Przebudowa Miejskiej Fontanny i Placu Kilińskiego w Kaliszu

To co już wybudowano.
Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4310
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Przebudowa Miejskiej Fontanny i Placu Kilińskiego w Kaliszu

Post autor: andrzej » 31 mar 2008, o 14:14

piątek, 21 marca 2008
Przetargi Kalisz:Zaprojektowanie i przebudowa Miejskiej Fontanny na Placu Kilińskiego w Kaliszu.


II.2) CZAS TRWANIA ZAMÓWIENIA LUB TERMIN WYKONANIA: data zakończenia: 30.09.2008.

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY

I. 1) NAZWA I ADRES: Urząd Miejski w Kaliszu, Główny Rynek 20, 62-800 Kalisz, woj. wielkopolskie, tel. (062) 7654300, fax (062) 7642032.

Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.kalisz.pl pozycja ogłoszenia - zamówienia publiczne
I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO: Administracja samorządowa.

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

II.1) OPIS

II.1.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego: Zaprojektowanie i przebudowa Miejskiej Fontanny na Placu Kilińskiego w Kaliszu.

II.1.2) Rodzaj zamówienia: roboty budowlane, nie przysługuje odwołanie.

II.1.3) Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia: Przedmiot zamówienia obejmuje: 1.Zaprojektowanie i przebudowę Miejskiej Fontanny na Placu Kilińskiego w Kaliszu w oparciu o Program funkcjonalno-użytkowy: a)w zakresie projektowania zamówienie obejmuje wykonanie dokumentacji projektowej, w oparciu o wybraną przez Zamawiającego koncepcję, b)wykonanie przebudowy fontanny na podstawie projektu. 2.Wykonawca w ramach przedmiotu zamówienia zobowiązany jest do zapewnienia obsługi geodezyjnej, ewentualnego zajęcie pasa drogowego wraz z uiszczeniem opłat, wykonania wszelkich badań i prób, do przywrócenia terenu i nawierzchni do stanu pierwotnego oraz do wykonania dokumentacji powykonawczej i inwentaryzacji powykonawczej. 3.Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia oraz wymagania gwarancyjne Zamawiającego określone zostały w SIWZ i załącznikach do niej.


IV.3.4) Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub ofert: 14.04.2008 godzina 10:00, miejsce: pokój nr 6 mieszczący się na III piętrze budynku Urzędu Miejskiego w Kaliszu przy ul. Kościuszki 1a (Sekretariat Wiceprezydenta Miasta Kalisza)..

IV.3.5) Termin związania ofertą: okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert).

IV.3.6) Informacje dodatkowe, w tym dotyczące finansowania projektu/programu ze środków Unii Europejskiej: 1. Zamawiający zgodnie z art. 27 ustawy Pzp dopuszcza przekazywanie korespondencji tj. oświadczeń, wniosków, zawiadomień oraz informacji pisemnie lub faksem - na numer faksu 062 7654 446, z zastrzeżeniem pkt 3. 2. Zamawiający nie dopuszcza możliwości porozumiewania się drogą elektroniczną. 3. Złożenie oferty, jej wycofanie i zmiana oraz złożenie protestu i ewentualne przystąpienie do postępowania protestacyjnego może nastąpić jedynie w formie pisemnej. Złożenie tych pism w innej formie nie wywołuje jakichkolwiek skutków prawnych.
Nr ogłoszenia w bazie BZP:57112 - 2008


wiecej na : http://www.e-przetargi.pl/content/view/13520/2251/

Drobna inwestycja , ale jaka pożyteczna dla miasta . I doczekalismy sie przebudowy fontanny :wink: 8)
Ostatnio zmieniony 1 maja 2009, o 23:46 przez andrzej, łącznie zmieniany 3 razy.
Andrzej

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4712
Rejestracja: 5 lis 2006, o 14:12
Lokalizacja: Widok/Majków
Kontakt:

Post autor: Adi » 23 kwie 2008, o 11:29

Wezmą się za fontannę
Fontanna przy pl. Jana Pawła II jest ostatnim czynnym urządzeniem tego typu w Kaliszu, dostępnym w miejscu publicznym. Wkrótce jednak zmieni swój wygląd

