Galeria Tęcza

To co już wybudowano.
jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2509
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: jp » 13 lut 2011, o 19:55

emil_p pisze:Czy ja dobrze rozumiem, że wjazd na parking podziemny ma być od NR? Bardzo zły pomysł, bo zostałby przecięty ciąg pieszy między Ratuszem i Katedrą a wejściem do galerii.
Wjazd i wyjazd ma być z poziomu -1. Mam nadzieję, że ciąg pieszy nie zostanie przecięty. Zgadzam się, że przecięcie ciągu pieszego byłoby bardzo złym pomysłem.
Ostatnio zmieniony 13 lut 2011, o 19:57 przez jp, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 13 lut 2011, o 19:55

Dobrze że jest archiwum ;)

Budowa wjazdu od strony rynku:

Obrazek

Obrazek

Jedyne plany jakie posiadamy:

Obrazek

Po raz kolejny zauważę iż od strony ul. 3-go Maja będzie wjazd ale dla dostawców.

Wejścia dla klientów będą z 2 stron.

Obrazek
Ostatnio zmieniony 13 lut 2011, o 20:03 przez Adi, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 9013
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 13 lut 2011, o 19:57

emil_p pisze: Swoją drogą, to ciekawie budują galerię - od frontu stawiają już 2 piętro, a od zaplecza nie ma nawet części parteru ;)
Wszystkiemu winna woda ktora tam wylewała.

A jeśli chodzi o wejścia i wjazd i to na planach wjazd jest od NR a wg. wizualizacji na 3 Maja
g13k

phrenic
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 358
Rejestracja: 7 maja 2006, o 09:15
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: phrenic » 13 lut 2011, o 22:07

tylko gdzie ten wjazd od NR ma być zlokalizowany na poziomie 0?? bo nad wjazdem w podziemiu jest wejście do galerii... mniej więcej...
galeria jest zlokalizowana bliżej ulicy niż dawna tęcza, więc wjazd musiałby być na środku jezdni, albo w miejscu targowiska...

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 14 lut 2011, o 04:54

Wjazd będzie na poziomie -1 a wejście na poziomie 0. Wejście główne nie jest usytuowane nad wjazdem. Chwilowo budowę wjazdu zakończono w pobliżu chodnika. Być może póżniej będą dokańczać.
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 9013
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 14 lut 2011, o 14:11

Nie wiem czy to ma związek z tą inwestycją ale jacyś panowie mierzyli coś od galerii do Podwala.
g13k

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 14 lut 2011, o 14:43

Być może ma ;) Ostatnio przygotowywano instalacje TP dla Tęczy, wzdłuż WP dociągane są chyba rury z elektrociepłowni (przy okazji podłącza się V LO, Teknia itd) także może teraz pora na gaz itd ;)
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

emil_p
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 297
Rejestracja: 24 sie 2010, o 07:20
Lokalizacja: Majków

Nieprzeczytany post autor: emil_p » 14 lut 2011, o 14:53

A może ten wjazd to wcale nie wjazd, ale początek docelowego przejazdu pod ulicą? Mam na myśli połączenie z mającym powstać parkingiem pod NR. To by było bardzo dobre rozwiązanie ;)

phrenic
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 358
Rejestracja: 7 maja 2006, o 09:15
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: phrenic » 14 lut 2011, o 19:53

Adi pisze:Wjazd będzie na poziomie -1 a wejście na poziomie 0. Wejście główne nie jest usytuowane nad wjazdem. Chwilowo budowę wjazdu zakończono w pobliżu chodnika. Być może póżniej będą dokańczać.
no wiem, że wejście i wjazd będą na różnych poziomach... ciekawi mnie tylko gdzie ten zjazd będzie zlokalizowany?? czy w pasie jezdni, czy po drugiej stronie ulicy już w obrębie placu...

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 14 lut 2011, o 21:27

Przydałyby się jakieś dokładniejsze projekty budowlane ;) Myślę że niedługo rozpoczną prace związane z parkingiem pod Tęczą
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Nieprzeczytany post autor: milo » 15 lut 2011, o 02:02

Adi pisze:Wjazd będzie na poziomie -1 a wejście na poziomie 0. Wejście główne nie jest usytuowane nad wjazdem. Chwilowo budowę wjazdu zakończono w pobliżu chodnika. Być może póżniej będą dokańczać.
Myśle , że budowany wjazd będzie podobny do wjazdu do Starego Browaru od strony ulicy Krakowskiej.
Ciąg pieszy będzie przecięty , będa pasy i tyle.
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

sector-ostrow
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1270
Rejestracja: 16 kwie 2007, o 11:36
Lokalizacja: --------------

Nieprzeczytany post autor: sector-ostrow » 15 lut 2011, o 07:19

... albo do Galerii Domonikańskiej we Wrocławiu. Tylko tam się jedzie w górę, a nei w dół :)
zgoda buduje, niezgoda rujnuje

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2509
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: jp » 15 lut 2011, o 09:22

milo pisze:
Adi pisze:Wjazd będzie na poziomie -1 a wejście na poziomie 0. Wejście główne nie jest usytuowane nad wjazdem. Chwilowo budowę wjazdu zakończono w pobliżu chodnika. Być może póżniej będą dokańczać.
Myśle , że budowany wjazd będzie podobny do wjazdu do Starego Browaru od strony ulicy Krakowskiej.
Ciąg pieszy będzie przecięty , będa pasy i tyle.
Myślę, że ciąg pieszy nie zostanie przeciety, gdyż byłoby to bardzo złe rozwiazanie. Nie widziałem projektu, ale wydaje mi się, że zjazd będzie w pasie jezdni i pod ciągiem pieszym.

andre
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 651
Rejestracja: 7 sie 2006, o 19:08
Lokalizacja: majkow

Nieprzeczytany post autor: andre » 15 lut 2011, o 12:25

Największa szopka to będzie z parkingami. Gdzie będą parkować swoje auta osoby które znajdą pracę w tej galeri, a będzie ich chyba ze 150- 200 osób?. Handlarze spod Tęczy będą już wieczorem ustawiać skrzynki po pomidorach na obecnym parkingu żeby zabezpieczyc miejsce na swój samochód.

