9-piętrowy apartamentowiec przy Dobrzeckiej

To co już wybudowano.
d3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 454
Rejestracja: 17 sty 2006, o 16:44
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: d3 » 15 lut 2008, o 19:29

Tak się składa, że byłem ostatnio w tym budynku i cały czas coś robią, ale nie wiadomo co, bo jak wszyscy zdążyli zauważyć efektów nie widać, może to nadal te prace nad fundamentami...

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 14 mar 2008, o 17:34

W budynku pojawiły się ścianki działowe, ściany zewnętrzne ale nie widzę żeby działo się coś w kierunku wyższych pięter :) Nie robiłem dużo zdjęć bo gdy podszedłem blisko to dostałem w głowę kawałkami cegły :)
Obrazek
Obrazek
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

marek69
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 593
Rejestracja: 23 cze 2006, o 15:34
Lokalizacja: KALISZ/WIDOK

Nieprzeczytany post autor: marek69 » 14 mar 2008, o 22:42

Czyżby znowu wzbudziłeś zdziwienie że robisz zdjęcia? Polacy przyzwyczaili się tylko do używania aparatów fotograficznych tylko w wyjatkowych okazjach. Ludzie nie mogą zrozumieć, że są tacy którzy mają takie hobby i używają aparatu cały rok.

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 25 mar 2008, o 15:50

dzisiaj przy budynku przyszłego apartamentowca stał dżwig na kołach i na dach podawał elementy do wylewania betonowych ścian. Czyżby rozpoczęły się prace polegające na podwyższaniu obiektu?
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 25 mar 2008, o 17:58

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dziwne, ze tam jeszcze nie ustawili żurawia widac ze w Polsce liczy sie jeszcze siła ludzkich ramion, dla porównania w Belgii nawet przy budowie domku jednorodzingo ustawiaja malego żurawia do 2 ton , u nas jeszcze zaprawe urabiają w betoniarkach tam stawiaja silos z zaprawą doprowadzają tylko wode, a pod silosem jest mieszarka która miesza suchą zaprawe z woda, jeszcze mamy troche zacofany system , poczekamy moze sie coś zmieni w przyszlosci :roll: :?:
Andrzej

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 25 mar 2008, o 18:02

Kurcze już sam nie wiem co oni tam na dach wciągali. Zdawało mi się że coś do wylewania ścian ale teraz tego już na zdjęciach nie widzę. Znając szczęście okaże się że z 9 piętrowego apartamentowca powstanie 3 piętrowy biurowiec ;) No nic zobaczymy.
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 25 mar 2008, o 18:06

Na dach chyba wciągali zbrojnie tak to z daleka wyglada ale mozna sie mylić , jezeli ma tam powstać 9-piętrowy budynek to i tak bedą musieli postawić żurawia bo nie widze innej mozliwości :roll:
Andrzej

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 25 mar 2008, o 18:09

może tak jak na pierwszym zdjęciu praca ręczna :D nie no żartuje :) ale to naprawdę jest dziwne żeby do tej pory nie było jeszcze tam żurawia :)
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
MirekDB
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 959
Rejestracja: 10 lis 2007, o 19:10
Lokalizacja: Kaliniec

Nieprzeczytany post autor: MirekDB » 26 mar 2008, o 22:45

Z tego co widać na zdjęciach to wylewają dodatkowe słupy wzmacniające konstrukcje więc jednak pójdą do góry na pewno

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 28 mar 2008, o 18:51

Przejeżdżam codziennie obok tej inwestycji i jedno co zauważyłem to że przez 3 dni widać że zrobiono więcej niż przez cały wcześniejszy okres od rozpoczęcia przebudowy. Dzisiaj widać już że na 2 piętrze gotowe są już ściany zewnętrzne a robotników na dachu przybywa. Nie mam zdjęć z bliska ale mam jedno wczorajsze z wysokości.

