Budowa AQUAPARKU

To co już wybudowano.
Awatar użytkownika
ochotnik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2004
Rejestracja: 5 sie 2009, o 17:08
GG: 9270210
Lokalizacja: Śródmieście I

Re: Budowa AQUAPARKU

Nieprzeczytany post autor: ochotnik » 6 lip 2013, o 16:59

-

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8989
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Budowa AQUAPARKU

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 6 lip 2013, o 18:25

Klub, który był w AP - czyli BLUE - otwierać ma się gdzieś w centrum, a Klub S10, później Titanic (którym zarządzała właśnie firma Aquos) który przez pewien czas znajdował się tam, padł.
Więc teraz jest tam tylko "Najnowocześniejsza kręgielnia" i o żadnym klubie nie ma mowy...
g13k

Dexter
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 6 lip 2013, o 17:58

Re: Budowa AQUAPARKU

Nieprzeczytany post autor: Dexter » 6 lip 2013, o 19:06

Na początek łyżka dziegciu.
Musze zgodzić się z MRC86 chodziłem do aquaparku na basen- pływalnie przez kilka miesięcy, ale woda stawała się coraz cieplejsza tak, że nie dało się solidnie popływać bez tzw "Zagotowania sie"
Na basenie pływackim w Aqua parku zaczęli od 28.5 ° co jest górna znośna granicą, żeby po pół roku skończyć 33.7° Żeby popływać musiałem jeździć przez całe miasto 7 km na Delfina, którego nota bene teraz zamknęli.
Po zapytaniu ratowników dlaczego taka ciepła woda na basenie pływackim odpowiadali:
"My nie mamy na to żadnego wpływu" i "to odgórna decyzja my tu tylko pilnujemy żeby się nikt nie utopił"
Gdzie temperatura unormowana przepisami na zawodach pływackich powinna mieścić się w zakresie 25°-28°
Także 28 to powinien być taki max do pływania i jednocześnie kompromis z tzw zmarźluchami.
Konsultowałem moje spostrzeżenia, z młodszymi bardziej wysportowanymi ludźmi i to nie jest tylko moje odczucie.
także zdanie MRC86 to potwierdza "woda(...) do stania i obściskiwania się z panienkami "
Konkluzja basen pływacki w Aqua Parku przez temperaturę wody nie nadaje się do intensywnego pływania.
Przez co tracą najbardziej wartościowych klientów - takich którzy chodzą na basen REGULARNIE dzień w dzień, bo trenują, bo lubią wysiłek fizyczny bo lubią popływać. Zyskują za to parę osób które lubią "się pomoczyć" i wygrzać.
Mam nadzieje, że jeżeli ludzie z UKS Delfin lub UKS Dziewiątki przeniosą się na ten obiekt to przemówią do rozumu administratorom obiektu. Najpewniej jednak będą trenować na OSRiR i nic sie nie zmieni.
Poza tym kolejnym argumentem za obniżeniem temperatury wody na pływalni do akceptowalnego poziomu są wymierne korzyści ekonomizne. Ogrzanie takiej ilości wody szczególnie zimą o 4-6 stopni wyższej generuje spore koszty.

Teraz żeby nie było, że tylko marudzę.

Ogólnie to Aquapark + siłownia fitness saunarium + zewnętrzny kompleks z boiskami do plażówki i beach soccera to świetna sprawa . Szczególnie w mieście, które w przeciwieństwie do Zielonej Góry, Konina, Leszna, Ostrowa itd nie ma w najbliższej okolicy zbiornika wodnego z wodą zdatną do rekreacji w czasie upalnego lata .

