Remont Sądu

To co już wybudowano.
rym-ek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 865
Rejestracja: 30 gru 2005, o 11:51
Lokalizacja: Kalisz - Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: rym-ek » 13 sie 2010, o 11:14

"Kto się czubi, ten się lubi." ;)
Przywróćmy godność prawu i Kaliszowi!!!!

Awatar użytkownika
AlixVonHessen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 469
Rejestracja: 6 cze 2010, o 16:57
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: AlixVonHessen » 13 sie 2010, o 11:33

rym-ek, Ty chyba serio chcesz podpaść i zostać wyklętym! Lepiej byście obaj pomogli w zbieraniu podpisów :)
'Człowiek bez wiedzy o przodkach jest pusty i martwy' - M. Łącki

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 14 wrz 2010, o 19:08

http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 14 wrz 2010, o 21:49

ADI sie ,,czai'', a takie teksty znikają z netu. Warto je wkleić dla potomnych i wspomnieć co jakis czas Bogusława Śliwę, bo jakoś w tym bełkocie Jego nazwisko zanika :

Tablica zamiast napisu
13 września, 2010 - 15:51 — [email protected]
Przed Sądem Okręgowym przy Alei Wolności w Kaliszu w poniedziałek odbyła się akcja zbierania podpisów za usunięciem historycznego napisu "Przywrócić godność prawu"."Sprawa napisu została poddana konsultacji społecznej. Kaliska "Solidarność" w jego obronie przygotowała ankietę, a my proponujemy inne rozwiązanie" - powiedział Radiu Centrum Tomasz Marciniak - przewodniczący Federacji Młodych Socjaldemokratów w Kaliszu:
"Proponujemy usunięcie napisu i upamiętnienie go w innej formie, np. w formie tablicy pamiątkowej. Myślę, że sprawa jest ważna dla naszego miasta z tego względu, że jest to jedna z głównych ulic w Kaliszu, wiadomo: wyremontowana, natomiast napis, krótko mówiąc, szpeci sąd."
Kolejne akcje zbierania podpisów w czwartek i piątek.
[email protected]
wyślij do znajomego.Komentarze
14 września, 2010 - 15:31 — jarek
W poprzednim komentarzu
W poprzednim komentarzu "Widać jak wielu ludziom...." nie podpisałem się. wjarek
.Odpowiedz
14 września, 2010 - 15:04 — k2
Inicjatywy ochrony napisu
Inicjatywy ochrony napisu należałoby oczekiwać w pierwszym rzędzie od kaliskich radnych PiS i Platformy. To przecież te właśnie partie zawdzięczają ludziom takim jak Śliwa WSZYSTKO, bo po prostu istnienie. Byłby wstyd i hańba, gdyby się okazało, że tak się zapamiętały w swojej wojence, że nawet w tak oczywistej sprawie już nie potrafią wystąpić wspólnie. Ja oczekuję od nich wspólnego projektu deklaracji Rady Miasta zmierzającej do ochrony napisu metodą warszawską (stosowaną np. do napisów powstańczych), wzmiankowaną przeze mnie niżej. Myślę, że siły przedstawiające się jako apolityczne poprą taką deklarację - ich by też bez Śliwy nie było.
.Odpowiedz
14 września, 2010 - 15:38 — malarz
Powstań narodowych to ty do
Powstań narodowych to ty do tego nie mieszaj. Może byś w taki razie poszukał po murkach od śmietników i ścianach budek trafo napisów TV ŁŻE, bo było ich pełno w Kaliszu. Ludzie ryzykowali gdy je pisali. Gdzie te freski ? Może by je odrestaurować? I koniecznie też w Warszawie.
.Odpowiedz
14 września, 2010 - 19:21 — alex
a ty malarz kogo z rodziny
a ty malarz kogo z rodziny miales w pzpr i na jakim stolku? A moze kogos z sld? Przybliz nam prosze swoje koneksje rodzinne?
.Odpowiedz
14 września, 2010 - 19:35 — malarz
Z mojej rodziny to do PZPR
Z mojej rodziny to do PZPR należał tylko Rajmund Kaczyński, ale to taki dalszy krewny....
.Odpowiedz
14 września, 2010 - 19:06 — tysz malasz
Napisów tego typu było
Napisów tego typu było sporo, ale jak zauważyłeś były malowane na ścianach garaży, stacji TRAFO, itp. ALE TE OBIEKTY NIE SĄ ZABYTKIEM!!! Cała sprawa dotycząca napisu polega na tym, że został on umieszczony ponad 25 lat temu (dlatego jest chroniony) na ścianie budynku, który jest zabytkiem. Dlatego rację ma internauta proponujący zabezpieczenie napisu specjalną osłoną. Zresztą podobne rozwiązanie proponowała "Solidarność".
Gdyby nie to, dyrektor administracyjny sądu dawno wydałby decyzję zniszczeniu napisu.
.Odpowiedz
14 września, 2010 - 15:57 — k2
Według twojej logiki, to w
Według twojej logiki, to w bibliotekach nie powinno być żadnych pozycji poświęconych okresowi stanu wojennego. Przecież tam już są książki o powstaniach! Dlaczego niby w ochronie napisu nie można wykorzystywać METODY sprawdzonej w Warszawie?
.Odpowiedz
14 września, 2010 - 16:13 — bill
