Budowa dróg osiedlowych

To co już wybudowano.
Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4992
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: Budowa dróg osiedlowych

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 24 lip 2016, o 15:58

Jacenty pisze:
gawronik13kalisz pisze:
Wiele inwestycji realizuje Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Kaliszu. - Kontynuujemy prace związane z budową ulicy Radoszewskiego na osiedlu Tyniec - mówił Krzysztof Gałka, zastępca dyrektora MZDiK w Kaliszu. - Kontynuujemy roboty na moście warszawskim. Chcemy jak najszybciej udrożnić całą jezdnię na obiekcie. Rozpoczęliśmy prace związane z przebudową ulicy Asnyka na odcinku między Staszica i Polną. W najbliższym czasie ruszy budowa odcinka ulicy księdza Wacława Blizińskiego. Jednym z ważniejszych zadań miejskich zaplanowanych na ten rok jest remont Łódzkiej na odcinku od Miłej do Mostu na rzece Swędrni. Ogłoszony został przetarg, który wyłoni wykonawcę robót. Zadanie chcemy zrealizowac do 21 października tego roku. Na ten cel Miasto pozyskało niespełna trzy i pół miliona złotych na dofinansowanie inwestycji. W najbliższych dniach planujemy ogłoszenie kolejnych przetargów. Chodzi o m.in. przebudowę Młynarskiej i pierwszego odcinka ulicy Widok, remont Chopina i przebudowę odcinka Warszawskiej i Stawiszyńskiej oraz skrzyżowania Pl. Kilińskiego, 3 Maja i Warszawską.
http://www.kalisz.pl/pl/q/aktualnosci/k ... bywatelski" onclick="window.open(this.href);return false;

Czyli skrzyżowanie Warszawska/3 Maja/Kilińskiego w tym roku?
Ostatnio Pan Gałka znów w roli szefa ZDM ale do rzeczy brak słowa o planach na ten rok połączenia DObrzeckiej z HS. :shock:
Natomiast skrzyżowanie 3 Maja-Plac Kilińskiego Warszawska mogli jednak roboty połączyć z remontem Mostu Warszawskiego przecież cześć jezdni na moście już jakiś czas jest wyłączona z ruchu, po co ten poślizg!!!!!!
Z kolei hasło remont Chopina zapewne chodzi o Most czyżby jednak w tym roku jeszcze? :shock:
Jakby robiła to normalna ekipa to też bym tak napisał.
Jednak patrząc na zawrotne tępo prac to już chyba lepiej niech się pierw skupią na jednym remoncie :lol:
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

berlingo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 51
Rejestracja: 14 kwie 2013, o 21:05
Lokalizacja: Majkow wieś

Ulica Księdza Blizinskiego

Nieprzeczytany post autor: berlingo » 22 sie 2016, o 22:59

Rozpoczeła się budowa ulicy Księdza Blizinskiego brzy blokach nr 2 i 4 , ciekawe jaka nawierzchnie położą czy z kostki .

Maciek62800
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 579
Rejestracja: 28 maja 2011, o 13:07
Lokalizacja: Zagorzynek

Re: Ulica Księdza Blizinskiego

Nieprzeczytany post autor: Maciek62800 » 22 sie 2016, o 23:33

Ja rozumiem, że jest marnie z inwestycjami ale tworzyć osobny temat dla 50-metrowego kawałka ulicy to chyba przesada :twisted: Przecież jest temat Budowa dróg osiedlowych: http://www.inwestycje.kalisz.pl/viewtopic.php?f=4&t=882
Polak sam zeżre, a drugiemu nie da. Tak było, jest i będzie.
Marian Janusz Paździoch

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5397
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Re: Ulica Księdza Blizinskiego

Nieprzeczytany post autor: milo » 23 sie 2016, o 00:10

Maciek62800 pisze:Ja rozumiem, że jest marnie z inwestycjami ale tworzyć osobny temat dla 50-metrowego kawałka ulicy to chyba przesada :twisted: Przecież jest temat Budowa dróg osiedlowych: http://www.inwestycje.kalisz.pl/viewtopic.php?f=4&t=882
Zgadza się, tak samo jak mamy remonty dróg miejskich a zakładamy temat : Przebudowa ul. Asnyka w Kaliszu na odc.Staszica-Polna. :lol:
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4992
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: Budowa dróg osiedlowych

