Galeria Amber

To co już wybudowano.
andre
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 651
Rejestracja: 7 sie 2006, o 19:08
Lokalizacja: majkow

Nieprzeczytany post autor: andre » 3 kwie 2012, o 18:57

Patrzeć tylko, kiedy zaczną zwozić blachę falistą na elewację galerii, chyba że wykorzystają tą od płotów. :D

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 3 kwie 2012, o 19:25

andre zapoznałeś się ze szczegółowym projektem że wypisujesz takie brednie??
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
ochotnik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2004
Rejestracja: 5 sie 2009, o 17:08
GG: 9270210
Lokalizacja: Śródmieście I

Nieprzeczytany post autor: ochotnik » 3 kwie 2012, o 20:41

Nie chcę tu rozsiewać plotek, ale Tesco wcale nie jest takie pewne, w NFK jest napisane, że bardzo możliwe jest, że operatorem hipermarketu będzie Real. Jest to możliwe, zwłaszcza, że Metro jakiś czas temu wprowadziło nieco mniejsze formaty hipermarketów o powierzchni 5-7 tys. m2

andre
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 651
Rejestracja: 7 sie 2006, o 19:08
Lokalizacja: majkow

Nieprzeczytany post autor: andre » 3 kwie 2012, o 21:12

Adi!!! Jaki ty jesteś poważny, na żartach się nie znasz? Przecież wiadomo że elewacja będzie z blachy trapezowej a nie falistej, bo chyba nie myślisz że tak duży obiekt będzie pokryty granitem.

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 3 kwie 2012, o 21:14

Żarty żartami ale wątek jest zaśmiecany , temat dotyczy galerii Amber






Ruszyła budowa Galerii Amber
Tym razem inwestor dotrzymał słowa. W poniedziałek na plac budowy Galerii Amber wjechał ciężki sprzęt.




Po małym poślizgu (wykonawca miał przejąć plac budowy już w grudniu ub.r.), z początkiem kwietnia ruszyła budowa największego centrum handlowo-usługowo-rozrywkowego w regionie. Galeria Amber zlokalizowana u zbiegu ulicy Górnośląskiej i Trasy Bursztynowej, w bezpośrednim sąsiedztwie dworców PKP i PKS, powinna być gotowa w II kwartale 2013 roku.
Z nieoficjalnych informacji wynika, że w ostatnich dniach inwestor – kielecka spółka Echo Investment – podpisał również umowę z hipermarketem. O jaką firmę chodzi, tego nie chce zdradzić; we wcześniejszych spekulacjach pojawiało się Tesco, dziś jest już mowa o sieci Real. (…)

-
Nowe Fakty Kaliskie
Andrzej

LUK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2479
Rejestracja: 26 gru 2005, o 16:31
Lokalizacja: Kalisz/Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: LUK » 3 kwie 2012, o 21:59

Wreszcie jakieś oficjalne info:
http://www.budownictwo.eiffage.pl/

Adi, wielkie dzięki za fotoreportaż :-)

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 3 kwie 2012, o 22:49

@Luk to info "wisi" na tej stronie od trzech miesięcy.

Ten poślizg był raczej zamierzony.Echo miało możliwość wypowiedzenia kontraktu do końca marca więc nic dziwnego że nie startowali z robotą.

Brutus80
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 39
Rejestracja: 23 wrz 2011, o 14:45
Lokalizacja: Korczak

Nieprzeczytany post autor: Brutus80 » 4 kwie 2012, o 06:09

Tesco na 99% tam nie będzie, a Real...byłoby fajnie do momentu potencjalnego przejęcia go przez Wal-Mart. Potem małe sklepy miałyby hiper-problem.
Najpierw zbuduj, zburzyć zawsze zdążysz.

Awatar użytkownika
wollny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1377
Rejestracja: 11 gru 2007, o 11:30
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: wollny » 4 kwie 2012, o 13:12

faust pisze:Nie wiem z czego się tak cieszycie, wolałbym, żeby te sklepy znajdowały się w kamienicach pomiędzy np. Rogatką a Pl. JPII. Za 2-3 lata nie będzie po co iść do Śródmieścia.
Najgorsze jest to, że ratuszowi nie mają żadnego pomysłu na ożywienie Śródmieścia. Jeśli byłby jakiś program, który rekompensowałby utratę funkcji handlowej (bo z tym trzeba się liczyć), to jeszcze nie byłoby tak źle.
Niepusta separacja między dwoma rzeczami podstawowymi jest homomorficzna z trójwymiarową przestrzenią euklidesową, a więc pozwala określić odległości przestrzenne.