Książki moga być. W
Książki moga być. W bibiotece. Jak najbardziej.
Niechętnie bym je widział przyklejone do fasady budynku w którym były pisane lub o którym były pisane (np. byłej komendy MO) Ciągle nie czaisz ?
.Odpowiedz
14 września, 2010 - 17:52 — Piotr
świetne porównanie. bardzo
świetne porównanie. bardzo trafne. pozdrawiam.
.Odpowiedz
14 września, 2010 - 16:14 — i nie poprawiaj "bibioteki".
i nie poprawiaj "bibioteki". Tak ma być. Bliżej ciebie.
.Odpowiedz
14 września, 2010 - 16:10 — Nie mieszaj do swoich
Nie mieszaj do swoich wywodów logiki. Nie "wpasuje się"
.Odpowiedz
14 września, 2010 - 16:31 — k2
Może zamiast takiego
Może zamiast takiego gulgotania jakiś konkretny przykładzik co się "nie wpasowało"?
.Odpowiedz
14 września, 2010 - 17:59 — No widzisz. Nic nie
No widzisz. Nic nie rozumiesz, a ciągle pytasz. Logika nie da się wpasować w niezbyt przepakowaną zawartością głowę twą. Tyle mogę ostatni raz podpowiedzieć.
.Odpowiedz
14 września, 2010 - 10:48 — Widać jak wielu ludziom i
Widać jak wielu ludziom i dziś treść tego hasła jest niewygodna. Chroni się wiele mniej znaczących zabytków a taki unikat chce się zniszczyć. Wstyd, że do dziś ani Rada Miasta ani Prezydent ani partie , które ponoć wyrosły z tzw. pnia solidarności nie podjęły działań o jakich pisze np. k2. Nie dziwię się administratorom Sądu, bo napis "...Może i szpeci, ale problem (z godnością) nadal aktualny..." jak pisze gg. Nadszedł już czas aby, skończyć przepychanki i w sprawie tego napisu rozpocząć konkretne działania.
.Odpowiedz
14 września, 2010 - 09:44 — jedna tablica ???? może ze
jedna tablica ???? może ze 3 niech założą......przecież mamy full kasy na wszytsko.
.Odpowiedz
14 września, 2010 - 10:46 — jacek
Ilość znaków zapytania i
Ilość znaków zapytania i wykrzykników po zdaniu nie świadczy o jego trafności a o zaburzeniach osobowości piszącego. Komentarze dotyczą napisu, który przeszedł do historii Wolnej Polski.
.Odpowiedz
14 września, 2010 - 19:39 — ogórek kaliski
Przepraszam... jakiej
Przepraszam... jakiej "Wolnej Polski"? Tej z zaburzeniami osobowości reprezentowanej przez Kaczyńskiego? To ja takiej wolnej nie chce :)
.Odpowiedz
14 września, 2010 - 08:53 — Popaprany kraj i chorzy
Popaprany kraj i chorzy mieszkańcy. Nie ma co się dziwić, że od wieków przegrane wojny, bieda i nieporozumienia. Taka swołocz reżimu potrzbuje, za ryj i butem do ziemi, wtedy będzie ład i porządek.
.Odpowiedz
14 września, 2010 - 19:10 — -
Masz na myśli swój ryj
Masz na myśli swój ryj (czerwony zapewne)? Nikt takiej szmaty w Polsce na siłę trzymać nie będzie. Możesz wyjechać ... z biletem w jedną stronę np. na Kubę, do Wietnamu.
Proponuję zrzutkę na bilet.
.Odpowiedz
14 września, 2010 - 19:41 — ogórek kaliski
Coś się przyczepił do
Coś się przyczepił do Wietnamu? Może lepszym przykładem byłaby Korea Północna, ale tam nie mają "czerwonych zapewne" ryjów, tylko żółte i skośne oczki :)
.Odpowiedz
14 września, 2010 - 08:06 — andre
A ty mecenas co z PiSu
A ty mecenas co z PiSu jesteś że tylko straszyć potrafisz. Czy to nie za rządów AWS-UW było najwięcej afer i dymisji w rządzie. Póżniej już nie mieli kogo mianować taka była czystka w ich szeregach.
.Odpowiedz
14 września, 2010 - 19:11 — trudno, masz problem
Po IP już szukają twojego
Po IP już szukają twojego adresu. Za kilka dni odbierzesz wezwanko do sądu. Trudno koleś: dura lex sed lex.
.Odpowiedz
14 września, 2010 - 19:44 — Rogalski
Moje IP możesz sobie w d..e
Moje IP możesz sobie w d..e wsadzić koleś. Problem to masz ty z główką :)
.Odpowiedz
14 września, 2010 - 00:07 — wxyz
W sumie to by była dobra
W sumie to by była dobra propozycja pod warunkiem, że tablica byłaby wielkości dzisiejszego napisu i zawisła w jego miejsce.
.Odpowiedz
14 września, 2010 - 19:49 — ogórek kaliski
Też myślę, że tablica
Też myślę, że tablica powinna być zrobiona w brązie, odzwierciedlać napis (być jego zmniejszona kopią) i zawisnąć oczywiście w miejscu napisu a nie gdzieś z tyłu sądu! To naprawdę dobry pomysł. Np taki rozmiar 2m x 0,5 m. Sam zakładałem kaliską Solidarność, byłem delegatem jednego z zakładów na spotkaniu założycielskim w KDKu na Łaziennej.
.Odpowiedz
14 września, 2010 - 19:55 — no i takie rozwiązanie
no i takie rozwiązanie proponują, jak Wy tutaj krzyczycie, czerwoni.
.Odpowiedz
13 września, 2010 - 23:43 — sasiad z ostrowa
jest jeden plus calej tej
