Zoo Safari w Kaliszu.

Wszystko to, co chcielibyśmy zobaczyć w naszym mieście.
Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Zoo Safari w Kaliszu.

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 24 wrz 2008, o 14:37

Zakładam ten temat chcąc poznać wasze opinie dotyczące lokalizacji tego obiektu i wasze pomysły dotyczące jak mogłoby to wyglądać.Załączam też link do wglądu jak to wygląda w Swierkocinie niedaleko Gorzowa.Proponuje obejrzec wszystkie strefy jakie są tam przedstawione oraz galerie zdjęć.W krótce wrzuce tez zdjęcia z Irlandii jak tutaj to wyglada w FOTA WILDLIFE PARK.Zapraszam do dyskusji na ten temat.

[ Dodano: Sro, 24.09.2008, 14:37 ]
http://zoosafari.pl/index.php

[ Dodano: Sro, 24.09.2008, 14:39 ]
http://www.fotawildlife.ie/index.html
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 24 wrz 2008, o 17:52

Myślę że to jest nierealne w Kaliszu. Kiedyś u nas było małe zwykłe ZOO nawet było troszkę zwierzęta jednak zdarzył się wypadek z jednym ze zwierząt i z obiektu zrezygnowano.

Co do ZOO SAFARI byłem kiedyś w takim obiekcie w Czechach no i było fajnie ;)
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

ANewDay
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1945
Rejestracja: 12 lut 2006, o 12:10
Lokalizacja: xxxx

Nieprzeczytany post autor: ANewDay » 24 wrz 2008, o 18:37

nierealne ale byloby super:D

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 24 wrz 2008, o 20:22

Dlaczego myslicie ze nierealne????Dyskfalifikujecie pomysł na samym starcie.Wystarczy że znalazłby się prywatny inwestor który podjął by się tego zadania,nie miałem tutaj na mysli że miasto coś takiego zrobi bo to faktycznie nierealne.W Swierkocinie tego zadania podjął się prywatny inwestor i jak widać biznes się kręci i to nieżle.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Józef
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 256
Rejestracja: 7 sie 2008, o 15:36
Lokalizacja: Śródmieście:)

Nieprzeczytany post autor: Józef » 24 wrz 2008, o 22:56

Kalisz to nie 3świat!!!
Na zoo z prawdziwego zdarzenia nas nie stać, a safari to sobie można urządzić w Puszczy Białowieskiej.
Czy naprawdę to miasto tak nisko upadło? Przychodzą mi do głowy setki rzeczy których mi brakuje w Kaliszu ale na safari to bym nie wpadł.
Gumiś nie rób wiochy :x
(i daj spokój z tą Irlandią w co drugim poście! to nie jest miejsce z którego można czerpać wzorce, jak dorośniesz pobędziesz trochę tam i tu - to zrozumiesz)

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 24 wrz 2008, o 23:15

Jak Ci sie pomysł nie podoba nie zabieraj głosu.A dorosły jestem dostatecznie długo.I dlaczego twierdzisz że IRE jest miejscem z którego nie mozna czerpac wzorców???Daj mi chociaż jeden powód!!!!!Zresztą podałem przykład Swierkocina a to nie w Irlandii.Może jakbys się ruszył troche dalej poza Kalisz to bys zrozumiał tak jak Ja.

[ Dodano: Sro, 24.09.2008, 23:24 ]
Obiecane zdjęcia z Wildlife Park.

[ Dodano: Sro, 24.09.2008, 23:28 ]
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10973
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 24 wrz 2008, o 23:44

Józef może pojechał troche ostro, ale ma rację, takie safari żle mi się kojarzy.

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 24 wrz 2008, o 23:50

A dlaczego??To byłby przyrodniczy park tematyczny tak jak Zawodzie pełni role parku tematycznego historycznego.To jest tylko pomysł który miasto nie musiałoby finansowac ze swojej kasy.Wystarczy znależć inwestora który sfinansowałby to z własnej kasy.Skoro w Polsce i europie takie parki działaja to dlaczego nie w Kaliszu???Dla miasta byłaby to atrakcja w regionie,przy tym duży zarobek dla miejscowej ludności i nowe miejsca pracy.O tym chyba już nikt nie pomyślał???Także zapraszam raz jeszcze do produktywnej dysputy a nie tekstów typu;NIE RÓB WIOCHY.Jeżeli moderator lub site admin zlikwiduje tą stronę nie będę miał żalu to był tylko pomysł.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Józef
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 256
Rejestracja: 7 sie 2008, o 15:36
Lokalizacja: Śródmieście:)

Nieprzeczytany post autor: Józef » 25 wrz 2008, o 11:32

Przerażają mnie takie pomysły bo jeszcze ktoś podchwyci! Przeraża mnie bezmyślność Kaliszan, mamy tradycje z których możemy czerpać nie trzeba niczego bezwiednie kopiować - mamy Gołuchów, urocze miejsce wystarczy tylko trochę doinwestować, wypromować. Nie potrafię zrozumieć dlaczego ktoś miał by tu przyjeżdżać oglądać strusie a nie żubry? No przecież już jakiś kretyn wpadł na pomysł wioski indiańskiej, co dalej dinopark z plastikowymi dinozaurami i może pomnik Reagana jak warszawiacy? obok pomnika zulusa czaki i będziemy mieli metropolie na światowym poziomie. Jak już chcecie coś egzotycznego to oranżeria albo palmiarnia z prawdziwego zdarzenia, nie trzeba wymyślać niczego nowego na co nie wpadli nasi przodkowie, jedynie powrócić do stanu przed PRL.