Pewnie Mazek chce szybciej zakończyć tą inwestycję żeby niedługo móc zająć się budową swojego obiektu na terenach przy Młynarskiej :)

Obrazek
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 29 mar 2008, o 11:40

Obrazek

Obrazek

Budowa można powiedzieć rozkręcila sie juz na dobre, chyba tam nie lubią gdy sie zdjęcia robi :roll: :(
Andrzej

marek69
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 593
Rejestracja: 23 cze 2006, o 15:34
Lokalizacja: KALISZ/WIDOK

Nieprzeczytany post autor: marek69 » 29 mar 2008, o 19:37

Dziwnie na Ciebie patrzyli jak robiłeś fotki? Ja już się do takich reakcji w Kaliszu przyzwyczaiłem.Mam czasami wrażenie, że w danym momencie jestem jedna z nielicznych osób która robi zdjęcia np. nowym obiektom

Awatar użytkownika
MirekDB
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 959
Rejestracja: 10 lis 2007, o 19:10
Lokalizacja: Kaliniec

Nieprzeczytany post autor: MirekDB » 30 mar 2008, o 19:15

Ciekawe kiedy pójdą w górę jak na razie nie widać słupów wzmacniających na ostatniej kondygnacji

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 30 mar 2008, o 19:41

Pojdą w góre przyjzyj sie na zdjęciach, widac wyprowadzone zbrojenie , teraz bedzie ich czekac najtrudniejsza faza budowy zobaczym jak dalej beda budowac konstrukcyjnie :?:
Andrzej

Awatar użytkownika
MirekDB
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 959
Rejestracja: 10 lis 2007, o 19:10
Lokalizacja: Kaliniec

Nieprzeczytany post autor: MirekDB » 30 mar 2008, o 21:04

Swoją drogą ciekawe jak będą rozmieszczone pomieszczenie wewnątrz budynku, bo domyślam się, że klatki schodowe będą w szczycie budynku, co oznacza ciemne korytarze można by tego uniknąć gdyby na Pietrze było tylko po dwa mieszkania, ale nie sądzę, ponieważ były by ogromne

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 13 kwie 2008, o 07:01

Robotnicy przebili się z nowymi zbrojeniami przez dach budynku i wylewają nowe słupy nośne. Czyli jednak ruszył etap dobudowy kolejnych pięter :) Niestety nie wygląda na to aby przy budowie miał stanąć jakiś żuraw :(

Awatar użytkownika
LookAss
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 332
Rejestracja: 4 kwie 2007, o 18:22
Lokalizacja: Kalisz-Niedźwiady

Nieprzeczytany post autor: LookAss » 13 kwie 2008, o 09:09

Aż trudno uwierzyć. To jest niemożliwe, żeby bez pomocy żurawia skończyli to do końca tego roku. Może pojawi sie niedlugo? Albo po prostu tak obcieli projekt że dżwig juz nie bedzie potrzebny :wink:
*All Rights Reserved*

Awatar użytkownika
MirekDB
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 959
Rejestracja: 10 lis 2007, o 19:10
Lokalizacja: Kaliniec

Nieprzeczytany post autor: MirekDB » 13 kwie 2008, o 13:33

Dla tego, że obecne kondygnację są już pod dachem to użycie żurawi budowlanych nie było by zbyt efektywne to zapewne obyło się bez nich, ale prace na nowych kondygnacjach już raczej będą przy użyciu żurawia, ponieważ jest to bardziej efektywne i pieniądze wydane na prace żurawia na pewno się zwrócą

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 15 kwie 2008, o 19:36

Obrazek
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

Kacper
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 15 kwie 2008, o 22:59

Nieprzeczytany post autor: Kacper » 15 kwie 2008, o 23:06

Z informacji które posiadam to żuraw jest już zamówiony i ma stanąć na budowie do końca tego miesiąca. Jakie jest wasze zdanie czy w Kaliszu jest sens budowania takich obiektów?? Przecież cena jednego apartamentu będzie zbliżona do wybudowania willi pod miastem.

ODPOWIEDZ