jest jeden plus calej tej akcji. zaczela sie prawdziwa spoleczna debata na ten temat. zycze sasiada owocnej dyskusji i znalezienia jakiegos zlotego srodka. pozdrawiam
.Odpowiedz
13 września, 2010 - 23:20 — Marek Stodolny
Do działania potrzebne
Do działania potrzebne było jednoznaczne stanowisko Ministerstwa Kultury. W sprawie upamiętnięnia napisu, w imieniu Stowarzyszenia KALISZ XXI, rozmawiałem z dyrektorem sądu, panią konserwator zabytków, starostą kaliskim Krzysztofem Nosalem, który wyraził poparcie i chęć pomocy dla realizacji naszej inicjatywy, była też poselska interpelacja. Uważam, że stanowisko Ministerstwa i konserwatora wojewódzkiego jest typowym unikiem, a sprawa upamiętnienia tego napisu nie powinna podlegać pytaniu ,,czy" tylko dyskusji ,,jak"
.Odpowiedz
14 września, 2010 - 07:43 — jak zwykle głupi pomysł
Głupia propozycja
Głupia propozycja Stodolnego polegająca na tym, że napis miałby zostać przeniesiony na jakiś murek obok starostwa.
Panie Stodolny ...
.Odpowiedz
13 września, 2010 - 23:28 — Z tego co rozmawiałem dziś
Z tego co rozmawiałem dziś z jedną ze zbierających podpisy, apelują i zbierają oni podpisy za tym, żeby właśnie w godny sposób ów napis upamiętnić. Mówili np. o tablicy na sądzie, o punkcie informacyjnym, o umieszczeniu napisu w muzeum.
Sam nie wiem, jak odbierać tą sprawę.
Z tego co rozmawiałem dziś
Z tego co rozmawiałem dziś z jedną ze zbierających podpisy, apelują i zbierają oni podpisy za tym, żeby właśnie w godny sposób ów napis upamiętnić. Mówili np. o tablicy na sądzie, o punkcie informacyjnym, o umieszczeniu napisu w muzeum.
Sam nie wiem, jak odbierać tą sprawę.
.Odpowiedz
14 września, 2010 - 07:45 — -
CZYLI O ZNISZCZENIU NAPISU.
CZYLI O ZNISZCZENIU NAPISU. CAŁA TA INICJATYWA MŁODYCH KOMUNISTÓW (pociotków Berii, Stalina, Jaruzela, Urbana, itd.) MA NA CELU NAPIS ZNISZCZYć, A PRZY OKAZJI POPROWADZIć SWOJĄ KAMPANIĘ WYBORCZĄ.
Polecam wszystkim cytat Berlusconiego: Nie bądżcie fiutami, i nie głosujcie na lewicę!
.Odpowiedz
14 września, 2010 - 19:55 — Adam
Cham zawsze pozostanie
Cham zawsze pozostanie chamem, nawet jak się nauczy klikać na klawiaturze komputerowej. Tylko prostak i sfrustrowany ignorant zaślepiony nienawiścią może porównać Jaruzelskiego do Stalina (który wymordował 20 milionów ludzi) lub Jerzego Urbana do Ławrientija Berii. Fiutem jesteś ty i to miękkim, bo nawet nie masz odwagi się podpisać pod postem :(
.Odpowiedz
13 września, 2010 - 23:35 — k2
Oni chcą tablicy ZAMIAST
Oni chcą tablicy ZAMIAST napisu. Tymczasem tablica powinna napis wyeksponować, a jednocześnie ochronić, objaśnić i zharmonizować z zabytkową fasadą gmachu.
.Odpowiedz
13 września, 2010 - 23:15 — apolityczny
spór podobny do tego o
spór podobny do tego o krzyż. a gdyby zarówno w tym jak i tamtym przypadku odpowiednie władze potrafiły podjąć jednoznaczne decyzje to nie byłoby problemów.
.Odpowiedz
13 września, 2010 - 23:28 — k2
Ten spór nie ma nic
Ten spór nie ma nic wspólnego ze sprawą krzyża. Dla postkomunistów byłoby bardzo wygodnie tak to przedstawiać, ale to kłamstwo. Napisu bronią ludzie zatroskani o zachowanie dziedzictwa narodowego, szczególnie zabytków, niekoniecznie uczestnicy bieżących sporów politycznych.
.Odpowiedz
13 września, 2010 - 23:35 — apolityczny
nie zrozumieliśmy się
nie zrozumieliśmy się chyba do końca, chodziło mi o to że gdyby władze sądu podjęły jednoznaczną decyzję i usunęły napis pewnie nie byłoby dzisiaj żadnego sporu zbierania podpisów itd
.Odpowiedz
14 września, 2010 - 07:52 — apolityczny inaczej
apolityczny, nie zabieraj
apolityczny, nie zabieraj głosu jak nie wiesz o co chodzi. Sąd, a zwłaszcza dyrektor administracyjny już dawno zniszczyłby napis, ale nie może tego zrobić, ponieważ złamałby prawo! Dlatego towarzystwo chce rozmyć sprawę jakimiś konsultacjami, inicjatywami. Chore pomysły komunistów i inicjatywa Stodolnego mają za zadanie zniszczyć napis. Dziwi mnie inicjatywa Stodolnego. Przecież jego żona pracuje u posła Dziedziczaka, który chce aby napis pozostał na Sądzie. Panie pośle, jak to rozumieć? Hodujesz pan na swojej piersi żmijkę?
.Odpowiedz
13 września, 2010 - 22:58 — Marek Stodolny
Właśnie podobne
