Śródmieście strefą wolną od samochodów

Wszystko to, co chcielibyśmy zobaczyć w naszym mieście.
Awatar użytkownika
glootech
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: 31 sie 2006, o 14:44
Lokalizacja: już nie Kalisz

Nieprzeczytany post autor: glootech » 13 sty 2009, o 11:04

Super :)
Gabinet Logopedyczny Logo Ruda https://logoruda.pl.

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 13 sty 2009, o 20:38

Andrzej to naprawde dobra wiadomość,nareszcie zdm uczynił krok w dobrą stronę....oby tak dalej.Mam nadzieje że z czasem rozszerzą ta strefe.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 13 sty 2009, o 22:09

Obrazek

Mam pytanie, czyli osoba nie zamieszkała w tej strefie ma zakaz wjazdu autem na te ulice objęte strefą dobrze myślę :?
Andrzej

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 13 sty 2009, o 22:22

nad znakiem strefy jest zakaz wjazdu i jakiś komunikat ale nie wiem co tam jest napisane.

dzisiaj jechałem obok tej strefy i chyba nikt nie widział znaków że taka strefa istnieje. Każdy parkował gdzie chciał a i ludzie z ulic uciekali. Dopóki nie zostanie to bardziej rozgłoszone i straż miejska nie będzie się brała do roboty dopóty chyba nic się nie zmieni.
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

LUK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2479
Rejestracja: 26 gru 2005, o 16:31
Lokalizacja: Kalisz/Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: LUK » 13 sty 2009, o 22:23

Andrzej, to dotyczy tylko przepisów ruchu drogowego. Pieszy ma pierwszeństwo, dopuszczalna prędkość samochodu to 20km/h. Czyli łatwiej będzie pieszym, a trudniej kierowcom. Zresztą zobaczymy co praktyka pokaże. Ten niebieski znak, który postawili przy tych ulicach najczęściej spotkać można na drogach osiedlowych.

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2509
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: jp » 17 sty 2009, o 11:36

Na stronie Urzedu Miasta http://www.kalisz.pl/portal.php?aid=new ... c9991e25f9 pod newsem "Strefa zamieszkania w śródmieściu" mozna zamieszczac komentarze.
Prosze piszczie, może nasze wpisy pomogą Miastu podjąc decyzję o utworzeniu deptaków.

Awatar użytkownika
anj
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 609
Rejestracja: 28 wrz 2008, o 14:54
Lokalizacja: Czaszki

Nieprzeczytany post autor: anj » 18 sty 2009, o 11:41

w Wiadomościach Kaliskich widziałem wywiad z Panem Gałką odnośnie wprowadzonych zmian. I zaciekawiło mnie nastepujące stwierdzenie z jego strony: że w okolicy Głównego Rynku przechodnie i tak poruszają się gdzie chcą (chodnik, ulica, środek skrzyżowania) i ciężko nad tym zapanować, więc wyszli na przeciw temu zjawisku i wprowadzili zmianę organizacji ruchu legalizując tym samym nieograniczony ruch przechodniów i ograniczając ruch samochodów :shock:

w efekcie z jego wypowiedzi mogę wywnioskować że zmiany w centrum miasta to nie wynik działań prowadzących docelowo do uwolnienia centrum od ruchu samochodów ale coś co rozwiązuje problem przechodniów z którymi sobie nie radzą :shock:
Obrazek
"szanuj innego forumowicza...
...bo będziesz pisał sam do siebie"

~autor nieznany

rym-ek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 865
Rejestracja: 30 gru 2005, o 11:51
Lokalizacja: Kalisz - Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: rym-ek » 19 sty 2009, o 14:48

Tak właśnie jest. Te zmiany w zasadzie nie wniosły niczego nowego, a deptaków jak nie było tak nie ma. Anj z tego co napisałeś wynika, że na wyżej wymienionych ulicach ludzie mogą poruszać się całą szerokością jezdni? Czy tak mówił Pan Gałka, bo ja tego wywiadu nie widziałem :(
Przywróćmy godność prawu i Kaliszowi!!!!

Awatar użytkownika
anj
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 609
Rejestracja: 28 wrz 2008, o 14:54
Lokalizacja: Czaszki

Nieprzeczytany post autor: anj » 19 sty 2009, o 15:14

odnośnie poruszania się po jezdni to mniejwięcej tak to zrozumiałem.
zresztą jeśli się nie mylę to przechodnie mają na drogach osiedlowych (z takim znakiem jak obecnie w centrum) dowolność poruszania się zarówno po chodniku jak i jezdni i mają jakby "pierwszeństwo" przed samochodami
Obrazek
"szanuj innego forumowicza...
...bo będziesz pisał sam do siebie"

~autor nieznany

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10970
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 25 maja 2009, o 08:43

Uważam, że dość ciekawe rozwiazanie.Miasto niewiele większe od Kalisza, a umiało wyznaczyć sobie ambitne cele.
http://eko.org.pl/edbs2005/include/s.ph ... icle&id=13

[ Dodano: Pon, 25.05.2009, 10:21 ]
Jeszcze jeden bardzo ciekawy wywiad
http://www.bezsamochodu.pl.tl/Miasta-dla-ludzi.htm
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 12 maja 2011, o 10:17

Minęło trochę czasu od ostatniego postu,więc pora odświeżyć temat...

Obrazek
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

ODPOWIEDZ