Co będzie po Albercie?

To co już wybudowano.
Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 1 gru 2006, o 18:57

Dzisiaj nastąpiło przejęcie kaliskich Leader Price przez Tesco. Byłem akurat przy rozmowie pracowników Leadera na Wojska polskiego tam przy dużym Tesco. Tesco wykupiło sklepy wraz z pełnym wyposażeniem i towarem. Szyldy zostaną zmienione po nowym roku a do tego czasu będzie trwać jakieś tam liczenie oraz sprzedaż pozostałego asortymenty Leaderów. Wszyscy pracownicy nowych Tesco dostali podwyżki. 8)
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
TomS
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 845
Rejestracja: 22 gru 2005, o 13:49
Lokalizacja: Królewskie Miasto Kalisz

Nieprzeczytany post autor: TomS » 1 gru 2006, o 19:02

z 480 zł na 510 zł?
Kalisz w obiektywie aparatu i na kartach historii:
http://www.kalisz.9o.pl

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 1 gru 2006, o 19:09

nie no nie przesadzaj na cały etat jest co najmniej 700 zł (na rączki). Przy dużej ilości nocek można wyjść nawet do 800zł. :wink: Ja wiem że to nie jest szczyt marzeń ale to nie IRLANDIA czy inny kraj UE, i niestety to się długo nie zmieni. Sam pracuje w Tesco i wiem jaki to ból przy tak niskiej stawce a tylu wydatkach :D
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
FATUM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1454
Rejestracja: 25 lis 2005, o 18:43
Lokalizacja: Kalisz/Zduńska Wola

Nieprzeczytany post autor: FATUM » 1 gru 2006, o 21:53

Smiac mi sie chce 800 zł,to z zakładów bukmacherskich mozna w tydzien wyciagnac 500-600 i nie tyrac po kilkanascie godzin dziennie szczyt wyzysku :x
I COULD HAVE EVERYTHING BY DISEASES I HAVE NOTHING

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 3 gru 2006, o 12:56

Jutrzejsze otwarcie Tesco III, zostało przeniesione na co najmniej 14 grudnia. Głównym powodem jest stan budynku. Magazyn jest kompletnie nie wyremontowany, na części sklepowej nic jeszcze nie ma, itp. Oprócz tego problem był także z personelem.

Poza tym słyszałem jeszcze o niby przyszłych inwestycjach Tesco w Kaliszu. Ale mogę napisać coś więcej dopiero jak już będzie to coś pewniejszego.
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

target
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: 25 lis 2005, o 20:16

Nieprzeczytany post autor: target » 3 gru 2006, o 15:40

będzie więcej miejsc pracy, będą lepsze płace. proste. już mój kolega o wiele bardziej sobie chwali pracę w mm niż w tesco. niedługo będą musieli zmienić swoje podejście do pracowników bo nie będzie miał kto pracować.

Awatar użytkownika
FATUM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1454
Rejestracja: 25 lis 2005, o 18:43
Lokalizacja: Kalisz/Zduńska Wola

Nieprzeczytany post autor: FATUM » 3 gru 2006, o 20:35

Wyzysk bedzie trwal pewnie nikt tego nie zmieni :roll:
I COULD HAVE EVERYTHING BY DISEASES I HAVE NOTHING

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 9 gru 2006, o 14:33

Pomijając już sprawę tego jak jest a jak powinno być, największym problemem który dręczy miejsce po byłym Albercie jest stan techniczny budynku. Tesco znów przełożyło otwarcie 3 sklepu ponoć tym razem na styczeń choć większość wątpi w to czy do stycznia zdążą. Teraz zaczęto remontować dach. Jeden magazyn jest w ogóle bez oświetlenia bo gdy sprzedawano Alberta powyrywano wszystko co się dało "upchnąć" :D

Krąży także opinia iż tym sklepem poważnie interesuje się sieć Carrefour. Jeśli tak jest to mają duże szanse na przejęcie sklepu bo chwilowo Tesco nie chce płacić za byłego Alberta. 8)
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

zbynia
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 6 sty 2007, o 08:23

Nieprzeczytany post autor: zbynia » 6 sty 2007, o 08:40

Witam!!! Czy ktos z szanownych uzytkownikow tego forum byłby mi w stanie wyjasnic czemu to tak długo trwa??chodzby malenki remoncik w markecie po byłym Albercie a tu ani widu(bardzo ciemno tam:)) a ni słychu!!!!chyba ze jedynie witatr szaleje czasem po budynku dachu....Mozna miec szanse na otwarcie czegokolwiek tam???w tym roku???pozdrawiam

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 6 sty 2007, o 09:54

Ja z chęcią odpowiem :) Remont trwa naprawdę długo ale spowodowane jest to kiepskim stanem budynku. Gdy albert upadł sprzedawano wszystko co się dało łącznie z oświetleniem itp. Przez to magazyn był w opłakanym stanie z sufitu zwisały kable od sprzedanych lamp, były dziury w dachu itp. Dlatego na sklepie nie widzisz tego że remont trwa. Etaty są już obsadzone ochrona już przydzielona tylko zakończyć remont, ułożyć moduły i można wykładać towar :) I tak nie ma się co martwić najprawdopodobniej w tym miesiącu dojdą 2 sklepy Tesco ~ Supermarket zamiast 3 Leader Priceów. Oczywiście tam też niezbędne są remonty ale przeważnie wiązać się to będzie ze zmianą kolorystyki wnętrza i elewacji na zewnątrz budynku.
A co do Tesco po Albercie to trzeba się przejść tam i zobaczyć na kartce kiedy otwarcie :)

zbynia
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 6 sty 2007, o 08:23

Nieprzeczytany post autor: zbynia » 6 sty 2007, o 14:11

Bardzo dziekuje za szybką odpowiedz....ale ...zawsze jest jakies ale...:)moje ''ale'' brzmi nastepująco.... z zródeł mi wiadomych...nawet gorny szczebel nie wie kiedy otwarcie...bo remontu rzadnego tam nie było,nawet nie widac zeby sie zanosiło....wiec? jakie wnioski??

