Nowe bloki z garażami Spółdzielni Dobrzec

To co już wybudowano.
Awatar użytkownika
Mariusz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2300
Rejestracja: 29 lis 2005, o 11:26

Re: Nowe bloki z garażami Spółdzielni Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: Mariusz » 3 sie 2014, o 01:01

Obrazek

paw36
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 33
Rejestracja: 24 cze 2013, o 18:36

Re: Nowe bloki z garażami Spółdzielni Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: paw36 » 25 sie 2014, o 14:28

Proszwę o nowe zdjęcia z budowy :) Pozdrawiam

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Re: Nowe bloki z garażami Spółdzielni Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 25 sie 2014, o 17:55

Budowa niemal skończona co widać na załączonej wyżej fotografii ;)

paw36
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 33
Rejestracja: 24 cze 2013, o 18:36

Re: Nowe bloki z garażami Spółdzielni Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: paw36 » 5 wrz 2014, o 19:37

Proszę o nowe zdjęcia z budowy . Dziękuję .

albert
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 126
Rejestracja: 12 lip 2009, o 14:55
Lokalizacja: Dobrzec

Re: Nowe bloki z garażami Spółdzielni Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: albert » 9 wrz 2014, o 22:38

Sierpien 2014
Obrazek

mike_01
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 27 sty 2014, o 18:56

Re: Nowe bloki z garażami Spółdzielni Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: mike_01 » 26 wrz 2014, o 21:51

Odbiory mieszkań ruszają od przyszłego tygodnia.

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3274
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Nowe bloki z garażami Spółdzielni Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 12 paź 2014, o 02:31

Inwestycja skończona. Zastanawiam się tylko czemu projektantowi zabrakło wyobraźni i poskąpił chodnika na wprost od bloku do przejść do Biedronki. Zabrukowano kawał terenu, a pożałowano kilka metrów kostki. Ludzie i tak wydepczą sobie najkrótszą drogę. Tylko po co mają dreptać w błocie.

Obrazek

Awatar użytkownika
Mariusz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2300
Rejestracja: 29 lis 2005, o 11:26

Re: Nowe bloki z garażami Spółdzielni Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: Mariusz » 12 paź 2014, o 15:26

Cristof pisze:Inwestycja skończona. Zastanawiam się tylko czemu projektantowi zabrakło wyobraźni i poskąpił chodnika na wprost od bloku do przejść do Biedronki.
Jakiemu projektantowi zabrakło wyobraźni? Trawnik należy do pasa drogowego, a teren komunikacji niezbędny do obsługi budynku wykonano do granicy nieruchomości. Przy budowie ul. Armii Krajowej parę lat temu, trudno było zakładać, gdzie mają znajdować się dojścia do nieruchomości jeszcze niezbudowanych. Podobnie jest zresztą przy budynkach TBS, nie zmienia to jednakże faktu, że takie przejście do sklepu będzie wygodne.

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3274
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Nowe bloki z garażami Spółdzielni Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 13 paź 2014, o 09:22

Mariusz pisze:
Cristof pisze:Inwestycja skończona. Zastanawiam się tylko czemu projektantowi zabrakło wyobraźni i poskąpił chodnika na wprost od bloku do przejść do Biedronki.
Jakiemu projektantowi zabrakło wyobraźni? Trawnik należy do pasa drogowego, a teren komunikacji niezbędny do obsługi budynku wykonano do granicy nieruchomości. Przy budowie ul. Armii Krajowej parę lat temu, trudno było zakładać, gdzie mają znajdować się dojścia do nieruchomości jeszcze niezbudowanych. Podobnie jest zresztą przy budynkach TBS, nie zmienia to jednakże faktu, że takie przejście do sklepu będzie wygodne.
Ludzie poruszają się zawsze najkrótszą drogą. Widać już wydeptane ścieżki przez trawnik zwany pasem drogowym. Czy ten pas to jakaś "święta ziemia". Nikt z zakupami z Biedronki nie będzie chodził naokoło bo taką wizję miał "pan projektant". Mam na myśli tego od zagospodarowania terenu wokół bloków oraz zarząd spółdzielni bo ona to zlecała. Jestem laikiem w sprawach budownictwa lecz uważam się za człowieka logicznie myślącego. Dlatego sugeruję powstanie chodnika łączącego widoczne na zdjęciu przejście dla pieszych z parkingiem wkoło bloku, niezależnie od własności terenu wspomnianego pasa drogowego. Przecież chodniki buduje się dla wygody mieszkańców, a nie dla urzędników za biurka by mieli możliwość spełnienia.

