Przebudowa Miejskiej Fontanny i Placu Kilińskiego w Kaliszu

To co już wybudowano.
holek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 232
Rejestracja: 27 kwie 2006, o 22:13
GG: 3979899
Lokalizacja: Midleton-Ireland/ /Kalisz-Poland

Nieprzeczytany post autor: holek » 15 gru 2008, o 02:56

milo pisze:Widziałem tą fontannę koło 22.00 i musze potwierdzić , że jest niepodświetlona. Ona w ogóle wygląda na niedokonczoną : brak wody w niecce ( to pewnie dlatego , że zima ) , nie widziałem tam żadnego podświetlenia , sam murek od zewnątrz nieciekawy tak samo jak chodnik. Nie miałem aparatu poza komórką , ale nawet gdybym miał to nie byłoby sensu robić fotki. Jeżeli to koniec prac to miasto wyrzuciło w błoto 210 tys zł.
Podświetlenie jest... przyjrzyj się dokładniej... lampy zamontowane są na tych skrzynkach co trzymają te "głowy", podświetlając spadającą wodę, a także na środku fontanny, przy każdej dyszy "strzelającej wodą".

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 15 gru 2008, o 09:50

Podświetlenie może i jest ale czy działa???Po postach wnioskuję że nie,ale najlepiej będzie jak koś z Was zrobi zdjęcie po zmroku....
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Nieprzeczytany post autor: milo » 15 gru 2008, o 15:39

Moze rzeczywiście podświetlenie jest zamontowane - nie chciało mi sie wchodzic do niecki żeby sprawdzić. Natomiast na 100 % nie było włączone. Pewnie działa razem z pluskiem wody :-) .
Btw - nigdy się nie zastanawiałęm nad tym - czy fontanny są wyłączane na okres zimowy czy tez może uruchamia się je też zimą jak jest dodatnia temperatura ?
Wydaje się , ze w "pełnej krasie" tą fontannę zobaczymy dopiero wiosną. Może efekt będzie lepszy bo teraz wyglada smutnie.
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

LUK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2479
Rejestracja: 26 gru 2005, o 16:31
Lokalizacja: Kalisz/Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: LUK » 15 gru 2008, o 18:48

To absurd! Po co instalować oświetlenie jak nie jest ono używane? Ten zakątek miasta miał zyskać nowy blask. Tymczasem mamy kolejne szarobure nieciekawe miajsce :(

Awatar użytkownika
anj
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 609
Rejestracja: 28 wrz 2008, o 14:54
Lokalizacja: Czaszki

Nieprzeczytany post autor: anj » 15 gru 2008, o 22:03

przeglądając całą dyskusję kiedy fontanny jeszcze nie było i patrząc na fotki, kiedy już prawie jest ukończona powiem tak...jeśli konserwator zabytków nawet jedynie opiniował projekt i miał cos przeciwko temu żeby takowa fontanna powstała to ja mu sie nie dziwię.
widziałem w życiu dużo brzydkich rzeczy, ale to cos woła o pomste do nieba.
moze jak zobacze na żywo to zmienię zdanie...ale na pocztówkę to się to raczej nie nadaje
Obrazek
"szanuj innego forumowicza...
...bo będziesz pisał sam do siebie"

~autor nieznany

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 15 gru 2008, o 22:17

Tylko szkoda że wykonawca nie ukończył tej inwestycji w terminie.Zakładany koniec był na 30.09.08 a jaki dziś dzień mamy???Dlaczego miasto nie nałożyło kary na wykonawce???
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

LUK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2479
Rejestracja: 26 gru 2005, o 16:31
Lokalizacja: Kalisz/Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: LUK » 15 gru 2008, o 22:18

... mam nadzieję, że wiosną maiasto dokona dużo zabiegów przy fontannie, które uatrakcyjnią to miejsce. Chodzi mi o nasadzenie dużej ilości ciekawych kwiatów, odpowiednie oświetlenie fontanny i tej starszej częsci szkoły muzycznej. Może latem będzie w miarę....

