Przebudowa ul. Skarszewskiej

To co już wybudowano.
Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Przebudowa ul. Skarszewskiej

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 9 maja 2008, o 21:50

OBWIESZCZENIE Prezydenta Miasta Kalisza - zawiadamiam, że wydano decyzję ustalającą lokalizację inwestycji celu publicznego polegającej na przebudowie ulicy Skarszewskiej na odcinku od ulicy Stawiszyńskiej do ulicy Generała Sikorskiego w Kaliszu (wzmocnienie istniejącej nawierzchni jezdni bitumicznej poprzez ułożenie nowych warstw bitumicznych, przebudowa chodników i wjazdów) oraz budowie kanalizacji deszczowej na terenie położonym w Kaliszu oznaczonym w ewidencji gruntów i budynków jako dz. nr 28/2 (obręb 11), dz. nr 46, 49/2 i 48/1 (obręb 14), dz. nr 9, 46 i 94 (obręb 15) oraz dz. nr 1, 31, 30/9, 36 i 37/2 (obręb 27).

http://www.bip.kalisz.pl/index.php?id=1 ... p&r_ogl=SR

Ale sie wzieli za remonty ulic w naszym miescie , oby tak dalej :wink:
Jeszcze jakby w przetargach lepsze firmy wybierali do takich inwestycji, bo obecna firma która robi dwie inwestycje w Kaliszu to bardzo mi sie nie podoba tempo prac u nich jest bardzo wolne :? , chyba kazdy wie o jakiej firmie mówie :?: :? .
Andrzej

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 9 maja 2008, o 22:20

Tak to jest jak sie wybiera najtańsze oferty.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 29 lip 2008, o 10:16

Przetarg nieograniczony na: „Przebudowa ulicy Skarszewskiej w Ksliszu na odcinku od ulicy Stawiszyńskiej do al. Gen Sikorskiego".
Zmiana nr 1 do SIWZ
Numer: 143454 - 2008; data zamieszczenia: 27.06.2008

Ogłoszenia zamieszczonego przez Zarząd Dróg Miejskich, 62-800 Kalisz, ul. Piskorzewska 17, tel. 062 5049709, fax. 062 5049701 w Biuletynie Zamówień Publicznych z numerem 142815/2008
W ogłoszeniu jest: Przebudowa ulicy Skarszewskiej w Ksliszu na odcinku od ulicy Stawiszyńskiej do al. Gen Sikorskiego.
II.2) CZAS TRWANIA ZAMÓWIENIA LUB TERMIN WYKONANIA: data zakończenia: 15.10.2008
Powinno być: Przebudowa ulicy Skarszewskiej w Kaliszu na odcinku od ulicy Stawiszyńskiej do al. Gen Sikorskiego.
II.2) CZAS TRWANIA ZAMÓWIENIA LUB TERMIN WYKONANIA: w ciągu 2,5 miesiąca od daty podpisania umowy, nie póżniej jednak niż do dnia 15.10.2008r.

http://www.zdm.kalisz.pl/2008_048.htm

Obrazek


:wink:

[ Dodano: Wto, 29.07.2008, 10:15 ]
INFORMACJA O WYBORZE OFERTY NAJKORZYSTNIEJSZEJ
http://www.zdm.kalisz.pl/2008_065.htm

Dotyczy postępowania prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego o udzielenie zamówienia publicznego na „Przebudowa ulic Skarszewskiej w Kaliszu na odcinku od ul. Stawiszyńskiej do al. Gen. Sikorskiego”.

Zgodnie z art. 92 ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2007 r. Nr 223 poz 1655), Zarząd Dróg Miejskich w Kaliszu zawiadamia, że w wyniku przeprowadzonego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego na realizację zadania pn.: „Przebudowa ulic Skarszewskiej w Kaliszu na odcinku od ul. Stawiszyńskiej do al. Gen. Sikorskiego”, jako najkorzystniejsza została uznana oferta nr 2 Przedsiębiorstwa Budownictwa Drogowego S.A. z siedz. ul. Noskowska 3 – 5, 62-800 Kalisz.

Wyżej wymieniona oferta, jako nie podlegająca odrzuceniu uzyskała największą liczbę punktów tj. 100,00 pkt. w jedynym kryterium najniższej ceny

Cena oferty najkorzystniejszej: 1.667.918,40 zł
http://www.zdm.kalisz.pl/2008_065_oowp.pdf

No to nie dlugo kolejna ulica w Kaliszu bedzie super, po ktorej z przyjemnoscia bedzie sie jezdzic, oby tak dalej :?:

Inwestycje mozna juz przeniesc do realizowanych bo pewnie tam nie dlugo pojawi sie ciezki sprzet budowlany :wink:
Andrzej

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 29 lip 2008, o 17:21

Ulica Skarszewska jak to przeczytałem to się uśmiałem a wiecie dlaczego??Może ktoś sobie przypomina remont tej ulicy od skrzyżowania G.Sikorskiego w góre do ogródków działkowych kilka ładnych lat do tyłu???Pamiętam ten remont doskonale bo mieszkałem tam krótki czas.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

pejol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1008
Rejestracja: 25 lis 2005, o 19:41
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: pejol » 29 lip 2008, o 17:24

Owszem był taki remont, co w tym dziwnego, że teraz chcą polepszyć stan drogi do ulicy Stawiszyńskiej?