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 4 kwie 2012, o 15:48

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Andrzej

kaczorek88
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 439
Rejestracja: 17 cze 2009, o 22:05
Lokalizacja: korczak

Nieprzeczytany post autor: kaczorek88 » 4 kwie 2012, o 16:06

Wie ktoś czy w Amber będzie np ZAra pizza hut Kaphl Olivers.Będą podobne sklepy co w galeri Malta czy galeri Łódzkiej.Bo ja takie badziewne sklepy mają być jak w galeri Tęcza czy Ostrovia to ja dziękuje za taką galerię.

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 9017
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 4 kwie 2012, o 16:08

g13k

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Nieprzeczytany post autor: milo » 4 kwie 2012, o 16:47

kaczorek88 pisze:Wie ktoś czy w Amber będzie np ZAra pizza hut Kaphl Olivers.Będą podobne sklepy co w galeri Malta czy galeri Łódzkiej.Bo ja takie badziewne sklepy mają być jak w galeri Tęcza czy Ostrovia to ja dziękuje za taką galerię.
Musisz poczekać na oficjalne info bo nie oczekuj by na tym etapie ktoś na forum coś wiedział pewnego poza plotkami.Na pewno Echo będzie się tym chwalić i stopniować napięcie...
Biorąc pod uwagę , że zgodnie z projektem przetargowym w galerii będzie 12 lokali o powierzchni ponad 500 m/kw ( nie licząc kina i hipermarketu ) to jest spora szansa na bardziej luksusowe marki. Na razie te duże lokale zajął zapewne : NY , HM ,EURORTVAGD , C&A.
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 4 kwie 2012, o 20:48

zdjęcia z godziny 18

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zaczęli kopać potężny wykop pod garaż podziemny, tylko ta jedna koparka to trochę im zajmie czasu , jeżeli w ciągu 12 miesięcy ma być stan surowy galerii
Andrzej

Ramzes762
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 11 maja 2010, o 22:27
Lokalizacja: K.W.

Nieprzeczytany post autor: Ramzes762 » 4 kwie 2012, o 21:19

ochotnik pisze:Nie chcę tu rozsiewać plotek, ale Tesco wcale nie jest takie pewne, w NFK jest napisane, że bardzo możliwe jest, że operatorem hipermarketu będzie Real. Jest to możliwe, zwłaszcza, że Metro jakiś czas temu wprowadziło nieco mniejsze formaty hipermarketów o powierzchni 5-7 tys. m2
Metro przejmuje lokalizacje w galeriach echo więc całkiem możliwe że i w Kaliszu będzie Real
http://www.propertynews.pl/centra-handl ... ,8133.html

Jacek40
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 89
Rejestracja: 2 lip 2010, o 21:14
Lokalizacja: Czaszki

Nieprzeczytany post autor: Jacek40 » 4 kwie 2012, o 21:35

kaczorek88 pisze:Wie ktoś czy w Amber będzie np ZAra pizza hut Kaphl Olivers.Będą podobne sklepy co w galeri Malta czy galeri Łódzkiej.Bo ja takie badziewne sklepy mają być jak w galeri Tęcza czy Ostrovia to ja dziękuje za taką galerię.
Najpierw nie mogą się doczekać budowy,a jak ta już rusza...to "dziękują za taką galerie"...I jak tu dogodzić????

Awatar użytkownika
BladyPL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 76
Rejestracja: 23 gru 2010, o 22:33
Lokalizacja: Kalisz - Widok

Nieprzeczytany post autor: BladyPL » 5 kwie 2012, o 16:08

Na placu pojawił się zestaw do montażu żurawia, chyba trochę wcześnie, bo ledwo co zaczęli kopać.

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 5 kwie 2012, o 17:11

może będzie im potrzebny do głębokich wykopów.

boston
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 5 sty 2011, o 16:41
Lokalizacja: os. asnyka

Nieprzeczytany post autor: boston » 5 kwie 2012, o 21:07

wykop bedzie sporawy z tego co wiem firma mojego znajomego startowała do przetargu na wykop pod budowe co prawda nie wygrała jak widac ale wykop ma byc od 3-5metrów 150tys m3 ziemi z tego co wiem (tak mniej wiecej co do metra nie pamietam)

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 5 kwie 2012, o 21:22

boston pisze: jak widac ale wykop ma byc od 3-5metrów 150tys m3 ziemi z tego co wiem (tak mniej wiecej co do metra nie pamietam)
Spora kubatura.Galeria Ostrovia ma 258 903 m3 kubatury.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

ODPOWIEDZ