HARNAŚ
Site Admin
Site Admin
Posty: 677
Rejestracja: 25 lis 2005, o 18:35
Lokalizacja: Gdynia/Kalisz

Nieprzeczytany post autor: HARNAŚ » 15 gru 2008, o 22:47

I może nowy chodnik? Byle jakiś ładny a nie bruk.

krocik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 37
Rejestracja: 26 sie 2007, o 11:38
Lokalizacja: Szczypiorno

Nieprzeczytany post autor: krocik » 16 gru 2008, o 10:09

... i plandeką przykryc fontannę...

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 16 gru 2008, o 22:53

lepiej tam jakieś drzewa posadzić w miejsce tej nie ładnej fontanny :wink: :roll:
Andrzej

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10970
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 17 gru 2008, o 06:20

Koszmar.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Józef
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 256
Rejestracja: 7 sie 2008, o 15:36
Lokalizacja: Śródmieście:)

Nieprzeczytany post autor: Józef » 20 gru 2008, o 16:57

Tak dla porównania gdzie wieś a gdzie miasto.
http://www.tutej.pl/cms.php?i=33124
W cenie naszego lodowiska ale i tak bym się zamienił bez wahania.

pejol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1008
Rejestracja: 25 lis 2005, o 19:41
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: pejol » 20 gru 2008, o 17:30

Świetna jest, ta poznańska fontanna! Również zamienił bym na taką mające powstać lodowisko.

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 20 gru 2008, o 22:15

Fontanna jako fontanna jest cool,tylko po jaką cholere zbudowali tą ażurową konstrukcje ponad tą fontanną i dookoła???Psuje cały ogólny widok takie jest moje zdanie.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 20 gru 2008, o 22:42

Dzisiaj bylem osobiście koło tej fontanny , mogę powiedzieć krótko ze jest to najbrzydsza fontanna jaką widziałem widok żenujący i to kosztowało 210 tys zł to jest katastrofa , ktoś powinien ponieść konsekwencje za taki projekt , czy nie mogła być to fontanna przypominająca herb Kalisza , pewnie by się dużo lepiej to prezentowało. ma wrażenie na stanowiskach w UM pracują ludzie mało kreatywni :roll: :(

Coś wycięte z blachy chromo-niklowej na obrabiarce typu CNC , nie wiadomo co przypominające i w ogóle nie związane z Kaliszem , dla mnie blacha która nic mi nie mówi , pusty projekt . Fontanna zrobiona w środku, a na zewnątrz tragedia :evil:
Andrzej

Awatar użytkownika
Czaja
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 230
Rejestracja: 10 lis 2006, o 13:18
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Czaja » 20 gru 2008, o 22:54

Ktoś się uwziął na Kalisz i różnymi sposobami niszczy nam miasto, trzeba dodać że robi to bardzo skutecznie i sprytnie.

Awatar użytkownika
Crossmen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 589
Rejestracja: 3 paź 2008, o 10:40
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Crossmen » 20 gru 2008, o 23:31

Byłem, widziałem.... przeraziłem się, totalna chała i kicha! Już chyba byłby lepszy jakiś niewielki skalniaczek z oświetleniem, no ale ważniejsze są występy naszego prezia w kaliskiej TV z bajeranckim kasku strażaka na głowie.

d3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 454
Rejestracja: 17 sty 2006, o 16:44
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: d3 » 21 gru 2008, o 01:32

andrzej sama koncepcja była nawet w porządku, ale wykonanie jak sami mieliście nie jednokrotnie okazje (nie szczęśliwie) widzieć - tragiczne... może w związku z naszą opinią na forum (na którym już nie raz poruszano trudne tematy i czasem cytowały nas lokalne media) uda się zwrócić uwagę innych kaliszan, po przez jakiś artykuł w gazecie, ankietę można przeprowadzić, niech ludzie wiedzą co się robi z pieniędzmi w Kaliszu i wyrażą swoją opinię

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 21 gru 2008, o 01:55

Teraz to juz jest musztarda po obiedzie.Jesteśmy skazani na życie z tym architektonicznym potworkiem.Jak to bywa w naszym pieknym(coraz mniej pieknym)mieście,bezguście triumfuje.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

marek69
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 593
Rejestracja: 23 cze 2006, o 15:34
Lokalizacja: KALISZ/WIDOK

Nieprzeczytany post autor: marek69 » 21 gru 2008, o 17:11

Rzeczywiście totalna porażka. Na to wydać taką kasę to przesada.

W piątek fontanna nie działała.


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