Właśnie podobne rozwiązanie jak podaje k2 proponowało Stowarzyszenie KALISZ XXI w kwietniu ub. roku. Jest rzeczą oczywistą, że ten napis, unikalny w skali kraju, powinien zostać upamiętniony. Oczywiście, teraz pod przykrywką dbałości o estetykę budynku zaczyna się akcja o jego usunięcie. Tak już kiedyś było, w czasach PRL zamazywano wszelakie antyreżimowe napisy. Ciekawe, czy dżentelmeni z czerwonej młodzieżówki mogliby tak ,,bronić" demokracji, gdy przy władzy byli ich starsi towarzysze. Stowarzyszenie Kalisz XXI cały czas podtrzymuje swoją wolę ufundowania odpowiedniej tablicy wyjaśniającej skąd wziął się ten historyczny napis na sądowym murze.
.Odpowiedz
14 września, 2010 - 07:59 — dd
Zniszczyć, wymazać,
Zniszczyć, wymazać, zapomnieć. To nasza taktyka, taktyka Kaliskiego Porozumienia na Rzecz Zniszczenia Napisu SB, PZPR, SLD, Stowarzyszenie Kalisz XXI.
.Odpowiedz
13 września, 2010 - 23:06 — przeciwko_sporom
Panie Marku, to dlaczego
Panie Marku, to dlaczego żadne działania nie zostały podjęte? Trzeba było zadziałać i niepotrzebne spory nie miałyby miejsca.
.Odpowiedz
14 września, 2010 - 07:55 — jakie spory?
Pan Stodolny, tak jak
Pan Stodolny, tak jak komuniści (co mnie nie dziwi) chce napis zniszczyć. Jego CHORY pomysł, aby napis przenieść na murek w okolice starostwa potwierdza, że Stodolnemu bliżej do komuchowo - sb-ckich pomysłów. A żonka zarabia złotóweczki u posła Dziedziczaka - posła PiS-u. Ciekawe ....
.Odpowiedz
13 września, 2010 - 22:43 — k2
Zabytkowe napisy na
Zabytkowe napisy na ścianach chroni się przykrywając je tablicą z przezroczystego tworzywa, na której umieszcza się stosowne objaśnienia. Właściwa oprawa takiej tablicy, zaprojektowana przez dobrej klasy plastyka, pozwala w znacznym stopniu zharmonizować napis z fasadą budynku, czyniąc zeń jednocześnie narzędzie edukacji patriotycznej. To są rozwiązania doskonale znane choćby z Warszawy. Nie chce o nich tylko słyszeć kaliska, liczna niestety, postkomuna.
.Odpowiedz
14 września, 2010 - 07:57 — =
I o to chodzi. A nie
I o to chodzi. A nie zdjąć, przenieść, itp. pierdoły. A w tle oznacza to: zniszczyć, wymazać, zapomnieć.
.Odpowiedz
13 września, 2010 - 22:45 — to niech ktoś to w końcu
to niech ktoś to w końcu zrobi, skoro jest taka możliwość. pytanie tylko - kto wyłoży pieniążki?
.Odpowiedz
14 września, 2010 - 08:01 — mam
Państwo człowieczku,
Państwo człowieczku, państwo. Bo to ono jest odpowiedzialne za ochronę zabytków. Tylko w Magdalence Wałęsa, Geremek, Bujak, Frasyniuk przyjęli, że nie jest ważna historia, nie będzie dekomunizacji, i mamy dzisiaj to, co mamy.
.Odpowiedz
14 września, 2010 - 20:01 — ogórek kaliski
W Magdalence ważną rolę
W Magdalence ważną rolę odegrał też Lech Kaczyński! To także dzięki niemu mamy dziś to co mamy :)
.Odpowiedz
13 września, 2010 - 23:03 — k2
Może Rada Miasta powinna
Może Rada Miasta powinna zaapelować do mieszkańców i ich organizacji (politycznych, związkowych, studenckich, towarzystw miłośników miasta, historycznych itp.) o wsparcie finansowe i zorganizowanie zbiórki. Sama powinna pomóc określić jaką sumę trzeba zebrać i jakąś część powinna dołożyć, a także wyrazić zaniepokojenie próbami zniszczenia napisu. Myślę, że to by wystarczyło. Jest dobry moment, żeby z taką inicjatywą wystąpić (pod warunkiem, że będzie dość szeroka i nikt jej nie zawłaszczy), bo mimo, ze większość "apolitycznych stowarzyszeń" w RM to po prostu postkomuchy, to tuż przed wyborami nie będą takiej opinii o sobie utrwalać.
.Odpowiedz
14 września, 2010 - 19:13 — rada
Czemu nie?
Czemu nie?
.Odpowiedz
13 września, 2010 - 23:19 — tylko dlaczego jak do tej
tylko dlaczego jak do tej pory Miasto zbytnio nie interesuje się sprawą?
.Odpowiedz
13 września, 2010 - 22:25 — k2
Strzał Śliwy musiał być
Strzał Śliwy musiał być bardzo celny, skoro do dzisiaj krwawią nie tylko roditieli, ale także potomstwo, a nawet i wnuki. Powstrzymać to barbarzyństwo niszczenia dziedzictwa narodowego!
.Odpowiedz
13 września, 2010 - 22:25 — xxx
Wiadomo, lepiej wyslac
Wiadomo, lepiej wyslac bojowke niz samemu sobie rece brudzic, gdzie sa Ci co beda startowac w wyborach ? Jak sa tacy mocni to niech sami stana z ulotkami.
.Odpowiedz
14 września, 2010 - 19:15 — xxxx
Oni płacą od podpisu 1
Oni płacą od podpisu 1 zł. Sami nie maja ochoty się upokarzać brakiem zainteresowania tą pseudoakcją.
.Odpowiedz
13 września, 2010 - 22:13 — siradian
Niech żyjący w Kaliszu
Niech żyjący w Kaliszu ubecy podziwiają ten napis, to powinno być dla nich obowiązkowe! Jest to "przyjemność" również dla policjantów, którzy jadą do pracy na ulicę Jasną, a kiedyś byli w milicji obywatelskiej!
.Odpowiedz
13 września, 2010 - 21:55 — gg
Może i szpeci, ale problem
Może i szpeci, ale problem (z godnością) nadal aktualny...