W tegorocznym budżecie miasta zaplanowany został jej remont za ok. 200 tys. zł. Jest to potrzebne tym bardziej że fontanna nie była odnawiana od ponad 30 lat, czyli od momentu swojego powstania. Teraz zyskać ma m.in. nowe energooszczędne pompy tłoczące wodę i efektowne podświetlenie. Na przetarg ogłoszony przez Wydział Rozbudowy Miasta i Inwestycji wpłynęła co prawda tylko jedna oferta, ale realizacja przedsięwzięcia może rozpocząć się już wkrótce. Może, co nie znaczy, że musi. Przepisy nakładają bowiem na inwestora obowiązek uzyskania zgody konserwatora zabytków. Opóżnia to całą procedurę, bo wykonawca musi teraz przedstawić kilka koncepcji przyszłego wyglądu fontanny, a konserwator może, ale nie musi zaakceptować któregoś z nich. Zdaniem kaliskich służb konserwatorskich, wyrażonym na piśmie, fontanna na pl. Jana Pawła II „podkreśla zabytkowy charakter otoczenia”. Ciekawe którego? Średniowiecznych murów obronnych i Baszty Dorotki? To karkołomne zadanie, bo sama jest na wskroś XX-wieczna. To może podkreśla zabytkowy charakter pobliskiej szkoły muzycznej, też dość jeszcze nowoczesnej? A może drzew w parku albo zabytkowego przystanku KLA, z którym sąsiaduje? Na te pytania musi sobie teraz odpowiedzieć konserwator zabytków i na pewno nie jest to proste. Pozostaje nadzieja, że nadejdzie taki dzień, w którym robotnicy wezmą się za fontannę, a urzędnicy nie będą im w tym przeszkadzać.
www.zyciekalisza.pl
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

Kudlaty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 643
Rejestracja: 14 gru 2007, o 22:05
Lokalizacja: kalisz hanki

Post autor: Kudlaty » 15 maja 2008, o 00:45

Fontanna w nowym wydaniu

Czy jest szansa na to, by kaliska fontanna znajdująca się na Pl. Jana Pawła II została odnowiona? Szansa jest i miejmy nadzieję, że zostanie wykorzystana.

Wspomniana fontanna nie była odnawiana od 30 lat. W tym roku Władze Kalisza postanowiły przeznaczyć 200 tys. zł na jej renowację. Wydział Rozbudowy Miasta i Inwestycji ogłosił przetarg w celu wyłonienia wykonawcy tego projektu. W odpowiedzi zgłoszono tylko jedną ofertę. Jest szansa, że już wkrótce rozpocznie się realizacja zadania.

Wcześniej jednak firma, która miałaby się nim zająć musi uzyskać zgodę konserwatora budynku. Ta z kolei uzależniona jest od tego, czy konserwator zaakceptuje którąś ze zgłoszonych przez firmę propozycji przyszłego wyglądu fontanny.

Miejmy nadzieję, że któraś z koncepcji znajdzie akceptację i że kaliska fontanna wypięknieje

[ Dodano: Sob, 24.05.2008, 11:43 ]
Do konca wezesnia br. przy al. kilińskiego w sasiedztwie Panstwowej Szkoly Muzycznej, ma stanac zupelnie nowa fontanna. Obecna co prawda jest sprawna ale juz mocno zniszczona a do tego nieekonomiczna: pobiera duzo pradu, a sterujace nia urzadzenia ulegaja czestym awariom.

- podpisalismy juz umowe z forma ktora przygotowuje nam kilka projektow, a nastepnie wykona nowa fontanne - mowi Andrzej Szajdzinski, naczelnik wydzialu Rozbudowy Miasta i Inwestycji urzedu miejskiego - wybrana koncepcje bedzie musial jeszcze zaakceptowac konserwator zabytkow. projektant fontanny dostal wolna reke: moze wykozystac niektore elementy juz istniejacej lub zbudowac zupelnie nowa konstrukcje. Projekt powinien byc gotowy za 2-3 miesiace.

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4712
Rejestracja: 5 lis 2006, o 14:12
Lokalizacja: Widok/Majków
Kontakt:

Post autor: Adi » 16 cze 2008, o 22:07

Nowe nastroje placu Kilińskiego

Znajdujący się w sercu Kalisza plac Kilińskiego wypięknieje: zostanie przebudowana fontanna, zmieni się otoczenie baszty „Dorotki”, wykonana zostanie nowa elewacja budynków i wymieniona stolarka w starej części gmachu, w którym działa Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia.

