Stary młyn przy Wroclawskiej

To co już wybudowano.
Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Nieprzeczytany post autor: milo » 16 wrz 2009, o 22:13

Nie wiem dlaczego ale nasze organy nadzoru budowlanego nie spełniają swojej funkcji.
Tablica informacyjna jest ewidentnie nieprawidłowa , poniżej co powinna zawierać :
Tablica Informacyjna

Powinna ona zawierać określenie rodzaju budowy, rozbiórki lub robót budowlanych oraz ich adres i numer telefonu, numer pozwolenia na budowę lub rozbiórkę oraz nazwę, adres i numer telefonu właściwego organu nadzoru budowlanego, nazwę lub imię i nazwisko, adres oraz numer telefonu inwestora, nazwę, adres i numer telefonu wykonawcy lub wykonawców robót budowlanych, imiona, nazwiska, adresy oraz numery telefonu kierownika budowy, kierowników robót, inspektora nadzoru inwestorskiego, projektantów, numery telefonów alarmowych oraz okręgowego inspektora pracy.

Napisy na tablicy informacyjnej powinny być wykonane w sposób trwały i czytelny, na sztywnej płycie koloru żółtego, literami i cyframi koloru czarnego oraz mieć wysokość co najmniej 4 cm


Gdyby te informacje były na tablicy to można by się dowiedzieć co kryje sie za inwestycją a tak to możemy sobie zgadywać.
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

LUK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2479
Rejestracja: 26 gru 2005, o 16:31
Lokalizacja: Kalisz/Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: LUK » 16 wrz 2009, o 22:15

Obstawiam na markiet :)

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Nieprzeczytany post autor: milo » 16 wrz 2009, o 22:20

Marketów ci u nas dostatek , ale i ten przyjmiemy żeby Ostrowiacy z GODNOŚCIĄ mogli robić zakupy. ;-)
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

Awatar użytkownika
MirekDB
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 959
Rejestracja: 10 lis 2007, o 19:10
Lokalizacja: Kaliniec

Nieprzeczytany post autor: MirekDB » 16 wrz 2009, o 22:26

milo pisze:Marketów ci u nas dostatek , ale i ten przyjmiemy żeby Ostrowiacy z GODNOŚCIĄ mogli robić zakupy. ;-)
Do tego potrzebne będą stojaki na rowery ;)

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 16 wrz 2009, o 22:58

Takie zadaszone, jak na bahnhofie w N.Skalmierzyvch , co by nie zmokli!
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 16 wrz 2009, o 23:07

Ostatnio pisano ze przy ulicy Wrocławskiej ma powstać hipermarket nie zdziwił bym się jak będzie tam właśnie budowany :roll: :roll:
Andrzej

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 16 wrz 2009, o 23:39

LUK pisze:Obstawiam na markiet :)
Kolejny???
andrzej pisze:Ostatnio pisano ze przy ulicy Wrocławskiej ma powstać hipermarket nie zdziwił bym się jak będzie tam właśnie budowany :roll: :roll:
Obawiam się,że w przyszłości trzeba będzie zmienić bannery przy wjazdach do Kalisza.Zamiast-Najstarsze Miasto w Polsce,będzie-Miasto Hipermarketów Wita. :twisted:
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 17 wrz 2009, o 12:37

andrzej pisze:Ostatnio pisano ze przy ulicy Wrocławskiej ma powstać hipermarket nie zdziwił bym się jak będzie tam właśnie budowany :roll: :roll:
Jak przejdziecie się Wrocławską to pomiędzy dworcem PKS a US jest duży teren na którym stoją budynki hurtowni AGD, sklepów elektrycznych i handlarzy oknami. Wszystkie budynki są już opróżnione a na bramie wjazdowej pojawiły się tabliczki TEREN PRYWATNY. Coś mi się wydaje że to właśnie tam powstanie market o którym pisaliśmy w innym temacie.

