Budowa AQUAPARKU

To co już wybudowano.
Awatar użytkownika
ochotnik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1752
Rejestracja: 5 sie 2009, o 17:08
GG: 9270210
Lokalizacja: Śródmieście I
Kontakt:

Re: Budowa AQUAPARKU

Post autor: ochotnik » 24 sty 2018, o 20:25

Wiele lat zaniedbań spowodowało, ze stadiony zamiast być reprezentacyjnym miejscem dla każdego miast są dla nich wstydem. jest to stan wysoce niepożądany i zauważa się, że władze lokalne starają się ten stan rzeczy zmieniać budując lub modernizując tego typu obiekty. Jeszcze dziesięć lat temu większość polskich miast ( o ile nie wszystkie) na tle krajów zachodnich wypadały niezwykle słabo pod tym względem. Po upływie tego czas widać spory postęp po tym względem i nawet miasta, gdzie niem a klubów grających na odpowiednim poziomie, mogą pochwalić się nowoczesnymi obiektami (patrz - Lublin, w mniejszym stopniu Tychy i Bielsko - Biała bo tutejsze drużyny piłkarskie grają na drugim poziomie rozgrywkowym, chociaż GKS balansuje na granicy utrzymania).
I każde szanujące się miasto powinno mieć stadion, którego nie powinno się wstydzić i który to zapewnia możliwość organizacji masowych imprez (meczów, koncertów, zgromadzeń) bez kombinowania.
Koszty utrzymania stadionów praktycznie na całym Świecie (nawet w USA) są problematyczne i wielu przypadkach obowiązek spada ten na władze lokalne - patrz Wielka Brytania, Włochy (oczywiście nie wszytkie). Nawet obiekt Realu Madryt jest w trochę ukryty sposób wspierany przez miasto, ale to temat na dłuższą dyskusję.

kaczorkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1624
Rejestracja: 31 mar 2009, o 14:47
Lokalizacja: XXV lecia

Re: Budowa AQUAPARKU

Post autor: kaczorkalisz » 24 sty 2018, o 20:26

Calif pisze:
24 sty 2018, o 17:00
Ale nie tylko popływać możemy jechać do poznania, wrocławia czy wawy. Możemy tam również jeździć do kina, teatru, filharmonii, na łyżwy etc etc. Przecież nawet jak miasto do tego interesu dopłaca to robi to dla nas, za nasz hajs i po to żeby do wyżej wymienionych miejscowości nie jeździć.
no tak za nasz hajs ale.... tym zdaniem przepraszam ale musze :) moze do Aqua doloza sie sasiednie gminy? Ich mieszkancy ochocza korzystaja z naszego basenu gdzie co roku miasto musi doplacac.

LOOK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 249
Rejestracja: 2 lut 2009, o 10:41
Lokalizacja: centrum

Re: Budowa AQUAPARKU

Post autor: LOOK » 25 sty 2018, o 09:45

Budowa aquaparku w wydaniu kaliskim była przedsięwzięciem czysto biznesowym finansowanym w całości z kredytu, którego podstawą był biznes plan, udowadniający opłacalność przedsięwzięcia. Skoro teraz obiekt nie osiąga przychodów wskazanych w bines plania, znaczy, że albo jest skandalicznie zarządzany, albo biznes plan, który był podstawą uruchomienia kredytu był ostro naciągany ( prościej mówiąc poświadczono w nim nieprawdę ).
Należy więc zweryfikować, czy popełniono oszustwo uruchamiając kredyt, jeżeli nie, należy wymienić kadrę zarządzającą obiektem, bo najwidoczniej sobie nie radzi.
Wrocławski Aquapark jest dochodowy, inwestuje rozwija się a oferuje zdecydowanie tańsze wejścia niż kaliski.
Karnet miesięczny na cały obiekt, bez limitu , upoważniający do wejść na największy w Polsce kompleks saunowy, część aquaparkową, olbrzymi kompleks fitnes i basen sportowy kosztuje 170 zł, czyli niecałe 6 zł za dzień.
Można? oczywiście można, ale do tego trzeba rozumieć na czym polega zarządzanie, a tego marny specjalista od promocji nie ogarnia.

ODPOWIEDZ