.Odpowiedz
13 września, 2010 - 22:00 — oj tak..
oj tak..
.Odpowiedz
13 września, 2010 - 21:28 — tutek
Proponuję powiększyć
Proponuję powiększyć zdjęcie. Pośmiać się można z tych ulotek, i pięciu nazwisk popierających zniszczenie napisu, który o czym młodzi komuniści nie wiedzą, jest zabytkiem.
.Odpowiedz
13 września, 2010 - 21:36 — Pośmiać można się z
Pośmiać można się z ciebie. Od 30 lat.
.Odpowiedz
13 września, 2010 - 21:26 — jacek
Komusze ręce precz od
Komusze ręce precz od napisu na gmachu sądu. A może "panów komunistów młodych" Zawieziemy na wycieczkę do Kozłówki?! Tam wspomnienie minionej epoki nabiera rumieńców historii! Nic tak bardzo jak czerwone gwiazdy,sierpy i młoty nie szpeciły naszego kraju. Teraz pod błękitnymi sztandarami próbują mówić o tym co szpeci a co nie. Dobry wynik Napieralskiego może was komuszki trochę wywieżć w pole. Jeszcze żyjemy i pamiętamy przekręty czerwonych baronów.
.Odpowiedz
13 września, 2010 - 21:33 — lewica to zlodzieje, dosyc
lewica to zlodzieje, dosyc nakradli. rolnicy maja przez nich 4 razy mniejsze doplaty niz w sterej unii. SKur*** z lewicy
.Odpowiedz
Chłopstwo to niech się do
Chłopstwo to niech się do pracy weżmie, a nie czeka na dopłaty. Wy w szczególności powinniście popierać czerwonych, bo gdyby nie towarzysz Gierek, to do dzisiaj byście czytać i pisać nie umieli.
.Odpowiedz
13 września, 2010 - 20:28 — prawy
Na reszcie ktoś odważył
Na reszcie ktoś odważył się wyrazić swoje zdanie - panom z Solidarności już dziękujemy - młodzi chcą załatwić sprawę bardziej odpowiedzialnie niż starsi - podziw dla młodej lewicy.
.Odpowiedz
13 września, 2010 - 21:24 — lewy
heheeeee - to tak, jakby
heheeeee - to tak, jakby podziwiać Berię, Stalina, Hitlera, Jaruzela, Urbana. Cóż podziwiaj, i tak gó. no z twego podziwiana wyniknie. NAPIS POZOSTANIE PONIEWAŻ ZOSTAŁ WPISANY JAKO ZABYTEK.
.Odpowiedz
13 września, 2010 - 20:15 — Napis szpeci, taka prawda...
Napis szpeci, taka prawda...
.Odpowiedz
13 września, 2010 - 21:25 — camorra
Ty też szpecisz, i co? Też
Ty też szpecisz, i co? Też masz zostać usunięty? Chętnie to zrobimy.
.Odpowiedz
13 września, 2010 - 21:38 — Znowu grożby karalne "Pana
Znowu grożby karalne "Pana Przewodniczącego" ? To się żle skończy
.Odpowiedz
14 września, 2010 - 19:17 — sasza
heheheeeeeeee. Skoro tak
heheheeeeeeee. Skoro tak sądzisz, to do dzieła.
.Odpowiedz
13 września, 2010 - 19:45 — żałosne
Przecież ci młodzi
Przecież ci młodzi zbierają podpisy za pieniądze, rozdając przy tym ulotki wyborcze SLD: Przyjdż porozmawiamy.
.Odpowiedz
13 września, 2010 - 18:55 — andre
Jaką te bazgroły mają
Jaką te bazgroły mają wartość historyczną??? Przecież to był zwykły prymitywny akt wandalizmu i walki o władzę, nic więcej. Czy Solidarność Krzaklewskiego była taka uczciwa, będąc u władzy????. Była tak samo skorumpowana jak inne rządzące partie do dzisiaj, i tylko NAIWNIACY chcą na siłę budować autorytety których tak prawdę mówiąc nie było.
.Odpowiedz
13 września, 2010 - 19:39 — mecenas
andre, twoim IP zajmą się
andre, twoim IP zajmą się organy ścigania. Twój osąd bez konkretnych dwodów będzie twoim gwożdziem do "trumny'. Solidarność Krzaklewskiego po pierwsze nie była u władzy, po drugie nie ma żadnych dowodów (bo być nie może) o skorumpowaniu w okresie, kiedy rządziła koalicja AWS-UW.
.Odpowiedz
13 września, 2010 - 19:54 — do towarzysza andre
andre tęskni, zapewne tak,
andre tęskni, zapewne tak, jak jego rodzice i dziadkowie za starym porządkiem, gdzie każdy sb-ek i komuch opływał w dostatku, kupując i żywiąc się za tzw. żółtymi firankami. Konsumy juz nie wrócą towarzyszu andre!!
.Odpowiedz
13 września, 2010 - 18:01 — KrzysztofR
Może i szpeci, ale ma
Może i szpeci, ale ma swoją wartość historyczną i emocjonalną. Tylko i wyłącznie w tym miejscu. Może go za to lepiej wyeksponować, oświetlić. Nie wiem czy jeszcze jest gdzieś w Polsce taki autentyczny napis z tamtych dni. Przecież mogłaby być to atrakcja.
.Odpowiedz
13 września, 2010 - 20:42 — można by się zająć tym
można by się zająć tym napisem w jakiś tam sposób. pytanie tylko - kto da na to pieniądze, skoro nawet władze sądu chcą, żeby napis zniknął?
.Odpowiedz
13 września, 2010 - 16:45 — Kaliszanin Warszawa ma swój krzyż i
Warszawa ma swój krzyż i jego obrońców, a my mamy swój napis i jego obrońców. Tylko proszę nie robić kina i się nie przykuwać do napisu, bo jak zablokują Al. Wolności, to Kalisz będzie nieprzejezdny.