Awatar użytkownika
FATUM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1454
Rejestracja: 25 lis 2005, o 18:43
Lokalizacja: Kalisz/Zduńska Wola

(...)

Nieprzeczytany post autor: FATUM » 6 sty 2007, o 14:44

Nie otwieraja Tesco bo brakuje chetnych do pracy,to jest glowny powod tego ze Tesco sie nie otworzylo po Albercie.
I COULD HAVE EVERYTHING BY DISEASES I HAVE NOTHING

holek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 232
Rejestracja: 27 kwie 2006, o 22:13
GG: 3979899
Lokalizacja: Midleton-Ireland/ /Kalisz-Poland

Re: (...)

Nieprzeczytany post autor: holek » 6 sty 2007, o 15:00

(...)-ABSOLUT/CHRONOS pisze:Nie otwieraja Tesco bo brakuje chetnych do pracy,to jest glowny powod tego ze Tesco sie nie otworzylo po Albercie.
a z tym się nie zgodzę! W listopadzie już na stronie tesco.pl były oferty do pracy w Tesco na Polnej, było tych ofert pełno i z każdym dniem ich ilość malała. Na początku grudnia już było brak ofert bo z tego co mi było wiadomo dostali więcej cv online niż się spodziewali... a co do Leaderów, widać że dawno nikt tam z was nie był :P Ja byłem po fajerwerki jakoś między świętami a nowym rokiem i połowa asortymentu w tych marketach jest ze znaczkiem "Produkt Tesco" !! a na ścianach wiszą plakaty że "dla państwa wygody Leader Price połączył się z Tesco".
A, co z tym na Polnej, to zobaczymy - choć wydaje mi się że jednak nie powstanie, ponieważ niedaleko jest już Leader Price. 8)

zbynia
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 6 sty 2007, o 08:23

Nieprzeczytany post autor: zbynia » 6 sty 2007, o 15:56

Z tego co mi wiadomo wszystko rozbija sie o kase....konstrukcja dachu ma byc pomalowana farbą ogniotrwała....a to wysoki koszt....i zaszła zasada spychologi bo Albert to miał zrobic...i wszystko stoi w martwym punkcie....

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 6 sty 2007, o 19:36

Zbynia zgodzę się z tym że nawet górny szczebel nie wie kiedy otwarcie ale prace remontowe na terenie byłego Alberta trwały. Najprawdopodobniej zostały przerwane tak jak pisałem już parę postów wyżej chodziło o kosztu. Tesco nie chciało płacić przez to że stan budynku jest inny niż zapewniano na początku.
A to że pracowników brakuje to bujdy. Pracownicy poprzechodzili z 2 pozostałych Tesco nawet ochrona jest zatrudniona. No tyle że nie wiadomo kiedy zaczną pracę :)

PS mam gdzieś gazetkę dla pracowników Tesco jest tam opisane przejęcie Leader Price przez Tesco. Może póżniej kleje tutaj ten artykuł 8)

zbynia
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 6 sty 2007, o 08:23

Nieprzeczytany post autor: zbynia » 6 sty 2007, o 20:55

W tym ambaras aby dwoje chciało naraz:)czeski film jak sie nalezy:)w wykonaniu francuzow:)

MARCO
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 350
Rejestracja: 4 sty 2006, o 18:38
Lokalizacja: NAJSTARSZE MIASTO W POLSCE

Nieprzeczytany post autor: MARCO » 7 sty 2007, o 09:16

no i ciekawe jak bedzie wyglądać TESCO po rozbudowie koło MEDIA MARKTU?No, nie dziwie sie im, że tak wszystko ślimaczy, to było do przewidzenia

zbynia
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 6 sty 2007, o 08:23

Nieprzeczytany post autor: zbynia » 10 sty 2007, o 09:43

Acha własnie sobie poczytałam ze Pepco (w Tesco)nieczynne do odwołania...A wszystkiemu winne sito w dachu ,ktorego nie ma komu zatkac(Concetto tego nie chce robic i mu sie nie spieszy)...zyc nie umierac ...smiac sie czy płakac??najpewnie stamtad zmiatac:):)

[ Dodano: Pon, 22.01.2007, 15:12 ]
uuu jak tu cisza nastała czyzby nikt nie wiedzial co sie działo dalej otwarcia Tesco na Polnej??jaki finał renegocjacji??

MARCO
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 350
Rejestracja: 4 sty 2006, o 18:38
Lokalizacja: NAJSTARSZE MIASTO W POLSCE

Nieprzeczytany post autor: MARCO » 13 mar 2007, o 08:40

hmm, wszyscy mówią,ze po Albercie będzie TESCo, a ja zaś znalazłem inną informację i nie wiem komu mam wierzyć ;

http://www.dziennik.pl/Default.aspx?Tab ... leId=23971

kliknijcie na ten link, pisze tam, że to Carrefour przejmuje Hypernove i Alberta
co wy na to?

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 13 mar 2007, o 16:50

Tesco kupiło kaliskiego Alberta zanim całą sieć przejął Carrefour co oczywiście niczego nie wyklucza bo w lokalu zdaje się nadal nic się nie dzieje.

ODPOWIEDZ