Fontanna zlokalizowana jest przy Placu Kilińskiego, na wejściu do Parku Miejskiego. Wymaga gruntownej przebudowy, wymiany urządzeń i dostosowania do aktualnych potrzeb i wymagań, przy zastosowaniu obecnie dostępnych rozwiązań technicznych.
- Fontannę należało odpowiednio wkomponować w istniejące otoczenie pobliskiego parku. Winna posiadać architektoniczne elementy przestrzenne - rzeżbę lub rzeżby – o wysokości nieprzekraczającej 4 metrów. W specyfikacji zastrzegliśmy, iż należy zaprojektować zespół dysz wodnych z możliwością komputerowego sterowania obrazem wodnym. Fontanna powinna posiadać oświetlenie wewnętrzne z możliwością zaprogramowania włączania i wyłączania oświetlenia. Wartość planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym nie może przekroczyć kwoty brutto 220 tysięcy złotych – informuje Andrzej Szajdziński, naczelnik Wydziału Rozbudowy Miasta i Inwestycji Urzędu Miejskiego w Kaliszu.

Wykonawcę nowej fontanny wybrano w drodze przetargu – przetarg dotyczył wykonania projektu i jego realizacji. Wygrała firma Art Foutain z miejscowości Tczewo, która tak opisuje przedstawioną koncepcję:

„Fontanna „Nastroje” przedstawia trzy różne postaci ludzkie, o różnych rasach, narodowościach i światopoglądzie. Postaci te pokazują ludzkość jako świat zróżnicowany, a woda jest elementem spinającym nie tylko kontynenty, ale przede wszystkich ich mieszkańców. Woda wypływająca z każdej głowy symbolizuje myśli. Pozornie chaotyczny taniec wody ze światłem, występujący w centrum fontanny, układa się w spójną całość. Symbolizuje ideę harmonijnego współistnienia ludzi, mimo różnic między nimi.”

Obrazek

Wizualizacja firmy Art Foutain

W projekcie technicznym zawarto szczegółowe dane na temat tej inwestycji.

Dno basenu zostanie wyłożone płytkami granitowymi w kolorze szarym. Ścianki basenu wyłożone płytkami o wzorze drewnianych listew w kolorze brązowym ułożone pionowo. Rogi trójkątnego basenu wyłożone blachą nierdzewną polerowaną, w połowie ścianek również przełamanie blachą nierdzewną polerowaną.

Zbiornik znajdujący się wewnątrz basenu fontannowego zostanie zakryty „mapą świata”, wykonaną ze stali nierdzewnej szlifowanej w kształcie koła (średnica 2,5m), na którym wycięte będą kontynenty. W miejscu starych elementów („kapeluszy”) staną rzeżby w postaci profili trzech różnych twarzy (różne nastroje), umiejscowionych na postumentach. Postumenty będą wykonane ze stali nierdzewnej.

Profile zostaną wykonane z różnych materiałów:
profil nr 1 - wykonany ze stali nierdzewnej,
profil nr 2 - brąz,
profil nr 3 – miedż.

W środku zbiornika fontannowego będą trzy dysze, tryskające wodą na wysokość 3 metrów w postaci białej kolumny, dookoła wodnej kolumny sześć dysz spieniających o regulowanej wysokości od 0,5 -1,5 metra.

Ponadto woda będzie leciała z rzeżb – głów w postaci wodnych włosów.

Wszystkie elementy wodne będą podświetlone. Obrazy wodne i światła będą sterowane komputerowo.

Nowa fontanna zostanie wykonana w terminie do końca września 2008 roku.

