Lokale socjalne przy Dworcowej

To co już wybudowano.
sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 8 lip 2009, o 12:03

Czyzby ??? A co z tą ,,autostradą'' dziuraweą przed d o m e m ? A Zieleń Miejska nie zrobi tam jakiegoś żywopłotu, zamiast tej zdezelowanej siatki? Tam mają mieszkać LUDZIE i to miejsce, to nie schronisko dla zwierząt, choć o gadne warunki i dla tych ostatnich zabiegamy !!!
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 8 lip 2009, o 12:39

Przenosimy do zrealizowanych. Prawda jest taka że mogliby teren dookoła budynku jakoś upiększyć.
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

LUK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2479
Rejestracja: 26 gru 2005, o 16:31
Lokalizacja: Kalisz/Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: LUK » 13 lip 2009, o 20:50

Dzisiaj oddano klucze pierwszym mieszkańcom.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Sorki za jakość fotki ale była robiona przez szybę. Tak wygląda wnętrze lokalu:

Obrazek

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 13 lip 2009, o 21:09

To pewnie, nie gotowe, bo mi chlewikiem trąci! Co Miasta nie stać na trochę farb klejowych?
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Nieprzeczytany post autor: milo » 13 lip 2009, o 21:20

Pomieszczenie jest pomalowane , a tak poza tym to jest lokal socjalny za darmo a nie apartament za własne pieniądze , które nota bene są oddawane mieszkańcom w bardziej surowym stanie niż to tutaj.
Dobrze byłoby żeby za kilka lat te lokale rzeczywiście nie były chlewikiem.
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 13 lip 2009, o 21:36

Miasto wymaga od nas, ale nie od siebie ! Trzeba dać przykład , bo póżniej nie można mieć pretensji.
Tu musi działać tzw.czynnik wychowawczy! Szanujące się Miasto musi dbać o swoje XXI-wieczne standardy, a nie obrażac ludzi na starcie - niezależnie czy to żul, czy biedny i uczciwy człowiek. To jest niegodne postępowanie.
;(
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Nieprzeczytany post autor: milo » 13 lip 2009, o 21:46

Nadal nie wiem sobieray co uważasz , że jest nie tak w tych lokalach.
Wielu ludzi mieszka w gorszych warunkach , choć na swoim bo ich na remont nie stać.
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 13 lip 2009, o 21:56

milo pisze:Nadal nie wiem sobieray co uważasz , że jest nie tak w tych lokalach.
Wielu ludzi mieszka w gorszych warunkach , choć na swoim bo ich na remont nie stać.
Milo, na dobrą sprawę , to Miasto plami samo siebie, a przez to i Ciebie, i mnie także. Taki przykład ze strony Miasta, to jakby pogarda dla człowieczeństwa! Tak postępuje kołtun najzwyklejszy. A pózniej taki jeden, czy drugi ubierze się w smokomg i pojdzie do teatru, czy na koncert w Filharmonii. I plami dalej!
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

LUK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2479
Rejestracja: 26 gru 2005, o 16:31
Lokalizacja: Kalisz/Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: LUK » 13 lip 2009, o 22:03

sobieray-3 pisze:
milo pisze:Nadal nie wiem sobieray co uważasz , że jest nie tak w tych lokalach.
Wielu ludzi mieszka w gorszych warunkach , choć na swoim bo ich na remont nie stać.
Milo, na dobrą sprawę , to Miasto plami samo siebie, a przez to i Ciebie i mnie także. Taki przykład ze strony Miasta, to jakby pogarda dla człowieczeństwa! Tak posrępuje kołtun najzwyklejszy. A pózniej taki jeden, czy drugi ubierze się w smokomg i pojdzie do teatru, czy na koncert w Filharmonii.
Pracuję po 10/12 godzin. Na nowe mieszkanie mnie nie stać ale opłacam wszystkie media w terminie. Nie oczukuję, że ktośi da mi coś za darmo. Po to mamy łapki i nóżki, by na siebie zapracować. Miasto nikogo na ulicę nie wyrzuca. Mam nadzieję, iż lokatorzy uszanuję te lokale i nie będzie pokutować tu myślenie: to nie moje.