Awatar użytkownika
Piekarz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 530
Rejestracja: 29 cze 2009, o 21:57
Lokalizacja: Dobrzec Zach.

Nieprzeczytany post autor: Piekarz » 15 lut 2011, o 12:53

Mam nadzieję ,że do tej pory ,to handlarze znikną jak sen złoty.
JP - WRÓĆ !!!!!!

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2509
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: jp » 15 lut 2011, o 13:41

Piekarz pisze:Mam nadzieję ,że do tej pory ,to handlarze znikną jak sen złoty.
Z treści zobowiązania Rank Progress wobec Miasta, które znalazłem w prospekcie emisyjnym akcji Rank Progress SA wynika, że umowa Miasta z kupcami (firmą zarządzającą targowiskiem) obowiązuje do 2012 r. :?:

"5.2.3. Informacje dotyczące głównych inwestycji Emitenta w przyszłości, co do których jego organy zarządzające podjęły już wiążące zobowiązania:
1. Zobowiązanie wobec Miasta Kalisz:
Na podstawie oświadczenia z dnia 11 września 2007 r. Spółka zobowiązała się do wybudowania podziemnego parkingu na minimum 250 miejsc parkingowych dla samochodów osobowych oraz do urządzenia placu publicznego na powierzchni działki w formie i na zasadach ustalonych w odrębnym porozumieniu, przy czym ww. parking zostanie wybudowany na nieruchomości położonej w Kaliszu, Plac Nowy Rynek, będącym własnością Miasta Kalisz. Warunkiem realizacji ww. zobowiązania jest przekazanie przez miasto przedmiotowej nieruchomości Spółki wraz z użyczeniem jej na cele budowlane. Po wybudowaniu parkingu Spółka przekaże go nieodpłatnie Miastu Kalisz, w zamian za co będą z niego mogli korzystać klienci budowanego przez Spółkę Centrum Handlowego Galeria Tęcza. Niniejsza inwestycja ma być zrealizowana w terminie 18 miesięcy od dnia przekazania przedmiotowej nieruchomości Spółce przez miasto. Do chwili obecnej nie nastąpiło przekazanie przedmiotowej nieruchomości Emitentowi. Ponadto w ocenie Emitenta nie nastąpi to również przed 2012 r. Jednocześnie Emitent na dzień zatwierdzenia Prospektu Emisyjnego nie jest w stanie dokładnie oszacować kosztów przedmiotowej inwestycji, jednakżew jego ocenie nie będą one wyższe niż 7 500 tys. PLN."

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 9013
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 15 lut 2011, o 14:11

Rozkopali część chodnika na NR przy Sukiennicach do przystanku. Pewnie gaz ciągną.
g13k

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Nieprzeczytany post autor: milo » 15 lut 2011, o 16:48

jp pisze:
milo pisze:
Adi pisze:Wjazd będzie na poziomie -1 a wejście na poziomie 0. Wejście główne nie jest usytuowane nad wjazdem. Chwilowo budowę wjazdu zakończono w pobliżu chodnika. Być może póżniej będą dokańczać.
Myśle , że budowany wjazd będzie podobny do wjazdu do Starego Browaru od strony ulicy Krakowskiej.
Ciąg pieszy będzie przecięty , będa pasy i tyle.
Myślę, że ciąg pieszy nie zostanie przeciety, gdyż byłoby to bardzo złe rozwiazanie. Nie widziałem projektu, ale wydaje mi się, że zjazd będzie w pasie jezdni i pod ciągiem pieszym.
To że złe , to nie znaczy że tak nie będzie. Skoro bardziej prestiżowy jednak SB ma takie rozwiązanie , to nie oczekiwałbym cudów przy GT.
Tak poza tym to nie starcza mi wyobrażni na takie rozwiązanie ;-)
Odległość od pierzei GT do jezdni to może 4 m.
Gdyby wjazd na poziom -1 miał być pod chodnikiem to wydaje mi się , że pas jezdni od strony GT powinien stopniowo zagłębiać się w ziemię przed planowanym wjazdem do GT. Natomiast drugi pas jezdni ( od strony NR ) zostałby na dotychczasowym poziomie.
Inaczej tego nie widziałbym.
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

phrenic
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 358
Rejestracja: 7 maja 2006, o 09:15
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: phrenic » 15 lut 2011, o 20:03

a może zrobią opuszczanę platformę jak na lotniskowcach... 8)

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2509
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: jp » 15 lut 2011, o 21:29

milo pisze:To że złe , to nie znaczy że tak nie będzie. Skoro bardziej prestiżowy jednak SB ma takie rozwiązanie , to nie oczekiwałbym cudów przy GT.
SB ma też wejście od Półwiejskiej i ten ciąg pieszy nie jest przecięty wjazdem. Jest jeszcze wejście od Ratajczaka, a ul. Krakowska nie stanowi głównego ciągu pieszego.

ODPOWIEDZ