[ Dodano: Czw, 17.09.2009, 12:37 ]
No to połowy lewej strony budynku na pewno już nie ma ;)

Teraz z okna widzę cała Hellene na Obozowej

Obrazek
Obrazek
Obrazek
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 17 wrz 2009, o 12:57

Adi pisze:
Jak przejdziecie się Wrocławską to pomiędzy dworcem PKS a US jest duży teren na którym stoją budynki hurtowni AGD, sklepów elektrycznych i handlarzy oknami. Wszystkie budynki są już opróżnione a na bramie wjazdowej pojawiły się tabliczki TEREN PRYWATNY. Coś mi się wydaje że to właśnie tam powstanie market o którym pisaliśmy w innym temacie.
Z tego co pamiętam to był teren Społem lub była hurtownia Społem ,
tez przejeżdżałem i wszystko jest tam po zamykane to wkrótce się przekonamy co tam będą stawiać, ale po młynie też coś tam wybudują stawiam na market
Andrzej

Awatar użytkownika
ochotnik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2004
Rejestracja: 5 sie 2009, o 17:08
GG: 9270210
Lokalizacja: Śródmieście I

Nieprzeczytany post autor: ochotnik » 17 wrz 2009, o 13:01

a mnie się wydaję, że marketu tam nie będzie ( chodzi mi o hipermarket lub coś podobnego) bo miejsce nie jest zbyt odpowiednie, najwyżej mogą wybudować tam jakiś dyskont, ale w to też wątpię, prędzej jakiś niewielki zakład produkcyjny, albo magazyny.

Awatar użytkownika
wollny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1377
Rejestracja: 11 gru 2007, o 11:30
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: wollny » 17 wrz 2009, o 13:04

Szkoda trochę tego młyna. Miał potencjał, mogliby coś z niego zrobić - niekoniecznie burzyć. Będę tam dzisiaj jechał pociągiem, to jak mi się uda strzelę parę fotek z rozbiórki.
Niepusta separacja między dwoma rzeczami podstawowymi jest homomorficzna z trójwymiarową przestrzenią euklidesową, a więc pozwala określić odległości przestrzenne.

Awatar użytkownika
anj
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 609
Rejestracja: 28 wrz 2008, o 14:54
Lokalizacja: Czaszki

Nieprzeczytany post autor: anj » 17 wrz 2009, o 13:08

no miejsce na większy sklep to takie nie do końca dobre...w większości w okolicy ulokowane są firmy a dodatkowo pobliski Kaufland i stosunkowo niedaleko ulokowana Hala pod Zegarem
Obrazek
"szanuj innego forumowicza...
...bo będziesz pisał sam do siebie"

~autor nieznany

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 17 wrz 2009, o 14:10

A dawny PAGED jeszcze tam stoi?
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

faust
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 686
Rejestracja: 25 lis 2005, o 19:04
Lokalizacja: Księże Małe/Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: faust » 17 wrz 2009, o 15:10

IBM jednak nie wybrał Wrocławia tylko Kalisz, widzimy pierwsze konsekwencje tej decyzji :wink:
Mam nadzieje, że to nie kolejny hipermarket, wydaje mi się, że już dawno by o tym trąbili.

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Nieprzeczytany post autor: milo » 17 wrz 2009, o 16:26

Na łamach prasy kaliskiej powinny niedługo pojawic się spekulacje co też tam będzie , ja mam jednak nadzieję ze coś nie z branży marketowej.
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

kaczorek88
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 439
Rejestracja: 17 cze 2009, o 22:05
Lokalizacja: korczak

Nieprzeczytany post autor: kaczorek88 » 17 wrz 2009, o 17:49

Z tego co wiem włascicielem działki po Kaliskim Młynie jest firma Duda Polski Koncern Mięsny.

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Nieprzeczytany post autor: milo » 17 wrz 2009, o 17:58

Skąd masz te informacje ?
Wydaje mi się , ze inspektorem nadzoru jest człowiek z firmy Rawbud , która budowała dla PKM Dudy.
To mogłoby potwierdzać twoje info.
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

kaczorek88
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 439
Rejestracja: 17 cze 2009, o 22:05
Lokalizacja: korczak

Nieprzeczytany post autor: kaczorek88 » 17 wrz 2009, o 18:02

Mam te informacje z pierwszej reki od prezydenta Janusza Pęcherza od 2 lat włascicielem działki po młynie Kaliskim jest firma Duda Polski Koncern Mięsny na 100 procent.A więc market chyba tam nie powstanie? No chyba ze firma Duda odprzedała teren komus innemu ale tego nie wiem

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Nieprzeczytany post autor: milo » 17 wrz 2009, o 19:02

Byle nie pobudowali tam jakiejs ubojni ;-)
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 17 wrz 2009, o 19:37

W 1995 roku duda mógł kupić kaliską ubojnie za niską cenę ale się nie zdecydował póżniej postawiono tam Tesco. Duda ma teraz problemy i na ubojnie się raczej się nie zdecyduje. Tak jak już pisałem wyżej od 2006 roku duda zdecydował się w Wielkopolsce pobudować wytwórnię biopaliw a czy już to zrobił to nie wiem. No chyba że jakieś centrum logistyczne.
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