Przebudowa ul. Skarszewskiej

To co już wybudowano.
Awatar użytkownika
Crossmen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 589
Rejestracja: 3 paź 2008, o 10:40
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Crossmen » 16 kwie 2009, o 23:47

Ale po co zaczynać wcześniej. Lepiej wsiąść palić głupa, że teraz wyszło to na jaw, a pieniądze, które miały być na dokończenie inwestycji przeznaczyć na głupie bzdety typu kolejna wizja fontanny w wersji naszych o wielce czcigodnych panujących.

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 29 maja 2009, o 09:24

Kontynuując temat jazda niedokończonym fragmentem drogi jest dla mnie udrękom. Droga jest żle oznakowana. Brakuje informacji o zwężeniu i uskoku na kilka centymetrów. Samochody z innych miast których kierNie wiem jaki to ma związek z budynkiem stojącym obok chyba że w postach wyżej pisaliście owcy nie wiedzą o różnicy poziomów przy dużych prędkościach wyskakują kilka centymetrów w górę ;)o innej kamienicy. Widać że ściany tego budynku mogą się w każdej minucie zawalić no ale chyba nie przeszkadza to w załataniu kawałka ulicy i ewentualnie wymuszenia zwężenia tuż przy budynku aby nic się nikomu na auto nie zwaliło.

Jeśli ktoś czuje się na siłach napisać list do którejś gazety dołączając zdjęcia to można by tak zrobić bo ta droga będzie tak stała i stała :(

[ Dodano: Pią, 29.05.2009, 9:26 ]
zapomniałem dodać zdjęć:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Nieprzeczytany post autor: milo » 29 maja 2009, o 09:45

Widzę Adi , ze obecność dziecka nie wpłyneła na obnizenie Twojej aktywności :wink:
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 29 maja 2009, o 09:47

Wpuszczą mnie dzisiaj dopiero o 15 więc wiesz ;)
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 29 maja 2009, o 13:41

Gumiś pisze:I jest coś jeszcze.......

A mury (nie) runą
16 kwietnia, 2009 - 16:46 — [email protected]

Komplikują się prace związane z przebudową ul. Skarszewskiej w Kaliszu. Ulica na odcinku od Stawiszyńskiej do alei Generała Sikorskiego miała być przebudowana, miało tam powstać nowe odwodnienie, oświetlenie, a nawet ścieżka rowerowa. I wszystko pięknie brzmi - ale pojawiły się problemy.

Przy ul. Skarszewskiej 6 stoi bowiem zdewastowana kamienica, grożąca zawaleniem. Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego wydał nakaz rozbiórki budynku. A właściciel posesji się od niego odwołał.

"Drogowcy nie mogą prowadzic prac, dopóki procedura administracyjna się nie zakończy i budynek nie będzie rozebrany" - informuje prezydent Janusz Pęcherz.

"Naprawdę, jakbyśmy zobaczyli ten budynek, to on ewidentnie grozi katastrofą. Nie potrzeba tam nawet żadnej ekspertyzy robić - wystarczy zobaczyć, jak ten budynek wygląda. Ale odwołują się, teraz wojewódzki inspektor prowadzi procedurę administracyjną, a póżniej może sąd administracyjny będzie prowadził. Aż w końcu się zawali budynek. Ale takie jest prawo i tyle. Na razie siłą ludzi stamtąd nie wyciągniemy"


Do czasu ostatecznego rozstrzygnięcia wszelkie prace budowlane w rejonie posesji zostały wstrzymane. Roboty budowlane na pozostałym odcinku ul. Skarszwskiej zostały już zakończone.



[email protected]
Zacytowałem się z poprzedniej strony,także problem jest stary i znany ale niemoc jest wszechobecna i nie do pokonania,bynajmniej w Kaliszu.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10970
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 30 maja 2009, o 15:09

A ja uwielbiam tę ulicę, i nie chodzi mi o architekturę.Ale o róznicę w poziomach, jak San Fransisco :)
Mamy kilka uliczek tego typu w Kaliszu, niestety kiepsko wykorzystane.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Nieprzeczytany post autor: milo » 30 maja 2009, o 19:06

Po takiej uliczce jeżdzi tam tramwaj linowy
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... ncisco.jpg
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 2 cze 2009, o 07:34

Dzisiaj rano w radiu ESKA mówili o utrudnieniach na ul.Skarszewskiej i że są prowadzone roboty drogowe na wysokości domu dziecka,może chodzi właśnie o ten fragment co Adi pokazał na zdjęciach???
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 2 cze 2009, o 10:09

Dokładnie ta wysokość ;) Ale już tam nie jeżdżę więc nie potwierdzam ;) Ciekawe czemu nagle coś się ruszyło ;)
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 2 cze 2009, o 13:36

No i co...byłem dzisiaj krótko po informacjach radia ESKA i co się okazało???
Że jak zwykle kogoś poniosło z fantazją,nic się nie dzieje cisza w temacie.
Obrazek