Musze przyznać, że cieszyłem, się na myśl, że w tej smutnej części miasta, w której kiedyś był otwarty basen Helleny na którym ja jako młody człowiek świetnie się bawiłem, coś się dzieje i że być może ten teren odżyje ponownie. Szczególnie, że lokalizacja jest przy malowniczej ścieżce rowerowej i kompleksie parkowym, który oddziela ten obszar od smogu miasta, a także przylega do obiektów sportowych KKS i KTK zapewniając dobra bazę pod regeneracje po treningach.
Cieszę się, że władze miasta dostrzegają problem i starają się coś z tym zrobić i rozruszać ten zaniedbany rejon parku i wzdłuż Prosny.
Tym bardziej, że historycznie ten teren tętnił życiem. Mojej świętej pamięci babcia pokazywała mi piękne zdjęcia tamtych okolic i opowiadała,że w czasach świetności po parku miejskim przechadzały się pawie, była też palmiarnia- oranżeria i zwierzyniec (podobno zamknięty po wypadku w którym niedźwiedź odgryzł rękę jakiemuś brzdącowi) był też zniszczony w latach 80 domek szwajcarski kawiarnie. Ludzie spędzali też letni czas na nadrzecznych plażach nad Prosną w której jeszcze do początku lat 70 woda była czysta i klarowna, w której można było się bez obaw kąpać(zanim WSK i inne zakłady zaczęły na potęgę wpuszczać ścieki przemysłowe po procesach technologicznych) Na większa skale działały przystanie wioślarskie KTW za stawidłami , chociaż trzeba przyznać, że pomimo zniszczonej infrastruktury dzielnie walczą z brakiem funduszy i mam wrażenie że w ostatnich latach odbijają się od dna. Obok przystani KTW była strzelnica i kręgielnia. Po rzece kursował mały parostatek (koryto było dużo głębsze) który zatrzymywał się przy domu restauratora Kowalskiego zawodziu gdzie była restauracja i kawiarnia oraz "dancing"z muszlą koncertową dla orkiestry. A dalej można było łodzią motorową dostać się Piwonic czy Żydowa do Oczywiście to tylko cześć szczegółów które zapamiętałem, ale jak macie jakiegoś wiekowego kaliszanina pod ręką możecie sami spytać.
Dlatego dobrze, że ten nieco zdegradowany i zapomniany teren miasto stara się "rozruszać" i chwała im za to.

kaczorkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1873
Rejestracja: 31 mar 2009, o 14:47
Lokalizacja: XXV lecia

Re: Budowa AQUAPARKU

Nieprzeczytany post autor: kaczorkalisz » 8 lip 2013, o 11:51

bedac 3 tygodnie temu w naszym Aqua i bedac wczoraj na ostrowskich Piaskach stwierdzam ze juz nie odwiedze na pewno w tym roku nasze kapielisko. Przede wszystkim cena, u nas 16 zl wejscie od osoby :shock: na Piaskach 7 zl za samochod (oplata parkingowa). Jadac w 4-5 osob robi bardzo duza roznice. Druga sprawa wiecej miejsca do kapieli i do gry w pilke w wodzie i na piasku. Mozliwosc wspinaczki na sciankach, jazdy na rowerkach, kajakach. Ogolnie klimat jak nad morzem.

Jedyny minus to taki ze na 90% kocow byl widoczny alkohol :)

holek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 232
Rejestracja: 27 kwie 2006, o 22:13
GG: 3979899
Lokalizacja: Midleton-Ireland/ /Kalisz-Poland

Re: Budowa AQUAPARKU

Nieprzeczytany post autor: holek » 8 lip 2013, o 12:51

kaczorkalisz pisze:
Jedyny minus to taki ze na 90% kocow byl widoczny alkohol :)
Hm, a ja powiem szczerze że po ostatnim pobycie na piskach byłem bardzo rozczarowany, woda nie dość że śmierdziała to można powiedzieć że była aż gęsta :evil: Rozumiem że o gustach się nie dyskutuje, dlatego tylko napiszę że wole zapłacić więcej, a mieć tą pewność że wychodząc z wody mój kolor skóry będzie nadal 'naturalny' :mrgreen:

LOOK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 303
Rejestracja: 2 lut 2009, o 09:41
Lokalizacja: centrum

Re: Budowa AQUAPARKU

Nieprzeczytany post autor: LOOK » 9 lip 2013, o 21:50

zerknijcie na link, będziecie wiedzieli, że nic dobrego się już na Delfinie nie wydarzy i cały czas zarząd karmi gawiedź fałszywymi informacjami :
http://tablica.pl/oferta/osrodek-sporto ... cb13810cc0" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
ochotnik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2004
Rejestracja: 5 sie 2009, o 17:08
GG: 9270210
Lokalizacja: Śródmieście I

Re: Budowa AQUAPARKU

Nieprzeczytany post autor: ochotnik » 9 lip 2013, o 21:55

Nic nie ukrywają, obecni właściciele/ zarządcy w jakimś wywiadzie mówili nawet, że rozważają również sprzedaż obiektu, z nadzieją na zachowanie dotychczasowych funkcji użytkowych.

Awatar użytkownika
ochotnik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2004
Rejestracja: 5 sie 2009, o 17:08
GG: 9270210
Lokalizacja: Śródmieście I

Re: Budowa AQUAPARKU

Nieprzeczytany post autor: ochotnik » 9 lip 2013, o 21:59

Nic nie ukrywają, obecni właściciele/ zarządcy w jakimś wywiadzie mówili nawet, że rozważają również sprzedaż obiektu, z nadzieją na zachowanie dotychczasowych funkcji użytkowych.