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Nieprzeczytany post autor: milo » 13 lip 2009, o 22:21

Wiele pięknych słów - ale gdzie tu pogarda dla człowieczeństwa albo niezachowanie standardów XXI w. ?
Choć żyję krócej to widziałem w jakich warunkach mieszkają ludzie a tym daleko in plus do nich.
A że brak drogi ? Całe osiedla mają gorsze i nie mogą doczekać się ich od wielu lat.
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Nieprzeczytany post autor: milo » 17 sie 2011, o 11:23

Kolejna nieudana inwestycja...

"Ponad 70% lokatorów budynku socjalnego przy ulicy Podmiejskiej w Kaliszu zalega z czynszem....Wielu lokatorów ma kilkumiesięczne zaległości, ale są i tacy, którzy nie płacą właściwie od chwili, gdy otrzymali klucze do mieszkania. Ci muszą się liczyć z eksmisją - i to już niebawem."
http://www.rc.fm/polityczne/bedzie-eksmisja.html
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 17 sie 2011, o 13:26

Pewnie ci co płacą , to i ,,satelity'' maja . Część jest schorowana, bezradna i zagubiona. Tym powinien pomóc chyba prezydent Dariusz Grodziński , bo on chyba ma MOPS ,,pod sobą''? MOPS organizuje grupy wsparcia, to i pewnie podanko by napisał. A co z resztą - pijaczków i obiboków.? Roboty przymusow. jakieś kopanie żwiru na potrzeby Miasta?Front robót w Kaliszu jest ogromy, tylko trzeba im umieć i chcieć zorganizować. Jednak tego się nie załatwi podczas ,,studyjnych'' podróży po Turcjach ,Francjach czy nawet po Niemczech?

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10970
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 17 sie 2011, o 14:55

Najlepsze, że pan Konopka(chyba) powiedział, że ci ludzie mają prawo do dodatków mieszkaniowych, dzięki czemu mogą zapłacić czynsz miastu. Najlepsze, że te dodatki mieszkaniowe są przecież z kasy miasta. To najpierw miasta daje swoją kase, jako dodatek do mieszkania, a póżniej odbiera jako czynsz :) Rewelacja.
Ostatnio zmieniony 17 sie 2011, o 15:46 przez K-man, łącznie zmieniany 1 raz.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

sector-ostrow
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1270
Rejestracja: 16 kwie 2007, o 11:36
Lokalizacja: --------------

Nieprzeczytany post autor: sector-ostrow » 17 sie 2011, o 15:11

Miasto może daje, ale jak widać nie odbiera spowrotem. Zostaje w żołądkach jako żółty napój z bąbelkami lub bez.
zgoda buduje, niezgoda rujnuje

Awatar użytkownika
MirekDB
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 959
Rejestracja: 10 lis 2007, o 19:10
Lokalizacja: Kaliniec

Nieprzeczytany post autor: MirekDB » 17 sie 2011, o 22:27

sector-ostrow pisze:Miasto może daje, ale jak widać nie odbiera spowrotem. Zostaje w żołądkach jako żółty napój z bąbelkami lub bez.
Widać, że kolega sector nie ma pojęcia o tym jak wypłacane są dodatki mieszkaniowe?
Pieniądze nie idą do rąk beneficjenta tylko bezpośrednio na konto czynszu, beneficjent dopłaca tylko różnicę.

sector-ostrow
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1270
Rejestracja: 16 kwie 2007, o 11:36
Lokalizacja: --------------

Nieprzeczytany post autor: sector-ostrow » 17 sie 2011, o 22:51

Ale na piwko idzie to co powinno iść na opłaty.
zgoda buduje, niezgoda rujnuje

ODPOWIEDZ