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 29 lip 2008, o 17:37

Nie nie Pejol ja pisałem o odcinku od G.Sikorskiego w górę a ten remont będzie na odcinku od G.Sikorskiego do Stawiszyńskiej,czyli w dół.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 24 sie 2008, o 21:05

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

No to sie zaczela kolejna inwestycja drogowa :wink:
Andrzej

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 24 sie 2008, o 21:25

Widze że ostro sie zabrali do pracy,oby tylko nie remontowali w ten sam sposób jak kilka lat temu odcinek za Sikorskiego w stronę działek.Na zdjęciu 2-gim widzę że ten mały domek po prawej został już wyburzony.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 24 sie 2008, o 21:34

Tyle że chwilowo to nie jest przebudowa tylko budowa systemu kanalizacji ;) Choć taniej by było gdyby obie inwestycje się jakoś ze sobą łączyły ;)
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 24 sie 2008, o 21:44

Gdyby to byla budowa kanalizacji to by chodnika nie zrywali oraz krawęznikow tylko by kopali tam gdzie jest asfalt z frezowany
Ostatnio zmieniony 25 sie 2008, o 00:19 przez andrzej, łącznie zmieniany 1 raz.
Andrzej

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 24 sie 2008, o 21:47

Adi bogu dzięki że zaczęli od tego,wyżej na Skarszewskiej kilka lat temu to położyli asfalt,kostke a miesiąc póżniej przypomnieli sobie że gaz będą zakładać i rycie nowo położonego dywanu na nowo.Jak skończyli z gazem to połatali to co zryli.Za kolejny miesiąc ryją na nowo,zapomnieli o kanalizie,tym razem chodnikowi sie oberwało.Jak będziesz tam w pobliżu to obejrzyj sobie dokładnie ulice ile ma śladów po poprawkach.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
arko
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 236
Rejestracja: 14 lis 2007, o 20:25
Lokalizacja: Czaszki/Rypinek

Nieprzeczytany post autor: arko » 24 sie 2008, o 21:55

@andrzej, co się dzieje z ostrością niektórych fotek? niewiele na nich widać

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 24 sie 2008, o 22:02

Cos mi z aparatem stalo i nie wiem co :?: :roll:
Andrzej

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 24 sie 2008, o 22:05

Byc może było zbyt wilgotno.Nie wiem jaki masz aparat. Ja mam cyfrową lustrzanke czasami przy deszczu tez mam takie objawy.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

gawron
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 440
Rejestracja: 2 maja 2006, o 15:20
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: gawron » 24 sie 2008, o 22:41

Jesli robicie zdjecia na trybie automatycznym, to aparat moze dobierac stosunkowo dlugie czasy naswietlania, przez co trudno wykonac fotke, ktora nie bedzie poruszona.

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 25 sie 2008, o 00:15

Jestem pewien że chwilowo a to związek z kanalizą bo dzisiaj na skrzyżowaniu Stawiszyńskiej i Skarszewskiej wpadłem samochodem w dziurę która prowadziła od Skarszewskiej do kanalizacji położonej na Stawiszyńskiej. Z innej beczki co za debil zostawił taką dziurę w zupełnej ciemności bez ostrzeżenia przy 40 na godzinę myślałem że straciłem tylne koło ;)

Być może inwestycje połączono w jakąś całość i etapy będą wykonywane równocześnie ;)

[ Dodano: Czw, 28.08.2008, 22:09 ]
Wygląda na to że przebudowa tej ulicy jednak trwa. Dzisiaj jadąc Stawiszyńską obserwowałem jak robotnicy układają nowe krawężniki a ekipa z wodociągów grzebie coś przy rurach. Teraz się zastanawiam czy na tej ulicy jest już położona kanalizacja?? Widać że ulica jest z frezowana tak jak to się robi teraz na Majkowie. Tam gdzie będą szły rury tam idzie wcześniej frez. Tylko po co układać nowe krawężniki przed rozpoczęciem prac kanalizacyjnych??
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 1 wrz 2008, o 22:15

Jakieś nowe wiadomości z tej okolicy???
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 1 wrz 2008, o 22:32

moze jutro tam bede przejeżdżal to pare fotek zrobie
Andrzej

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 16 wrz 2008, o 22:50

Andrzej co się dzieje czekam za jakimiś nowinami z twojej strony na temat tej inwestycji 8) :wink:
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 16 wrz 2008, o 23:01

jeśli chcesz to ja podzielę się moimi spostrzeżeniami ;) Często tam przejeżdżam ale ciężko mi się zatrzymać i pstryknąć fotki ;)

Zauważyłem że rury (chyba kanalizacyjne) są już położone większość krawężników jest wkopana. Nie wiem jak to wygląda bliżej ulicy Toruńskiej ale przy Staszyńskiej brakuje chodników ;). Ciekawi mnie kiedy zabiorą się za nowy asfalt.
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