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8989
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Budowa AQUAPARKU

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 12 lip 2013, o 19:46

A sanepid dopowiedział swoje...
http://rc.fm/polityczne/sanepid-o-delfinie.html" onclick="window.open(this.href);return false;
g13k

LOOK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 303
Rejestracja: 2 lut 2009, o 09:41
Lokalizacja: centrum

Re: Budowa AQUAPARKU

Nieprzeczytany post autor: LOOK » 13 lip 2013, o 07:53

Zycie samo pisze scenariusze. Zdaniem Ochotnika właściciele nic nie ukrywali , a wbrew prawu mimo nie trzymania norm sanitarnych obiekt był czynny i zarażał użytkowników. W wklejonym wyżej linku jest zdanie : "Od stycznia do czerwca pięciokrotnie stwierdziliśmy przekroczenie ilości tych mikroorganizmów w wodzie" - powiedziała Radiu Centrum Barbara Gogolewska, zastępca Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Kaliszu.
Rozumiem, że teraz osoby, które korzystały w ostatnim półroczu z obiektu ,na koszt właściciela mają badania w sanepidzie, by się upewnić, czy nie są nosicielami gronkowca i e.colii.
Ileż trzeba mieć tupetu i bezczelnośći, by oszukiwać kientów i prowadzić zasyfiony zarazkami basen, a na koniec jeszcze wywierać presję na Urząd Miejski by odkupił od nieudacznika tą bombę biologiczną.
Tak na marginesie, stwarzanie zagrożenia zdrowotnego w dużym wymiarze, z rozmysłem, to przestępstwo ścigane z urzędu, co na to prokuratura ?

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Budowa AQUAPARKU

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 13 lip 2013, o 12:06

LOOK, za raz Cię kaliscy fanatycy Delfina zbesztają, twierdząc, że to jest zwykła afera, a ten sanepid to na pewno miasto nasłało żeby "zatopić" pływalnię :D A tak na serio to podzielam Twoje zdanie o niebezpieczeństwie. Oby nikt nie ucierpiał na zdrowiu przez takie zachowanie.

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4992
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: Budowa AQUAPARKU

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 17 lip 2013, o 21:41

2 500 000 zł Kto kupi delfina :?:
http://tablica.pl/oferta/osrodek-sporto ... cf34d11281" onclick="window.open(this.href);return false;
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8989
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Budowa AQUAPARKU

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 24 lip 2013, o 11:39

Dużo osób narzeka na tą inwestycję, a chętni do pluskania są :D
http://kalisz.naszemiasto.pl/artykul/ga ... 7e48,1,3,5" onclick="window.open(this.href);return false;
g13k

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10947
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Budowa AQUAPARKU

Nieprzeczytany post autor: K-man » 24 lip 2013, o 13:02

Problem, że jest ich za mało. Ekonomia wszystko weryfikuje.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Re: Budowa AQUAPARKU

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 24 lip 2013, o 17:08

Problemem to był brak basenu odkrytego w stutysięcznym mieście.

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Budowa AQUAPARKU

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 24 lip 2013, o 21:08

Ja tam w upały, czy jakieś cieplejsze dni całkiem dużo ludzi na otwartych basenach widziałem, aż się zastanawiałem gdzie się oni wszyscy zmieszczą.

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8989
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Budowa AQUAPARKU

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 29 lip 2013, o 11:12

no i w ten weekend ta inwestycja zdała egzamin :D
http://kalisz.naszemiasto.pl/artykul/ga ... 5c7f,1,3,5" onclick="window.open(this.href);return false;
g13k

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4992
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: Budowa AQUAPARKU

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 29 lip 2013, o 11:19

Na Szałe też ludzi nie brakuje
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10947
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Budowa AQUAPARKU

Nieprzeczytany post autor: K-man » 29 lip 2013, o 16:58

Przecież na Szałe jest zakwit sinic :shock:
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Budowa AQUAPARKU

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 29 lip 2013, o 19:41

Caspress, mówiąc o tym, że na Szałe jest dużo ludzi, chodziło Ci o to, że oni się tam po prostu opalają czy łowią ryby tak? :D Bo jakoś nie mogę sobie wyobrazić, a wyobraźnię mam dobrą, że ktoś może się w tym czymś kąpać. Oczywiście, chyba że lubi świecić w nocy :D

ODPOWIEDZ