklepy inwestor wszystkiego nie ujawni bo muszą być jakieś niespodzianki na otwarcie takie spekulacje są bez sensu, poczekajmy na koniec budowy i wtedy się stwierdzi czy jest kicha. Zobaczymy jak galeria będzie w środku prezentować może być rewelacja, tez może być kicha, ja tym na razie się przejmuje jedynie trzeba trzymać kciuki ze by sąd podtrzymał decyzje o pozwoleniu na budowę i budowa wtedy ruszy pełną parą :wink: :wink:

Awatar użytkownika
wollny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1368
Rejestracja: 11 gru 2007, o 11:30
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: wollny » 16 lis 2009, o 19:13

Milo, żeby ożywić tak jak pisałem, centrum miasta potrzebne są kompleksowe działania nie tylko ze strony inwestora ale i ze strony władz. Utworzenie deptaku łączącego nowo powstałą galerię z Rynkiem; wprowadzenie ładu na Nowym Rynku; rewitalizacja kolegium jezuickiego; w końcu nadanie centrum miasta (mówię tutaj o szumnie zapowiadanej przebudowie Głównego Rynku) nowego blasku.
A co do galerii w centrum miasta, to coraz częściej słychać głosy, że Angole żałują że pozwolili na budowę galerii na przedmieściach. To właśnie wpłynęło między innymi na wyludnianie się centrów miast.
Niepusta separacja między dwoma rzeczami podstawowymi jest homomorficzna z trójwymiarową przestrzenią euklidesową, a więc pozwala określić odległości przestrzenne.

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Nieprzeczytany post autor: milo » 16 lis 2009, o 19:46

Pawel pisze:Tia na 70 lokali znamy 10 najemców ale już wiadomo ze będzie kicha. :lol:
Może kaczorek88 zna całą listę najemców ;-)
wollny pisze:Milo, żeby ożywić tak jak pisałem, centrum miasta potrzebne są kompleksowe działania nie tylko ze strony inwestora ale i ze strony władz...
To wszystko prawda , nie twierdzę inaczej. Na pewno atrakcyjna w sensie składu sklepów galeria , jest dobrym krokiem ku temu.
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

ODPOWIEDZ