Co z tego wynika...: skupmy się na poważnych problemach (np. drogi), a nie na graffiti.
.Odpowiedz
13 września, 2010 - 16:31 — gówniarz z niejakiego
gówniarz z niejakiego Marchwacza- Marciniak będzie się mądrował co w "jego" mieście ma być a co nie. Precz z komuną. Łapy z dala od napisu.
.Odpowiedz
13 września, 2010 - 16:18 — xxx
Komus tu sie zwoje
Komus tu sie zwoje poprzestawialy, co to za szczyle sa w ogole ? Oni chca decydowac o waznym napisie, mowiac ze on szpeci ? Kalisz nadal bedzie mnie zaskakiwal ... bez komentarza
.Odpowiedz
13 września, 2010 - 16:37 — Bo szpeci i taka prawda.
Bo szpeci i taka prawda.
.Odpowiedz
13 września, 2010 - 19:43 — Ciebie też?
Ty też szpecisz. Czy jest
Ty też szpecisz. Czy jest to powód, aby Ciebie także usunąć?
Powiem krotko. Swojego zdania w tej materii nie mogę zmienić i nie chowam głowy w piasek. Ten napis , skoro 2 razy był wpisywany do Rejestru Zabytków - nie może być poddawany politycznym, koniunkturalnym zabiegom i manipulaxjom.. Ten zabytek musi być zachowany w swej oryginalnej formie , tak zabezpieczony by przetrwać zawirowania historii. Kalisz w swych burzliwych dziejach stracil już tak wiele, że już więcej stracić nie moze. Osobiście jego zniszczenie przyrownam zawsze do pamiętnych działań pruskiej buty i pruskiego buta. W przeciwnym razie już teraz możemy zamykać kaliskie hotele i gastronomię, bo zaden turysta do nas nie przyjedzie. Pamiętacie chyba samotnego Szwajcara - pana Markusa mieszkajacego samotnie w wielkim hotelu, ktory był upadł wkrotce po jego ,,bursztynowej'' wizycie? Pamiętajcie także króla Kazimierza, który znikł ze swojego muru miejskiego i ktory nań nigdy nie powrócil z magazynu MOZK.
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

