Górnoslaska reprezentacyjna?

Wszystko to, co chcielibyśmy zobaczyć w naszym mieście.
jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2509
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Górnoslaska reprezentacyjna?

Nieprzeczytany post autor: jp » 31 lip 2008, o 23:41

Gornosląska, a szczególnie odcinek od Polnej do byłego/przyszłego dworca PKS-u nigdy nie miał szczęscia do architektów. Wizerunku ulicy nie poprawiły nawet "szczytowe osiągniecia współczesnej architektery" :) kolo wiezy cisnień. Mam nadzieję, ze Pan Mazek w ramach rekompensaty :) wybuduje kiedyś w Kaliszu obiekt, który stanie sie wizytówką i jednym z symboli miasta.

Jednak IMHO najgorzej wyglądają bloki ustawione poprzecznie do ulicy (te między hotelem a Serbinowską). Widok podmiejskiego osiedla rodem z PRL-u nie licuje z główną ulicą miasta. Kiedyś bloczyska ozdobione były płytkami identycznymi jak elewacja hotelu, ale nie wiele to pomogło.

Chcialbym aby ten wątek służył do dyskusji nad pomysłami "upiększenia" tego lub innych fragmentów ulicy. Na zasłoniecie wspomnianych bloków poprzez zabudowę chyba nie ma co liczyć, gdyz miejsca jest mało, ale moze istnieje jakis inny sposób poprawienia estetyki.
Po drugiej stronie ma powstać(oby) ładna bryła budynku biblioteki, moze nadejdą wreszcie lepsze czasy dla Górnosląskiej ?

smirnov
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 23 gru 2007, o 10:19
Lokalizacja: KALISZ

Nieprzeczytany post autor: smirnov » 1 sie 2008, o 00:12

Co do blokow na Kalincu to chyba nie ma szans aby cos zmienic :wink: Lepiej zajac sie skrzyzowaniem Gornoslaskiej z Serbinowska, mowie tutaj o banku ING ktory powinien byc juz dawno zburzony a w jego miejsce posatwiony jakis budynek minimum 4,5 pieter :wink:

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2509
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: jp » 1 sie 2008, o 22:07

smirnov
Jak był likwidowany obuwniczy mialem nadzieje, ze powstanie w tym miejscu coś wytwornego. Jestem jak najbardziej za tym, aby rozdupczyc bude :)

marek69
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 593
Rejestracja: 23 cze 2006, o 15:34
Lokalizacja: KALISZ/WIDOK

Nieprzeczytany post autor: marek69 » 3 sie 2008, o 15:05

Nie jest to sprawdzona informacja, ale słyszałem , że ING na ul.Górnośląskiej ma być rozbudowywany ( z tego powodu zniknęła budka z lodami)

smirnov
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 23 gru 2007, o 10:19
Lokalizacja: KALISZ

Nieprzeczytany post autor: smirnov » 3 sie 2008, o 17:18

marek69 pisze:Nie jest to sprawdzona informacja, ale słyszałem , że ING na ul.Górnośląskiej ma być rozbudowywany ( z tego powodu zniknęła budka z lodami)
Dla nie było bardzo dziwne zniknięcie budki z hampami i lodami bo były w świetnym punkcie i zawsze były kolejki co za tym idzie była niezła kasa :wink: Teraz już rozumiem czemu zniknęły :lol:

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2509
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: jp » 3 sie 2008, o 18:17

Tam byly najlepsze zapiekanki w Kaliszu :wink: Marek69, pisząc rozbudowa, miałeś na mysli wykorzystanie tej budy?

[ Dodano: Czw, 14.08.2008, 0:30 ]
marek69 pisze:Nie jest to sprawdzona informacja, ale słyszałem , że ING na ul.Górnośląskiej ma być rozbudowywany ( z tego powodu zniknęła budka z lodami)
a "totolotek" nadal stoi

majka373
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 14 kwie 2008, o 17:39
Lokalizacja: Kalisz Sulisławice

Nieprzeczytany post autor: majka373 » 1 wrz 2008, o 12:51

na górnośląskiej to przedewszystkim trzeba byłoby te banki które tam są jakoś zamienić na jakieś pozyteczniejsze lokale, bo to jest wielka przesada już....;/

rym-ek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 865
Rejestracja: 30 gru 2005, o 11:51
Lokalizacja: Kalisz - Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: rym-ek » 1 wrz 2008, o 14:28

Nowy oddział Banku ING powstał na Górnośląskiej w miejscu gdzie mieściła się cukiernia. Na przeciwko dworca PKS :(
Przywróćmy godność prawu i Kaliszowi!!!!

szymkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1879
Rejestracja: 29 mar 2007, o 16:59

Nieprzeczytany post autor: szymkalisz » 1 wrz 2008, o 14:53

Zlikwidowali tą cukiernię?

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2509
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: jp » 1 wrz 2008, o 14:59

rym-ek pisze:Nowy oddział Banku ING powstał na Górnośląskiej w miejscu gdzie mieściła się cukiernia. Na przeciwko dworca PKS :(
Moze jest to tymczasowa siedziba, majaca zwiazek z rzekomą rozbudową oddziału "pod zegarem"? Byloby dziwne, gdyby zdecydowali się na ulokowanie kolejnej placówki w pobliżu. Chyba, ze chcą mieć oddział w bliskim sąsiedztwie przyszłego centrum hondlowo-rozrywkowego.

rym-ek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 865
Rejestracja: 30 gru 2005, o 11:51
Lokalizacja: Kalisz - Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: rym-ek » 1 wrz 2008, o 15:34

Tak zlikwidowali :(
Przywróćmy godność prawu i Kaliszowi!!!!