I. Cieślak

WWW.kalisz.pl
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

LUK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2470
Rejestracja: 26 gru 2005, o 17:31
Lokalizacja: Kalisz/Dobrzec
Kontakt:

Post autor: LUK » 17 cze 2008, o 15:54

Zapowiada się coś czego w Kaliszu jeszcze nie mamy.

szymkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1877
Rejestracja: 29 mar 2007, o 16:59
Lokalizacja: KL

Post autor: szymkalisz » 18 cze 2008, o 07:52

No... Tylko nie wiem, czy nie za dużo tej stali

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4310
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Post autor: andrzej » 10 wrz 2008, o 08:42

Fontanna będzie jak nowa


Jedyna czynna fontanna w naszym mieście, istniejąca przy pl. Jana Pawła II, jeszcze w tym roku zostanie przebudowana i odnowiona. To szczęśliwy finał zmagań z konserwatorem zabytków

O sprawie fontanny pisaliśmy wiosną, gdy służby konserwatorskie zakwestionowały projekt przebudowy tego urządzenia. Projekt nie spodobał się również kaliskim architektom, u których konserwator zasięgał opinii. W efekcie planowana modernizacja utknęła w miejscu, bez widoków na realizację w dającej się przewidzieć przyszłości. Dziwiliśmy się temu, bo zadanie wydawało się potrzebne i nieskomplikowane, a także niedrogie. Nie był to też przypadek cennego obiektu zabytkowego, który byłby porównywalny choćby z pobliską Basztą Dorotką czy pozostałościami murów obronnych. Fontanna została zbudowana współcześnie i argument, że jej przebudowa zakłóci porządek architektoniczny zabytkowego otoczenia brzmiał co najmniej mało przekonująco. – Mamy dwumiesięczne opóżnienie, ale konserwator ostatecznie przychyliła się do propozycji projektu. Teraz projekt docelowy ponownie pójdzie do uzgodnień – poinformował Andrzej Szajdziński, naczelnik Wydziału Rozwoju Miasta i Inwestycji. Wykonawcą będzie specjalistyczna firma z Wrocławia. Przebudowa kosztować ma ok. 210 tys. zł i ma szansę doczekać się realizacji jeszcze w tym roku lub na początku przyszłego. Tak czy owak, wiosną przyszłego roku powinniśmy już cieszyć się nową fontanną.
Dodajmy, że równocześnie zmienia się też wizerunek otoczenia Baszty Dorotki. Przyparkowy plac, na którym odbywają się plenerowe koncerty, wybrukowany zostanie granitową kostką.

ZK

Czekamy na modernizacje tego placu i fontanny
:wink:
Andrzej

pejol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1014
Rejestracja: 25 lis 2005, o 20:41
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Post autor: pejol » 10 wrz 2008, o 11:49

Plac już jest modernizowany!

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4310
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Post autor: andrzej » 11 wrz 2008, o 17:41

Przebudowa fontanny w Kaliszu
11 września, 2008 - 12:57 — rc.fm

Około 200 tys. złotych ma kosztować przebudowa fontanny przy pl. Jana Pawła II w Kaliszu. Do tej pory czekano na decyzję konserwatora zabytków, który zastanawiał się czy przyjąć proponowany projekt. Zgoda konserwatora na przebudowę już jest. Prace powinny rozpocząć się jak najszybciej, by skończyć je w terminie. Choć jak przyznaje Andrzej Szajdziński, naczelnik wydziału inwestycji miejskich trzeba przedłużyć termin wykonania inwestycji do 10 grudnia, bo konserwator opóżnił nasze prace przynajmniej o dwa miesiące. Co się zmieni? "Fontanna zachowa dotychczasowy kształt inaczej jednak będą płynąć strumienie wody, nie będzie też tych charakterystycznych grzybków wystających z wody"-dodaje Szajdziński.

RC

Ale sie to znowu przeciaga :wink: :roll: :roll:
Andrzej

holek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 232
Rejestracja: 27 kwie 2006, o 22:13
GG: 3979899
Lokalizacja: Midleton-Ireland/ /Kalisz-Poland

Post autor: holek » 26 paź 2008, o 22:22

inwestycję można przenieść do realizowanych :) dzisiaj przechodząc obok widziałem teren wokół fontanny ogrodzony, stała budka robotników (oraz toi toi :wink: ), główne elementy fontanny są już zlikwidowane (nie ma już tych "trzech grzybków")

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6814
Rejestracja: 23 mar 2008, o 22:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz
Kontakt:

Post autor: Gumiś » 27 paź 2008, o 10:41

Byłem,widziałem,zdjęciami udokumentowałem :wink:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Dzisiaj doświadczyłem na własnej skórze to o czym pisaliście odnośnie robienia zdjęć.Na mnie też się ludzie glapili jak sroka w gnat.Jak bym robił cos złego,a Ja tylko robiłem fotki.Także zrozumiałem co mieliście na myśli pisząc o tym w innych tematach :lol: :lol:
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

marek69
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 594
Rejestracja: 23 cze 2006, o 15:34
Lokalizacja: KALISZ/WIDOK

Post autor: marek69 » 27 paź 2008, o 16:05

Dokładnie Gumiś tak jest.Cokolwiek fotografujesz w Kaliszu ludzie patrzą na Ciebie jakbyś popełniał przestępstwo.
Nie mogę tego zrozumieć. Tak mało kaliszan posiada aparaty? Czy może tylko wykonują zdjęcia u "cioci na imieninach" i wakacjach?