Awatar użytkownika
Artur
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 606
Rejestracja: 16 kwie 2010, o 08:40
Lokalizacja: Kaliniec / XXV - lecia

Nieprzeczytany post autor: Artur » 14 wrz 2010, o 21:56

To w Warszawie napisy z czasów Powstania nie szpecą murów, a w Kaliszu "działaczom" z FMS napis przeszkadza, hmmmm... Już więcej nie napiszę, co myślę o tych FMS, bo te słowa nie nadają się do publikowania. Powiem krótko, odwalcie się od tego napisu po prostu, a swoją "aktywność" przerzućcie na inne tematy, np. budujcie karmniki dla ptaków na zimę czy coś.
"Wolność polega na świadomym i dobrowolnym wyborze dobra. Wolność to nie moc czynienia tego, co chcemy, lecz prawo bycia zdolnym do czynienia naszej powinności."
Lord Acton

Awatar użytkownika
AlixVonHessen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 469
Rejestracja: 6 cze 2010, o 16:57
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: AlixVonHessen » 14 wrz 2010, o 21:59

Dokładnie to samo chciałam powiedzieć :) Nic dodać, nic ująć!
'Człowiek bez wiedzy o przodkach jest pusty i martwy' - M. Łącki

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 14 wrz 2010, o 22:44

Ten napis kogoś naprawdę pali żywym ogniem.Kogoś z minionej epoki.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 15 wrz 2010, o 10:40

Niestety nie da się tak szybko zapomnieć ,,tamtej epoki''. Pamietam jaką sensancję i poruszenie wywołał ten ,,wyczyn'' pośród zgłodniałych związkowców. Masę ludzi szło go oglądać , śmiali się kpiąco , pokazywali palcami. A ludzie płk Skoczka najchętniej zakryli by go własnymi ,,kapotami'' :).
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 13 paź 2010, o 19:40

Dzisiejsze Życie Kalisza na str.3 podaje wynik ,,konsultacji'' spoleczenstwa Kalisza w sorawie napisu B.Sliwy. Zdecydowana większość, bo ponad 1 500 osob jest za utrzymaniem napisu ,, Przywrócić godność prawu'' na gmachu Sądu. Przeciw bylo 500 osób - popleczników Wlodarka. Do głosow za prosimy doliczyć 20 głosów członków kaliskiego Kola TOnZ. Tygodnik ŻK uwaza, że jest to wystarczający powód aby Wielkopolski Wojewódzki Konserwator Zabytków wystapil do pana Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego o ostateczne wpisanie napisu do Rejestru Zabytków.


http://www.zyciekalisza.pl/?str=128&id=81329
tu jest calosc, zeby nie bylo watpliwosci :
.
Kaliszanie chcą napisu



Ponad 1500 osób chce pozostawienia napisu ,,Przywrócić godność prawu’’ na gmachu kaliskiego sądu. Przeciwnicy takiego rozwiązania uzbierali ich trzy razy mniej.