Awatar użytkownika
koval
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 90
Rejestracja: 30 sie 2006, o 13:27
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: koval » 1 wrz 2008, o 15:54

no tak i już chyba nigdy nie bedzie mial bo zamiast wybudować coś porządnego to wybudowali KFC, 5 banków i siłownie. zmarnowano tylko dobre metry kwadratowe... podziekujcie głównemu planiście miasta za piękne badziewie

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 1 wrz 2008, o 17:26

Ludzie obudzcie się.Zyjemy w gospodarce rynkowej a nie sterowanej odgórnie.Skoro cukiernia nie przynosiła dochodów to została zamknięta.

Budynki przy KFC to równiez prywatna inwstycja.Prywatny inwestor postawił obiekt i płaci co miesiąc podatki.Chyba lepsze to niż goły plac.

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2509
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: jp » 1 wrz 2008, o 18:45

Jesli o mnie chodzi, to jest mi obojetne ile banków znajduje sie przy Górnoslaskiej i co powstanie po byłej cukierni. O tym decyduje rynek i niech tak pozostanie. Natomiast nie jest mi obojetna estetyka miasta, a szczególnie obszar w scisłym sródmiesciu i wzdłuż reprezentacyjnych ulic. Kiedyś w jednym z artykułów Roberta Kordesa(ŻK) przeczytałem zdanie, które bardzo mi się spodobalo i doskonale pasuje do tematu:
"Czasami zapomina się, ze piękne miasta są potem bogatymi i szczęśliwymi miastami".Czy mamy tu tylko robic interesy a piękna szukać np. w wakacje za granicą? "

Awatar użytkownika
koval
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 90
Rejestracja: 30 sie 2006, o 13:27
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: koval » 1 wrz 2008, o 19:49

Pawel pisze:Ludzie obudzcie się.Zyjemy w gospodarce rynkowej a nie sterowanej odgórnie.Skoro cukiernia nie przynosiła dochodów to została zamknięta.

Budynki przy KFC to równiez prywatna inwstycja.Prywatny inwestor postawił obiekt i płaci co miesiąc podatki.Chyba lepsze to niż goły plac.
tia to czemu w warszawce będzie rozpatrywana uchwała ograniczająca powstawanie banków na reprezentacyjnych ulicach miasta?
a od czego jest plan zagospodarowania przestrzennego który mówi co gdzie można budować? a czemu mojemu ojcu ODGÓRNIE odebrano status działki budowlanej podczas budowy trasy bursztynowej? 10m dalej zakaz budowania nie obowiązuje

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 1 wrz 2008, o 23:32

Nie wiem czemu w warszawce chca uchwalić taką ustawę.To nie do mnie to pytanie.
Plan zagospodarowania przestrzennego okresla jakie budynki gdzie mogą stanąć.Myślisz ze budynki w skrócie nazwijmy KFC zostały wybudowane niezgodnie z tymże planem ?
Ojcu odebrano ODGÓRNIE zgodnie z ustawa sejmu RP.Nie wiem co to ma do rzeczy ?Nie widzisz róznicy pomiedzy gospodarką rynkową a sterowaną odgornie ?To widac za młody jesteś.Poczytaj historię PRL-u.

Awatar użytkownika
koval
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 90
Rejestracja: 30 sie 2006, o 13:27
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: koval » 2 wrz 2008, o 09:41

wiem co to znaczy gospodarka centralnie sterowana. akurat miałem szczęście skończyć ekonomie w P=ń. Zagadnienia historii gospodarki też znam, nie musisz mi nic tłumaczyć

target
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: 25 lis 2005, o 20:16

Nieprzeczytany post autor: target » 2 wrz 2008, o 10:23

odnośnie wa-wy i ograniczeniu w powstawaniu banków chodzi o wyremontowany Trakt Królewski. ale nie będzie się to przejawiało w odgórnie przygotowanych mpzp ale w ulgach dla najemców z branż: gastronomicznej, księgarskiej, antykwaryjnej itp. chodzi o to by centrum miało dusze. kapitalny pomysł jak dla mnie:]

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 2 wrz 2008, o 11:10

No to zmienia postać rzeczy.

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10973
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 25 maja 2009, o 09:00

Wiele miast stawia na komunikację miejską.Aby zmniejszyć ruch pojazdów wymysla się róznego ordzaju zabiegi.Dotyczy to głównie dróg czteropasmowych, jak Górnoslaska, czy Wrocławska.Pan Gałka chce np. z Wrocławską uczynić dwupasmową jak dla mnie jest to krok dość radykalny.Inne miasta postapiły inaczej, moim zdaniem ciekawiej.A mianowicie jeden pas ruch( w każdą stronę oczywiście) jest zarezerwowany dla komunikacji miejskiej.U nas tez by tak mogło być, jeden pas dla KLA i busów przewożących ludzi.Sadzę, że dzięki temu komunikacja zbiorowa wiele by zyskała.A więc zanim pan Gałka zwęzi Wrocławską, mozne by spróbowac takiego rozwiazania.Zresztą na Górnosląskiej i innych ulicach też.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

ODPOWIEDZ