lewilll
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 13 paź 2014, o 16:11

Re: Nowe bloki z garażami Spółdzielni Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: lewilll » 13 paź 2014, o 16:22

Witam wszystkich serdecznie. Jestem szczęśliwym posiadaczem mieszkania przy ul. Armii Krajowej 21. Jeśli chodzi o wybrukowaną ścieżkę na pasie zieleni, która biegłaby od bloku do skrzyżowania w kierunku Biedronki to jestem jak najbardziej za. Ludzie prędzej czy później sami wydepczą taką ścieżkę i będzie to wyglądało bardzo brzydko. Uważam, że powinny powstać min. dwie takie ścieżki (na wysokości dwóch krańców bloku). Drugi problem, który mnie nurtuje to szlabany na pilota. Powinny według mnie powstać również dwa - jeden na wjeździe na parking dla dwóch bloków oraz drugi na wjazd na teren bloków 21 i 23. Mieszkańcy powinni w tej sprawie złożyć stosowną prośbę bezpośrednio do zarządu SM Dobrzec. (jest to ważne z punktu widzenia sąsiadujących z nami bloków TBS, które już w tej chwili korzystają z parkingu przynależnego naszym dwóm blokom). Trzecia sprawa - może moglibyśmy pomyśleć nad jakimś rozwiązaniem, które troszkę oddzieliłoby nas bezpośrednio od gwaru ulicznego - np. posadzenie jakiegoś żywopłotu lub innej bariery pomiędzy blokiem a sąsiadującą ulicą Armii Krajowej.

Mam jeszcze dwa pytania, bo dochodzą do mnie wciąż sprzeczne informacje. Mianowicie, co będzie w miejscu rozkopanego terenu po jednej i drugiej stronie bloków? (pas zieleni, inne bloki, market?) Co z małym (prywatnym) fragmentem ziemi na zakręcie ulicy? (taki trójkąt ziemi) Czy tam też planują coś wcisnąć?

Pozdrawiam i czekam na propozycje i odzew sąsiadów. :)

paw36
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 33
Rejestracja: 24 cze 2013, o 18:36

Re: Nowe bloki z garażami Spółdzielni Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: paw36 » 29 paź 2014, o 21:10

Witam wszystkich . Proszę o opinię na temat bram garażowych firmy Novoferm wszystkich mieszkańców nowych bloków przy Armii Krajowej ? Ja nie mam dobrej opinii na temat tej firmy . Jak zwykle oszczędności i brak fachowej wiedzy osoby odpowiedzialnej za zakup tego produktu zapłacą wszyscy mieszkańcy w przyszłości .

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3274
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Nowe bloki z garażami Spółdzielni Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 2 lis 2014, o 10:47

lewilll pisze: Mam jeszcze dwa pytania, bo dochodzą do mnie wciąż sprzeczne informacje. Mianowicie, co będzie w miejscu rozkopanego terenu po jednej i drugiej stronie bloków? (pas zieleni, inne bloki, market?) Co z małym (prywatnym) fragmentem ziemi na zakręcie ulicy? (taki trójkąt ziemi) Czy tam też planują coś wcisnąć?

Pozdrawiam i czekam na propozycje i odzew sąsiadów. :)
Widzę że powstaje ładny skwerek. Tylko znowu zaoszczędzono i nie zdrenowano terenu. Po deszczach sąsiedni skwerek stoi w wodzie bo grunt ma słabą przepuszczalność i jest jeszcze zaniżony.


Obrazek

lewilll
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 13 paź 2014, o 16:11

Re: Nowe bloki z garażami Spółdzielni Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: lewilll » 20 lis 2014, o 12:58

Będą szlabany - i to aż dwa! Na wjeździe do bloków oraz obok na wjeździe na parking przynależny blokom 21 i 23. Przewody pod instalację zostały już podciągnięte i przykryte folią przeciwdeszczową. Ciekawe, kiedy ruszą z ułożeniem ścieżki do przejścia dla pieszych (do biedronki) przy Armii Krajowej (przydałyby się ze 2 takie przejścia, bo już trawa wydeptana) oraz z zagospodarowaniem drugiego terenu pomiędzy blokami.

ANewDay
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1945
Rejestracja: 12 lut 2006, o 12:10
Lokalizacja: xxxx

Re: Nowe bloki z garażami Spółdzielni Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: ANewDay » 20 lis 2014, o 17:31

a myślałem, że tam jeszcze jakiś blok wcisną...