Dobiegają końca konsultacje społeczne, które mają wskazać, czy mieszkańcy Kalisza chcą uznania napisu za zabytek, czy też nie. Akcje zbierania podpisów za takim rozwiązaniem prowadziła m.in. kaliska Solidarność. I w ciągu kilku tygodni zebrała ponad 1500 podpisów.
Do akcji ruszyli również młodzi socjaldemokraci, którzy z kolei zbierali podpisy za usunięciem historycznego napisu. Im udało się namówić do podpisania listy 500 osób. Wszystko wskazuje więc na to, że niebawem wojewódzki konserwator zabytków wpisze napis do odpowiedniego rejestru i w ten sposób zakończy się trwający od kilku lat spór. Jeżeli napis pozostanie na swoim miejscu, Stowarzyszenie Kalisz XXI zamierza ufundować specjalną tablicę informacyjną, która w skrótowej formie opisze jego historię i w ten sposób przestanie być on anonimowym graffiti. (q)

Stanowisko to popiera kaliski TOnZ
Ostatnio zmieniony 17 paź 2010, o 22:41 przez sobieray-3, łącznie zmieniany 1 raz.
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10947
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 13 paź 2010, o 23:12

To i tak wstyd, że znalazło sie jakieś 500 osób popierających czerwonych.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 14 paź 2010, o 00:34

K-man osobiście znam niestety dużą garstkę osób które twierdzą że to jakieś bazgroły i trzeba go zamalować (oczywiście nie znają jego historii). Tak samo dla dużej grupy Kaliszan teatr zyskał na uroku poprzez zabrukowanie skweru kostką.

Cieszmy się że w dużej większości ludzie opowiedzieli się za napisem.
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 14 paź 2010, o 10:00

Ja się jeszcze nie cieszę. Zrobię to, jak już napis zostanie ostatecznie potraktowany jak zabytek i zostanie wpisany do RZ.
Najważniejsze, że racja tej wielkiej sprawy wzięła górę, bo trzeba pamiętać, że za tym napisem stoi wiele cierpienia i łez narodu, uciemiężonego narodu. Warto pojechać do Gołdapi i zwiedzić tamtejszy ośrodek odosobnienia - obecnie Sanatorium ,,VITAL'', ktoremu szefuje - o ironio ! - ex szef SB lokalnego :( . A ile jeszcze matek nie może odnależć grobów swoich synow, zamordowanych i potajemnie zakopanych? Ta czerwona młodzież nie ma nawet o tym zielonego pojęcia!
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10947
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 14 paź 2010, o 10:16

Wiem Adi, że sa takie asy w Kaliszu.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 18 paź 2010, o 22:52

ONI maja swoja fotke i wspomnienia .

http://www.naszesudety.pl/?p=artykulyShow&iArtykul=7908

Kaliszanie zas napis na Trybunale i nie mniej ciekawe wspomnienia . Tylko kto je spisze , a napis do RZ wpisze? :wink:
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3254
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Remont Sądu

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 18 gru 2016, o 21:24

Sąd przeprowadza się do… banku
Gmach Sądu Okręgowego przy al. Wolności nie mieści już sędziów, administracji i wciąż rosnących stosów akt. Dlatego częściowo przeprowadza się do… banku. Sąd kupił znajdujący się po sąsiedzku budynek PKO BP i właśnie rozpoczyna pierwsze remonty.
http://www.faktykaliskie.pl/wiadomosci/ ... u,879.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3254
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Remont Sądu

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 27 lis 2017, o 18:50

Sąd w Kaliszu wprowadził się do gmachu po byłym banku przy alei Wolności. W poniedziałek, 27 listopada odbyło się uroczyste otwarcie nowej siedziby. Kaliskiemu sądowi przybyło między innymi pięć sal rozpraw.
http://kalisz.naszemiasto.pl/artykul/sa ... id,tm.html

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10947
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Remont Sądu

Nieprzeczytany post autor: K-man » 2 lut 2023, o 17:05

Wiemy już co będzie się mieściło w remontowanym budynku.
https://calisia.pl/co-sie-dzieje-w-budy ... odzi,60703
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
filip
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1732
Rejestracja: 27 paź 2021, o 19:50

Re: Remont Sądu

Nieprzeczytany post autor: filip » 2 lut 2023, o 17:15

Fajnie jakby przywrócili przedwojenny wygląd, ale nie liczę na to.

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10947
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Remont Sądu

Nieprzeczytany post autor: K-man » 2 lut 2023, o 18:11

To był piękny budynek. Choć dość niski niestety.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

barnaba422
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 5 gru 2022, o 11:40

Re: Remont Sądu

Nieprzeczytany post autor: barnaba422 » 7 lut 2023, o 12:48

W artykule o gmachu sądu zamiast zdjęć budynku i jego wnętrz, zdjęcia przestępców Kempy i Piebiaka

ODPOWIEDZ