Obrazek

Gdyby ten remont miał przebiegać szybko i sprawnie to nie byłoby potrzeby wkopywania tych barier,a tutaj wynika,że będzie się to przedłużać,tylko nie wiadomo jak długo.
Obrazek
Jakby ktoś chciał potrenować wyskoki przed rajdem WRC to chyba nie znajdzie lepszego miejsca,mulda w sam raz do trenowania wyskoków.
Obrazek
A ta opona to chyba tam jest jako odbojnik przed końcowym uderzeniem w bariere gdyby ktoś nie wychamował.
Obrazek
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 2 cze 2009, o 16:19

O ktoś zakosił jedną oponę bo ostatnio były 2 ;)
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 5 lis 2009, o 14:50

Zastanawiam się kiedy ten pseudo remont się zakończy tak na dobre.
Mała fotorelacja.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 5 lis 2009, o 15:26

Właśnie dzisiaj jechałem tamtędy i zastanawiałem się nad tym samym co Gumiś. Kiedy ten kawałek drogi zostanie ukończony. Może jakaś TV powinna się tym zainteresować. ;)
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

d3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 454
Rejestracja: 17 sty 2006, o 16:44
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: d3 » 5 lis 2009, o 18:07

tam juz tak jest dobre pare miesięcy...

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 6 lut 2010, o 19:42

Tak się zastanawiałem nad wpisem Adiego odnośnie transportu kruszywa i innych rzeczy potrzebnych do remontu Sikorskiego i Warszawskiej,które odbywają się ulicą Skarszewską.Ciekawe jak te ulice będą wygadały po zakończeniu tego remontu.

Cytat Adiego.

To samo będzie z niedawno wyremontowaną częścią Toruńskiej i Skarszewskiej. Wszystkie maszyny i ciężarówki właśnie tamtędy przewożą materiały potrzebne do remontu.

Zadam sobie trud i napiszę maila do szanownego Gałki co on sądzi na ten temat.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 6 lut 2010, o 20:28

Czekamy na odpowiedż ;) Co kawałka niewyremontowanej drogi to załatali fragment który nie był otoczony czerwonymi znakami :P
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 3 mar 2010, o 15:46

Adi pisze:Czekamy na odpowiedż ;)
Odpowiedzi nie dostałem aż do dzisiaj ale chyba ten niekończący się remont ma coś wspólnego z tym artykułem.


Rudera jak święta krowa

Przy ul. Skarszewskiej 6 straszy pustostan nadający się tylko do rozbiórki. Nic z nim jednak nie można zrobić, bo nie można ustalić miejsca pobytu jednej ze współwłaścicielek

Na opuszczony budynek zwróciła uwagę radna Ewa Witczak. Opowiedziała o widocznych pęknięciach ścian i o tym, że zużycie techniczne obiektu sięga 90 procent. Stanowi on zagrożenie m.in. dla uczniów pobliskiej SP 11 i wychowanków Domu Dziecka. W pobliżu znajduje się także Szpital Matki i Dziecka. Radna zaapelowała do władz miasta „o podjęcie kategorycznych decyzji” w sprawie wspomnianego pustostanu. Chcąc odpowiedzieć na ten apel, prezydent Janusz Pęcherz zwrócił się do Jerzego Wożniaka, powiatowego inspektora nadzoru budowlanego, z prośbą o wyjaśnienia. W odpowiedzi J. Wożniak poinformował, że już w listopadzie 2008 r. została przeprowadzona ekspertyza techniczna, która wykazała zły stan budynku. W czerwcu 2009 r. inspektor wydał decyzję nakazującą współwłaścicielkom budynku wyłączenie go z użytkowania, pozostawiając im na to czas do końca września. W tej chwili budynek jest niezamieszkały, ale nadal zameldowane są w nim dwie osoby, w tym jedna ze współwłaścicielek. Adres zamieszkania obu tych osób pozostaje nieznany. – Nie ma informacji, że budynek został rozkwaterowany, więc nie można przystąpić do procedury związanej z przeznaczeniem go do rozbiórki, przewidzianej przepisami ustawy Prawo Budowlane – orzekł J. Wożniak. Wszystko, co mógł zrobić w tej sytuacji, to dodać, że wysiłki zmierzające do ustalenia miejsca pobytu osób zameldowanych przy ul. Skarszewskiej 6 będą kontynuowane. A my możemy dopisać tę nieruchomość do coraz dłuższej listy kaliskich ruder. Może same się rozlecą. (kord)
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 3 mar 2010, o 17:59

Chyba jest tylko jedno wyjście.Trzeba tą ruderę podpalić;)

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 16 maja 2010, o 13:01

Minęło juz sporo czasu kiedy byłem w tym miejscu i nic się nie zmieniło.Barierki jak stały tak stoją,odgradzają miejsce gdzie stoi ta sypiąca się rudera i wygląda na to,że ten stan rzeczy potrwa długo.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 16 maja 2010, o 14:19

Tylko troszeczkę się zmieniło. Położono dywanik na tej dziurze tylko w miejscu barierek nawierzchni praktycznie brak. Nie zmienia to jednak faktu że uskok w tym miejscu jest. A ja osobiście nie wiem dlaczego przejmują się jakimś domem stojącym przy drodze.
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