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5004
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: Nowe bloki z garażami Spółdzielni Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 20 lis 2014, o 18:10

ANewDay pisze:a myślałem, że tam jeszcze jakiś blok wcisną...
Czasem warto zobaczyć w plany miejscowego zagospodarowania :)
Które są tutaj:
http://msip.kalisz.pl/msip/index.php?op ... ile=597484" onclick="window.open(this.href);return false;

To już tak naprawdę koniec rozbudowy Dobrzeca...
Jedynie bloki staną jeszcze za tymi budowanymi przy H.Sawickiej koło Granicznej..

Ale tam jest miejsce na jeden blok max dwa.
Reszta terenu została przeznaczona na co innego.
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

Awatar użytkownika
Mariusz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2300
Rejestracja: 29 lis 2005, o 11:26

Re: Nowe bloki z garażami Spółdzielni Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: Mariusz » 20 lis 2014, o 21:01

Caspress pisze:Czasem warto zobaczyć w plany miejscowego zagospodarowania [...]

To już tak naprawdę koniec rozbudowy Dobrzeca...
[...]
Zauważ, że Rada Miejska uchwałą z końca 2013 r. zdecydowała o przystąpieniu do sporządzenia zmian w aktualnym planie osiedla Dobrzec, mających na celu wydzielenie nowych terenów, przeznaczonych pod zabudowę mieszkaniową.
http://www.bip.kalisz.pl/ogloszenia/ump ... 42_564.pdf

lewilll
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 13 paź 2014, o 16:11

Re: Nowe bloki z garażami Spółdzielni Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: lewilll » 27 lis 2014, o 11:30

W najbliższym czasie doczekamy się:
- 2x szlabany
- ścieżki z kostki brukowej (chyba dwie) prowadzące z bloku nr 21 do przejść dla pieszych przy ul. Armii Krajowej (na skróty do Biedronki)
- ostatnio widziałem, że zasadzają całą partię drzewek, biegnącą wzdłuż bloku nr 21 od strony ul. Armii Krajowej (powstanie coś na zasadzie żywopłotu, oddzielającego blok od bezpośredniego sąsiedztwa ulicy - bardzo fajne rozwiązanie)
- zaczynają rozkopywać i wyrównywać teren sąsiedni bloku, klepisko, prawdopodobnie powstanie tam skwer zieleni, podobny do dużego skweru im. gen. Roweckiego "Grota" na przeciwko

Co jeszcze w planach? Macie jakieś informacje?
Pozdrawiam.

kalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 47
Rejestracja: 21 lut 2010, o 20:57
Lokalizacja: Dobrzec

Re: Nowe bloki z garażami Spółdzielni Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: kalisz » 27 lis 2014, o 20:46

Ścieżka do pasów a raczej chodnik, juz jest zrobiony :wink: . Sporo nasadzeń od ulicy, by wszyscy podziwiali :shock: reszta mizerota, wystarczy popatrzeć wkoło pozostałych bloków tej części osiedla. Cienkie patyczki ( drzewka), kilka iglakow , TBS-y dużo lepiej zagospodarowane wkoło oko cieszą :lol: Nasadzenia nie odizoluja ciągłego hałasu z przyległej ulicy, nie ma sie co czarować ale super, że tak się popisali, zobaczymy czym nas jeszcze zaskoczą. Myślę, że nie ma co liczyć na zagospodarowanie klepiska-to juz inna działka, która raczej należy do miasta :? Mówi sie również o ogólnie dostępnym parkingu w tym miejscu którego brakuje, czas pokaże.

Calisia
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 21 wrz 2009, o 23:45
Lokalizacja: DOBRZEC

Re: Nowe bloki z garażami Spółdzielni Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: Calisia » 12 gru 2014, o 11:45

Masz rację. Ogólnie te bloczyska sa brzydkie. Wszystko psuje ta kolorystyka ....Ale cóż, kolorowe farby są dużo tańsze od stonowanych szarości, beżów i brązów. Konkretne drzewka na pewno poprawiłyby widok całego osiedla, ale Spółdzielnii nie zależy na estetyce osiedla. Liczy się kasa....

albert
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 126
Rejestracja: 12 lip 2009, o 14:55
Lokalizacja: Dobrzec

Re: Nowe bloki z garażami Spółdzielni Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: albert » 15 gru 2014, o 20:46

Szybko rosnace iglaki :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