A Wyspy to architektoniczna, urbanistyczna i na dłuższą metę społeczna katastrofa tylko że zadbana ot co. Jak wypudrowana kobita, pod pudrem pryszcze, brzydota, głupota i wredny charakter - kiedyś się obudzisz :shock:

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 25 wrz 2008, o 15:19

Józef dlaczego jesteś przerażony???To jest tylko pomysł.Gołuchów też jest piękny wiem bo byłem tam nie raz,wymaga tylko doinwestowania jak to podkresliłeś.A dlaczego takie zoo miałoby nie powstać??Tylko trzeba to zrobić z głową,i czego nie rozumiesz z przyjazdami ludzi do Kalisza?A co mamy pompować kase Wrocławowi czy Poznaniowi bo tam są zoo???Dlaczego kasa miałaby nie zostać w Kaliszu???Jestem pewien że ruch w interesie by był to byłaby atrakcja na cały region kaliski.Zaś co do palmiarni i domku szwajcarskiego to leży chyba w gesti miasta aby coś z tym zrobili.Widziałem tylko co prawda zdjęcia naszego parku z przełomów wieków i zgadzam się z Tobą że takie coś jak sztuczne ruiny,palmiarnia,domek szwajcarski powinny byc reaktywowane,ale to juz inna bajka.Zaś co do Irlandii to może masz racje ale gdzieś w 50%.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
arko
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 236
Rejestracja: 14 lis 2007, o 20:25
Lokalizacja: Czaszki/Rypinek

Nieprzeczytany post autor: arko » 25 wrz 2008, o 17:04

Obejrzałem sobie tą stronkę http://zoosafari.pl/index.php i powiem tak: gdyby coś takiego powstało w Kaliszu to byłby to powód do wstydu i to ogromny. Kalisz i zoo safari, no po prostu pasuje tu wybitnie.

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 25 wrz 2008, o 17:22

Eee a czego się tutaj wstydzić nie rozumiem.Boicie się promocji miasta i zysków z tym związanych???To czego Wy oczekujecie że kasa sama Wam z nieba spadnie??? No nie roz.......cie mnie!!!
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
beres
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 25 wrz 2008, o 02:53
Lokalizacja: Wrocław

Nieprzeczytany post autor: beres » 25 wrz 2008, o 17:59

Wydaje mi się że krytyka z jaką się spotykasz na forum związana jest z abstrakcyjnością takiego przedsięwzięcia tak jak wspomniana przez Józefa wioska indian czy to jest komuś potrzebne? To raczej kopiowanie pomysłów z innych państw które raczej nie sprawdzą się na gruncie Kaliskim. Fakt miasto ma mało atrakcji turystycznych czy nawet tych dla mieszkanców ale safari? Wydaje mi się że trudno byłoby znależć na tyle szalonego prywatnego inwestora który zdecydowałby się na wybudowanie czegoś takiego poza tym gdzie byłoby takie safari? Nie wiem ale kojarzy mi się to z opuszczonymi wesołymi miasteczkami które co jakiś czas nawiedzają nasze miasto i raczej wyglądają smutno. Tylko szkoda tych zwierząt... skupmy się póki co na aqua parku czy stadionie piłkarskim z prawdziwego zdarzenia

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10973
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 25 wrz 2008, o 18:07

A mnie się podoba pomysł z palmiarnią,która byłaby częscią ogrodu botanicznego.Uważam ,że taki ogród z roślinnośćią z egzotycznych stron świata, kaliszanom przypadły do gustu.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
arko
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 236
Rejestracja: 14 lis 2007, o 20:25
Lokalizacja: Czaszki/Rypinek

Nieprzeczytany post autor: arko » 25 wrz 2008, o 18:30

Tak, jestem za palmiarnią w parku, odbudową ruin i domku szwajcarskiego,to by były mocne punkty dla miasta. A zoo safari w porównaniu do tego - żałosne.

phrenic
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 358
Rejestracja: 7 maja 2006, o 09:15
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: phrenic » 25 wrz 2008, o 18:33

a może by tak odbudować oranżerię i urządzić w niej np. motylarnię...

Awatar użytkownika
MirekDB
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 959
Rejestracja: 10 lis 2007, o 19:10
Lokalizacja: Kaliniec

Nieprzeczytany post autor: MirekDB » 25 wrz 2008, o 19:04

Ja mam bardziej ambitne marzenia są one związane z motoryzacją, marzy mi się tor do wyścigów samochodowych i motorowych oraz tor dla gogardów, ale taki z prawdziwego zdarzenia oraz szkółka samochodowa z matą poślizgową gdzie kierowcy mogliby doskonalić technikę jazdy jak by nie było nasze miasto to numer, 2 jeżeli chodzi o samochody w Polsce

szymkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1879
Rejestracja: 29 mar 2007, o 16:59

Nieprzeczytany post autor: szymkalisz » 25 wrz 2008, o 19:18

A ja myślę, że motylarnia, albo palmiarnia to byłby świetny pomysł.

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10973
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 25 wrz 2008, o 20:32

Tak tylko, że ja mam na myśli Mega palmiarnie, która byłaby częścią dużego parku botanicznego.A nie malutką palmiarnie w miejskim parku, bo choć była urocza jej rozmiary powodowałyby znaczące ograniczenia co do liczby gatunków.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

jsimon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 26 wrz 2008, o 19:13
Lokalizacja: kalisz

Nieprzeczytany post autor: jsimon » 4 paź 2008, o 13:50

Palmiarnia kiedyś miała powstać na majkowie i dupa. Ale fakt było by ciekawie!

ODPOWIEDZ