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 9 wrz 2017, o 10:40

Panowie mam do was takie pytanie na kompie znalazłem o to taki rysunek
Obrazek

Jest on na tyle nie typowy że brakuje na nim odcinka przyszłej obwodnicy DK12.
Zamiast tego jednak jest jakaś droga łącząca Łódzka ze starożytnym rondem.
Ktoś coś słyszał na temat tej drogi?
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2496
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Re: Budowa dróg osiedlowych

Nieprzeczytany post autor: jp » 9 wrz 2017, o 13:02

Brak odcinka przyszłej obwodnicy DK12 w projekcie nowego Studium wynika po prostu z tego, że nie przewiduje się poprowadzenia przyszłej obwodnicy DK12 w obrębie obecnych granic Kalisza. Przypuszczam, że jeszcze nie wiadomo nawet czy droga miałaby biec od północy czy od południa Kalisza. A droga łącząca ul. Łódzką z rondem na Piwonicach to jest nowy pomysł. Na ile realny i jak odległa w czasie miałaby być jego realizacja trudno przewidywać. Mimo tego rozwiązanie wygląda dość sensownie, szczególnie w kontekście kontynuacji odcinka poprzez Księżnej Jolanty, Piwonicką, Metalowców do Zachodniej.

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10947
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Budowa dróg osiedlowych

Nieprzeczytany post autor: K-man » 9 wrz 2017, o 13:35

Jak dla mnie to połączenie Łódzkiej z i rondem w Piwonicach jest zupełnie bez sensu. Jeden z największych i najdzikszych zakątków Kalisza, ma przecinać droga? Tam jest sporo dzikich zwierzaków, które z pewnością będą stanowić zagrożenie dla kierowców. Jeden z głupszych pomysłó obecnej władzy. Nawet poprzednia ekipa nie odwaliła takiego boba. Kalisz ma bardzo mało terenów zielonych przypadających na mieszkańca. te tereny aż się proszą, aby zostały terenem rekreacyjnym i jak najdzikszym.
Poniżej zb. zaporowego budowa infrastruktury to głupota, czyżby już zapomnieli jak te tereny wyglądały w 2010 roku. Wiem puszczą drogę na nasypie, ale to kosztowne i dla wody ziemny nasyp to żaden problem.
Jeśli miałem jakieś małe wątpliwości jak głosować, to właśnie zniknęły.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Piob
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 208
Rejestracja: 6 lut 2016, o 20:28

Re: Budowa dróg osiedlowych

Nieprzeczytany post autor: Piob » 10 wrz 2017, o 08:50

O ile dobrze kojarzę, to ta droga była już umieszczona w poprzednim planie zagospodarowania przestrzennego. Biorąc pod uwagę teren, w którym ma ona przebiegać i koszta jej budowy, to ta droga będzie odległym marzeniem przyszłości.

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7120
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Budowa dróg osiedlowych

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 11 wrz 2017, o 11:24

K-man pisze:
9 wrz 2017, o 13:35
Jak dla mnie to połączenie Łódzkiej z i rondem w Piwonicach jest zupełnie bez sensu. Jeden z największych i najdzikszych zakątków Kalisza, ma przecinać droga? Tam jest sporo dzikich zwierzaków, które z pewnością będą stanowić zagrożenie dla kierowców. Jeden z głupszych pomysłó obecnej władzy. Nawet poprzednia ekipa nie odwaliła takiego boba. Kalisz ma bardzo mało terenów zielonych przypadających na mieszkańca. te tereny aż się proszą, aby zostały terenem rekreacyjnym i jak najdzikszym.
Poniżej zb. zaporowego budowa infrastruktury to głupota, czyżby już zapomnieli jak te tereny wyglądały w 2010 roku. Wiem puszczą drogę na nasypie, ale to kosztowne i dla wody ziemny nasyp to żaden problem.
Jeśli miałem jakieś małe wątpliwości jak głosować, to właśnie zniknęły.
No to sam widzisz, że miasto musi powiększyć swoje granice :)
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4992
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: Budowa dróg osiedlowych

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 13 wrz 2017, o 11:39

Obrazek
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

ODPOWIEDZ