LUK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2470
Rejestracja: 26 gru 2005, o 17:31
Lokalizacja: Kalisz/Dobrzec
Kontakt:

Post autor: LUK » 29 paź 2008, o 20:48

Szkoda mi troszkę tej starej fontanny... ale może nowa będzie ciekawsza? Brakuje mi takich miejsc w Kaliszu z fontannami, czy ciekawymi pomnikami.

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4310
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Post autor: andrzej » 30 paź 2008, o 00:05

szkoda ze tylko fontanne remontuja , powinni tez dokola ten plac wyremontowac zeby mialo fajny efekt końcowy, czy wszystki trzeba rozbijac na etapy :?:
Andrzej

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 9123
Rejestracja: 5 lis 2007, o 22:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Post autor: K-man » 30 paź 2008, o 01:34

Przecież pisałem już kilka razy, że w planach jest remont otoczenia tej fontanny.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6814
Rejestracja: 23 mar 2008, o 22:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz
Kontakt:

Post autor: Gumiś » 31 paź 2008, o 23:15

Co z fontanną?
farelka
31/10/2008 13:02

Fontanna na Placu Kilińskiego miała zmienić swój wygląd do końca września.
Prace remontowe nie rozpoczęły się jednak zgodnie z planem i przeciwnicy modernizacji fontanny zacierali już ręce z radości, licząc na to, że plan upadnie. Okazuje się, że radość była przedwczesna – fontanna będzie gotowa do końca listopada.Nowy projekt fontanny, o którym pisaliśmy tutaj budził bardzo wiele kontrowersji.

Okazuje się, że to nie zmiany w projekcie – jak sugerowali przeciwnicy modernizacji – wpłynęły na opóżnienie prac.

-Opóżnienie prac nastąpiło ze względu na przedłużone konsultacje z Miejskim Konserwatorem Zabytków. W projekcie nic się nie zmieniło. Prace nad fontanną już trwają – nowa fontanna powinna być gotowa do końca listopada- mówi naczelnik Wydziału Rozbudowy Miasta i Inwestycji Andrzej Szajdziński.

Czekamy więc do końca listopada – wtedy okaże się czy niechęć Kaliszan do nowego wyglądu fontanny była uzasadniona. Oby nie…
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
anj
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 609
Rejestracja: 28 wrz 2008, o 14:54
Lokalizacja: Czaszki
Kontakt:

Post autor: anj » 1 lis 2008, o 02:48

jakoś nie moge przekonac się do tego projektu, chociaz oczywiście "na żywo" może sie ona prezentowac o niebo lepiej
Obrazek
"szanuj innego forumowicza...
...bo będziesz pisał sam do siebie"

~autor nieznany

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 9123
Rejestracja: 5 lis 2007, o 22:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Post autor: K-man » 1 lis 2008, o 10:24

Projekt wygląda rzeczywiście słabiutko.Mamy tu zabytkowe centrum, stare budowle, ato coś nie wiem jak to nazwać.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

marek69
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 594
Rejestracja: 23 cze 2006, o 15:34
Lokalizacja: KALISZ/WIDOK

Post autor: marek69 » 6 lis 2008, o 15:36

Byłem dzisiaj w pobliżu fontanny brak jakichkolwiek ruchów. Zresztą sami zobaczcie.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
anj
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 609
Rejestracja: 28 wrz 2008, o 14:54
Lokalizacja: Czaszki
Kontakt:

Post autor: anj » 6 lis 2008, o 18:46

może zamknęli się w Toi Toi'u :lol:
Obrazek
"szanuj innego forumowicza...
...bo będziesz pisał sam do siebie"

~autor nieznany

ODPOWIEDZ